Співаючий «грифонівець»
04-11-2013

    «Це Михайло?» – Так точно», – почула в слухавці й подумала: «Одразу зрозуміло, що людина військова». Цього разу ми потрапили на життєву хвилю Михайла ЛІТИНСЬКОГО із Кривополя. Про роботу в спеціальному підрозділі «Грифон», музику і ще раз музику, що є основним лейтмотивом особистої пісні буття цього юнака, читайте в  наступних рядках.
    Михайлові, на моє прохання, довелося зробити екскурс у країну дитинства. «Пам’ятаю, що з малого мав добрий слух. Мені із братом купили невеликий синтезатор, то я швидше навчився грати. І в школі на уроках музики вчителеві казав: «Отой погано співає, той не так». Ну, а далі – все як у всіх – футбол, забавки якісь. З цим не було проблем. Я шустрий такий, енергійний був у дитинстві».
    «Не гвалтуй душу не своєю професією. Із самого початку професія має бути актом любові, а не шлюбом за розрахунком. І поки не пізно, не забувай про те, що справа всього життя – це не справа, а життя», – цитую класика і скажу, що герой нашої статті теж віддався поклику серця і вступив до музучилища. Оскільки Михайло не закінчував музичної школи, то зміг вступити на хорове відділення, де немає такої умови.  «На третьому курсі вже підробляв співом, грав у кафешках, мав пару своїх гривень», – згадує сьогодні Михайло.
    Після випуску статний юнак вирішив відсужити в армії. Так Михайло став солдатом аеромобільних військ. У долі хлопця тісно переплелися дві стежини: музична та військова. Армійські будні залишилися позаду і Михайло став на той шлях, де потрібно було себе чимось зайняти, знайти свою нішу. На жаль, більшість молоді стикається із тим, що роботу за професією важко знайти, вони не знають де себе подіти. Михайло не з тих людей, які сидітимуть без діла. А так як він щиро хотів пізнати життя військового, увагу привернув спеціальний підрозділ «Грифон». Подумав і вирішив: «Спробую. Пройшов комісію і мене забрали до себе».
    У «Грифоні» Михайло Літинський працює уже чотири роки. Перед тим півроку провчився у Волинському училищі професійної підготовки працівників міліції. Каже, що в армії було таке життя, що не до музики. «А от на Волині коли був, хлопці мали гітару. Я не умів на ній грати, але відчував, що зможу». Акорд за акордом і гітара заграла в Михайлових руках. Після училища він придбав собі цей лірично-романтичний інструмент. Також Михайло награє гуцульські мелодії на скрипці.
    Співак на сцені і військовий на службі. Досить різні амплуа вимагають різної манери поведінки. Михайло вдало поєднує ці ролі. «Коли одягаю форму стаю зовсім іншою людиною. Поводжуся зовсім по-іншому й не можу собі дозволити щось таке, що дозволяю в цивільному». Але обставини склалися так, що Михайлові довелося заспівати у формі «Грифону». Він «захищав» область на I Всеукраїнському фестивалі «Зорепад Світязя», що проходив на Волині. Область і честь мундиру, так би мовити. «Кожен підрозділ, райвідділ мав показати якусь творчість, показати, що працівники міліції уміють ще й співати, на чомусь грати. Коли дійшло до «Грифону», одразу згадали про мене, про те що маю відповідну освіту».
    Отак добровільно-примусово Михайло знову повернувся і поринув у світ музики. «Грай на скрипці, на гітарі, роби що хочеш», – сказали Михайлові перед обласним відбором. Юнак заспівав пісню улюбленого співака Іво Бобула й отримав гран-прі. Потім він поїхав захищати честь області на Всеукраїнський конкурс. Біля озера Світязя творчі змагання проходили в два етапи: кожен день виконували по одній пісні. У загальному заліку команда нашої області отримала друге місце. Отак «Грифон» знову повернув Михайла до музики.
    «Щось таке зачепило мене всередині. Якщо чесно, почав уже забувати за музику. А тут мене знову примусили це робити і мені сподобалося. Я захопився тим, уже вибираю якісь нові пісні». Інакше й бути не могло, адже то споріднена стихія талановитого хлопця. Та реалії вимагають свого і часу на музику лишається усе менше. До того ж Михайло дуже вимогливий до себе, тож вважає, що не співає так, аби йти дуже далеко. Хлопець також виступав на рідній сцені Кривополя, у Бистреці.
    Михайло і далі слухає композиції улюбленого співака. «Іво Бобул – це сильний голос і, звичайно, пісні. Люблю таку музику, що аби  мурашки по шкірі».
    Мистецька сутність Михайла прагне продовжити самореалізацію в музиці. Але знову ж таки вагання – «залишити роботу тут, а якщо не вийде там». Подібне переживає чи не кожен із нас. Але чомусь переконана, що доля знову дасть шанс Михайлові, і не один, аби поринути у світ мелодій. Бо як написано в одній книзі: «Те, що сталося двічі, обов’язково повториться тричі». А Михайло Літинський уже більше разів підкорював публіку своїм співом. І якщо міфічні грифони – не співучі, то в спецпідрозділі «Грифон» працюють справжні соловейки. 

Ярослава Поп’юк

04.11.13
Як завжди на висоті

26 жовтня прихильників творчості Ірини Федишин на сольному концерті у Львівському цирку було 4000 осіб. Два концерти співачки у цей день відбулись з аншлагами. Команді вдалось втілити усі задуми та ідеї концерту. Своїх глядачів Ірина зустріла з хлібом і сіллю. Відспівала вона в цей день 48 пісень вживу під супровід музикантів.

детальніше
01.11.13
Шановні прихильники нашого сайту та слухачі радіо «Вісті Верховини»!

Презентуємо вашій увазі аудіодиск IV Регіонального фестивалю-конкурсу троїстих музик імені Моґура (Василя Грималюка). Це повний чотиригодинний цифровий запис фестивалю у форматі МРЗ.

детальніше
31.10.13
Як живеш, сусіде?
Відомими і не дуже стежками Закарпаття мандрував кореспондент радіо «Вісті Верховини» Олег Гапчук. Що перше кидається в очі, коли подорожуєш цим неймовірним краєм, це звичайно, дороги. Проїхавши знак Закарпатська область, відчутно відчуваєш, що твоя подорож в плані їзди покращилася вдвічі. Якщо порівнювати автошляхи їхні та наші, розумієш, що нам ще багато треба навчитися у сусідів, щоб вийти на їхній рівень.
детальніше
30.10.13
Синоптики прогнозують сніг на 4 грудня

    Теплу погоду останніх днів жовтня визначає зона високого атмосферного тиску в поєднанні з повітряними масами африканського походження. Температура сягала +24-25 на заході і південному заході, +20 було і в інших регіонах. Це не рекорди, але такі показники по всій Україні перевищують кліматичну норму для цього періоду на 5-8 градусів.
    Синоптик зазначила, що холодний атмосферний фронт прийде на початку листопада, а денна температура буде на рівні +9-14 градусів.
    За словами народного синоптика Валерія Некрасова, нічні заморозки почнуться з 15 листопада, а зима зі снігом із 4 грудня.

детальніше
25.10.13
Майстри своєї справи

У Верховинській дитячій школі мистецтв викладачі провели лекцію-концерт в дуже цікавому, а найголовніше, зрозумілому для всіх поколінь, форматі. Захід  присвячувався ювілеям композиторів: 130-річчю від дня народження Якова Степового, 120-річчя Пилипа Козицького та 200- річчя  Джузеппе Верді, яку підготували й провели викладачі: Людмила Петращук, Тетяна Кундак, Галина Гапчук і Руслан Тупилюк.

детальніше
25.10.13
Філармонія чекає на верховинську шевченкіану

Звучать останні акорди репетицій митців – найкращі колективи, найталановитіші солісти і читці району готуються, аби гідно представити наш район на обласній сцені.
2 листопада наш «культурний десант», у кількості 250 осіб, висадиться в Івано-Франківську – в обласній філармонії відбудеться звіт митців Верховинського краю з нагоди 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка.
детальніше
24.10.13
Міст за три мільйони

У стислі терміни, за сприяння обласної та районної влади, збудовано нову мостову переправу через бурхливий потік Варятин, на межі Верхнього Ясенова та Криворівні.

детальніше
23.10.13
«Прикарпатський зорепад» засвітив нові таланти

У Криворівні відбувся І етап цього конкурсу-фестивалю обдарованої молоді. Конкурс проводився у 6-ти номінаціях – вокал, хореографія, драматургія, інструментальна музика, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво й інші таланти, та у 3-х вікових категоріях – 8-16, 17-21, 22-30 років.

детальніше
22.10.13
Із Білоберізки потече «Довбушева сила»

Верховинщина колись славилася лікувальними мінеральними водами «Буркут», «Верховинська», випускались солодкі води «Тархун», «Груша»…, котрі не поступалися за якістю відомим українським маркам.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: