Духовний родовід
05-03-2014

Не знаю, чи то всі генії і пророки народжуються навесні, у її перші дні? Чи то просто так сталося, що наш гуцульський геній Параска Плитка Горицвіт і наш український пророк Тарас Шевченко прийшли на цей світ майже в одночассі, незважаючи на відстань у 113 років (Параска народилася у 1927 році). У цих роздумах схиляюся до того, що, мабуть, все таки Дух творчості Тараса, пронизавши століття, засвітився зіркою у Парасчиній душі, наблизившись таким чином до нас із вами. Творча Муза нашої видатної гуцульської письменниці, поетеси і художниці Параски Плитки-Горицвіт безперечно, що черпала натхнення і з Кобзаревих поетичних рядків і художніх полотен. Серед її численних малюнків і великої галереї портретів є кілька, присвячених Тарасу Шевченку. Поруч одного з них напис:

«Непорочній Музі.

Ми не лукавили з тобою,

Ми просто йшли, –

У нас нема

Зерна неправди за собою… (Т.Г.Ш.)

Серце Кобзаря світило у Парасчину душу світлом Прометея. Не одна нічка її, мабуть, непомітно промайнула над віршами і поемами Тараса Григоровича та ілюстраціями до них, в осягненні його життєвого і творчого шляху, яке згодом виллється щирими поетичними рядками з її серця. «До Тарасового дитинства», «На струнах живодаю», «Шевченкіяна – до ілюстрацій» – знаходимо ці маленькі рукотворні і душетворні збірочки серед великої кількості її книг.

«Було колись в Кирилівці», «Чого твої пісні такі?», «З мачухою...», «На край світа», «У великі роковини», «Наш Тарасе», «На Чернечій горі», «В уклін», «Співай, серце», «До гір…», «Світи, зоре», «Т.Г.Шевченкові», «В день народження», «Вічно молодому», «У підніжжя», «Віддячність», «В задумі», «Прощай, батьку», «Спи спокійно» – лише із цих назв можемо довідатися і пересвідчитися, наскільки глибоко Параска була перейнята непростою кріпацькою долею малого Тарасика і як була вдячна за творчий і життєвий подвиг нашому українському Пророку.

_________________________________________________

Людмила Зузяк

04.03.14
Аваков заявив про оновлення 90% керівного складу МВС

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що звільнив 90% всіх керівних кадрів МВС. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

детальніше
04.03.14
Британський журнал The Week вийшов з обкладинкою, на якій Росія зображена ведмедем, що тікає з України

Остання обкладинка відомого британського видання присвячена подіям в Україні
Зокрема на обкладинці зображено ведмедя, в якого на спині витатуюваний серп з молотом. Звір тікає. А поруч стоять люди з жовто-блакитними прапорами. Також вони тримають прапори Євросоюзу.
Журналісти видання коментують обкладинку наступним чином: "Революція в Києві. Якою буде реакція Росії?".

детальніше
04.03.14
Беззбройні ​українські військові із гімном йдуть на російській спецназ

Українські військові на чолі з полковником Юрієм Мамчуром, командиром бригади тактичної авіації, намагаються потрапити на базу на аеродромі Бельбек

детальніше
03.03.14
Долар стрімко дешевшає на міжбанку

Долар на відкритті міжбанку сьогодні коштує 9,6000-10,1000 грн, тоді як у п'ятницю, 28 лютого, котирування становили 9,6000-10,3000 грн, повідомили дилери комерційних банків.

При цьому НБУ на ринок не виходив.

детальніше
03.03.14
Як агресія Путіна обвалює економіку Росії

Через рішення Володимира Путіна вводити війська в Україну акції російських компаній падають з неймовірною швидкістю, рубль також досягнув свого історичного мінімуну

детальніше
28.02.14
Рада висловила недовіру Нацраді з питань телебачення і радіомовлення

Верховна Рада проголосувала за проект Постанови про висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду звіту за 2013 рік

детальніше
28.02.14
Верховна Рада скасувала депутатські пільги

Верховна Рада прийняла законопроект, який скасовує низку пільг для народних депутатів

За даний законопроект проголосував 301 народний депутаті, передає кореспондент Еспресо.TV.

детальніше
28.02.14
Про революційну доцільність і поспішний парламентаризм

Передостанній день лютого не був революційним за формою, але за значенням - став одним з поворотних для країни. Вчора Україні привалило відразу два придбання. Перше - це прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Як кажуть, хто б сумнівався? Друге - це нібито подав ознаки життя "законно обраний президент" Віктор Янукович. Є і втрати. Теж дві. Перша - довіру Майдану до Верховної Ради, до лідерів опозиції, які чомусь проголосили себе вождями революції. Друга - цілісність України.

детальніше
28.02.14
Рада ліквідувала Міністерство доходів і зборів

Верховна Рада України ліквідувала Міністерство доходів і зборів. За відповідне рішення проголосувало 232 депутати.

Також Рада внесла поправку про напрацювання змін у Податковий і Митний кодекси.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: