Донести і перемогти – така мета автопробігу + фото
19-12-2013

18 грудня, на передодні Дня Святого Миколая Чудотворця, активісти Верховинського Майдану здійснили автопробіг селами Білого Черемоша на підтримку Євромайдану в Києві, за маршрутом Верховина-Довгополе-Яблуниця. Першою зупинкою став ринок у селі Довгополе, де активісти з Красника, Верховини, Кривополя, Стаїща, Ільців намагалися донести до жителів головні ідеєї Євромайдану, передати той дух свободи та патріотичного пориву, що панує в Києві, адже більшість активістів самі були на Майдані і бачили все на свої очі. Жителі Довгополя цікаво і змістовно провели обговорення. Виступили Оксана Сусяк, Василь Триндохір, Василь Бобрук. Далі всі разом виконали Гімн України.

Автопробіг продовжився народним віче у Яблуниці, на жаль в цьому селі людей було менше. Склалося враження, що місцевий священик зазомбований, бо одне і теж говорив, закликаючи горян, аби ніхто нікуди не вступав, ні з ким не співпрацював, а жити так, як жили до цього часу. Гарних слів удостоївся новопризначений губернатор Василь Чуднов. Переконати яблуницьких людей в тому, що час щось змінювати в країні і районі зокрема, було дуже важко, хоча варто відзначити, що були і позитивні моменти в зустрічі: це і цікава дискусія, спільна молитва та виконання державного Гімну.

 

Учасники автопробігу відвідали музей Гуцульщини та кіностудію відомого нашого земляка, справжнього патріота Гуцульщини Івана Дроняка у селі Яблуниця.

 
 
 
 

18.12.13
Любов – рушій до перемоги

Єднання верховинців з тими, хто у Києві на майдані, триває. У вівторок, хоч і був гарний сонячний день, людей, на жаль, прийшло не більше, ніж у неділю. Віче традиційно розпочалося з молитви. А тоді Василь Мицканюк оголосив, що за неділю і понеділок верховинці зібрали 1375 грн, а всього благодійних коштів надійшло 17379 грн, з яких на підтримку київського майдану вже використано 14697 грн. Просив продовжувати збір коштів та зголошуватися бажаючих їхати до Києва, щоб замінити тих, хто там перебуває уже тривалий час, і закликав усіх до боротьби у формі мирних акцій.

детальніше
17.12.13
Друга річниця парку

У Національному природному парку «Верховинський» з нагоди другої річниці його створення відбувся «круглий стіл» на тему: «Роль НПП «Верховинський» у забезпеченні збалансованого розвитку території, збереженні природи і культури Верховинщини».

детальніше
16.12.13
Повний концерт "золотого" складу "Океану Ельзи" на Євромайдані +ВІДЕО

У суботу, 14 грудня, гурт "Океан Ельзи" об'єднався у старому складі, аби підтримати Євромайдан, а тепер відео годинного виступу з'явилось на сайті каналу ТВі. Заради цього концерту екс-бас-гітарист гурту Юрій Хусточка прилетів з Франції і з літака одразу вирушив на репетицію. Святослав Вакарчук почав концерт з палкої промови, а після першої пісні "Вставай" з задоволенням представив своїх колишніх колег. 

детальніше
16.12.13
Тоттенхем - для Дніпра, Ліон - для Чорноморця

У понеділок , 16 грудня, відбулося жеребкування пар 1 /16 і 1 / 8 фіналу Ліги Європи , за підсумками якої своїх суперників дізналися чотири українських клуби - «Дніпро» , «Шахтар» , «Динамо » Київ та «Чорноморець».

детальніше
16.12.13
Десятка найкращих

За традицією, в кінці року більшість музичних видань публікують списки кращих альбомів і пісень. Культовий американський журнал «Billboard» не став винятком і склав свою десятку. На перше місце потрапила робота Джастіна Тімберлейка «The 20 / 20 Experience». Й не дивно, адже за перший тиждень платівка була продана тиражем близько мільйона копій тільки в США.

детальніше
16.12.13
Останній крок до громадянського суспільства

Громадянське суспільство – це суспільство, де на першому місці завжди стоїть честь і гідність людини, і де здійснюється контроль, щоб ця честь і гідність не принижувалася в різних сферах життя країни – у культурній, у громадській, у політичній. Таким чином, громадянське суспільство – це демократичне суспільство. Воно, фактично, є головною владою і стежить за тим, щоб його не принижували.

детальніше
16.12.13
Вдесяте верховинці підтримують Євромайдан (фоторепортаж)

Десятий за ліком Євромайдан у неділю, зібрав, як завжди, усіма шановане духовенство району – отців Івана Рибарука, Михайла Магнича, Романа Болехівського, також виступили активісти: Василь Триндохір, Оксана Сусяк, депутат обласної ради Іван Шкіндюк, депутат районної ради Дмитро Шкрібляк,  новий вірш, народжений Євромайданом, «Чи то воїн, чи то палач» прочитала ільцівська поетеса Галинка Верховинка, а кореспондент районного радіо Олег Гапчук поділився своїми враженнями від поїздки на київський Майдан.

детальніше
15.12.13
Європа починається із кожного з нас

29 грудня буде 20 років, як створено адміністративну одиницю – село Ільці. Воно, крім того, що межує із райцентром, є одним із найбільших, за кількістю населення, в районі. Про те, як і чим нині живе цей перспективний населений пункт, розмовляємо із Василем ДЖОГОЛЮКОМ, котрий уже третій рік на посаді Ільцівського сільського голови.

детальніше
13.12.13
Гуцули заколядують у Канаді

На запрошення української діаспори та мистецької групи музикантів – оркестру «Lemon Bucket» із Канади (влітку перебували на Верховинщині і виступили з концертом у Криворівні), до країни кленового листка вирушили підкоряти гуцульськими мелодіями та співами наші земляки: криворівняни – колядники Іван Зеленчук із сином Миколою, верховинці – музиканти віртуози: скрипаль Микола Ілюк та цимбаліст Василь Тимчук.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: