Росію «умили» партнери з Митного союзу, не підтримавши блокаду українських цукерок
14-08-2013

Увозити в Росію продукцію кондитерської фірми Roshen заборонили ще 29 липня. І хоча сумнівів у політичній вмотивованості цього рішення ні в кого не було, ця ситуація мала  шанси перерости в глобальну економічну війну, де єдиним фронтом проти України виступить Митний союз. Отож перевіряти українські цукерки розпочали також Білорусь, Казахстан, Молдова й Таджикистан. Вочевидь, у такий спосіб Україні хотіли продемонструвати ймовірні втрати від «хибного» крокування у бік Євросоюзу, тоді як під боком можна втратити багаті ринки країн Митного союзу. Однак з «глобальністю» не склалося — всі партнери Росії зробили заяви, що претензій до українських цукерок не мають і забороняти їх увозити не планують. Демонстрація потуг Митного союзу як єдиної потужної організації зазнала краху.
Росія не вперше застосовує щодо України економічні санкції, переслідуючи суто політичні мотиви. «Молодша сестра» уже забороняла ввозити на свою територію сир, м’ясо, молоко та цукор. На думку українських експертів, мета сьогоднішньої солодкої війни — зірвати підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, особиста помста власникові Roshen Петрові Порошенку, який часто критикує Митний союз, а також — завуалювати неефективність розвитку Митного союзу. Жодна з цих цілей результату не дала. Понад те — реакція країн-членів Митного союзу лише наголосила на політичній вмотивованості російських економічних санкцій.
На думку політолога Олександра Палія, у тому, що Білорусь, Казахстан, Молдова та Таджикистан не підтримали шоколадну війну Росії, є кілька причин, й основна з них — напруження у самому Митному союзі. 
«Зараз ці держави, особливо Казахстан, намагаються демонструвати власну позицію. Назарбаєв нещодавно оголосив, що про жодний політичний союз не може навіть йти мова. Щось схоже, але менш відверто, говорить і Лукашенка. Це — цілком логічно: він, по суті, здав усе, що можна було, і його країна зараз у доволі вразливий ситуації. За даними Євразійської економічної комісії, в Білорусі підсумки п’яти місяців цього року такі: 35% падіння експорту й 10% падіння внутрішньої торгівлі. У Казахстані ситуація краща — ця країна сама на себе заробляє, однак без Митного союзу заробляла краще: за 5 місяців цього року падіння експорту становило 7%. Казахстан і Білорусь опинилися в ситуації, коли вони перетворилися у донорів Митного союзу, але натомість отримують тільки проблеми. То за що вони мають його хвалити? Не дивно, що нині вони демонструють певну фронду щодо Митного союзу. Своєю реакцією на українські цукерки ці країни продемонстрували, що вони не гратимуть за російськими правилами — в них є власна позиція і реакція. Тим паче, що на ринках Середньої Азії українська кондитерська продукція стоїть дуже міцно. І якщо звідти витиснути якогось українського виробника, то це автоматично означатиме серйозне підвищення цін на відповідну продукцію», — пояснює експерт у коментарі «Газеті».
Не сприяє «дружбі» Росії з її найближчими партнерами й традиційна політика, яку Олександр Палій називає політикою батога. «У Росії у відносинах з партнерами нема майбутнього. В неї є лише батіг. І надуживання цим батогом ні до чого доброго не приводить, а лише девальвує російську потужність на євразійському просторі. Якщо Росія нічого не пропонує цим державам — ні спільного бачення, ні доданої вартості, — а вимагає лише шикуватися струнко, то очевидно, що охочих підписуватися під такий алгоритмом буде щоразу менше. Крім того, Росія зловживає політичними рішеннями. Адже ніхто не сумнівається, що рішення про українські кондитерські вироби йде всупереч угодам про Світову організацію торгівлі, всупереч угоді про Зону вільної торгівлі в межах СНД і є лише політичним. Але якщо постійно використовувати цей інструмент, то його ефективність знижується. Бо торгівля — це така річ, яку з політичною метою треба використовувати дуже обережно. Натомість у Митному союзі відбуваються просто анекдотичні речі. До прикладу: Гєннадій Оніщенко, очільник Росспоживнагляду, якось заявляв, що робітники з Таджикистану живуть у жахливій антисанітарії,  хворіють, переносять хвороби, відтак їх треба терміново або виселяти з Росії, або проводити якісь заходи. І все це було підведено під переговори про російську військову базу в Таджикистані. Коли ж на переговорах дійшли компромісу, сенс цієї теми зійшов нанівець — через кілька секунд усі таджики на території Росії стали здоровими й чистими. Комедія та й тільки», — каже він.
Якщо ж говорити про Україну, то глобально Росія програла не лише шоколадну війну, а й впритул підійшла до закінчення інструментів для подальшого тиску. «Станом на сьогодні засоби тиску Росії на Україну значною мірою вичерпано. Експорт української продукції в Росію у січні-травні цього року становив лише 23% від усього експорту. Тобто 77% йде не в Росію. Крім того, є такі товари, від яких Росія може відмовитися: цукерки, сир тощо, а є такі товари, від яких вона відмовитися ніяк не може. Це: вертолітні двигуни чи турбіни. Бо тоді перестане існувати російська вертолітна промисловість. Тому максимум, на що Росія може тиснути, то це близько 10% експорту, який вона може відносно без проблем для себе викинути зі свого ринку», — каже Олександр Палій.
Але врешті, впевнений експерт, Україна від цієї ситуації лише виграє: адже перманентні економічні санкції Росії стануть своєрідним поштовхом для наших бізнесменів, які не матимуть інших варіантів, аніж поліпшувати ефективність та раціоналізувати свої економічні зв’язки.

14.08.13
Горе-бабуся

Після смерті матері четверо сиріт із Верховинського району рік проживали з бабусею. Ставши законним опікуном, жінка щомісячно отримувала державну допомогу для утримання дітей. За рік на її рахунок надійшло більше 80-ти тисяч гривень.    

детальніше
14.08.13
Інший вимір» – наметовий табір, в якому виховують особистості

У селі Ясенові Верховинського району Івано-Франківської області у Всеукраїнському оздоровчому туристично-патріотичному наметовому таборі «Інший вимір» відпочивають діти соціально незахищених категорій та обдарована молодь. Всього з Верховинського району, Калуша, Івано-Франківська та Києва на відпочинок з’їхалися 120 дітлахів.
детальніше
14.08.13
На Прикарпатті раніше судимий чоловік знову взявся за викраданя авто

Надвечір 29 липня в Косівський райвідділ міліції на спецлінію 102 зателефонував 53-річний житель села Вербовець та повідомив про зникнення з території його земельної ділянки власного автомобіля марки «Форд»
детальніше
14.08.13
Цього року на Прикарпатті відкриють 2 нові школи »

До кінця 2013 року на Прикарпатті планують відкрити 2 школи одну у селі Білоберізка Верховинського району та у мікрорайоні Дорі Яремчанської міської ради.

 

детальніше
14.08.13
Корова і авто не розминулися на дорозі

 

Днями на території Верховинського району трапилося ДТП за участю автомобіля "Мерседес Бенц" та ... корови. Подія трапилася на автошляху в селі Ільці.
   Як стало відомо, минулого понеділка близько опівночі, 56-річний водій автомобіля "Мерседес Бенц" не помітивши корову, яка вийшла на проїжджу частину дороги зіткнувся з нею. На щастя, водій та пасажири, що знаходилися в салоні автомобіля не постраждали, однак авто зазнало механічних пошкоджень.
                                              

детальніше
13.08.13
Код Зінгера

 

Після розвалу СРСР по Західній Україні почали їздити якісь люди, що масово скуповували старі швейні машинки «Зінгер». Як для кризових часів пропонували досить непогані гроші. Ніхто не розумів, навіщо комусь потрібно це поламане залізяччя? Висувалися різні версії. Казали, що за Австрії якісь вузли цих машинок виготовляли із платини…

детальніше
12.08.13
Хрест під Скуповою

 

Нещодавно, з ініціативи Вер­ховинської станиці вояків УПА Карпатського краю, встановили огорожу та освятили хрест під горою Скупова в селі Чорна Річка, на місці загибелі 8 серпня 1951 року керівників УПА на теренах Жаб’євщини.

 

детальніше
12.08.13
Тропіки наступають – що думають верховинці

 

Подружжя Дмитро та Інна Вірстюки   

Коли надво­рі така спека, то не виникає ніякого бажа­н­ня виходити на вулицю. Синоптики поінформували, що із Сахари на Європу насувається антициклон. Але, напевне, у природі йде «збій» через діяльність людини. Заводи, автомобілі, їх викиди спричиняють руйнування озонового захисту землі, через що на планеті створюється парниковий ефект. Природний баланс руйнується, тому й відбуваються такі катаклізми та різкі зміни погоди.

 

детальніше
12.08.13
ПОВІТРЯНІ ВИКРУТАСИ

 

Хоча б на мить відірватися від землі й відчути себе володарем нової стихії – киснево-невагомої. І не просто відірватися, а ще
й здолати перешкоду, що трапляється на шляху. Скажете: «Фантазії». Зовсім ні. Відірватися
від землі та ще й зробити сальто в повітрі легко може Віталій ЗУЗЯК
із Верховини, котрий,
не побоюсь цього слова, єдиний у селищі, а то й
у районі, оволодів технікою паркуру.
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: