Доторк до феномену долі і величі
21-03-2014

У Верховинській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася районна науково-практична конференція вчителів словесності, в якій взяло участь 57 педагогів, а також науковці відділення «Філія Гуцульщина», педагоги, учні та переможці районного конкурсу читців поезії Т.Шевченка.

Завідувач районного методичного центру управління освіти сім’ї, молоді та спорту РДА, який, власне, організував цей захід, Галина Дмитроняк та методист районного методичного центру з філологічних дисциплін Ганна Рибенчук привітали всіх присутніх. Квіти до пам’ятника Т.Шевченка поклали педагоги Василина Замореняк, вчитель Грамітнянської ЗОШ І-ІІ ст. та Марія Кречуняк – вчитель Верхньоясенівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Цікавими і захоплюючими були виступи педагогів із використанням мультимедійних презентацій про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря. Зокрема, «Шевченко – феномен долі і величі» (вчитель Г.Гречук, Верховинська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Т.Шевченко – майстер слова й пензля» (Н.Дзюбак, Довгопільська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Кохання у долі Т.Шевченка» (С.Ілюк, Красницька ЗОШ І-ІІ ст.), «Безсмертна слава Кобзаря» (Г.Бойчук, Красноїльська ЗОШ І-ІІІ ст.) та ін.

У рамках конференції проведено районний конкурс декламаторів Шевченкової поезії серед педагогів району. Вчителі показали високу майстерність виконання, проникливість і глибину Шевченкового слова, гостроту і пристрасність, мужність і пісенність його віршів.

Члени журі визначили переможців: Олену Пуршегу (Перехресне), Марію Сапріянчук (Голови), Ольгу Жиколяк (Устеріки), Віру Дом’юк (Верхній Ясенів).

Конференція відзначила особливу актуальність духовної спадщини Великого Кобзаря для сучасних та прийдешніх поколінь і засвідчила увагу наукової та педагогічної громадськості до його постаті.

___________________________________________

Ганна Рибенчук

методист РМЦ

із філологічних дисциплін

21.03.14
Гурт «СКАЙ» влаштував зворушливий всеукраїнський флешмоб

Український гурт «СКАЙ», схвильований подіями в Україні, вирішив влаштувати флешмоб, у якому задіяв українців з різних міст країни. За словами фронтмена гурту Олега Собчука, ідея організувати флешмоб з'явилася з сумних подій, які наразі вирують в Україні.

детальніше
17.03.14
Потяг до прекрасного

Лариса Петрусеняк із с.Голошино (прис.Тарночки) відома своїми вишитими сорочками та платтями. Рукодільниця створює шедеври без допомоги сторонніх, тому одразу опановує дві професії: кравчині та вишивальниці. Кожна робота по-своєму особлива і відрізняється від попередньої не тільки кольоровою гамою, узором, але і кроєм.

детальніше
17.03.14
Шевченківський видавничий вибух

Напередодні 200-ліття з дня народження Великого Кобзаря у видавництві «Писаний Камінь» (м.Косів) побачив світ десятий ювілейний випуск журналу «Гуцули і Гуцульщина» (редактор П.Гавука, видавець М.Павлюк).

Цей номер повністю присвячений Т.Шевченку. Приємно, що авторами статей у ньому є верховинці: Л.Зузяк, Я.Поп’юк – журналісти «Верховинських вістей», О.Князький – член НСЖУ, П.Марусяк – молодий талановитий співак, Г.Кутащук і Т.Савчук – працівники Регіонального історико-краєзнавчого музею Гуцульщини.

детальніше
17.03.14
Рятівники Майдану в білих халатах

Влада, яка, Слава Богу, вже кане в лету, намагалася через розвиток освіти та медицини утвердити себе як таку, що ніби дбає про «добробут» народу. Наслідком такого «піклування» став Майдан у Києві, який зародили молоді люди та студенство. Допомагали народитися оновленій нації медики-інтерни Верховинської ЦРЛ  Володимир МИРОНЯК та Іван ФЕДОРЧАК, а також старший фельдшер пункту постійного базування екстреної медичної  допомоги с.Білоберізка Мирослав ГУБЧУК. 

Цілющими руками та серцями, сповненими віри в справедливість, ці сміливі медики в різний час, із січня до березня, надавали медичну допомогу на Майдані у Києві. Свій священний обов’язок – пильнувати життя та повертати здоров’я, вони підтвердили не на словах, а на ділі.

детальніше
17.03.14
«Комунопад» під Чорногорою

У селі Бистрець, з ініціативи громадських активістів та молоді, 3 березня демонтовано пам’ятник-обеліск, встановлений у 1967 році на честь 50-річчя утворення СРСР.Багато років стояв цей безликий «штовб», як його охрестили люди, без догляду і підпису, правда, напис зберігся: «Борцям за встановлення Радянської влади». Ганебний символ людської байдужості, незнання історії свого краю височів над свідомістю людей. Були й такі, що сподівалися: ось-ось прийде піонерія та комсомолія, і буде «як тогди». Напевне, та надія вже вмерла…

детальніше
17.03.14
Без вікон без дверей і не лікує він людей

В жалюгідному стані знаходиться ФАП в селі Великий Ходак!Споруда в центральній частині села  ледь –ледь витримала сильний вітер, який розгулявся  днями в районі. Великоходацька громада неодноразово зверталась до  органів влади протягом багатьох років з проханням відбудувати цей стратегічний об’єкт, але усі старання були марними. Зі зміною влади селяни готують нове звернення до голови Верховинської районної ради І. Маківничука та Ільцівського сільського голови В. Джоголюка.

детальніше
11.03.14
Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Верховині + фото
9 березня ми відзначали 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. У Верховині із нагоди такої величної події відбулося віче на співочому полі. Розпочалося зібрання виконанням гімну України, покладанням квітів до пам'ятника Кобзареві.
 
 
детальніше
07.03.14
Нескорені українські морські піхотинці у Керчі влаштували концерт (відео)

Серед улюблених пісень — "Той день", який у виконанні наших морпіхів звучить не менш переконливо, ніж навіть у самого "Океану Ельзи"

детальніше
07.03.14
В своїй хаті - своя правда, і сила, і воля

Днями у Верховинській школі-інтернат І-ІІІ ступенів серед  педагогів пройшов конкурс читців поезій Тараса Григоровича Шевченка, присвячений 200-літтю від дня народження.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: