Творчий «вибух» учнівського цвіту
07-06-2013

    Наші школярі зайняли перше загальнокомандне місце в XVI регіональному зльоті обдарованої учнівської молоді Гуцульщини, що проходив на Надвірнянщині.
    Презентували свої досягнення більше 250 школярів з Путильщини, Вижниччини, Рахівщини, Косівщини, Яремчанщини, Надвірнянщини, Коломийщини та Верховинщини. Приємним є той факт, що у 15-ти номінаціях школярі нашого району посіли 12 перших місць, 13 других та 5 третіх. Всі учасники зльоту нагороджені грамотами.
    Материнська пісня, бабусина казка, батьківська настанова, дідусева розповідь про героїчне минуле, духовний світ наших предків, історія отчого краю, національні традиції, звичаї є тими вічно пульсуючими невичерпними першоджерелами, які живлять цілющою життєвою снагою серце та душу кожної людини.
    Оволодіння всією цією спадщиною і є порятунком дітей від бездуховності. Тому районний методичний центр управління освіти РДА спільно з Відділенням «Філія Гуцульщина» творчо підходять до впровадження нових форм роботи, знаходяться в постійному пошуку форм і методів, які сприяють підвищенню рівня навчально-виховного процесу.
    М.Рильський писав: «Немає мудріших, ніж народ, учителів». Адже народна педагогіка наймудріша, бо вона створювалась протягом віків, шліфувалася, перевірялася досвідом мільйонів людей, багатьох поколінь. Саме про це йдеться в національній програмі виховання дітей та учнівської молоді, головною метою якої на сучасному етапі є створення належних умов для пошуку, виховання і розвитку інтелектуальних, художніх, спортивних здібностей обдарованих дітей.
    Виховання молодого покоління є стратегічним завданням кожного суспільства, а виховну систему створюють спільними зусиллями вчителі, учні та їх батьки. Вона надає унікальні можливості для особистісного розвитку та творчої самореалізації дітей. На таких питаннях районний методичний центр акцентує особливу увагу, оскільки Президент України своїм Указом 2013 рік в Україні оголосив Роком дитячої творчості.
    Сьогодення вимагає від усіх зміни пріоритетів особистості. У свідомості людини має відбутися перехід від культури корисності до культури гідності. Кожному слід усвідомити велич людського в собі і вибудовувати в собі культурологічне ставлення до оточуючих. Адже любов до вітчизни сумісна з любов’ю до всього світу. За влучним висловом К.Гельвеція: «Народ, набуваючи світла знань, не завдає тим збитку своїм сусідам. Навпаки, чим держави освіченіші, тим більше вони повідомляють одна одній ідеї, і тим більшою стає сила та діяльність усесвітнього розуму». Тому стрижнем усієї системи виховання в Україні є національна ідея, яка відіграє роль об’єднуючого, консолідуючого фактора в суспільному розвиткові, спрямованого на встановлення життєвої позиції людини, зростання її як особистості, як громадянина своєї держави. Національне виховання є органічним компонентом й охоплює всі складові системи освіти. Воно передбачає формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля розквіту держави, готовності її захищати, забезпечувати духовну єдність поколінь, виховувати повагу до батьків, прадідів, культури та історії рідного народу. Саме за такими підходами формувались науково-дослідницькі, творчо-пошукові роботи учасників XVI регіонального зльоту обдарованої учнівської молоді Гуцульщини.
    При захисті робіт акцентувалась значна увага на формування у школярів стійкого почуття патріотизму, потреби особистої причетності до процесів розвитку української нації, уміння самостійно опрацьовувати літературу, документи, історичні матеріали, уміння обгрунтовувати, аналізувати та логічно викладати власну думку.
    Відлуння учнівського творчого фестивалю, який відбудеться у 2014 році, вже подорожує до міста Яремча, а учні району спільно зі своїми науковими керівниками, батьками продовжують працювати над відтворенням звичаїв та обрядів рідного краю, щоб ствердились пророчі слова О.Довженка, що тільки: «Ті держави здатні стати великими, у яких великі малі люди», адже нашим головним спільним завданням є збереження, зміцнення і примноження історико-культурних, інтелектуальних, духовних надбань Верховинщини, виховання повноцінного громадянина краю та України.

Василь Дідушко
методист РМЦ управління освіти, сім’ї, молоді та спорту РДА

    Верховинська делегація зі своїми науковими керівниками та голова Гуцульської освітянської ради Петро ЛОСЮК, заступник начальника головного управління освіти і науки ОДА Іван БУДЗАК, начальник Надвірнянського управління освіти Михайло ВИННИК

Переможці Зльоту після нагородження 

05.06.13
На Верховинщині відроджується футбол. Чи надовго?

Після тривалого "застою", на Верховинщині знову розпочато районний чемпіонат з футболу. Хтось із оптимізмом вірить, що цей вид спорту отримує "нове дихання" і відродиться на Верховинщині

детальніше
05.06.13
Верховинці викликатимуть швидку допомогу через диспетчера в Івано-Франківську

Медична реформа, яка відбувається в Україні викликає чимало розмов і занепокоєння серед населення. Верховинський район не є винятком. Особливо суперечливим є реформування швидкої та невідкладної медичної допомоги.

детальніше
04.06.13
Олімпійський урок пройшов у Верхньому Ясенові

    Людно було минулої неділі на стадіоні у Верхньому Ясенові. У селі на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича "Діти-майбутнє України" відбулося спортивне свято – олімпійський урок.

детальніше
04.06.13
Івано-Франківські бібліотекарі "тренували" верховинських

30 травня 2013 р. фахівці Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка провели тренінги для працівників Верховинської ЦБС з питань використання новітніх технологій у практиці роботи бібліотек.

детальніше
20.03.13
"Черемош-фест"

 Трохи більше місяця залишилося до того часу, коли в Криворівню з'їдеться вся Україна, коли всі дороги вестимуть до цього прекрасного карпатського села. Тут 11-12 травня відбудеться масовий фестиваль "Черемош-фест". 

детальніше
19.03.13
Скільки заробляє мер Верховини?

    Як стало відомо, голова Верховинської міської ради Василь Мицканюк щомісячно отримує понад сім тисяч гривень заробітної плати, а за весь 2012 рік мер Верховини отримав 88 612 гривень. З них 88 162 грн. - заробітна плата і 450 грн. - матеріальна допомога.

детальніше
18.03.13
На Верховинщині рекомендують не будувати міні-ГЕС через опір громади

Координаційна рада з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту при Івано-Франківській обласній державній адміністрації (ОДА) рекомендувала обласній інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю відкликати дозвіл на будівництво міні гідроелектростанції (міні-ГЕС) на річці Дземброня Верховинського району.

детальніше
01.01.70
Кроком руш!
детальніше
01.01.70
Повний концерт "золотого" складу "Океану Ельзи" на Євромайдані

У суботу, 14 грудня, гурт "Океан Ельзи" об'єднався у старому складі, аби підтримати Євромайдан, а тепер відео годинного виступу з'явилось на сайті каналу ТВі. Заради цього концерту екс-бас-гітарист гурту Юрій Хусточка прилетів з Франції і з літака одразу вирушив на репетицію. Святослав Вакарчук почав концерт з палкої промови, а після першої пісні "Вставай" з задоволенням представив своїх колишніх колег. 

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: