Визнання Боже, а не людське
16-05-2014


 

«Мудрі славу успадковують, а нерозумні носитимуть сором»

 (Пр. Соломона 3, 35)

Історично так склалося, що в Україні, та й у нас, у районі, існує декілька релігійних конфесій. Серед них і УПЦ МП. Саме визначення є досить дивним – українська церква, але патріархат знаходиться в іншій державі. У державі, яка є правонаступником, у тому числі, й атеїстичних ідей, СРСР. Його розпад є великою катастрофою для російської еліти та її лідера В.Путіна, а для більшості українців та інших народів був і є благодаттю Божою.

Непорозуміння, що виникають у нашому суспільстві на релігійній основі, зводяться до одного – священики МП закликають вірян молитися тільки у храмах Московського патріархату, бо, на їх переконання, храми Київського патріархату є неканонічними і в них немає благодаті Божої. Дивно, як може священослужитель, проходячи повз храм Божий, не осіняти себе хресним знаменням, або знову перехрещувати дітей, що прийняли це Таїнство в церквах Київського патріархату.

Думаю, таким священослужителям варто звернути увагу на те, що у храмах Божих КП, як і в церквах Московського патріархату, також відбуваються Літургії, також здійснюються Таїнства Євхаристії, хрещення та інші Таїнства, установлені святою Церквою. Читаючи Біблію, знаходимо там такі рядки: «І сказав Господь до нього (до Соломона) – вислухав Я молитви твої та благання твої і освятив той храм, що ти збудував, щоб покласти Ім’я Моє там аж на віки. І будуть там очі Мої та серце Моє по всі дні». (1 Цар., 9, 3). Тому, яка б конфесія не будувала храм Божий – він є Храмом Божим. Хочу сказати, що як і французи, так і греки, японці, й інші народи слухають Слово Боже на своїй мові й українці мають право слухати Слово Боже рідною мовою. І якщо хтось визначає, що пріоритетною мовою релігії є якась одна, наприклад, старослов’янська, то виникає питання: «Чому не гебрейська (біблійна)?»

Прочитаймо Послання святого апостола Павла до коринтян: «А тепер, як прийду я до вас, браття, і до вас говорити буду чужою мовою, то який пожиток зробимо…?» – А також: «Дякую Богові моєму – розмовляю я мовами більше всіх вас. Але в Церкві волію п’ять слів зрозумілих сказати, щоби інших навчити, аніж десять тисяч слів чужою мовою!» (Посл. св. ап. Павла 14.6; 14.18).

Коли ж віряни та священики МП кажуть про благодать Божу, якої, за їхніми переконаннями, немає у храмах КП, то це виглядає як антирелігійна пропаганда та зомбування вірян. Мені неодноразово доводилось бути причасником Літургії у храмах МП та греко-каталицьких церквах, хоча постійно стараюся бути на Службі Божій у нашому сільському храмі Покрови Пресвятої Богородиці, яка належить Київському патріархату, і завжди в усіх церквах, слава Богу, відчуваю, що я на Літургії, яка і є благодаттю Господньою. Якщо священнослужитель будь-якої конфесії думає і каже інакше, то це, в крайньому випадку, є дивним явищем. Бо ніяким мірилом неможливо виміряти, де є більша благодать Божа у храмі, побудованому 10 років, а чи в храмі, де правлять Служби Божі більше 100 років.

Розуміємо, що канонічність – це категорія, яка визначається людьми, а не Богом і, як виявляється, її можна викупити, як це, свого часу, зробила Російська церква. Тому, шановні християни, коли йдемо молитися до храму Божого, не думаймо про земне – призначене або викуплене людьми, а думаймо про духовне і вічне, яке призначене Богом і повинно бути в наших серцях.

Перебуваючи в Україні, Московський Патріарх Кирило висловився так: «Мы будем молиться за братьев, пребывающих в расколе». Людина, що стоїть на найвищому щаблі російської церковної ієрархічної драбини, втручається в духовне життя українського народу, називаючи мільйони українців «раскольниками». Оце і є прояви російського великодержавного шовінізму. Посердництвом МП російська влада мала і має на меті впливати на політику української влади і ми бачимо, для чого це все робилося і до чого призвело.

Звичайно, не на останньому місці і матеріальне. «Високопоставлені» мислять великомаштабно. Якщо 14 мільйонів українців кожної неділі віднесуть до храмів Божих по гривні, як мінімум, то за рік виходить досить велика сума. І все це – не до храмів МП. Ось основні дві причини того, чому священослужителі МП не визнають УПЦ КП. Хоча для українців, як і для всіх християн, важливе визнання Боже, а не людське. Бо написано у Святому Письмі: «Чаша благословення, яку благословляємо, – чи не спільнота то крови Христової? Хліб, який ломимо, чи не спільнота він тіла Христового? Тому, що один хліб, тіло одне – нас багато, бо ми всі спільники хліба одного». (1 Посл. св. ап. Павла).

На Почаївській Лаврі, яка належить чомусь МП, ікона Ісуса Христа з написом: «Прийдіть до Мене всі страждущі і обтяжені і Я заспокою вас». Коли віряни КП приходять до вікна і подають просьби про відправлення молитов, то у відповідь чують: «Свободен», – тому, що ти не вірянин МП. Бог кличе всіх, а монах – вибірково. Хіба це не єресь?!

У Службі Божій існує мирна єктенія, в якій є такі слова: «За Боголюбиву і Богом бережену державу нашу, за уряд, за військо її, Господеві помолимось». Тож хай пробачать мені священики МП, але їм потрібно би замислитись над тим, за яку державу, за яку владу і за яке військо вони закликають вірян молитися. Чи не за те військо, що з благословення Патріарха Кирила, стоїть у нас під дверима, загрожуючи нам війною? Хочеться вірити, що ці заклики побудовані на Словах і Заповідях Ісуса Христа: «Благословляйте тих, хто вас проклинає і моліться за тих, хто кривду вам чинить».

Хай Бог благословить нашу Україну та захистить від ворога. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!

 

Василь Тупилюк

вірянин УПЦ КП,

с.Красник

15.05.14
До уваги батьків та дітей!

З метою організації змістовного відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2014 року формуються групи дітей в літні оздоровчі табори району, області та України, в тому числі в ДП «УДЦ «Молода Гвардія» за бюджетними (безкоштовними) путівками та путівками, які частково фінансуються з бюджету.

Заяву на відпочинок та оздоровлення дитини можна написати щодня (окрім суботи та неділі) з 9 до 18 год. у відділі  сім’ї, молоді та спорту управління освіти сім’ї, молоді та спорту РДА за адресою: с-ще Верховина, вул. І.Франка, 20. Уточнити інформацію можна за телефоном 2-13-34.

детальніше
15.05.14
Санаторно-курортне лікування чорнобильців

В управлінні праці та соціального захисту населення РДА для забезпечення безкоштовними санаторно-курортним лікуванням перебуває 14 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та 2-є постраждалих дітей. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням проводитиметься в порядку черги.

За детальнішою інформацією звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення РДА за адресою: с-ще Верховина, вул. Франка, 20, каб. №6, або за телефоном 2-11-98.

детальніше
15.05.14
Хороша традиція меценатства

Збагачувати книжкову скарбницю книгами – духовними перлами, то найбільший вклад у розвиток майбутнього. Ось чому в районній бібліотечній системі з повагою та особливою вдячністю ставляться до всіх меценатів. Приємно те, що дарувати книги бібліотеці в Ільцях стало доброю традицією для депутата районної ради від с.Ільці Івана Гречука. І нещодавно він презентував твори класиків української та світової літератури, а також цікаві ілюстровані книжечки для наймолодших читачів.

Також районна бібліотека від голови райкому профспілки працівників культури Ганни Паньків отримала в подарунок книги: Івана Сеньківа «Гуцульська спадщина» та Владислава Мотики «Співанки Карпат».

Коли б подібну добру справу робило більше людей, то книжковий фонд став би багатшим, а з ним – і наші читачі, котрі черпали б із бездонного словесного джерела. 

Ольга Мартищук зав. методичним кабінетом ЦБС

детальніше
15.05.14
Коли талант тече у жилах

Чомусь після спілкування з Костянтином Ванджураком з с.Стаїще я переконався, що цей творчий, неординарний молодий хлопчина уже в  скорому часі прославить нашу державу і свій гуцульський край на весь світ. Стільки творчих захоплень, талантів, як у Кості, напевно ще у когось буде знайти дуже важко. А це і дар до написання різножанрових художніх сценаріїв, малювання, мистецтва фотографії, різного роду відео презентацій. А ще дуже скоро юнак спробує себе і в комедійному  жанрі, адже отримав запрошення від КВК-студії «Comedy Zone» з Ільців.

детальніше
15.05.14
Досить битися з «мішками»

Чемпіон світу з боксу за версіями WBI, IBF, WBO в суперважкій вазі Володимир Кличко офіційно звернувся до Міжнародного Боксерського Союзу з проханням провести бій з новим чемпіоном, володарем поясу цієї організації з канадським важковаговиком Бермейном Стіверном. Президент WBC Маврісіо Сулейман заявив, що він розуміє прагнення Володимира об’єднати усі чотири престижні пояси, в тому числі пояс WBC , який став вакантним після завершення кар’єри його брата Віталія, і не виключає проведення цього поєдинку наприкінці грудня. 

детальніше
13.05.14
Вічна пам'ять Герою України

    У ці святкові травневі дні, коли ми звикли святкувати 9 травня в торжествах, квітах, співах, цей рік сповитий чорною печаллю – на сході гинули громадяни України, захищаючи її кордони. Війна нагадала про себе. Війна нагадала про себе і у Верховині чорною звісткою про те, що 21-річний солдат строкової служби західного оперативно-територіального об’єднання національної гвардії України Богдан Шлемкевич з села Білоберізка загинув на сході України в Маріуполі Донецької області від кулі терористів.

детальніше
12.05.14
Бесеску відреагував на погрози Рогозіна: скільки він випив горілки?

Заяви віце-прем'єра Росії Дмитра Рогозіна про те, що він перетне Румунію на бомбардувальнику, говорять про неповагу до міжнародного права. Про це заявив президент Румунії Траян Бесеску. "Заяви Рогозіна викликають у мене однозначну реакцію. Треба б дізнатися, скільки горілки випив він, перш ніж зробити ці заяви. 

детальніше
12.05.14
Автомайдан та медики проводять акцію протесту під Кабміном

КИЇВ. 12 травня. УНН. Незважаючи на зміну керівника МОЗ, принципи роботи Міністерства не змінилися: більшість кадрів МОЗ, що брали участь у корупційних схемах режиму Януковича, досі залишаються на своїх місцях. Про це заявляє учасники акції протесту під Кабміном, організованої представниками Автомайдану та медичної громадськості, повідомляє УНН.

детальніше
12.05.14
Проти Павліченків відкрили нову кримінальну справу. Їх звинувачують у погрозах свідку

Батька та сина Павліченків, які були засуджені за вбивство судді Сергія Зубкова, звинувачують у погрозах на адресу одного зі свідків, Олексія Наумця.

Про це повідомив Gazeta.ua Дмитро Павліченко.

 

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: