ІЛЬЦІВСЬКА СВЯТИНЯ ПРЕСВЯТОЇ ТРІЙЦІ
03-10-2013

    Перша писемна згадка про село Ільці та церкву Пресвятої Трійці датується 1741 роком. Із тогочасної церкви до наших днів збереглися центральний надкупольний хрест та центральний дерев’яний підсвічник (так званий «павук»). А найдавніші збережені церковні книги датовані 1785-им роком.
    Цікаво, що з передання діда, як згадує Юрій Іванович Зітинюк , церкву спочатку планували побудувати на місці колишнього приміщення бані. Але там недалеко був жидівський шинок і вирішили, що таке сусідство ні до чого.
    Тоді землю під церкву надав Танасій Уршеджук. Ось як про нього описує Юрій Гулюк у своїй книзі «Жаб’є»: « Доперва 1868 року, на підставі закона з 12 серпня 1866 року, ухваленого Львівським соймом Краєвим для цілої Галичини запровадили ординацію виборчу Куріяльну для громад, на основі австрійського закона з 5 березня 1861 року. І тими-то першими Куріяльними виборами була в Жаб’ю вибрана Рада громадска і війт Танасій Уршеджук. Хоть протів тодішного поступу зі своїм богацтвом не конче надававси на війта, бо сам казав, що так був бідний, що і постолів на ногах добрих не було, тілько якісь старенькі, котрі під той час насмарував лоєм і пішов на вибори. Однак єго постава гонорова і змисла дали йому цу функцію. Звичайно, був він гоноровий, дуже змисливий, у своїх мислах упертий і оказував твердюга русина, котрий буде іти проти панів».
    Танасій Уршеджук разом зі своєю дружиною похований на церковному подвір’ї.
    Була побудована невелика церква, а потім вирішили побудувати велику, вже сучасну церкву. Існують спогади, що нову церкву будували навколо малої діючої. Спочатку була побудована дзвіниця в 1864 році і приступили до побудови церкви.  За переказами, коли в 1881 році була побудована нова церква,  стару розібрали і передали громаді села Воронєнка коло Ворохти. 
    Давні збережені книги свідчать, що в XVII столітті до Ільцівської парафії належали села Красник, Бистрець, Дземброня, Зелене і Кривополе.
    У 1854 році на парафію в Жаб’є-Ільці вступив священик Софрон Витвицький. Народився він у 1819 році. Священик цікавиться життям та побутом гуцулів, клопочеться до сейму про звільнення місцевих жителів від окремих видів важких робіт та відміну деяких податків, пише вірші та драматургію, досліджує гуцульський край та побут. Це дає свої результати і в політичному плані. Коли проходили перші вибори до крайового Галицького сейму, його обирають послом від ґміни. В 1863 році С.Витвицький видає етнографічну працю про гуцулів, яка з’явилася польською мовою у Львові. Згідно його досліджень на Гуцульщині у 1860-х роках було 114  сіл і 6 містечок.
    С.Витвицький помер у 1879 році і похований на церковному подвір’ї церкви Пресвятої Тройці в с.Ільці. На основі спогадів старожилів, яким розказували батьки, вдалося відшукати його могилу та впорядкувати її.  14 червня 2009 року виповнилося 190 років з дня народження та 130 років з дня упокоєння в Бозі Софрона Витвицького.
    З цієї нагоди було виготовлено, встановлено на стіні церкви та висвячено меморіальну дошку, присвячену отцю Софрону,  та проведено науково-релігійну конференцію із залученням духівників, наукових працівників та автора перекладу  книги С.Витвицького «Історичний нарис про гуцулів» М.Васильчука.

03.10.13
у Верховині відбувся фестиваль гуцульських троїстих музик

Святково прибрана сцена Будинку культури села Криворівня з емблемою фестивалю, портретами Могура і його капели. А залу заповнили ті, хто присвятив себе музиці, або чиї серце і душа не можуть жити без неї.
детальніше
03.10.13
З досвіду роботи

3 жовтня 2013 року в залі засідань райдержадміністрації відбулася Презентація відділу ведення  Державного реєстру виборців апарату Верховинської райдержадміністрації присвячена четвертій річниці  впровадження  автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи (АІТС) “Державний реєстр виборців».

детальніше
02.10.13
Часточку сердечного тепла - літнім людям
Коли золота осінь підступає в життя, хочеться затишку, та доля часто заводить людину туди, де не завжди його знайдеш і не все вдається в житті влаштувати за своїм бажанням.
детальніше
02.10.13
Покращити життя сільських жінок
Нещодавно в Києві підкомітет із гендерної рівності Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, ГО "Інформаційно-консультативний жіночий центр" МБВ "Добробут громад" за підтримки Фонду прав людини міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів провели засідання "Круглого столу" на тему: " Стан забезпечення прав та можливостей сільських жінок в Україні"
детальніше
02.10.13
«Дивокрай» Перехресного

Рано чи пізно праця отримає втілення, посіяне зерно все ж таки має прорости, давши плоди. Хоча і нелегко, але впевнено і з наполегливістю, в Перехресному працювали над втіленням задуму про створення дитячого садочка.

детальніше
27.09.13
Знову до гуцулів – за музичною родзинкою

Нещодавно Будинок культури у Верхньому Ясенові приймав відому не лише в Україні, а й у Європі гостю – Руслану Лижичко. 
детальніше
27.09.13
Двічі чемпіон світу

Євген Марусяк із Криворівні, вихованець Верховинської ДЮСШ (ст. тренер В.Прокоп’юк), на кубку світу зі стрибків на лижах із трампліну, котрий проходив у Казахстані (м.Алмати) став дворазовим чемпіоном серед ровесників (1999-2000рр.). 
детальніше
27.09.13
В рубцак

Закоханий у Карпати львів’янин, ви­давець Ігор Губіліт спільно з однодумцями, зокрема, товариством «Гуцульщина» та відділенням «Філія Гуцульщина» видали до фестивалю в Путилі путівник-мапу «Гуцульщина».
детальніше
27.09.13
Здоров'я і діти

3146 дітей оздоровлено у районі протягом літнього періоду.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: