Збережемо популяцію оленя благородного
25-09-2013

    Відповідно до діючого законо­давства, полювання на території національних природних парків повністю заборонено. Згідно наказу №34 директора НПП «Верховинський» від 23 серпня 2013 р. «Про посилення природоохоронного режиму на території Парку», в період гону оленя благородного (з 1 вересня до 31 жовтня 2013 р.) на природно-заповідній території встановлено посилений режим охорони щодо недопущення випадків браконьєрства. Працівники установи мають право перевіряти дозволи та документи, а також проводити огляд транспортних засобів і особистих речей.
    Порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду на оленя благородного, карається штрафом у розмірі 16500 грн, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.
    Браконьєрство, на даний час, є найболючішою проблемою. Не останню роль у труднощах його викорінення відіграє той факт, що населення диких звірів вважає нічиїми і їх добування без відповідного дозволу для більшості не вважається порушенням. Адже мало хто усвідомлює, що на догляд за дикими звірами вкладаються чималі державні кошти для спорудження і утримання біотехнічних споруд та зарплат спеціалістів державних установ природно-заповідного фонду.
    У цей період у місцях реву оленів благородних заборонено випас свійської худоби, перебування туристів і в’їзд транспортних засобів, адже в цей час вони особливо вразливі, втрачають пильність та стають легкою здобиччю для хижаків і браконьєрів. Є всі підстави сподіватись, що наша спільна праця з орендарями мисливських угідь та працівниками правоохоронних органів сприятиме росту популяції диких тварин і недопущенню випадків браконьєрства.
    Прохання до громадян, особливо молоді, не бути осторонь наявної проблеми та взяти активну участь у виявленні та попередженні порушень чинного природоохоронного законодавства, долучившись до охорони та збереження оленя благородного.

Наталія Кочерган
інженер з охорони тваринного світу
НПП «Верховинський».

23.09.13
Буря в ложці меду

Останній тиждень в інтернеті точиться велика дискусія, чому в Верховині не буде максимально розрекламованого на сайті рідного міста великого концерту?
детальніше
23.09.13
Якщо не вистачає йоду

У Верховинській ЗОШ-інтернаті І-ІІІ ст. лікарі-ендокринологи обласної дитячої лікарні провели медичний огляд дітей та дорослих.

детальніше
22.09.13
Кеті Перрі насварили за експлуатацію диких тварин

До списку зірок, не надто добрих до тварин, організація РЕТА тепер зарахувала й американську співачку Кеті Перрі.
детальніше
22.09.13
Долоньки

Суботня прем’єра пісні Ірини Федишин Долоньки це, за словами виконавиці, данина материнству.
детальніше
22.09.13
Табаков збирається у турне

Павло Табаков і його музиканти фактично зачинилися на репетиційній базі і відшліфовують нову концертну програму.

детальніше
21.09.13
Наскільки небезпечні планшети?

Сенсорні екрани планшетів і смартфонів несуть на своїй поверхні мікробів більше, ніж сидіння унітазу. Такий висновок зробила група захисту споживачів «Which?», повідомляє Daily Mail.
детальніше
20.09.13
Король штрафного майданчикаВ українському футболі дуже багато легіонерів, але є один особливий – людина з екзотичною зовнішністю, великою харизмою, білосніжною посмішкою та стальними нервами.

детальніше
20.09.13
Верхньоясенівці «вигризли» перемогу в «бою титанів»

Головною родзинкою свята був матч за суперкубок між чемпіонами та володарями кубка району «Черемошем» (Верховина) та ФК «Верхній Ясенів». Ще до початку поєдинку вболівальники казали, що це дуель двох Коржуків.
детальніше
20.09.13
Принцеса футболуДівчатка полюбляють бавитися ляльками, маминою косметикою, одягом, посудом на кухні. 

детальніше
Обласні новини
25.06
25 червня 2017 року, о 11-00 год., на спорт-арені «Черемош» та на Співочому полі селища Верховина, відбудуться спортивні змагання та молодіжна розважальна програма з нагоди відзначення Дня Молоді, Олімпійського Дня та Дня Конституції України.

Програма свята

25.06
День митної служби України

23.06
На Прикарпатті знаходиться неймовірне озеро з абсолютно прозорою водою (фото)

 

вологість:

тиск:

вітер:

Музична Вишиванка?
Всього проголосували - 5