Тенденції розвитку транскордонного співробітництва (+ПРЯМА МОВА)
28-11-2013

    Верховинський район – єдиний в області прикордонний, на відстані 49 кілометрів Державного кордону ми межуємо з Румунією. Є ще й та особливість, що по ту сторону кордону, в основному, проживають гуцули – наші єдинокровні брати. Тому ми особливо зацікавлені в тісних добросусідських стосунках.

Що робиться в рамках транскордонного співробітництва ми попросили розповісти керівника апарату Верховинської РДА Василя Петровича БРОВЧУКА.

28.11.13
Сміхотерапія по-Їлецки (+Інтерв'ю з керівником студії "COMEDY ZONE" Олегом ГАПЧУКОМ)

Восьма за ліком шоу-програ­ма КВК-студії «СomedyZone» вийшла на славу. Коміки знову веселили народ до сліз.
Неймовірно переповнений, як завжди, зал Будинку культури не міг вмістити всіх охочих побачити дійство. Глядачі тіснилися, в середині програми здавалося, що зал може луснути не тільки від сміху. Ажіотаж викликало й те, що сама студія значно зросла, виросла на очах.

 

детальніше
27.11.13
Чи підпише Україна угоду з ЄС?

Українці прагнуть до Європи. Підписання угоди з ЄС під загрозою зриву. Це ми чуємо, читаємо, бачимо щодня в засобах масової інформації. Позицію уряду, Президента ми вже знаємо, а як відносяться до цього питання їх ставленики на місцях?

детальніше
27.11.13
Чим Європейський Союз кращий за Митний? (Карикатури)

    Відомі українські художники на замовлення Інституту світової політики створили низку карикатур, які переконують, що Європейський Союз – краща перспектива для України, ніж Митний.

детальніше
25.11.13
"Страшна Хода" (пам`яті жертвам Голодомору)
Погасла свічка і чиєсь життя 
Полишило цей Світ
Від голоду і муки.
І знов чиясь Душа                                          
Пішла у небуття,
Проклявши страшний хід
Плачем розпуки.
 
І гаснули свічки і знову, й знов,
І танули нові життя щомиті.
О! Господи, що звуть тебе Любов,
За що ці жертви, сльозами политі.
 
Вони ішли розпухлими ногами
І незчисленні строї їх були.
І скільки ніг ходило за плугами,
Щоб наситити ординські столи…
 
Ішли у Вічність, скроплені журбою,
Ішли у Світ, застигнувши в віках.
А дикуни знущались над Вербою,
З кривавими Хлібами на руках.
 
І скільки верст пройти цьому народу,
Щоб Хресна стала ця страшна хода?
Й яку ти, Боже, хочеш нагороду,
Щоб зникла в вічність дика ця орда?
 
Молімося за Душі убієнних,
Молімося за Душі, ще живих.
Щоб не заслали хмари знов Геєни
Майбутнє наших паростків нових!

                                        Cтепан Паньків

детальніше
25.11.13
Безсмертна скрипка Ґавиця

Відомий гуцульський музикант і народний майстер Іван Курилюк по прізвиську Ґавиць  (народився у 1889 році у селі Ільці Верховинського району) увійшов у історію культури України та Європи як всесторонньо обдарована людина, Гуцульський Паганіні.
Він віртуозно володів грою на скрипці та інших музичних інструментах, постійно перегравав всі музичні капели під час весільних зустрічей, брав участь у музичних виступах на Гуцульщині, в Україні та Польщі, постійно займав перші місця і отримував найвищі нагороди. Його учнями були знамениті гуцульські скрипалі А.Семенюк (Юрчак) з с.Замагора та В.Грималюк (Моґур) із Зеленого.
Іван Курилюк (Ґавиць) помер 27 листопада 1958 року. 
детальніше
22.11.13
Євромайдан

Обурені рішенням уряду України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом ввечері 21 листопада зібралися на майдані Незалежності в Києві. На центральну площу міста висловити невдоволення прийшло вже близько тисячі людей. Небайдужі почали самоорганізовуватися за допомогою соціальних мереж.

детальніше
21.11.13
Дослідникам Гуцульщини

У Львові вийшла книга із серії «Діалектологічна скриня» «Гуцульські світи. Лексикон». Грунтовне видання обсягом майже 700 сторінок підготував колектив авторів на чолі із Наталією Хобзей.

детальніше
21.11.13
Геноцид українців

Історія українського народу, на жаль, багата трагічними сторінками. Але страшнішого лиха, ніж голод 1932-33 років, не було. Про це свідчить аналіз демографічної статистики тих років. Прямі втрати населення України від голоду 1932 року становлять близько 150 тисяч осіб, а від голоду 1933-го – до 5 млн осіб. Повні людські втрати сягали у 1932-34 роках понад 7 мільйонів.

детальніше
21.11.13
Космос любові Соколовських

Усім нам потрібна маленька планета, як у де Сент-Екзюпері, де була б своя троянда і принц, котрий доглядав би за нею. Де легко віднайти необхідні скрижалі гармонійного буття – любов, повагу, взаєморозуміння, де твоє серце відкриває найпотаємніші закутки і здатне творити те, чого прагне. Такою планеткою у безмежному всесвіті для кожного є сім’я. І якою орбітою вона рухатиметься – вибирають лише дві люблячі людини. А потім, як Бог дасть, жителів на цій планеті стає більше, і тоді маленьким принцам та принцесам не доводиться сумувати, як героєві казки де Сент-Екзюпері.
Сьогодні ми, як і Маленький принц, вирушили в подорож-пошук сімейної гармонії і віднайшли її в родині Миколи та Ольги СОКОЛОВСЬКИХ із Криворівні.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: