Від Говерли – до Канева
21-08-2013

    Анна Космач – жителька села Білоберізка, відома поетеса, лауреатка обласної премії імені В.Стефаника, колишня журналістка, котра розпочинала своє творче життя із редакції нашої газети, напередодні Дня Незалежності пішла пішки з Говерли – найвищої географічної точки України, до найвищої духовної – Канева. Анна Космач вирушила на прощу до місця вічного спочинку Тараса Шевченка 4 серпня. Вона піднялася на Говерлу із закарпатського боку, «щоби всю її, обхопивши, взяти з собою».
    «Я дякую Богу, що вивів мене на цю дорогу, -- каже під час телефонної розмови вже трохи виснажена, але піднесена духовно прочанка. – Це потрібно насамперед мені, для відбудови мого внутрішнього духовного храму».
    Подорож подарувала надчутливій душі Анни Космач не лише незабутні враження, а й глибоке розуміння багатьох істин. Скажімо, несучи у наплічнику найнеобхідніше, зрозуміла, як важливо у житті уміти позбуватися усього зайвого. Навіть вірш про це написала.
    Під час духовної подорожі Україною у Анни Космач за трохи більше, ніж два тижні народилося вже понад сто поезій, а скільки ще різних записів і нотаток – майже готова книжка, за видання якої, сподіваюся, авторка уже багатьох поетичних збірок візьметься одразу, як тільки повернеться із прощі додому.
    Ночує пані Анна переважно в гостинних людських оселях, та інколи доводилося і в стозі соломи спати, якщо не вистачало сил дійти до найближчого населеного пункту. Зустрічають люди прочанку із Карпат по-різному, а проводжають – дуже тепло, дехто навіть зі сльозами на очах та з найкращими побажаннями дійти не просто до Канева, а до своєї вищої – духовної – мети. Пані Анна радіє з того, що не тільки почерпнула того особливого життєдайного духу, на який завжди був багатий український народ – їй також вдалося піднести дух багатьох, з ким зустрічалася під час своєї духовно-пізнавальної мандрівки.

                                                  Я іду! Я і-д-у…
                                                  Й за собою веду
                                                  Не бур’ян-лободу,
                                                  Не зневіру-біду,
                                                  А тебе, молоду. М-о-л-о-д-у,
                                                  Україно моя!
                                                  Твоє чисте ім’я:
                                                  Він, вона й, звісно, – я, –
                                                  Україна моя!…
                                                  Вір же їй і мені,
                                                  Йому, нам.
                                                  І весні,
                                                  Що гряде з далини
                                                  В наші мрії і сни.
                                                  … Я іду і веду
                                                  Круговерть молоду.
                                                  Хай росте і буя,
                                                  Україна моя.

                                                                           Людмила Зузяк

21.08.13
На Верховинщині знімали "Казку гірських вітрів" +ВІДЕО

детальніше
20.08.13
Додаткові процедури більше не застосовуються до товарів з України
19 серпня в ході переговорів між Міністерством доходів і зборів України та Федеральною митною службою Росії додаткові процедури митного контролю скасували.

 

детальніше
20.08.13
Наразі триває сесія Івано-Франківської обласної ради.

Депатути розглядають питання Угоди про розподіл вуглеводнів, яка передбачає видобуток сланцевого газу на території Івано-Франківщини іноземною компанією «Шеврон» та українським приватним підприємством «Надра-Олеська».
детальніше
20.08.13
Концерт колективу українського народного танцю «Коломея» відбудеться у Івано-Франківську

Концерт колективу українського народного танцю відбудеться в обласній філармонії. Танцюристи презентують відомий серед діаспори танець українського хореографа Павла Вірського.

детальніше
20.08.13
Тайсон, Форман і Холіфілд завітають до Москви на супер бій

Тайсон приїде на бій Володимира Кличка. Найочікуваніший бій сучасності у надважкій вазі між Володимиром Кличком та Олександром Повєткіним не пропустять легендарні боксери минулих років.

детальніше
20.08.13
Газована вода вбиває?

Газована вода з цукром, спортивні та фруктові напої, швидше за все, мають відношення до 180 тис. смертей щорічно по всьому світу, вважають фахівці Американської кардіологічної асоціації.

 

детальніше
20.08.13
Звідки у дітей агресія?

Якщо ваша дитина надто агресивна, багато б’ється, часто ламає іграшки, спробуйте згадати – а чи не занадто багато газованої води в день вона у вас п’є?
Саме газована вода часто є причиною того, що діти стають раптом некерованими. У всякому разі, саме до таких висновків прийшли вчені з Нью-Йоркського Колумбійського університету. На їх думку, будь-який компонент газованої солодкої води здатний змінювати поведінку дитини. На жаль, подібних досліджень в останні роки проводиться дуже мало, і вплив на здоров’я саме газованої води, якої зараз так багато продається в наших магазинах, вивчено зовсім небагато.
детальніше
20.08.13
Twitter планує стежити за своїми користувачами

Twitter повідомив про те, що планує почати стежити за своїми користувачами, а саме відслідковувати відвідувані ними веб-сайти, повідомляє газета Daily Mail.

детальніше
19.08.13
Віпчани -- лауреати премії В.Гнатюка
Приємна звістка надійшла з Києва на адресу народного аматорського сімейно-родинного танцювального колективу Ілюків-Ванджураків з с.Віпче (керівник заслужений працівник культури України М. Ванджурак). У конкурсі кращих фолькльорних колективів України ім. Володимира Гнатюка віпчани здобули перше місце і відзначені грошовою премією.
У переддень Дня незалежності бажаємо танцюристам з Віпчого нових творчих перемог.
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: