У Верховині офіційно представлено голову райдержадміністрації
29-04-2014

 

    Сьогодні Верховинщині представили – нового голову РДА. Після двох місяців суперечок, люстрації Верховинська РДА нарешті таки отримала нового керівника. Раніше ми уже повідомляли, що згідно розпорядження виконуючого обов’язки Президента України Олександра Турчинова від 23 квітня на цю посаду призначено 38-річного Ярослава Скуматчука.
    Офіційно новопризначеного очільника приїхав представити голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко, який сказав, що стати головою РДА почесно, «але не так легко йому буде працювати на цій посаді – це крісло зараз не тепле, а гаряче». Також Андрій Володимирович наголосив, що дуже непроста  суспільно-політична ситуація як у державі, так і в області. Очікуємо незваних гостей, які мають перед собою завдання дискредитувати Західну Україну, підлити масла у вогонь, щоби підсилити сепаратистські настрої на південному сході України, в чергове налякати їх бандерівцями, пок5азати, які ми немиролюбиві, як ми вороже ставимося до людей іншої національності та іншого віросповідання…»Голова ОДА звернувся до політичних партій, громадських організацій, засобів масової інформації та всіх структур, від яких залежить суспільний порядок, з проханням продемонструвати протилежне: коли приходить час вибудовувати стабільну роботу, ми вміємо об’єднуватися і забезпечувати порозуміння. Ці завдання, як першочергові, він і поставив перед головою РДА.
     Друге питання – соціально-економічний розвиток – теж дуже складне: зараз усі державні кошти «зав’язані» на обороноздатність нашої держави. Також ми маємо бути свідомі того, що Росія буде робити все для того, щоби нас поставити на коліна (питання газу, розриву економічних відносин, недопущення наших товарів на свій ринок і т.д.). Тому потрібна витримка, адже не означає, що питання, які не можна вирішити сьогодні, не можна буде вирішити і завтра. Як зашвидко це відбудеться, залежатиме від нашої згуртованості і від того, як ми будемо ставитися до поставлених перед нами завдань.
    Голова ОДА просив новопризначеного голову РДА налагодити тісний контакт із депутатським корпусом районної ради, взявши за приклад чіткий механізм співпраці Івано-Франківської ОДА та обласної ради. «Адже не пройде багато часу, як треба буде стільки формувати облвиконкоми і райвиконкоми – бо ж запущено механізм виконавчої вертикалі запрацює, мабуть, після виборів 2015 року»,  – сказав Андрій Троценко і побажав Ярославу Скуматчуку до цього часу попрацювати так, щоби верховинська громада знову йому довіряла: «Творчо працюйте. Не забувайте, ким ви обрані, чию довіру вам треба зберегти. А у вашому випадку кредит довіри серйозний».
    А всій громаді Андрій Троценко побажав добра, миру, злагоди, Божого благословення і завершив свій виступ словами : «Пам’ятайте, що «В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай».
 
    До слів-привітань приєднався голова районної ради Іван Маківничук, голова Народної ради у Верховинському районі Василь Триндохір, які  побажали новообраному керівникові здоров’я, натхнення, рішучості і виваженості у виконанні своїх обов’язків.  Пообіцяли максимальну підтримку і критику теж, якщо будуть допущені помилки в роботі.
До Ярослава Юрійовича Скуматчука звернувся координатор Народної ради Івано-Франківської області і голова Народної ради міста Івано-Франківськ Олег Рябко, який привітав очільника району з призначенням на відповідальну посаду і наголосив, щоб він не забував, яким шляхом українці прийшли до сьогоднішнього дня, зауваживши, що на Майдані найбільш активними бійцями за незалежність були львів’яни і гуцули.
    Ярослав Скуматчук у своєму виступі в якості голови РДА сказав, що не входить в жодну політичну партію, а тому буде служити громаді. Пообіцяв нещадний бій хабарництву і корупції та максимальне сприяння інвесторам. І озвучив кілька прохань від верховинської громади: максимально сприяти у будівництві та ремонті доріг; врегулювати питання що стосуються оренди полонин, будівництва очисних споруд у Верховині та сприяння у виділенні коштів на будівництво Будинку культури, на що Андрій Троценко заявив, що «сьогодні обіцяю 400 тисяч гривень для початку робіт». Присутні в залі бурхливими оплесками вітали відповідь губернатора.
На завершення усі присутні заспівали Гімн України.
    Ярослав Скуматчук став п’ятим головою Верховинської РДА за останніх десять років. До нього райдержадміністрацією керували Петро Пониполяк, Ігор Шумега, Петро Кермощук та Василь Гондурак.
Тож побажаймо новому очільнику району добросовісно виконувати обов’язки голови і завжди в будь-яких ситуаціях залишатися людиною.     

28.04.14
Пікнік на… цвинтарі

Іва, диви, єк у Провідну неділю на цвинтари файно, гробочки всі в рєдок, акуратні такі. А єка кольорова гама чічьок та віночків, єк народу багато, дівки в міні-юбках, горівки, хоч відбавляй. Боже, єка краса!

Так, Петре, краса, аж вмерти хочєтси!

детальніше
28.04.14
Час збирати каміння

Дискусія щодо доцільності пам’ятного знаку гуцульській столиці точиться вже дуже довго. Та й справді, пам’ятний знак, який встановлено в центрі Верховини не так давно за допомоги тодішньої влади, викликає в людей більше огиду, чим симпатію. Хтось називає його грудою каміння, хтось пародією, а зовсім нещодавно гість нашого району з м. Суми запитав мене: «А що це за труби?»

детальніше
25.04.14
Земля "в обороті"

Під час прокурорської перевірки встановлено, що службові особи Верхньоясенівської сільської ради, управління земельних ресурсів у Верховинському районі та відділу Центру Державного земельного кадастру, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно передали у приватну власність 2 га землі, вартістю 280 тисяч гривень.

детальніше
24.04.14
Дифіляда для Петра Шекерика-Доника (фото)

У Головах видкрили меморіальний музей відомого письменника, етнографа, культурного та громадского діяча з нагоди 125-го дня їго уродин. Велика людина, навіть через заслон вічности, освітлює дорогу другим та збирає наоколо себе тих, хто ни лиш хлібом насушним жиє. Таким для гуцулив є тай буде Петро Шекерик-Доників. Хоть родивси вин у тот чєс, коли єго ридне село Голови було видирване вид світу, через роки вин змиг прославити єго та й ридну Гуцульшіну на усий делекий світ.

детальніше
23.04.14
Верховинщина отримала нового голову РДА

Головою Верховинської райдержадміністрації призначено Ярослава Скуматчука. Відповідне розпорядження з'явилося на сайті виконуючого обов'язки Президента України 23 квітня.

детальніше
23.04.14
В Устеріках реалізовують проект з освітлення вулиці

Напередодні Світлого Воскресіння, Устеріки отримали світлий подарунок - громада реалізувала проект по освітленню вулиці села. Детальніше в інтервю Василя мануляка з головою сільської ради :

детальніше
22.04.14
Христос Воскрес!

Весняного дня, коли відцвітає верба, приходить до українців світле свято Великодня. Приходить з дитячим сміхом і кольоровими писанками. З випеченою високою паскою і дбайливо прикритим вишиттям святочним лозовим кошиком.

детальніше
17.04.14
Соборування у Ясенові

 

У переддень Вербної неділі у церкві Святої Трійці села Верхній Ясенів відбулося таїнство Єлеєпомазання. Соборування – це одне із семи таїнств, які Церква надає людям у потребі. Духовне очищення душі й тіла проводиться раз у рік і дає можливість відчути таїнства зцілення: оновлення людини через Сповідь, подяка Ісусові за єднання з Ним через Причастя святої Євхаристії і насичення силою Божественного зцілення та просвітлення таїнством святого Єлеєосвячення.
детальніше
17.04.14
Верховинці-добровольці

 

До лав резерву Збройних Сил України на добровільних засадах зголосилося вступити три мешканці Верховинщини: голошинець Василь Шкоропаняк, кривопільці Андрій Сем’ян та Анатолій Грицюк.
Чоловіки призвані і направлені безпосередньо до місця несення військової служби частини.
Для матеріальної підтримки вояків, територіальні громади сіл Голошино та Красноїлля зібрали та вислали їм по одній тисячі гривень.
детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: