Любов – рушій до перемоги
18-12-2013

Єднання верховинців з тими, хто у Києві на майдані, триває.
У вівторок, хоч і був гарний сонячний день, людей, на жаль, прийшло не більше, ніж у неділю.
Віче традиційно розпочалося з молитви. А тоді Василь Мицканюк оголосив, що за неділю і понеділок верховинці зібрали 1375 грн, а всього благодійних коштів надійшло 17379 грн, з яких на підтримку київського майдану вже використано 14697 грн. Просив продовжувати збір коштів та зголошуватися бажаючих їхати до Києва, щоб замінити тих, хто там перебуває уже тривалий час, і закликав усіх до боротьби у формі мирних акцій. І Василь Миколайович, й Іван Маківничук, і Галина Богатчук поділилися свіжими враженнями від київського майдану та його духом свободи.

Іван Маківничук

Ольга ФОРДІЛЬ

Як завше, виступали священики Роман Болехівський, Михайло Магнич та Іван Рибарук, котрий закликав людей спонукати священиків району до духовної праці, до молитовної участі у боротьбі, а також, згідно розпорядження єпископа Коломийсько-Косівського Юліана, що три години дзвонити у дзвони. Оксана Чубатько у своєму виступі звернулася до жінок, яких просила і надалі надихати своїх чоловіків на боротьбу, а якщо буде треба – то й замінити їх. Ольга Форділь подякувала батькам, чиї діти вийшли на майдани. «Ви виховали справжніх патріотів, які не хочуть ні перед ким ставати на коліна, і не стануть!». Також сказала про те, що серед нашого народу завжди були зрадники, але так багато, як тепер, їх не було ніколи. Параска Романюк із с.Топільче заспівала гуцульську співанку.
Знову, як і в неділю, виступали Іван Шкіндюк, Василь Триндохір, Іван Петрук, Оксана Сусяк. Вона констатувала, що взяти участь у автопробігу зголосився тільки один власник автомобіля. Стало прикро від висновку, що напрошується: вигукувати різні гасла і заклики ми мастаки, а от коли доходить діло до чогось конкретного – то не навчились ще ми «любити Україну до глибини своєї кишені».
Те, що так давно хотілося почути, сказали у своїх виступах священик Ігор Рибенчук та викладач Прикарпатського національного університету Ірина Костюк. «Наш український народ, в основному, бореться із зовнішнім злом, а нам треба докласти зусиль і з внутрішнім злом поборотися. А це – алкоголізм, наркоманія, ігроманія, ненависть, зло, непрощення, образи. Ми завжди повинні зберігати тверезість розуму і чистоту серця – тільки із-за такої умови настануть суттєві зміни у нашому житті. Молитися треба не лише за тих, хто на Майдані, а й за нашу владу, бо енергія молитви, дія Духа Святого мають велику силу враз усе перемінити». Вона сказала також, що свободи нам треба вчитися у Ліни Костенко, котра свою поему «Берестечко» закінчує такими словами: «Не допускай такої мислі, Що Бог покаже нам неласку. Життя людського строки стислі – Немає часу на поразку!». А поразка є або в кожному з нас, або її немає. Тож, давайте, усі разом переможемо! І нехай рушієм до перемоги буде не просто, як ми звикли багатозначно й аморфно казати, любов до України, до її народу, а конкретно – до нашого ближнього, навіть, якщо він підтримує Партію регіонів. Хай духом нашої любові і внутрішньої свободи переміниться його серце! Так, як це ми бачимо у Києві, де учасники антимайдану змінюють свої погляди і з рабів чи наймитів стають вільними синами України, воїнами Світла, і починають захищати право на людську гідність.

Ірина Костюк

о.Ігор Рибенчук

Людмила Зузяк

17.12.13
Друга річниця парку

У Національному природному парку «Верховинський» з нагоди другої річниці його створення відбувся «круглий стіл» на тему: «Роль НПП «Верховинський» у забезпеченні збалансованого розвитку території, збереженні природи і культури Верховинщини».

детальніше
16.12.13
Повний концерт "золотого" складу "Океану Ельзи" на Євромайдані +ВІДЕО

У суботу, 14 грудня, гурт "Океан Ельзи" об'єднався у старому складі, аби підтримати Євромайдан, а тепер відео годинного виступу з'явилось на сайті каналу ТВі. Заради цього концерту екс-бас-гітарист гурту Юрій Хусточка прилетів з Франції і з літака одразу вирушив на репетицію. Святослав Вакарчук почав концерт з палкої промови, а після першої пісні "Вставай" з задоволенням представив своїх колишніх колег. 

детальніше
16.12.13
Тоттенхем - для Дніпра, Ліон - для Чорноморця

У понеділок , 16 грудня, відбулося жеребкування пар 1 /16 і 1 / 8 фіналу Ліги Європи , за підсумками якої своїх суперників дізналися чотири українських клуби - «Дніпро» , «Шахтар» , «Динамо » Київ та «Чорноморець».

детальніше
16.12.13
Десятка найкращих

За традицією, в кінці року більшість музичних видань публікують списки кращих альбомів і пісень. Культовий американський журнал «Billboard» не став винятком і склав свою десятку. На перше місце потрапила робота Джастіна Тімберлейка «The 20 / 20 Experience». Й не дивно, адже за перший тиждень платівка була продана тиражем близько мільйона копій тільки в США.

детальніше
16.12.13
Останній крок до громадянського суспільства

Громадянське суспільство – це суспільство, де на першому місці завжди стоїть честь і гідність людини, і де здійснюється контроль, щоб ця честь і гідність не принижувалася в різних сферах життя країни – у культурній, у громадській, у політичній. Таким чином, громадянське суспільство – це демократичне суспільство. Воно, фактично, є головною владою і стежить за тим, щоб його не принижували.

детальніше
16.12.13
Вдесяте верховинці підтримують Євромайдан (фоторепортаж)

Десятий за ліком Євромайдан у неділю, зібрав, як завжди, усіма шановане духовенство району – отців Івана Рибарука, Михайла Магнича, Романа Болехівського, також виступили активісти: Василь Триндохір, Оксана Сусяк, депутат обласної ради Іван Шкіндюк, депутат районної ради Дмитро Шкрібляк,  новий вірш, народжений Євромайданом, «Чи то воїн, чи то палач» прочитала ільцівська поетеса Галинка Верховинка, а кореспондент районного радіо Олег Гапчук поділився своїми враженнями від поїздки на київський Майдан.

детальніше
15.12.13
Європа починається із кожного з нас

29 грудня буде 20 років, як створено адміністративну одиницю – село Ільці. Воно, крім того, що межує із райцентром, є одним із найбільших, за кількістю населення, в районі. Про те, як і чим нині живе цей перспективний населений пункт, розмовляємо із Василем ДЖОГОЛЮКОМ, котрий уже третій рік на посаді Ільцівського сільського голови.

детальніше
13.12.13
Гуцули заколядують у Канаді

На запрошення української діаспори та мистецької групи музикантів – оркестру «Lemon Bucket» із Канади (влітку перебували на Верховинщині і виступили з концертом у Криворівні), до країни кленового листка вирушили підкоряти гуцульськими мелодіями та співами наші земляки: криворівняни – колядники Іван Зеленчук із сином Миколою, верховинці – музиканти віртуози: скрипаль Микола Ілюк та цимбаліст Василь Тимчук.

детальніше
13.12.13
Вогняні «зуби» всю ніч кусали кривополян

У ніч на 10 грудня у Кривополі виникло дві пожежі житлових будинків. Перша сталася близько 23-ї години поблизу полонини Діл, де вщент згорів будинок та цех, у котрому київський підприємець будив рибу. Через складні складний гірський рельєф, пожежна машина так і не змогла дістатися до палаючого будинку, котрий гасили підручними засобами. А вже через 7 годин кривополян знову сколихнула жахлива новина – палає житловий будинок у центрі села поряд із школою.

детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: