АЛКОГОЛЬ – ГОЛОВНИЙ БІЛЬ НАЦІЇ
22-10-2013

    Світова організація охорони здоров’я опублікувала новий рейтинг країн щодо вживання алкоголю. Українці – серед найбільш питущих жителів планети, на 5-му місці у світі. Ми пропустили вперед тільки росіян, поляків, білорусів і чехів. Рейтинг Міністерства охорони здоров’я України теж невтішний. Алкоголізм у ньому поступився серцево-судинним хворобам та онкології.
    На жаль, останнім часом алко­голізм в Україні помолодшав удвічі, середній вік залежних від цієї недуги сягає 24-26 років. Тож у чому полягає проблема? Можливо, це ментальність слов’янських народів? Ні, звичайно. А, може, складна економічна ситуація в державі? Невже через це треба заливатися оковитою?
    Скільки родин за останні роки зруйнував алкоголь, скільки покалічив життєвих доль...  А скільки через це розбилось кар’єр відомих людей, які просто не змогли вчасно зупинитись. Невже проста сила волі   не­підвладна українцям? За терплячі­стю ми б займали передові місця у всіх світових рейтингах, а особливо наші жінки, які роками терплять ці п’яні дебоші, неадекватні вчинки, повне ігнорування сімейних цінностей і традицій. Впевнений, що вже дуже скоро про цю проблему будуть говорити усі.
    Алкоголізм в Україні набуває загрозливих масштабів. Він руйнує порядок, добро, спокій, відповідаль­ність та повагу, забирає здоров’я. Приниження в суспільстві та ні одного доброго слова після смерті. Ось що, на жаль, чекає на такого. Але вихід є! І він цілком реальний. Просто треба змогти сказати собі «ні».
    На жаль, ця проблема торкнулась і нашого району. Практично щодня в ЦРЛ хтось лежить під крапельницею, в селах можна зустріти неадекватних людей, під дією «зеленого змія», навіть на похоронах не обходиться без цієї гидоти.
    Чи це деградація суспільства, чи національна особлива риса – покаже час. Головне, робити правильні висновки з усього почутого та побаченого. І, можливо, десь через 10 років Україна в цьому принизливому рейтингу, про який мовилося вище, буде, принаймні, на півсотню сходинок нижче – ну, десь поряд із Камбоджею, наприклад.
    Бережіть себе, своє здоров’я і пам’ятайте: життя у вас одне, і його треба цінувати!

Олег Гапчук

22.10.13
Японська мова

Японська мова діти відео

детальніше
21.10.13
Крутіший за Довбуша

В Кривополі відтепер живе чемпіон світу з рукопашного бою.

Справжня міць гуцула та непідкупний козацький дух  тісно переплелися в тілі молодого, але дуже хороброго хлопця з Кривополя Романа МЕЛЬНИЧУКА. Цієї осені гуцульський край отримав ще одного чемпіона світу. Роман виборов це звання 10-11 жовтня у Дніпропетровську, завоювавши найвищу золоту нагороду чемпіонату світу з рукопашного бою серед любителів. 
детальніше
21.10.13
Пішов по опеньки, знайшов море пластику

Житель одного з центральних сіл Верховинського району вирішив сходити по опеньки. Тільки зайшовши до лісового масиву, мало не втратив свідомість від побаченого.

детальніше
15.10.13
Футбол для тих, кому за 60

Відбувся матч ветеранів пам’яті Олександра Рашковського.


Ще задовго до початку недільного поєдинку на «Черемоші» почали збиратися ветерани-гравці, котрі у свій час виступали переважно за верховинський «Черемош». Усього організатори запросили приміряти форму і бутси 27-ох колишніх футболістів. Вік гравців коливався у діапазоні 50-70 років, найстаршим серед яких був Іван Бесащук, 1944 р. н.

детальніше
15.10.13
Як журналісти… потом стікали

Представники четвертої влади обласних і районних ЗМІ на один день перетворилися на спортсменів. Турнір пам’яті Ореста Олексишина – голови Асоціації спортивних журналістів Прикарпаття, заступника директора ОТБ «Галичина» зібрав у манежі ІФНТУНГ дружнє журналістське товариство, аби в такий спосіб віддати шану пам’яті Оресту Олексійовичу, який у 2011-му відійшов у засвіти.
детальніше
15.10.13
Фоторепортаж із турніру пам'яті голови Асоціації спортивних журналістів Прикарпаття Ореста Олексишина

Марія Гаврилюк (зліва), уродженка села Буковець, кореспондент газети "Галицький кореспондент" "ловить" фотомиті турніру журналістів-спортсменів

детальніше
15.10.13
Капарне бабине літо-2

Боротьба зі сміттям в районі і фоторейд тривають. На наш сайт почали надходити фотографії з усього району. Зараз пропонуємо вам те, що побачили наші земляки в самому центрі столиці Гуцульщини - Верховині!

 

детальніше
14.10.13
Презентація гуцульських видань

Всеукраїнське товариство «Гуцульщина», спільно із львівськими гуцульським товариством та редакцією журналу «Ґражда», провели презентацію своїх видань у регіоні Гуцульщини:  Косові, Вижниці, Путилі, в суботу – у Верховині і Ясіня Закарпатської області. 

детальніше
14.10.13
Святкування 71-ї річниці створення УПА

З нагоди відзначення 71-ї річниці створення Української Повстанської Армії та Дня Українського козацтва в залі засідань районної державної адміністрації за участю воїнів УПА, колективів установ та організацій, громадськості району проведено урочисті збори.
детальніше
Обласні новини
09.11
9 листопада Всеукаїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва

 

вологість:

тиск:

вітер: