Театралізоване дійство «Купальська забава» зібрало верховинців та гостей краю
07-07-2013

    Саме такими веселими позивними 6 липня, як тільки сонце почало сідати за обрій, закликали ведучі купальського свята гостей на святкування. Театралізоване дійство «Ой на Івана, ой на Купала» розпочалося о 21.00 год. на Співочому полі селища Верховина. Це, мабуть, одне з найколоритніших та найцікавіших літніх свят, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято.
      Головні персонажі свята - Купала та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Святково одягнені ведучі розпочинають свій виступ із розповіді про історію та походження святкування Купала. За повір'ями, в купальську ніч, яка є найкоротшою, не можна спати, оскільки в цей час оживає не лише природа, а й особливо активною стає всяка нечисть – відьми, перевертні, русалки, чаклуни, домовики, водяники, лісовики. Проте скупатися у відкритій воді потрібно обов'язково: у цю ніч вона набуває цілющих властивостей, допомагає очистити тіло і душу від поганих помислів і зла. Тому і не оминув на святі своєю увагою і водяний із своїми чарівними красунями русалками-дівчатами. Існує легенда, що в день на Івана Купала можна зцілитися росою. Але для цього треба встати раніше і пройтися босоніж по траві.
   Крім того, в цей час рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. Лише в Купальську ніч на папороті серед ночі розцвітала чарівна вогняна квітка щастя. Хто її зірве, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, матиме чудодійну силу, найвищий урожай, не боятиметься лихих сил.
     Ведучі запросили всіх дівчат, які були присутні на святі, сплести собі вінки із квітів та папороті, так як за повір'ям, цього вечора дівчата гадають на судженого – кидають у воду свої вінки, а хлопці повинні їх дістати. Вінок – це символ щастя та одруження.
     Проте основним атрибутом свята є купальський вогонь, довкола якого дівчата-русалки співали пісні та водили хороводи. Присутні змогли зануритися у Магію купальської ночі. Для всіх учасників купальського обряду було організовано дружнє коло та веселий танок навколо багаття. А опісля всі бажаючі побігли до річки, щоб пустити по воді свої віночки.
  Після театралізованого дійства розпочався святковий концерт, на якому виступили молоді виконавці району.
     Закінчились купальські забави святковою дискотекою для молоді.

Прес-служба РДА

06.07.13
У Ільцях внаслідок нещасного випадку в користуванні з електроприладом загинула дитина
У селі Ільці  внаслідок нещасного випадку в користуванні з електроприладом загинула дитина.
детальніше
06.07.13
Президент підписав доручення щодо встановлення Державної премії України імені Богдана Ступки
Президент підписав доручення щодо встановлення Державної премії України імені Богдана Ступки
детальніше
05.07.13
Відродження "Просвіти" в нових умовах

Відбулися звітно-виборчі збори Верховинського районного об’єднання Всеукраїнського об’єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

детальніше
05.07.13
На горі Піп Іван створять окремий пост гірських рятувальників, який опікуватиметься захистом та безпекою туристів

7 липня у сходженні на г.Піп Іван візьмуть участь делегації Варшавського університету, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника та Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області, яке очолює Володимир Чернецький.

детальніше
04.07.13
Ой, на Івана, ой, на Купала
 
Ой, на Івана, Ой, на Купала, 
Красна дівчина долі шукала. 
Квітки збирала, віночок вила, 
Долі водою його пустила. 
 
Полинь, віночку, по бистрій хвилі, 
Поплинь під хату, де живе милий, 
Поплив віночок долі водою,
Серце дівчини забрав з собою. 
 

детальніше
04.07.13
Гуцулка з поетичним даром

    Сьогодні, в селі Криворівня відбулася цікава творча зустріч громадськості з видатною поетесою, письменницею, журналісткою, уродженкою Гуцульського краю Марією Влад.

детальніше
03.07.13
До зустрічі, Верховино!

Сьогодні, в ЛОК «Верховина», де триває оздоровлення другої зміни, проводжали групу маленьких відпочивальників із Донбасу.

детальніше
03.07.13
Знання чотирьох з п'яти медалістів не підтверджують результати ЗНО

Із понад 10 тисяч цьогорічних випускників 1030, тобто кожен десятий, закінчили навчальний заклад з медалями різного гатунку: 814 -- з золотими та 216 -- з срібними.

детальніше
02.07.13
Новосілля ФАПу

З метою реалізації в районі нових соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню в с.Устеріки відкрито оновлений фельдшерсько-акушерський пункт.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: