Марічка Дячук: «Тільки боротьба веде до перемоги»
14-04-2014

Незапланована зустріч із цією юнкою стала для мене справжнім подарунком від музи журналістики. Радісно від того, що є така молодь, яка своїми духовно-творчими потугами утримує буття в гармонії. Марічка ДЯЧУК із Волови постала переді мною чарівною дівчиною з прекрасною довгою косою, щирим та осмисленим поглядом, а коли вона привідкрила завісу власного світу, подумки не переставала дякувати, що наші стежки перетнулися.

«Моє дитинство було трохи  складним, але все одно в мене була сила духу й я змогла в собі багато чого подолати», – уже з перших слів вражає Марійка. Хресна мама, як фея, і чарівна країна, – здається, можна було б подальшу долю дівчини описати як казку. Але тут трансформація стається вмить, а в житті треба багато працювати, що й робить моя героїня. І, справді, виробити в собі такі якості, як сила волі, вміння долати перешкоди вона перейняла від своєї хресної мами, а розкрити себе допомогла подорож до Криму, адже в дитинстві відпочивала в «Артеку». Багато друзів, різні гуртки, які відкривали творчі вміння, цікаві екскурсії, серед яких найбільше запам’яталися відвідини будинку А.Чехова, особливо вид на море з балкону – яскраві миті, які скали мозаїку її особистості.

З відпочинку Марійка завжди привозила різні грамоти й нагороди за перемоги в різноманітних конкурсах, особливо декоративно-прикладного мистецтва. А на двадцятиріччя незалежності України Марійка пройшлася Хрещатиком у гуцульському одязі. «Люди фотографувалися зі мною, брали автографи».

Марійка навчається у випускному класі Верховинського ліцею і замислюється про майбутній шлях. Вона намагається розмовляти літературною мовою, щоб під час навчання у вузі й подальшої роботи правильно спілкуватися. Переконана: «Перш, ніж щось сказати, треба подумати». Наполегливо вчить англійську, бо як каже: «Дасть Бог, скоро будемо в Євросоюзі, й тоді без іноземної нікуди».

Ранок Марічки розпочинається о сьомій годині й півгодини вона займається спортом: бігає, робить вправи. І так завжди. Навіть перебуваючи в гостях, рано і ввечері не забуває про зарядку. Вважає, що кожна дівчина має замислюватися над тим, що вона в майбутньому – мама, й дбати про здоров’я. Тому Марічка досить категорична, коли мова йде про паління, вживання алкоголю й інші фактори, що руйнують особистість у фізичному й духовному планах.

Замки Кам’янця-Подільського, гори, нові люди – Марійка сповна пізнає цей світ. Дівчина вже двічі підкорювала Говерлу, звичайно, обходила всі гори навколо Волови. Цього року планує подолати Чорногору і Шпиці. Каже: «Часто туристи більше знають про гори, ніж ми (Марійчина родина займається туризмом. – Авт.). Разом із ними цього річ, у січні, була в Терношорах, підкорила кам’яну Ладу, названу на честь язичницької богині, а пізніше – Писаний Камінь. «Гори дають мені силу, натхнення. Коли сумно, одразу хочеться побути наодинці з ними: поспілкуватися зі смереками, пташками. Якби мала можливість, побудувала б собі хату десь на полонині».

Вона – комунікабельна, легко знаходить спільну мову з будь-якою людиною. «Намагаюся до кожного ставитися з повагою, адже кажуть: поводься з іншими так, як хочеш, щоб із тобою поводились. Одразу відчуваю, із ким можу спілкуватися, а з ким – ні. Не люблю зверхніх людей, котрі щось із себе вдають. І не розумію фальш, коли тобі в очі кажуть одне, а поза очі – інше. Тому найбільше в людях ціную чесність». 

Одразу в око впали Марійчині цілеспрямованість та розсудливість. «Якщо ти йдеш до своєї мети, то ти до неї таки йдеш, незважаючи ні на які перепони. Вийде – добре, а ні – значить, то не мій шлях. Люблю йти вперед і ніколи не тупцювати на місці. Треба бути наполегливому й не чекати, що тобі все готове принесуть на таці. Зараз такий час, що без власних зусиль нічого не досягнеш і розраховувати треба тільки на себе. Звичайно, вчитися і не думати: ай, пройде» – сама Марійка підтверджує мою думку.

Старанна учениця, вона головні зусилля спрямовує на ті предмети, з яких складатиме ЗНО та вступні іспити. «Шукай собі таку роботу, яка тобі буде для життя», – отримала свого часу пораду Марійка. «Для мене історія – це все. Прищепила мені любов до предмету вчитель Кривопільської школи Марія Юріївна Соколюк. Тому планую вступати або на історичний, або в інститут внутрішніх справ. Правозахисна діяльність мене теж цікавить».

Як й інші ровесниці, вона цікавиться модою, спілкується в соціальних мережах, ходить на дискотеки, але на все має власний погляд. «Дівчина повинна за собою доглядати: помірний манікюр, так само і макіяж, чисте взуття, загалом – бути акуратною. Головне – не горбатитися: спинку рівно – і пішла. Одягатися, вважаю, треба так, щоб виглядати жіночно, по-дівчачому. Віддаю перевагу діловому стилю, джинси не подобаються.

Соціальні мережі – заразні. «Вконтакти» часто не заходжу, але коли заглядаю на сторінку, здається, пройшла годинка, а насправді – минуло чотири. Хоча спілкуватися з людьми люблю віч-на-віч, а не віртуально». 

Вже зараз Марійка намагається спроектувати свої стосунки в майбутній сім’ї. Вважає, що їх треба будувати на довірі. «У сім’ї кожен має мати певні обов’язки. Важлива взаємодопомога, наприклад: запізнюється дружина з роботи, чоловік має приготувати вечерю, або забрати дитину із садочка. Не можна звалювати все на плечі жінки, вона теж хоче підтримки». Отакий він, сучасний погляд.

Мрій у Марійки безліч і деякі вона вже втілила. Серед тих, що чекають на реалізацію – подорож до Лондона, щоб побачити Біґ-Бен і послухати Темзу, адже дуже юнка дуже любить шум ріки. Каже, якщо потрапить до столиці Англії, розгубиться. І манять Марічку Ельбрус, який планує підкорити. 

Вона настільки чарівно різнопланова й неповторна, що я, немов той художник, боюся зробити зайвий штрих. А як журналіст, тішуся, що можу познайомити читачів зі ще однією неординарною постаттю з-поміж молодого покоління.

 

Ярослава Поп'юк

13.04.14
Не я б’ю – верба б’є, за тиждень Великдень!!!

     Вербна неділя 2014 року припадає на 13 квітня - останню неділю перед Великоднем. У це світле   церковне свято відзначається Вхід Господній до Єрусалиму.

детальніше
13.04.14
Хресна дорога ненародженої дитини у Верховині

     11 квітня у верховинському храмі пресвятого Юрія Переможця УГКЦ відбулася Хресна Дорога ненародженої дитини, яку до верховинців привезли і провели парох с.Красна Надвірнянського району отець-мітрат Іван Бойко, хор молоді «Божа любов» під керівництвом Ірини Яремин, а ідея, сценарій та постанова зворушливої Хресної Дороги належить катехитці Марії Стримбіцькій.
детальніше
11.04.14
«Шєнуючі и люб’ючі своє, идім на стрічю новому»

Петро Шекерик-Доників увійшов в історію першої половини ХХ ст., як відомий громадсько-політичний і культурний діяч Гуцульщини, невтомний етнограф-фольклорист і самобутній письменник, співець гуцульської старовіччини. Народився він 20 квітня 1889 року в селі Голови Верховинського району Івано-Франківської області  у багатодітній сім’ї доброго господаря Дмитра, який був на годованцях у заможного селянина Доника, через що й додалося Шекерикам прізвисько Доників.

 

детальніше
11.04.14
А більший меншого тусає...

Ще з дитинства ми пам’ятаємо цей вислів з байки «Вовк та ягня» Леоніда Глібова. Так, на жаль, сьогодні, як у цьому творі, склалися відносини України з Росією. «Старший» брат уже «відкусив» Крим і далі зазіхає на материк. Протягом років незалежності влада України зробила все, щоб ми були у військовому плані меншими і слабшими.

детальніше
10.04.14
Голос Юлії Близнюк звучатиме в ефірі радіо "Ера"

     Юлію Близнюк, ученицю Голівської ЗОШ І-ІІ ступенів та ще п'ять переможців, кращих  декламаторів шевченкової поезії, яких визначили в конкурсі на сцені обласної філармонії,    записуються зі своїми творами на радіо. Їхні голоси від наступного тижня звучатимуть на «Ері»  так само, як голоси відомих в Україні артистів, письменників, політиків та громадських діячів.

детальніше
10.04.14
Відбулося засідання в рамках міжнародного проекту будівництва автодороги через румунсько-український державний кордон

Вчора  в залі засідання РДА відбулося засідання комітету з стратегічного планування економічного розвитку Верховинського району (Україна) – Рущанської долини (Румунія). Українську сторону, наш район представляли голова районної ради Іван Маківничук, в.о. голови РДА Юрій Сіренчук, депутат районної ради Я. Кікінчук, директор НПП «Верховинський» Михайло Нечай, начальники управлінь та відділів РДА, керівник даного проекту Кирило Рубановський, консультант Роман Шевчук, начальник Івано-Франківського відділу комплексного проектування та «УКРДІПРОДОР» Михайло Новосільський, директор Івано-Франківського регіонального центру інвестицій та розвитку Оксана Ферович та інші.

детальніше
09.04.14
Верховинська середня школа працює над своєю популярністю (Відео)

Директор Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любов Миколаївна Никифоряк та весь колектив останнім часом роблять усе можливе, щоб популяризувати свою альма-матер не тільки на теренах області, а й на території всієї держави. Педагоги протягом останніх років беруть активну участь ву різноманітних всеукраїнських конкурсах, а учні в обласних та всеукраїнських олімпіадах.  Також тут представлено інформацію про зміни, що вносяться до складу фахових журі третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014»

детальніше
09.04.14
Майстерність, помножена на професіоналізм (Фото, Відео)

Не перестають дивувати освітяни Великоходацької школи. Високий професіоналізм усіх дружніх педагогів школи дозволяє їм дивувати, захоплювати, зацікавлювати, вірити та не втрачати надію. Так гамірно, цікаво, пізнавально, як було цього тижня у Великоходацькій школі, мабуть, не було ніде. Педагоги зробили все, щоб Шевченківський тиждень, як був ними організований, запам’ятався учням та гостям школи надовго. 

детальніше
08.04.14
Робоча версія програми фестивалю Черемош-фест 2014

Робоча версія програми фестивалю «Черемош-Фест 2014», який відбудеться 2-4 травня у с.Криворівня. Вхід: 100-150 грн.

Першого дня: Півстоліття тому – 1964 року - Сергій Параджанов створив у Криворівні «Тіні забутих предків».

 

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: