Потяг до прекрасного
17-03-2014

Українська душа побудована так, що рано чи пізно, тебе тягне до вишивання, – заявила на початку нашої розмови Лариса. Професійний стаж юної вишивальниці – чотири роки. За цей період у робочому арсеналі Лариси налічується вісім жіночих сорочок, шість – чоловічих та четверо вишитих плать, із яких одне –  дитяче. 

Ідея вишити для себе українську сорочку стала початковою точкою трудової діяльності рукодільниці. Руки самі потягнулися до роботи і за місяць був готовий візерунок, залишилось тільки викроїти і правильно пришити клаптики панами. У цій справі Ларисі допомогли схеми в журналах та інтуїція. На цьому жінка не зупинилася. Так з’явилася вишита сорочка у чоловіка Івана, а потім – і в родичів.

– Скоро мої роботи носитимуть навіть у Білорусі, бо на прохання дядька я пошила туди дві сорочки: жіночу і чоловічу.

Новий етап у роботі з вишивкою розпочався із задуму вишити для себе плаття, яке можна би одягнути на свято чи іншу урочистість. Так, на полотні з льону вона вишила своє перше плаття у квіти. За ним – друге, де на чорному тлі красуються червоні троянди. Для останнього плаття вишивальниця обрала зелену сукню, її прикрашають грона винограду. Кожне з вишитих плать неповторне та наповнене любов’ю, адже рукодільниця вкладає в них свою душу.

– Дитяче плаття я шила для племінниці Марусі. Навіть не робила мірки, просто за її кофточкою викроїла. Коли Маруся його одягнула, воно якраз було на неї, – каже Лариса.

Жінка детально підбирає матеріал до кожної роботи. Старається, щоб виріб був ідеальний і не подібний на попередній. У цьому плані їй допомагає широкий асортимент тканин: лавсан, льон, поплін… За матеріалами доводиться їхати в Косів та Коломию. Саме там, на її думку, великий вибір не тільки полотна, але й ниток.

У роботі Лариса надає перевагу складним візерункам, де можуть домінувати до п’яти відтінків одного кольору, а правильний їх підбір для рукодільниці – це вже запорука успіху.

При виборі візерунку жінка застосовує різні орнаментальні мотиви. Так, у платтях використовує тільки рослинну символіку, у чоловічих сорочках – геометричну, а в жіночих – як рослинну, так і геометричну. Перші сорочки Лариса вишивала суто геометричним орнаментом. Та з часом перейшла до іншої манери узору.

– Найтяжче вишивати квіти і виноград, – каже Лариса. – Треба бути уважним при шитті, чітко дотримуватися схеми, щоб не загубити жодного хрестика, бо доведеться розшивати вишите і розпочинати спочатку.

Зараз Лариса Миколаївна працює над вишиванням ще одного плаття. Воно постане перед усіма на білому фоні з великим букетом квітів: маки, волошки та ромашки. Робота, практично, зроблена, залишилось тільки зшити панаму до образу плаття. Та, закінчивши його, Лариса довго не сидітиме без діла, адже пообіцяла племінницям і їм щось вишити.

_____________________________________________

Іванна Петрусеняк

17.03.14
Шевченківський видавничий вибух

Напередодні 200-ліття з дня народження Великого Кобзаря у видавництві «Писаний Камінь» (м.Косів) побачив світ десятий ювілейний випуск журналу «Гуцули і Гуцульщина» (редактор П.Гавука, видавець М.Павлюк).

Цей номер повністю присвячений Т.Шевченку. Приємно, що авторами статей у ньому є верховинці: Л.Зузяк, Я.Поп’юк – журналісти «Верховинських вістей», О.Князький – член НСЖУ, П.Марусяк – молодий талановитий співак, Г.Кутащук і Т.Савчук – працівники Регіонального історико-краєзнавчого музею Гуцульщини.

детальніше
17.03.14
Рятівники Майдану в білих халатах

Влада, яка, Слава Богу, вже кане в лету, намагалася через розвиток освіти та медицини утвердити себе як таку, що ніби дбає про «добробут» народу. Наслідком такого «піклування» став Майдан у Києві, який зародили молоді люди та студенство. Допомагали народитися оновленій нації медики-інтерни Верховинської ЦРЛ  Володимир МИРОНЯК та Іван ФЕДОРЧАК, а також старший фельдшер пункту постійного базування екстреної медичної  допомоги с.Білоберізка Мирослав ГУБЧУК. 

Цілющими руками та серцями, сповненими віри в справедливість, ці сміливі медики в різний час, із січня до березня, надавали медичну допомогу на Майдані у Києві. Свій священний обов’язок – пильнувати життя та повертати здоров’я, вони підтвердили не на словах, а на ділі.

детальніше
17.03.14
«Комунопад» під Чорногорою

У селі Бистрець, з ініціативи громадських активістів та молоді, 3 березня демонтовано пам’ятник-обеліск, встановлений у 1967 році на честь 50-річчя утворення СРСР.Багато років стояв цей безликий «штовб», як його охрестили люди, без догляду і підпису, правда, напис зберігся: «Борцям за встановлення Радянської влади». Ганебний символ людської байдужості, незнання історії свого краю височів над свідомістю людей. Були й такі, що сподівалися: ось-ось прийде піонерія та комсомолія, і буде «як тогди». Напевне, та надія вже вмерла…

детальніше
17.03.14
Без вікон без дверей і не лікує він людей

В жалюгідному стані знаходиться ФАП в селі Великий Ходак!Споруда в центральній частині села  ледь –ледь витримала сильний вітер, який розгулявся  днями в районі. Великоходацька громада неодноразово зверталась до  органів влади протягом багатьох років з проханням відбудувати цей стратегічний об’єкт, але усі старання були марними. Зі зміною влади селяни готують нове звернення до голови Верховинської районної ради І. Маківничука та Ільцівського сільського голови В. Джоголюка.

детальніше
11.03.14
Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Верховині + фото
9 березня ми відзначали 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. У Верховині із нагоди такої величної події відбулося віче на співочому полі. Розпочалося зібрання виконанням гімну України, покладанням квітів до пам'ятника Кобзареві.
 
 
детальніше
07.03.14
Нескорені українські морські піхотинці у Керчі влаштували концерт (відео)

Серед улюблених пісень — "Той день", який у виконанні наших морпіхів звучить не менш переконливо, ніж навіть у самого "Океану Ельзи"

детальніше
07.03.14
В своїй хаті - своя правда, і сила, і воля

Днями у Верховинській школі-інтернат І-ІІІ ступенів серед  педагогів пройшов конкурс читців поезій Тараса Григоровича Шевченка, присвячений 200-літтю від дня народження.

детальніше
07.03.14
На переправі до Європи

Міст і дорогу у Краснику ремонтують толокою. Хто хоч раз останнім часом «пересувався» дорогою від Ільців до Шибеного, не міг не звернути увагу на вкрай розбитий автошлях та аварійний міст при в’їзді до села Красник. Це викликало велику стурбованість як жителів Красника, так і навколишніх сіл. Громада неодноразово зверталася до владних структур із проханням вирішити ці життєво важливі питання. Однак, зрушень ніяких не було. Навіть, більше. Згідно задекларованих намірів попередньої влади, на усіх рівнях мусувалося питання про будівництво дороги до румунського кордону. Тож міст у Краснику повинен був стати стратегічним дорожнім об’єктом до омріяного «вікна в Європу».

детальніше
07.03.14
Аптеку в терапевтичному відділенні просять не закривати

Пенсіонерка Марія Тютюнник, яка нині перебуває на лікуванні, від імені всіх пацієнтів терапевтичного відділення, зачитала на віче звернення-прохання не закривати аптечний пункт №3, який знаходиться у терапевтичному відділенні, належить державному обласному аптечному складу і є філіалом районного аптечного пункту.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: