Ой, на Івана, ой, на Купала
04-07-2013

    Івана Купала найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді – Купало або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято. Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня. Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала.
    Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, який символізує сонце-зародок у материнській утробі. Він має горіти цілу ніч - від заходу Сонця-Ярила до лона Матері-Землі (смерті) до сходу (народження) Купала. Перед запаленням вогнища чотири чоловіки зі смолоскипами стають квадратом навколо хмизу, що позначає чотири сонця (чотири пори року). Потім всі сходяться до хмизу і запалюють вогнище, що символізує "сонячне сплетіння".
     Бажаючі йдуть у ліс шукати цвіт папороті, як правило, парами. Хтось намагається знайти за її допомогою скарби, а хтось знаходить своє щастя - кохання. В цей час рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. Лише в Купальську ніч на папороті, серед ночі розцвітала чарівна вогняна квітка щастя – кочедижник. Хто її зірве, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала Квітку щастя. Той щасливець причарує найкращу дівчину.
    Отож, запрошуємо верховинців та гостей нашого краю взяти активну участь у святі "Ой, на Івана -- диво Купала", яке розпочнеться 6 липня  о 20 годині на Співочому полі у центрі Верховини. Гадаємо, що незабутня магія купальської ночі залишиться у ваших серцях.

04.07.13
Гуцулка з поетичним даром

    Сьогодні, в селі Криворівня відбулася цікава творча зустріч громадськості з видатною поетесою, письменницею, журналісткою, уродженкою Гуцульського краю Марією Влад.

детальніше
03.07.13
До зустрічі, Верховино!

Сьогодні, в ЛОК «Верховина», де триває оздоровлення другої зміни, проводжали групу маленьких відпочивальників із Донбасу.

детальніше
03.07.13
Знання чотирьох з п'яти медалістів не підтверджують результати ЗНО

Із понад 10 тисяч цьогорічних випускників 1030, тобто кожен десятий, закінчили навчальний заклад з медалями різного гатунку: 814 -- з золотими та 216 -- з срібними.

детальніше
02.07.13
Новосілля ФАПу

З метою реалізації в районі нових соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню в с.Устеріки відкрито оновлений фельдшерсько-акушерський пункт.

детальніше
02.07.13
Буде ґрунтовний туристичний веб-сайт
На нараді у заступника голови РДА М.Максим’юк обговорили питання створення туристичного інтернет-сайту Верховинського району.
детальніше
02.07.13
До Євросоюзу – за спрощеною процедурою

Угода з Євросоюзом про спрощений порядок видачі віз для громадян України набула чинності 1 липня.

детальніше
02.07.13
«Карусель» серед лідерів

Четвертий тур чемпіонату району з футболу не приніс несподіванок.

детальніше
01.07.13
Вектор нового покоління
Молодь була, є і залишається окрасою, надією і рушійною силою суспільства. Для тих, хто молодий не лише тілом, а й душею, живе цікаво, повноцінно і яскраво, немає нічого недосяжного. Молодь старається усіляко реалізувати свої таланти, примножити культурний та духовний спадок багатьох поколінь нашого народу. Ці слова підтверджують святкування, на Співочому полі у Верховині 30 червня.
детальніше
21.06.13
Новий керівник «Ощадбанку»

Начальник Філії Івано-Франківського обласного управління АТ «Ощадбанк» Василь Кричук 11 червня ц. р. призначив на посаду керуючої Верховинським ТВБВ АТ «Ощадбанк» Софію Іванівну МИЦКАНЮК.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: