Дифіляда для Петра Шекерика-Доника (фото)
24-04-2014

У Головах видкрили меморіальний музей відомого письменника, етнографа, культурного та громадского діяча з нагоди 125-го дня їго уродин

Велика людина, навіть через заслон вічности, освітлює дорогу другим та збирає наоколо себе тих, хто ни лиш хлібом насушним жиє. Таким для гуцулив є тай буде Петро Шекерик-Доників. Хоть родивси вин у тот чєс, коли єго ридне село Голови було видирване вид світу, через роки вин змиг прославити єго та й ридну Гуцульшіну на усий делекий світ.

  Аби Голови мали пам’їтку про славного односельця, постановили зробити музей. Зрушив з місця та й довів до рєду цису справу вчитель історії місцевої школи Василь Гаврищук. Але шо людина годна сама – ничьо. Тож Василь Іванович щіро дєкує помічникам – депутату обласної ради Івану Шкіндюку та підприємцю Івану Сліпенчуку за вагонку та за двері до музею. Тай ґздини вид культури в районі, Мирославі Корнелюк, шо дозволила зробити музей у приміщенні Будинку культури. Решту роботи Василь Гаврищук зробив из своїми синами та племінником Іваном Гаврищуком.  

Давно уже в Головах ни було тилько гостів: і урєдники, й пани-інтеліґенти, і здібні до всекого мистецтва самодіяльні актори, музики, співці, й ґречні ґазди та ґаздині. Усі вни зибралиси на велике світковані. Перерізати чєрвону лєнту, бо так годитси, запросили голову районної ради Івана Маківничука, котрий є нащадком славного роду Шекериків-Доників, та старшу пані творчіх людий Мирославу Корнелюк. А витак місцевий священик Юрій Атманюк освітив музей та видправив панахиду за спокій душі померлого Петра.

Далі всі гості перейшли до зали Будинку культури, аби провадити бесіду на науковий конференції тай подівитися на всєкі витребенції на сцені. Мирослава Мирославівна, ика провадила цу дефіляду, запрошувала на сцену одного за одним прважних панів, котрі розказували богато інтересного про Шекерика-Доника та дарували книжки, журнали, фотоґрафії для нового музею. Виступали: голова райради Іван Маківничук, голова районного товариства «Гуцульщина» Михайло Нечай, Ганна Паньків – керівник зразкового танцювального колективу «Арніка» та дослідниця історії краю, Петро Шкрібляк – директор відділення «Філія Гуцульщина», старші наукові співробітники цеї установи – Іван та Ярослав Зеленчуки.

Траба сказати, що ці файні чоловіки перед видкриттєм подарували музеєви архів фотоґрафій та обіцєлиси й далі помогати наповнювати їго інтересними матеріялами. Закінчиласи конференція виступом Василя Гаврищука. А Петро Шекерик-Доників дівивси з портрету на цисе світкувані тай тішивси, шо ни забули нащадки єго та стараютси продовжувати зачєту ним роботу.

Вид наукових бесід перейшли до концертив. Звеселили серце файними віршями, піснями та музиков маленькі першокласниці місцевої школи, Юлія Близнюк, вокальна група жинок клубу с.Чорна Річка, Любов Пониполяк, Ольга Микитейчук тай музиканти пид керівництвом Дмитра Гаврищука. На кінець концерту виступили актори гуцулского самодіяльного театру Г.Хоткевича. Вни зийграли уривок из «Діда Иванчіка» та п’єси «Верховинці». Скажу, шо хоть у книжці видимо, шо дідо Иванчік був кришку прикрий, думаю, єму би си вдало, єк їго на сцені зийграв Володимир Сінітович.

На файний співанці вид акторив театру закінчєласи оця дифіляда. Йдучі ґрунем д’хаті, думалоси, шо світковані 125-го дня народження Петра Шекерика-Доника мало потішити єго світлу душу. А нам треба ші багато наробитиси, и духовно, и фізично, аби зробити Гуцульшіну таков, иков її хотів видіти геніальний гуцул.

Ярослава Поп'юк

 

23.04.14
Верховинщина отримала нового голову РДА

Головою Верховинської райдержадміністрації призначено Ярослава Скуматчука. Відповідне розпорядження з'явилося на сайті виконуючого обов'язки Президента України 23 квітня.

детальніше
23.04.14
В Устеріках реалізовують проект з освітлення вулиці

Напередодні Світлого Воскресіння, Устеріки отримали світлий подарунок - громада реалізувала проект по освітленню вулиці села. Детальніше в інтервю Василя мануляка з головою сільської ради :

детальніше
22.04.14
Христос Воскрес!

Весняного дня, коли відцвітає верба, приходить до українців світле свято Великодня. Приходить з дитячим сміхом і кольоровими писанками. З випеченою високою паскою і дбайливо прикритим вишиттям святочним лозовим кошиком.

детальніше
17.04.14
Соборування у Ясенові

 

У переддень Вербної неділі у церкві Святої Трійці села Верхній Ясенів відбулося таїнство Єлеєпомазання. Соборування – це одне із семи таїнств, які Церква надає людям у потребі. Духовне очищення душі й тіла проводиться раз у рік і дає можливість відчути таїнства зцілення: оновлення людини через Сповідь, подяка Ісусові за єднання з Ним через Причастя святої Євхаристії і насичення силою Божественного зцілення та просвітлення таїнством святого Єлеєосвячення.
детальніше
17.04.14
Верховинці-добровольці

 

До лав резерву Збройних Сил України на добровільних засадах зголосилося вступити три мешканці Верховинщини: голошинець Василь Шкоропаняк, кривопільці Андрій Сем’ян та Анатолій Грицюк.
Чоловіки призвані і направлені безпосередньо до місця несення військової служби частини.
Для матеріальної підтримки вояків, територіальні громади сіл Голошино та Красноїлля зібрали та вислали їм по одній тисячі гривень.
детальніше
17.04.14
Кризу можна подолати – коли наше купувати

 

Ми бойкотуємо російські товари. Подібне – досить поширена світова практика, але українська ситуація унікальна своєю політичною складовою цього процесу внаслідок теперішньої агресії. «Якщо реалізація знизиться у два рази, то, фактично, зникне доцільність продавати товар», – стверджує керівник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, звертаючи увагу й на те, що штрих-код 460 не є єдиним підтвердженням того, що товар вироблений у Росії. На деяких російських товарах може бути нанесений штриховий код іншої країни, в тому числі України – 482. 

 

детальніше
14.04.14
50 Cent опублікував черговий кліп (відео)

50 Cent продовжує радувати шанувальників новими релізами. Цього разу американський реп-виконавець випустив кліп на пісню «Big Rich Town».

Повідомляється, що трек прозвучить в новому реаліті-шоу репера «Power», прем'єра якого на американському телебаченні призначена на 7 травня.

детальніше
14.04.14
У Росії скасували усі заплановані концерти української групи "Бумбокс".

Про це у ефірі "Радіо Вести" повідомив продюсер групи Олексій Согомонов.

"Зазвичай якщо в березні у нас 9-11 концертів, з них половина в Росії, то зараз концертів немає", - сказав Согомонов і додав, що конкретно групі ніхто не відмовляв, однак концерти просто скасували.

детальніше
14.04.14
Танок на Майдані Конго присвятив кліп "Небесній сотні" (відео)

"Це відео ми зняли 3 жовтня, на концерті в Києві. Ця пісня – звернення до тих, кого нема з нами, – каже учасник гурту Фагот. – І після трагічних подій, що сталися в Україні останнім часом, ми зрозуміли, що хочемо присвятити її загиблим під час протестів".

детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: