у Верховині відбувся фестиваль гуцульських троїстих музик
03-10-2013

    Святково прибрана сцена районного Будинку культури з емблемою фестивалю, портретами Могура і його капели. А залу заповнили ті, хто присвятив себе музиці, або чиї серце і душа не можуть жити без неї.
    Звучать позивні трембіт. Відкрили свято музиканти Верховинського району, під керівництвом голови журі Романа Кумлика, нетрадиційно виконавши по черзі на різних інструментах Моґурові мелодії. Це буде дуже величне дійство, бо музика, гуцульські мелодії завжди чарують неповторністю, бо вони є духом минулого і сучасного, до цих мелодій прикипаєш серцем. Музика причарувала багатьох її виконавців, немало з яких стали справжніми майстрами — музикантами-віртуозами. Особливою майстерністю прославився самобутній майстер гри на скрипці, про якого ширилася слава далеко за межами Гуцульщини, — Василь Грималюк, відомий під прізвиськом Могур.
    Він був організатором гуцульських народних музичних капел, упорядкував багато гуцульських музичних варіацій, створив свої авторські гуцульські мелодії, зокрема "Могурова гуцулка до данцу", а "Гуцулка по-порєдку" складається із 32 мелодій (колін). За це Могура називали у мистецьких колах і серед громадськості "музикант від Бога", "король гуцульської музики", "гуцульський Паганіні", "чарівник скрипки". Школу Могура пройшло багато відомих нині музикантів нашого краю, які продовжують справу свого учителя.
    Конкурсна програма проходила в теплій атмосфері, з сцени лунали чарівні звуки скрипки, флояри, цимбал. Кожен з учасників хотів якнайкраще представити свій регіон.
    За всім цим прекрасним дійством спостерігало професійне, кваліфіковане журі: Роман  Кумлик, Дмитро Біланюк, Микола Ілюк - Заслужені працівники культури України, Мирослава Корнелюк - начальник відділу культури і мистецтв РДА  та Степан Паньків -викладач Верховинської дитячої школи мистецтв.
    За підсумками журі переможцями IV-го Регіонального фестивалю-конкурсу гуцульських троїстих музик ім. Моґура стали: народний аматорський оркестр народних інструментів БК с. Замагора, керівник Іван Мартищук та соліст-інструменталіст Юрій Тафійчук. Решта колективів та солісти отримали призи та дипломи відповідних ступенів.

03.10.13
З досвіду роботи

3 жовтня 2013 року в залі засідань райдержадміністрації відбулася Презентація відділу ведення  Державного реєстру виборців апарату Верховинської райдержадміністрації присвячена четвертій річниці  впровадження  автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи (АІТС) “Державний реєстр виборців».

детальніше
02.10.13
Часточку сердечного тепла - літнім людям
Коли золота осінь підступає в життя, хочеться затишку, та доля часто заводить людину туди, де не завжди його знайдеш і не все вдається в житті влаштувати за своїм бажанням.
детальніше
02.10.13
Покращити життя сільських жінок
Нещодавно в Києві підкомітет із гендерної рівності Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, ГО "Інформаційно-консультативний жіночий центр" МБВ "Добробут громад" за підтримки Фонду прав людини міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів провели засідання "Круглого столу" на тему: " Стан забезпечення прав та можливостей сільських жінок в Україні"
детальніше
02.10.13
«Дивокрай» Перехресного

Рано чи пізно праця отримає втілення, посіяне зерно все ж таки має прорости, давши плоди. Хоча і нелегко, але впевнено і з наполегливістю, в Перехресному працювали над втіленням задуму про створення дитячого садочка.

детальніше
27.09.13
Знову до гуцулів – за музичною родзинкою

Нещодавно Будинок культури у Верхньому Ясенові приймав відому не лише в Україні, а й у Європі гостю – Руслану Лижичко. 
детальніше
27.09.13
Двічі чемпіон світу

Євген Марусяк із Криворівні, вихованець Верховинської ДЮСШ (ст. тренер В.Прокоп’юк), на кубку світу зі стрибків на лижах із трампліну, котрий проходив у Казахстані (м.Алмати) став дворазовим чемпіоном серед ровесників (1999-2000рр.). 
детальніше
27.09.13
В рубцак

Закоханий у Карпати львів’янин, ви­давець Ігор Губіліт спільно з однодумцями, зокрема, товариством «Гуцульщина» та відділенням «Філія Гуцульщина» видали до фестивалю в Путилі путівник-мапу «Гуцульщина».
детальніше
27.09.13
Здоров'я і діти

3146 дітей оздоровлено у районі протягом літнього періоду.

детальніше
26.09.13
Прикарпатські та румунські чиновники шукали місце для нового пропускного пункту на українсько-румунському кордоні
24 вересня 2013 року в селі Верхній Ясенів Верховинського району проведено засідання наглядової ради
детальніше
Обласні новини
17.08
Другий Спас - Яблучний

 19 серпня Преображення Господнє 

15.08
День археолога

14.08
Перший Спас — Маковея

вологість:

тиск:

вітер: