Політика:Треба об’єднатися, щоб зберегти район!
09-11-2016

Треба об’єднатися, щоб зберегти район
Днями відбулася прес-конференція у районній раді. На запитання журналістів Дмитра Кіращука, Іванни Петрусеняк та Олега Гапчука відповідав голова райради Іван Шкіндюк.
-У листопаді виповнюється рік, як вас обрано головою районної ради.  Що вдалося зробити за цей час?
– Ми прийняли ряд програм, які втілили в життя. Серед них – допомога всім воїнам АТО: як фінансово, так і забезпечити їх дровами. За підтримки районної ради відкрито садочок у селі Голошино. Надається фінансова допомога в будівництві садків у Верхньому Ясенові, Кривополі та Пробійнівці, ведеться будівництво школи у Верховині. У райцентрі відремонтовано Молодіжний центр, який стане місцем дозвілля молоді, а на другому поверсі розміститься кабінет відпочинку для бійців АТО.
Провели фестивалі: «Полонинське літо» та кіномистецький фестиваль «Тіні забутих предків: стежками фільму «Анничка», відновили свято працівників лісової галузі. Все робиться, щоб популяризувати район, наші звичаї і традиції.
Провів ряд зустрічей з високопосадовцями у Києві. Обіцяють нам допомогу і підтримку в питаннях ремонту доріг та вирішенні проблем гірського району. Ми знайшли однодумців в особі голови Верховної Ради Андрія Парубія, народних депутатів Анатолія Матвієнка, Миколи Княжицького, міністрів Володимира Омеляна, Лілії Гриневич, Уляни Супрун та інших. Усі вони знайомі з нашими проблемами і обіцяють дієву допомогу. 
Більш детально про всю роботу за рік буде у звіті голови районної ради, який до кінця 2016 року буде оприлюднений.
-Ситуація з виплатою зарплат працівникам бюджетної сфери вкрай критична. Як вийти з цієї ситуації? Як завершити цей рік без боргів, особливо в закладах охорони здоров’я району?
– Нам вдалося організувати зустріч із заступником міністра фінансів Сергієм Марченком, заступником міністра освіти Павлом Хобзеєм і головою франції «Самопоміч» Олегом Березюком. Вони підтримують нас у позиції, що гірському населенню потрібне додаткове фінансування. Обговоривши це питання, ми дійшли до висновку, що насамперед Верховна Рада має прийняти Програму розвитку гірських районів. Також для вирішення цього питання домовилися, що 8 листопада відбудеться Карпатський Форум народовладдя, який делегує представників гірських районів України для зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. Надіємось, що будуть прийняті відповідні постанови Верховної Ради та Кабінету Міністрів України про підтримку гірських районів.
Ми розуміємо, що самостійно район зможе вижити років так за 15-20, коли у нас запрацюють виробництва, розвиватиметься туристична галузь та будуть нормальні дороги. Бюджет формується за формульним розрахунком і не враховує особливостей нелегкого життя в горах, його географічну і демографічну специфіку. Тому повинен бути введений спеціальний коефіцієнт для гірських територій. Адже людина не винна, що вона живе в горах, а не в місті. Конституція України гарантує надання всім громадянам однакових послуг. І вже була розмова з в. о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, що до кінця року зарплату медичним працівникам повністю буде виплачено. Для цього виділять додаткову стабілізаційну дотацію. А із виплатою зарплат апарату окремих сільських рад є проблема.
– Які перспективи створення у районі нових робочих місць?
– Зараз для ведення бізнесу нормальні умови, бо сказати, що українська модель оподаткування дуже складна чи знищує бізнес – не можна. У нас нормальна модель з єдиного податку. А з 1 січня 2016 року ще й знизили єдиний соціальний внесок до 22 відсотків.
Біда в тому, що в нас не працює фінансово-банківська система. А щоб розвивався бізнес, потрібен старт. І людині під 30-40% взяти великий кредит – це банкрутство. А стартувати з малою сумою – це фальстарт. Ось де найбільша проблема.   
Сьогодні акцент зроблений більше на соціальну сферу, а не на виробництво. Ми повинні розвивати економіку, створювати нові робочі місця за рахунок створення нових підприємств. 
Напевне, на рівні держави потрібно створити програму підтримки регіонів для розвитку. Наприклад, ми багаті на ліс, але наша проблема в тому, що його вивозять як сировину. А якби ми створили меблеві заводи чи виготовляли різні сувеніри, то з’явилися б робочі місця.
Наразі ми ведемо переговори з різними іноземними та вітчизняними інвесторами щодо можливого створення молоко- і м’ясопереробних підприємств та розвитку туристичної сфери. Але, на жаль, поки-що все це тільки розмови. 
– З бюджету виділили кошти на ремонт доріг Р-62 (Криворівня –Чернівці) та Р-24 (Татарів – Кам’янець-Подільський). Чому на Р-24 ремонтні роботи тривають, а на Р-62 – навіть і не починали?
– Згідно Постанови Кабміну виділено на цю ділянку дороги 30 млн. Плюс до того – мало бути співфінансування з місцевих бюджетів. Але проблема в тому, що фірма, яка виграла тендер через здорожчення матеріалів, пального, зростання зарплат, відмовляється виконувати ці роботи. Тому з ними буде розірваний договір і проведений новий тендер, і вже в 2017 році розпочнеться ремонт дороги від Криворівні до Барвінкова.  
– Сьогодні моделюється ситуація, що в області буде тільки три райони. Але виникають пропозиції залишити ще Надвірнянський ра-йон приєднавши до нього частину Верховинщини (Чорногірський масив, села Зелене, Бистрець, Дземброня, Красник, Ільці, Кривополе). А іншу частину району віддати Коломийському району. Як цього не допустити? 
– Реформи тоді хороші, коли приносять результат. Я не бачу сенсу знищувати наші села, район. І про це треба говорити. Об’єднання громад – це добре, але тільки в тому випадку, коли не завдає шкоди. На прикладі ОТГ у Білоберізці, позиція Устерік розхитнула ситуацію, не згуртувала народ. Хто хоче об’єднуватися – нехай об’єднується, але щоб мали перспективу на майбутнє. 
Зараз ми хочемо створити ініціативну групу і вести серйозний діалог з народними депутатами щодо збереження району. Але ми розуміємо, що самі ми не зможемо це зробити. Цю тему піднімав під час зустрічі з політиками, і вони нас підтримують, але при умові, що ми збережемо не тільки Верховинський район, а всі гірські.
Наша команда зуміла на рівні держави «загострити» питання гірських районів. Це питання наразі є нагальним, бо якщо ми не відстоїмо його, Верховина, як районний центр, зникне. Тому ми наполягаємо на збереженні гірських районів у сьогоднішній їх конфігурації. Голова Верховної Ради Андрій Парубій сказав: «Якщо ви зараз не відстоїте район, його не стане». Тому всім разом треба об’єднуватися, щоб його зберегти.
"ВІСТІ ВЕРХОВИНИ 101.7FM"
Фото : Роман Клим.

 

08.11.16
Учні 11 класу з Ворохти стали акторами, і показали в своїй парафіяльній церкві виставу про Шептицького!

1 листопада 1944 року помер митрополит УГКЦ, видатний церковний, культурний та громадський діяч, граф Андрей Шептицький.
Факти з біографії, дати, події…Хіба можна у цій скупій інформації побачити його сподвижництво, жертовність, високу місію служіння во ім’я України та греко-католицької церкви.
Вчитель Ворохтянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зеленюк Оксана Василівна з учнями підготувала драму-історію «Благословляю і молюсь», присвячену А. Шептицькому, яка відбулась у храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт. Ворохти.
Під час дійства А. Шептицького побачили у трьох іпостасях – учня, студента, монаха.

детальніше
08.11.16
Криворівня притягує

Гуцульщина поповнилася новою сім’єю Назаренків: бійцем АТО Олександром       і волонтеркою Вірою
Важко усвідомлювати, але якби не Революція Гідності, війна на сході України, Олександр із Вірою, напевне, ніколи би не зустрілися. Чоловік і надалі працював би в рідному Харкові, виготовляючи індивідуальні меблі, а Віра практикувала би психологію на Тернопільщині. Події на Майдані сколихнули, а, краще сказати, назавжди змінили їхні життя. Не знаючи ще тоді одне одного, пара почала вносити свою лепту в переломний момент країни, відстоюючи громадянську позицію.  
 
детальніше
08.11.16
Маріїні гобелени

Ткані вироби Марії БОРТЕЙЧУК із Кривополя, перш за все, нагадують картини
Зовсім інший напрям ткацтва, у вигляді гобеленів, у Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини демонструє студентка Марія. Дівчина четвертий рік освоює ази цього ремесла в Косівському училищі прикладного та декоративного мистецтва ЛНАН. Зовсім недавно першим місцем Марієні гобелени відзначило журі конкурсу-виставки Осередку народних майстрів Верховинщини. Тягу до гобеленів Марії привила бабуся Ганна Василівна, яка ткала килими.
 
детальніше
05.11.16
Гайда на джиу-джитсу! У Верховині віднедавна діє відділення спортивного клубу «Тигр»

Секція навчатиме верховинців бразильського бойового мистецтва джиу-джитсу. Керівником та інструктором «Тигру» є Віталій СТАСІВ  

Як створювали «Тигр»  на Верховинщині, які плани  на майбутнє, чого очікувати дітям – про це і не тільки ми дізналися у пана Віталія. 
 
детальніше
04.11.16
Смішні українські прислів’я про любов

  • Є у неї воли та корови, та немає з нею любої розмови.
  • Ліпше полюбити старого орла, ніж молоду сову.
  • Любов зла — полюбиш і козла.
  • Хоч ти і люба, та зась тобі до мого чуба.
  • Краще полин їсти, ніж з нелюбом за стіл сісти.
  • 20 ЖАРТІВЛИВИХ УКРАЇНСЬКИХ ПРИКАЗОК ТА ПРИСЛІВ’ЇВ ПРО ЛЮБОВ, КОХАННЯ ТА ЗАЛИЦЯННЯ.
детальніше
03.11.16
Топ-15 Найкращих українських новинок! "Вісті радіо"101.7FM ЖОВТЕНЬ 2016 + Відео

15 Selfy - Відлуння 
14 Олег Винник  - Нино
13 Isaac feat. Маша Фокина - Ашанти
12 Санмай - Без Тебе 
11 ФІОЛЕТ - Вона Моя
10 Лєна Дарк - Кохаю і Хочу
 
 
детальніше
03.11.16
Релігійні лідери написали звернення до найманців РФ, міжнародної спільноти та опстраждалих від війни на Сході
детальніше
03.11.16
Відбулась нарада керівників закладів освіти

Голова районної ради Іван Шкіндюк 02 листопада 2016 року взяв участь у нараді директорів загальноосвітніїх шкіл району, яка проведена спільно  з постійною комісією районної ради з гуманітарних питань: освіти, культури, молодіжної політики, спорту, національного і духовного розвитку та засобів масової інформації (О. Чубатько).

детальніше
01.11.16
Тріумф фотомаестро

Однією із знаменних подій у житті Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка нещодавно стало присвоєння звання Почесного доктора академії знаному митцю Василеві Пилип’юкові. 

детальніше
Обласні новини
28.06
З Днем Конституції!

28.06
Масштабна вірусна атака на Україну: Нова пошта, ДТЕК, Укртелеком, Епіцентр, УЗ та інші "компанії-жертви"

Атака почалася практично одночасно, близько 11:30 ранку, вірус розповсюджується дуже швидко

вологість:

тиск:

вітер:

Музична Вишиванка?
Всього проголосували - 6