Код Зінгера
13-08-2013

 

Після розвалу СРСР по Західній Україні почали їздити якісь люди, що масово скуповували старі швейні машинки «Зінгер». Як для кризових часів пропонували досить непогані гроші. Ніхто не розумів, навіщо комусь потрібно це поламане залізяччя? Висувалися різні версії. Казали, що за Австрії якісь вузли цих машинок виготовляли із платини…

 

 

Але є й цікавіша легенда. Раніше чи не кожна друга єврейська родина Галичини мала власний «Зінгер», за допомогою якого заробляла на життя пошиттям чи ремонтом одягу. Хоча євреї часто бідкалися на скруту, гроші в них були. Хтось зберігав їх у панчохах, але переважна більшість довіряла банкам. Найкращими вважалися швейцарські та австрійські, філіали яких були і в Станиславові. Досить часто вклади відкривали на пред’явника, де паролем слугувала комбінація цифр. Аби не забути код, багато вкладників зазначали просто серійний номер своєї швейної машинки.

 

Раптом прийшли перші совіти, які позакривали приватні банки. Потім німецька окупація, гетто, табори смерті, газові камери. Євреїв не залишилось, але їхні вклади продовжували тихенько обростати відсотками. І ніби хтось цю «фішку» просік. Навіть якщо одна зі ста машинок «спрацьовувала», це повністю окупало витрати.

                        Газета "Репортер"

12.08.13
Хрест під Скуповою

 

Нещодавно, з ініціативи Вер­ховинської станиці вояків УПА Карпатського краю, встановили огорожу та освятили хрест під горою Скупова в селі Чорна Річка, на місці загибелі 8 серпня 1951 року керівників УПА на теренах Жаб’євщини.

 

детальніше
12.08.13
Тропіки наступають – що думають верховинці

 

Подружжя Дмитро та Інна Вірстюки   

Коли надво­рі така спека, то не виникає ніякого бажа­н­ня виходити на вулицю. Синоптики поінформували, що із Сахари на Європу насувається антициклон. Але, напевне, у природі йде «збій» через діяльність людини. Заводи, автомобілі, їх викиди спричиняють руйнування озонового захисту землі, через що на планеті створюється парниковий ефект. Природний баланс руйнується, тому й відбуваються такі катаклізми та різкі зміни погоди.

 

детальніше
12.08.13
ПОВІТРЯНІ ВИКРУТАСИ

 

Хоча б на мить відірватися від землі й відчути себе володарем нової стихії – киснево-невагомої. І не просто відірватися, а ще
й здолати перешкоду, що трапляється на шляху. Скажете: «Фантазії». Зовсім ні. Відірватися
від землі та ще й зробити сальто в повітрі легко може Віталій ЗУЗЯК
із Верховини, котрий,
не побоюсь цього слова, єдиний у селищі, а то й
у районі, оволодів технікою паркуру.
детальніше
11.08.13
Трагедія в горах

10 серпня під час сходження на гору Говерлу групи туристів зі Львова у складі 3 осіб, в районі вершини Пожежевська втратив свідомість та не приходячи до себе помер 71-річний житель м.Львова.
детальніше
05.08.13
Історія про початок продажу рідкого мила!

 

Продовжуємо навчатися хитрощам і практичній роботі мозку на прикладі розумних світових бізнес рішень і стратегій.

 Все почалося в 1970-і роки. Жив та був Роберт Тейлор, який керував компанією Мінетонка. І винайшов він перше у світі рідке мило, точніше його загальновідому модифікацію. Те саме що ми зараз використовуємо і вдома, і в офісах і в кафе в туалетах. Він розумів що це крутий винахід, на якому можна і потрібно багато заробити.

детальніше
04.08.13
Раритетні мобільні телефони можна придбати в мережі за 300 - 800 гривень

Всього 10-15 років тому мобільний телефон був розкішшю навіть для забезпечених людей. Асортимент моделей був відносно невеликим, а тому виробники мобілок всіляко наділяли свої творіння ключовими особливостями.

детальніше
03.08.13
Росіянам показують рекламу, де змивають "український прапор" в унітаз

На YouTube з'явився рекламний відеоролик, що транслюється на російському телебаченні.

 

Особливістю даної "рекламної продукції" є демонстрація "стіка" для миття унітазів, який по формі схожий на прапор України.

детальніше
02.08.13
Премєр і таксі

Прем'єр Норвегії один день пропрацював таксистом, щоб поспілкуватися з людьми

Щоб поспілкуватися з простими громадянами в неформальній атмосфері і дізнатися їх сподівання і проблеми, прем'єр-міністр Норвегії Йенс Столтенберг вирішив на один день перетворитися на простого таксиста.

детальніше
01.08.13
У В’єтнамі знайшли людей які прожили на дереві 40 років!

Батько і син, які прожили в джунглях 40 років без контактів з іншими людьми, випадково знайдені в джунглях у центральній частині В'єтнаму жителями одного з сіл. Селяни розповіли про це місцевій владі, які відправили загін для пошуків незвичайних мешканців джунглів.

детальніше
Обласні новини
28.06
З Днем Конституції!

28.06
Масштабна вірусна атака на Україну: Нова пошта, ДТЕК, Укртелеком, Епіцентр, УЗ та інші "компанії-жертви"

Атака почалася практично одночасно, близько 11:30 ранку, вірус розповсюджується дуже швидко

вологість:

тиск:

вітер:

Музична Вишиванка?
Всього проголосували - 6