Майстерність, помножена на професіоналізм (Фото, Відео)
09-04-2014

Не перестають дивувати освітяни Великоходацької школи. Високий професіоналізм усіх дружніх педагогів школи дозволяє їм дивувати, захоплювати, зацікавлювати, вірити та не втрачати надію. Так гамірно, цікаво, пізнавально, як було цього тижня у Великоходацькій школі, мабуть, не було ніде. Педагоги зробили все, щоб Шевченківський тиждень, як був ними організований, запам’ятався учням та гостям школи надовго. Але особливою подією у житті школи стало відкриття «Світлиці народного побуту», присвячену ювілею Кобзаря. Про це і не тільки розповідають директор школи Ірина Петрівна Сумарук та вчитель Світлана Францівна Андріяш.  

Сумарук І.П. : «З метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця, у школі проходить Шевченківський тиждень. Активно працює лекторська група учнів під керівництвом вчителів. Учні та батьківська громадськість школи постійно працюють над поповненням експонатів у світлицю. До 200-річчя великого поета кожен класний колектив долучився до загальношкільного проекту «Ім’я Шевченка у серці кожного з нас», розгорнув велику навчально-пошукову роботу з дослідженням невідомих сторінок з життя та діяльності Шевченка».

Ірино Петрівно, розкажіть детальніше про всю палітру різноманітних заходів у вашій школі протягом Шевченківського тижня?

По-перше, учні та педагоги школи щодня виконували літературно-музичні композиції. Це такий своєрідний віночок Кобзаревих віршів, які поставлені на музику в різні роки різними композиторами. Також ми проводили акцію «Ланцюг пам’яті», де учні читали вірші, конкурс читців серед вчителів школи, створили виставку фоторепродукцій картин Шевченка, випустили шкільну стінгазету «Кобзар» та провели конкурс учнівських творів під назвою «Мій Шевченко». Учні старших класів змагалися в конкурсі відеопрезентацій «Тарасовими стежками», а молодші змагалися в конкурсі дитячого малюнка та ілюстрацій до творів Шевченка. В п’ятницю провели загальношкільний фестиваль «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Андріяш С.Ф. : «Та особливою подією у житті школи стало відкриття «Світлиці народного побуту». Робота по її створенню тривала кілька років: педагоги та учні збирали експонати, фольклор, записували спогади старожилів про історію нашого села. В експозиції представлені вироби з дерева та кераміки, зачаровують своєю красою вишиті рушники, серветки, подушки, ікони, виконані різними техніками. Вони створені умілими руками наших вчителів та техпрацівниць. Особливу увагу відвідувачів привертає  жіночий та чоловічий одяг,  вишивка яких датована 30-ми роками минулого століття».

Світлана Францівна, з якою метою була створена світлиця, яка її основна місія?

Місія не тільки шкільної світлиці, а й самої школи полягає в успіху звичаїв та родинних традицій, підготовка та випуск у доросле життя компетентної особистості, конкурентно-спроможної  з демократичним світоглядом. Виховання юного українця неможливе без залучення з дитинства до скарбниці народної творчості, адже хто не знає свого минулого, не має і майбутнього.

Побувавши на відкритті, я отримав масу позитивних емоцій та вражень. Легендарні  вірші Шевченка читали педагоги школи: Зуб’юк Галина, Мартищук Надія та Володимир Вережак, а також цьогорічний призер районного конкурсу читців поезії Шевченка, учениця школи Соломія Сумарук. А учні 6 та 9 класів під керівництвом вчителя музики Юрука Івана виконали пісню «Думи мої». До речі, відео з цієї події ви можете переглянути на YouTube та на сайті vistiradio.com.ua, набравши назву «Кобзар: Великоходацькі освітяни».

Дирекція школи щиро вдячна усім педагогам, учням та батькам за цікаву та змістовну Шевченківську програму, за плідну співпрацю на благо школи свого рідного краю, своєї держави. А Великоходацькі освітяни обіцяють доносити і далі до прийдешніх поколінь вічне і невмируще слово нашого славетного Кобзаря Т.Г. Шевченка.

Олег Гапчук

08.04.14
Робоча версія програми фестивалю Черемош-фест 2014

Робоча версія програми фестивалю «Черемош-Фест 2014», який відбудеться 2-4 травня у с.Криворівня. Вхід: 100-150 грн.

Першого дня: Півстоліття тому – 1964 року - Сергій Параджанов створив у Криворівні «Тіні забутих предків».

 

детальніше
08.04.14
Писанкарство – невід’ємна частина українського мистецтва

Верховинщина вже готується до Великодня. У Верховинській ЗОШ інтернат І-ІІІ ст. відбувся оригінальний повчальний відкритий урок на тему: «Писанкарство – невід’ємна частина українського мистецтва», який провела молодий спеціаліст центру дитячої та юнацької творчості Вікторія Барвінова.  Учні 3-А класу не тільки з цікавістю слухали змістовну розповідь педагога, а й самі брали активну участь в обговоренні, а також в конкурсах, які були пов’язані з мистецтвом розпису писанки.

детальніше
08.04.14
Кредиторська заборгованість по державних програмах в галузі тваринництва буде виплачуватись

Відповідно до інформації департаменту тваринництва Міністерства агропромислового розвитку та продовольства України від 4 квітня 2014 року кредиторська заборгованість  з державної дотації по програмах підтримки розвитку тваринництва яка виникла в 2013 році буде виплачена в поточному році.

детальніше
08.04.14
Життя спочатку…

…розпочалося в талановитого юнака з Ільців після дивовижного зцілення

Хвилююся. Сама не розумію чому, але перед цією зустріччю відчуваю себе так, ніби йду на перше інтерв’ю. Передчуття чогось сокровенно-незбагненного злегка паморочить голову і, піддаючись тому потокові, прямую до Олексія ГОТИЧА з Ільців та його родини. Дорогою зустрічаю маму Ярославу Іванівну. Вона й проводить мене до обійстя, заспокоюючи своїм спілкуванням, чи то пак – потужною енергетикою сильного серця. Що я знаю про цього хлопця? Те, що він – талановитий молодий музикант і йому довелося здолати важку хворобу. Але такої зустрічі і такої розмови, після якої відчувала духовне очищення, наче після відвідин Храму Божого, ще не мала. Тай доля Олексія зворушує до завмирання серця. Він, як каже сам, був на сьомому небі від щастя, а потім – раптовий приступ, і хлопець опинився на межі життя і смерті, довгий час перебуваючи без свідомості.

детальніше
08.04.14
Де голова РДА?

Більше місяця тому на віче у Верховині вирішувалося питання хто буде головою РДА. Пропозицій було дві - Іван Шкіндюк та Ярослав Скуматчук. Після люстрації в області схвалено було кандидатуру Ярослава Скуматчука. Всі необхідні докумети було відправлено на Київ, але кандидатуру досі не затверджено. Тож ми віришили поцікавитися як просувається справа у голови районної ради Івана Михайловича Маківничука. 

детальніше
07.04.14
Samsung зробила революційний прорив, який здатний перевернути весь світ електроніки

Вчені з компанії Samsung заявили, що зробили відкриття, здатне дійсно перевернути всю сферу електроніки. Розроблена ними технологія, завдяки використанню графена, зробить техніку майбутнього набагато тонше, міцніше і потужнішою.

 

детальніше
07.04.14
Прем’єрні рядки Оксани Розенчук-Чухлєбової

Вивчаючи творчість того чи іншого поета, ми, маємо унікальну можливість побути з думками поета наодинці, відкрити для себе його внутрішній світ та настрій. І якщо він співпадає з настроєм слухача, то другий назавжди запам’ятає віршовані рядки автора, поділиться ними зі своїми рідними та друзями. 

детальніше
04.04.14
Документальний фільм "Небесна сотня. Зима, що нас змінила"(Відео)

Перший фільм "Небесна сотня" з циклу документальних фільмів "Зима, що нас змінила"
Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо скільки людей насправді входить до небесної сотні ... Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав без вісті, чи був замордований з самого початку Євромайдану. Про них згадуватимуть очевидці тих подій, їхні учасники, та родичі загиблих. "Зима, що нас змінила" - спільний проект "1+1" Продакшн та Творчого об'єднання Вавілон 13.

детальніше
04.04.14
Нова влада обіцяє продовження робіт в школах району

Третього квітня в район, з робочою поїздкою завітали високопосадовці області.

Мета візиту - на місці провести аназіл обсягу будівельних робіт добудови класів Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, та виділення коштів на Білоберізьку ЗОШ І-ІІІ ступенів в частині заборгованості виконробам, а також повінстю завершення робіт, проведення електропроводки, каналізації і т. д. Високоповажні чиновники, цього дня також завітали і до ЛОК "Верховина", їх цікавило спроможність комплексу до цілорічного оздоровлення дітей. Далі пряма мова начальника управління освіти, молоді та спорту РДА В. Гуцуляк

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: