Згадати все: 24 -тий Гуцульський Міжнародний Фестиваль м. Коломия
05-09-2017

ДВА ГРАН-ПРІ — у верховинців
Королівка зустріла наших митців неймовірною спекою. Приїхавши в село на околицях Коломиї, з перших хвилин наші люди зіткнулися з дивовижними метаморфозами та парадоксами. Спочатку поліцейський ніяк не міг показати нашому водієві місце паркування, а через деякий час знайшов для нашого автобуса місце на кінному пасовиську. Коли ж усі рушили до головної сцени, перше, що кидалося в очі – втомлені дівчатка в постолах, кожушках, у віночках, які тримали квіти в руках обабіч дороги і, в принципі, мали б посміхатися і вітати гостей фестивалю, але діти, простоявши під пекучим сонцем, просто фізично уже не могли робити нічого подібного. 
 
Уже на стадіоні святкова і творча атмосфера свята переплелася з запахами смаженого м’яса, бограчу та банушу, адже зовсім поряд уже наповну працювали торгові ряди. Далі вся увага була прикута до головної сцени. Гості свята з цікавістю за дійством спостерігали приблизно біля сорока хвилин – той час, коли на сцені виступала співачка Оксана Боднарук і танцювальні колективи встановлювали національний рекорд, про який згадують мої колеги журналісти. А вже коли почались офіційні виступи чиновників та гостей з-за кордону, народ потихеньки почав розходитись і все більше тягнутися до бочок з пивом та казанів з гуцульським борщем. 
Хотілося придбати сувенір на згадку про фестиваль, та, як не дивно, навіть магнітика з емблемою фестивалю не знайшлося, натомість різного китайського барахла та спінерів – хоч греблю гати. А ще працювали атракціони і різних видів батути. А потім нас повідомили, що вокалісти та музиканти свою програму мають презентувати не тут, у Королівці, а в Коломиї. І знову – черговий переїзд. Виступи вокалістів у «Народному домі» теж розпочалися з запізненням на цілу годину. Коли ж ми побачили список учасників, зрозуміли, що ми тут надовго. Три вокалісти з Верховини та один ансамбль були поставлені в самий кінець списку, а це близько 70-ти учасників, і кожен з них мав виконати два твори, при тому, що була ще запланована обідня година для членів журі. 
Та далі – ще цікавіше. На сцену почали виходити учасники у вільному порядку, змішались і хористи, і вокалісти, й вокальні ансамблі. Після маленької дівчинки, яка заледве попадала в ноти, бо виконувала дуже важку пісню, виходили справжні професіонали, люди, які отримали освіту в консерваторії, і виконували твір у три, чи, навіть, у п’ять голосів. Контраст був очевидний, і це псувало враження. Ведуча теж плуталась у назвах творів, а список виконавців, які мали виходити на сцену, організатори перекреслили так, що вже не було зрозуміло, коли самим виходити на сцену. 
 
 
Вразило те, що захід відбувався в центральній частині міста, та ще – в рамках Гуцульського фестивалю, але в залі було дуже багато порожніх місць. Це теж псувало атмосферу свята. І ось, аж через п’ять годин, на сцену, нарешті, запросили верховинців. Склалося враження, що й самі люди чекали виходу саме наших вокалістів. Реакція залу була відчутна. Першим свої твори «Незабутні Карпати» та «Дівчата смерічки» виконав вокальний ансамбль викладачів дитячої школи мистецтв . Високу професійну майстерність наших педагогів було неможливо не помітити і не відчути, нескінченну кількість оплесків та схвальних вигуків особливо викликав перший твір, виконаний акапельно, та ще й триголоссям. У результаті – перша премія в жанрі «вокальні ансамблі». Талановитий наш співак Олег Маротчак, соліст районного організаційно-методичного центру, презентував пісні «Знову я в гори іду» та «Бережіть батьків», виконанням яких теж не залишив байдужими серця дванадцяти членів журі. В результаті – ще одне перше місце в жанрі «естрадний вокал». 
Та саме в цьому жанрі на нас чекав ще більший успіх. Гран-прі фестивалю дістався чудовій молодій співачці Христині Кизик, яка ще й, до того, змушена була виступати останньою в конкурсній програмі. Було це приблизно уже близько сьомої години вечора. Та ні втома, ні довгі години чекання, ні інші виступи достатньо серйозних конкурентів не змогли завадити нашій гордій, молодій гуцулці. Христя дуже впевнено, милозвучно, зворушливо, дивовижно і дуже сильно виконала перший твір «Моїй Україні», а під кінець справжнім козирем стала маловідома пісня «Чарівна скрипка», з репертуару ще однієї верховинки Надії Боднарук  яка, у виконанні Христі, отримала зовсім нове звучання, що й вилилося в гучні тривалі овації. Дипломом за участь нагороджений ще один наш вокаліст, який завжди виконує тільки авторські твори – Іван Потяк з с. Бистрець. 
Не міг я не скористатися можливістю і під час обідньої перерви не завітати у сквер на творчі змагання оркестрів народних інструментів. На маленькій сцені у скверику розгорілася справжня музична битва. Приємно було тут побачити і потиснути руку, без перебільшення, гордості нашої Гуцульщини – талановитому цимбалісту, фіналісту шоу «Україна має талант 2017», ворохтянину Владу Ониськіву. Зустріч з цим хлопчиною неабияк підняла мені настрій. Але коли на сцену вийшов Народний аматорський оркестр народних інструментів з с. Замагора (кер. Іван Mартищук), а ще коли прозвучали перші звуки трембіти, скрипки та цимбалів, напевне, всім стало зрозуміло, що ось вона – найсправжнісінька музика з самого днища гуцульського джерела, з самого центру гуцульської душі, музика Гуцульської Столиці – кращої просто не існує. В руках наших музикантів тоді було все, тож гран-прі, без жодних сумнівів, дістається цього разу саме замагорянам, з чим ми щиро вітаємо найкращих музикантів Гуцульщини. 
 
Додому ми повертались останніми з делегації. Так сталося, що конкурс вокалістів тривав аж сім годин, тож на завершення хотілося б подякувати нашому водієві Івану Кречуняку з с. Красноїлля. 
А верховинські митці ще раз продемонстрували свій високий потенціал, свої можливості і те, що саме в нас, на Верховинщині, етнічна культура, традиції та звичаї ще будуть жити з приходом наступних поколінь. А ми будемо залишатися справжніми гуцулами, спілкуватися рідним діалектом та співатимемо наших співанок. 
_______
Олег Гапчук

 

05.09.17
Ровесник волі, сценарист і депутат

«Майбутнє України – за молодими лідерами», – впевнений Костянтин Ванджурак
Багато з нас народилися у великі християнські свята. Але є й такі люди, які можуть похвалитися, що святкують день народження зі всією Україною – у День незалежності. Серед таких перспективних молодих людей краю, хоч і не зовсім ровесник країни, 24 серпня своє 20-ліття відзначив Костянтин ВАНДЖУРАК зі Стаїща. 
Чим живе людина, народжена у день найбільшого національного свята, і чи впливає на нього спільна дата народження з рідною країною. Про це, і не тільки, ми розмовляємо з Костянтином.
 
детальніше
05.09.17
Гвинтокрильний шум, над Ільцями

 Вже кілька днів над селом Ільці та над прилеглими селами чути шум гвинтокрилів, які то здійснюють посадку на стадіоні села, то кружляють над горами. 
     Як розповів радіо «Гуцульсьска столиця» командир військової частини з Александрії, льотчик першого класу Руслан Петрович Яковлєв на Верховинщині проходять навчання пілотів Національної Гвардії України. 
 До польотів у горах допускаються військові льотчики, які пройшли п’ятирічну підготовку в рівнинній місцевості. Цей період є дуже важливий в підготовці льотного складу. В минулому році при подібній підготовці було проведено приземлення гвинтокрила на найвищій горі Українських Карпат Говерлі та встановлено на ній Державний Прапор України
детальніше
04.09.17
Цьогоріч особливого змісту Дню селища надало Свято гуцульської убирі.

Цьогоріч особливого змісту Дню селища надало Свято гуцульської убирі. З нагоди святкування 593-ої річниці з часу першої письмової згадки про Верховину у Гуцульській столиці відбувся ще й перший фестиваль пошанівку нашого автентичного одягу. Тому так багато верховинців і гостей Верховини, які приїхали із сіл району, одяглися в той день по-гуцульськи. І діточок своїх одягли. 
Спочатку вишиванками розквітала церква
Ще з самого ранку, прийшовши на Богослужіння, можна було спостерігати, як церква Успіння Пресвятої Богородиці, яка в цей день відзначає храмове свято, розквітала вишиванками. Чим більше ставало людей у церкві, тим яскравішою ставала неповторна картина, яка, наче з пазлів, складалася з різноманітних, один від одного кращих, вишитих узорів на сорочках, платтях і кептарях. Усі ці люди, разом з настоятелем храму Юрієм Стефлюком та іншими священиками, які прийшли того дня розділити разом з верховинцями духовну радість, молилися за Верховину та її мешканців, за край наш Гуцульський, за мир в Україні. 
детальніше
04.09.17
Відома франківчанка Тіна Кароль презентувала помаду зі своїм ім'ям (фото)

Співачка родом з Прикарпаття Тіна Кароль нарешті представила червону помаду зі своїм ім'ям. 

Продукт вона продаватиме лише на власних концертах. Тіна особисто брала участь на всіх стадіях розробки помади: від вибору правильного червоного відтінку і аромату до дизайну флакона і упаковки, інформує ТаблоІД


 

детальніше
04.09.17
На Прикарпатті оголосили штормове попередження

В зв’язку з сильними, місцями дуже сильними опадами, впродовж 4-5 вересня на ріках області очікуються підйоми рівнів води на 0,5 -1,5 м., в окремих ділянках до 2,0 м. над рівнями станом на 01.09.2017, при цьому можливе формування значного місцевого та схилового стоку, в гірських районах існує загроза сходу селів, повідомили в ДСНС області.

Протягом доби 4 вересня по області та місту очікується сильний дощ, гроза, посилення вітру 15-20м/с.

детальніше
01.09.17
Радіо "Гуцульська столиця" вітає усіх з 1 Вересня!

  Цього дня у школах традиційно проходять урочисті лінійки з нагоди початку навчального року.У вищих навчальних закладах лінійки або відсутні, або ж проводяться тільки для першого курсу.Школи також проводять для першокласників перший святковий урок, який щороку має різні теми.Крім того, прийнято вітати один одного зі святом знань та дарувати квіти вчителям.

детальніше
01.09.17
Замість святкування страйк - або як відзначають День знань в селі Ільці.

У селі Ільці  громада протестує проти повернення на роботу колишнього директора школи, та її мами - вчительки географії.

Йдеться про Любов Шкрібляк, яку у 2010-му році призначили директором потужної Ільцівської школи. Директором вона пробула три роки. Звільнилась за власним бажанням під час Революції Гідності у 2014 році.
 
Зараз через судові рішення екс-директорка  хоче повернутися на раніше займану посаду. Мовляв, її звільнення у 2014-му році відбулось з порушеннями. Про це пишуть Версії з посиланням на ТРК “РАІ”.
детальніше
31.08.17
Презентації району бути

Верховина - серце  Гуцульщини, в якому серед мальовничої природи  до сьогоднішнього дня зберігаються традиції та ремесла  предків. Земля - на високих полонинах якої з молока, наповненого цілющими силами альпійських трав, руками працьовитих  гуцулів виготовляються молочні продукти  високого ґатунку. Край, який щороку приймає все більшу кількість туристів не тільки  зрізних  куточків України, а й з зарубіжжя.

детальніше
31.08.17
Відомий оператор мобільного зв'язку суттєво підвищив тарифи

 

 Як повідомдяє прес-служба компанії, абоненти окремих тарифних планів "Київстар" будуть автоматично переведені на нові тарифи, але вже з більш високою абонентською платою.

Підвищення залежить від конкретного тарифу абонента і в середньому складе близько 30-50%.
 
 
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: