Духовна пожива до паски
11-04-2017

У верховинській редакції журналу (видавництво) «Гуцульщина» побачила світ унікальна книга про Теофіля Кисілевського «Вакації у Дзядзя».
Видання цієї книги – це культурно-патріотична подія всеукраїнського значення, оскільки є репринтним виданням оригіналу «Пропам’ятної книги туристів, які гостили в домі блаженної пам’яті Теофіля Кисілевського» – управителя народної школи в Ільцях більше 40 років на початку минулого століття, що колективно та індивідуально творили світочі української культури, туристи, гості, приятелі Гуцульщини протягом 1904-1930 років, авторський колектив налічував сотні людей.
А об’єднав їх усіх Дзядзьо, як люб’язно за гостинність Теофіля Кисілевського (1851-1937) називали його мандрівники та прогульковці. Це непересічна особистість, засновник та патріарх культурно-пізнавального туризму на Гуцульщині серед інтелігенції, студентів тощо, визначний освітній, культурний, громадський діяч кінця ХІХ – початку ХХ століття. Родом Т. Кисілевський із с. Хлібичин на Снятинщині, де на сільському цвинтарі він на схилі літ знайшов спочинок. Також збережена родинна хата.
Доповнюють 170-сторінкову книгу форматом А4 нариси лауреата Шевченківської премії, професора, доктора філологічних наук Федора Погребенника (уже покійного), краєзнавця-економіста з Ільців Ігоря Остафійчука (задум і втілення проекту) та автора цих рядків, котрий узяв на себе роль упорядника, більд-редактора і дизайнера «Вакацій у Дзядзя». Давні фото люб’язно надали правнук Т. Кисілевського, артист Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької у Львові Роман Біль, Ігор Оста-фійчук, родина Кисілевського та інші.
Книга побачила світ завдяки жертводавцям: Роману Білю, Уляні Сус, Миколі Рекетчуку, Михайлу Петріву, Олегу Сусу, Мирославу Гавриліву, Зеновію Кушніру, Вірляні Ткач зі США та Івану Доманському.
«Виходячи з глибини суті та змісту цієї книги, вона стане патріотично-культурним першоджерелом серед освітян, дослідників Гуцульщини, широкого загалу інтелігенції, працівників культури, настільною енциклопедією для керівників туристичних фірм, відпочинково-оздоровчих баз, готелів, власників приватних садиб, студентів і викладачів спеціалізованих навчальних закладів та просто привітних гуцульських ґаздів; тим дороговказом, як працювати з гостями, які приїздять на вакації (відпочинок) до нашого унікального краю, щоб вони навіть через десятиліття знову зі щасливим тремтінням серця торкнулися Гуцульщини», – йдеться у передмові до книги.
___
Роман Клим.
 P. S. Книгу можна придбати у редакції журналу «Гуцульщина», Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини, книжковій крамниці «Школярик» у Верховині та під час презентацій книги, про які газета та радіо сповістять згодом.
 

 

08.04.17
«Спортивний Оскар» знайшов володаря у Верхньому Ясенові Ярослава Прокопишина визнано кращим у номінації «За відданість спорту».

Ярослава Прокопишина  визнано кращим у номінації  «За відданість спорту».
У спортивному центрі Києва, на НСК «Олімпійський», відбулася ХІ всеукраїнська урочиста церемонія нагородження «Герої спортивного року-2016». Цей щорічний конкурс визначає найкращих спортсменів, тренерів, фахівців спорту в десяти номінаціях.
Вперше «Спортивний Оскар» у номінації «За відданість спорту» отримав наш земляк, директор Верхньоясенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ярослав Прокопишин. 
 
детальніше
08.04.17
Жіноча дружба крізь роки

Шестеро ільцівських колежанок майже три десятки літ товаришують. Хоч сьогодні в кожної з них – свої сім’ї та турботи, подружки час від часу збираються всі разом, щоб згадати шкільні, студентські роки та юність.
Дружба Галини Фіткалюк, Наталі Сав’юк, Катерини Мішаріної, Людмили Скумадчук, Ірини Зуб’юк та Іванни Минайлюк зародилася ще в 1 класі Ільцівської школи. Як зізнаються жінки, вже з початкових класів зрозуміли, що у свою компанію не допускатимуть більше нікого, хоч дружитимуть й з іншими дівчатами.
 
детальніше
07.04.17
ІІ Красницький ярмарок
30 квітня в с. Красник  відбудеться файна забава «ІІ Красницький ярмарок». Фестиваль приурочений 120 річниці першої письмової згадки про село. Відвідувачів свята чекають конкурси,  спортивні забави , а також розіграш лотереї.
Крім того , відбудеться велика концертна програма. Спеціальний гість фестивалю учасниця програми Х-фактор Алла Івашина
Початок о 12 годині. 
детальніше
07.04.17
У Коломиї під час фестивалю "Писанка-2017" встановлять черговий рекорд

Упродовж двох днів, 22 і 23 квітня, у Коломиї вируватиме  Х Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль “Писанка-2017”.
1000 учасників на площі перед єдиним у світі Музеєм писанки встановлять рекорд одночасного виконання гаївок, інформує Дзеркало Коломиї.
детальніше
06.04.17
Верховинські школярі пройшли пробне ЗНО
Верховинські учні 1 квітня перевірили свої знання з української мови та літератури. Пробне тестування розпочалося об 11 годині в Верховинській ЗОШ І-ІІІ ступенів та тривало три години. Цьогорічне тестування проходить двома сесіями: 1 та 8 квітня. На вибір учасників  8 квітня представлені такі предмети, як історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, російська та французька мови.
детальніше
06.04.17
У Верховині пенсіонер шукає дружину через оголошення біля церкви

Написане від руки оголошення чоловік розмістив біля церковці у Верховині. Чоловік шукає жінку "на квартиру", яка могла б бути і йому дружиною.

   Користувачі соцмереж відразу оцінили такий неординарний підхід до пошуку другої половинки:

   "Тут все! Дуже потішила відсутність вікових обмежень і зовнішніх параметрів. Чоловік знається на справжніх цінностях: працелюбстві і душевному багатстві".  

   "Діда допекла самотність, а природа кличе :) Молодець".

 

детальніше
05.04.17
Проведено перше пленарне засідання дев’ятої сесії районної ради

детальніше
03.04.17
У футболі створили Лігу націй : що це взагалі таке ...

  УЄФА почав обговорювати цей турнір ще в 2011 році, а з концепцією визначився  рівно три роки тому, в 2014-му. Грубо кажучи, Ліга націй замінить товариські матчі,  які в епоху глобальних розваг виглядають зовсім тухло і безглуздо, - УЄФА визнав це  майже прямим текстом ("Асоціації, тренери, гравці і уболівальники вважають, що  товариські матчі не дають адекватного рівня спортивної боротьби"). Усі європейські  збірні розіб'ють на чотири дивізіони згідно з міжнародним рейтингом: в лізі A - найсильніші, в D - найслабкіші. У першому і другому дивізіонах гратимуть по 12 команд (4 групи по 3 збірні), в третьому - 15 (1 група з 3 командами, 3 - з 4 учасниками), в останньому - 16 (4 групи по 4). Турнір не буде закритим і вічно не орієнтуватиметься на рейтинг збірних : команди постійно вилітатимуть з більш високих дивізіонів і, навпаки, підніматимуться в класі.

детальніше
03.04.17
Топ-15 Найкращих українських новинок!"Гуцульська Столиця"107.4FM БЕРЕЗЕНЬ 2017+Відео

15 Ніколо Петраш та Роксолана - Життя
14 Роман Скорпіон -  Давай Будем Разом
13  Фліт - NonStop
12 Alex Makitra feat Antytila - Мені Тебе Мало  
11 The Moon Belongs To Everyone - Nausea 
10 Мотор'ролла - Лінія
09 Alyosha - Гармонія
 
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: