Громада Верховинщини категорично проти розширення меж НПП"Верховинський"
23-02-2017

Громада Верховинщини, сільські голови, активісти виступили проти розширення меж Нацпарку за рахунок прибережних територій і полонин. Люди бояться, що це спроба відібрати в громади землю.
 
Це питання вчора обговорили під час наради у Верховині, де були присутні заступник директора департаменту заповідної справи Мінекології Сергій Матвєєв, його колега Анастасія Драпалюк, сільські і селищні голови Верховинщини, депутати, представники НПП Верховинський та влади, активісти. 
 
Представники Мінекології повідомили, що згідно з міжнародними стандартами, з метою збереження Карпат в Україні необхідно проводити розширення природо-заповідного фонду. НПП Верховинський  планують розширити більше як на 11 тисяч га за рахунок прибережних територій річок Чорний і Білий Черемош та полонин.
 
«Ми рубаєм ліс, видобуваєм газ і нафту, своєю діяльністю забруднюєм природу і повітря. Минулого року, наприклад, була засуха в Центральній Україні. Тому зараз на всіх рівнях гостро стоїть питання збереження довкілля. Одне з завдань- створення територій і об'єктів природо- заповідного фонду» - зазначив Матвєєв.
 
Представник міністерства Анастасія Драпалюк зазначила, що природо-заповідні території в Україні зараз займають 6,6% території. В рамках угоди з Європейським Союзом їх треба збільшити до 15%.
 
Громада висловила своє обурення, верховинці бояться що розширення території Нацпарку це лише спорба відбрати землі, які по-праву належать громаді.
 
«ЄС приймає рішення за нас, Київ приймає рішення за нас, а нас ніхто не питає. Ми тут живем і ми перші зацікавлені в тому, щоб зберегти природу для дітей. Ми теж бачимо забруднені річки, але порадьтеся з нами. Якщо річкою чи полониною керує громада, то приймається колективне рішення, а якщо парк-  то одна людина своїм підписом може зробити з ними все, що завгодно» - обурюються люди. 
 
Депутат районної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Соломійчук наголосила, що люди просто не довіряють владі, і не впевнені чи річки, ліс, полонини будуть збережені. 
 
«Люди знають, що будь-яке рішення влади може помінятись докорінно. Вони вже обопеклися на міні-ГЕСах, обіцяли що світло буде краще і дешевше, в результаті одні олігархи тільки заробляють, а у нас все руйнується. Мали в селі Грамотне єдиний в районі великий водоспад, його сьогодні вже немає, його«прикрашають» труби» - наголосила Соломійчук.
 
Активіст «ВОЛІ» Оксана Сусяк власне ініціювала таку зустріч, щоби представники міністерства та керівництва парку пояснили всі переваги і загрози розширення меж НПП «Верховинський». Однак цього на зустрічі люди так і не почули.
 
 «Звичайно, хочеться вірити в краще, щоб за природою доглядали, вирощували ліси, розводили худобу. Якби нам розказали, що Нацпарк вже зробив корисного для природи, можливо ми б і змінили думку, але наразі ми самі бережем природу. Гуцули переживають за полонини, бо вони займались сільським господарством спокон-віків, і забирати у них хліб не можна. Ми не хочемо бути прохачами, просити владу дати нам землю. Ми хочемо зберегти свою автентичність, щоб до нас приїжджали туристи», - каже Оксана Сусяк.
 
Юрист Ольга Ганиш відзначає, що справді, передавши землі Нацпарку, люди втратять вплив на них.
 
«Ця зустріч мала носити інформативний характер, але відповідей на свої питання верховинці не почули. Тому наступний етап – проведення громадських слухань і прийняття рішень сесіями рад. Тут люди повинні знати, що у випадку передачі земель Нацпарку, вони більше не будуть мати впливу на них,тому що згідно з законом Нацпарк управління своїм майном здійснює самостійно» - каже юрист. 
 
В свою чергу депутат Надвірнянської районної ради від партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк відзначає, що такі настрої жителів повязані і з тим, що в сусідньому Косівському районі є досвід неналежної роботи Нацпарку, який скоріше нищить природу.
«Ми, активісти «ВОЛІ», боролись за звільнення директора НПП Гуцульщина, тому що і земельна документація була невпорядкована, і на території Нацпарку більше 200 га були приватизовані, були незаконні рубки і зловживання. Звичайно, у людей немає довіри. Ми бачимо що є перші приклади будівництва міні-ГЕС на гірських річках, де річки перетворили на сухе русло і спотворили екосистему, а Уряд налаштований розвивати гідренергетику. Тому вважаємо, що своє слово має сказати громада», - акцентує Тетяна Пришляк.
 

 

 

23.02.17
У пятницю, о 15.30 гостями радіо "Гуцульська столиця" в рамках програми "Надія нації"стали юні поетеси Лілія Дмитроняк та Сніжана Зеленчук
У пятницю, о 15.30 гостями радіо "Гуцульська столиця" в рамках програми "Надія нації"стали юні поетеси Лілія Дмитроняк (с. Голошино) та Сніжана Зеленчук (с. Шибене). Дівчата пишуть авторські вірші,захоплюються співом та музикою.
детальніше
22.02.17
Топ-15 Найкращих українських новинок!"Гуцульська Столиця"107.4FM Лютий 2017+Відео

15 Мрія Життя Ти Повернулась
14 Патроничі  Не Пий Мою Кров 
13 Ivan Navi Влипли (Rap Version)
12 Віктор Винник і МЕРІ  Чому Болиш... 
11 Павло Табаков  Любов Жива
10  Vivienne Mort  Іній
09 Rock-H   Катерино
08 Bakun Просто  Танцюй
 
детальніше
22.02.17
На базі Великоходацької ЗОШ I-ІІ ст. відбувся районний семінар школи молодого вчителя початкових класів та іноземних мов + Аудіо

  У сучасних умовах ефективність навчання у початковій школі  пов’язується з реалізацією компетентнісного підходу. Компетентнісні результати навчання визначено у Державному стандарті початкової загальної освіти. Важливим фактором успішної реалізації компетентнісного підходу в навчанні  сприяють: зміни підходів до підготовки і проведення уроку як основної форми організації навчальної діяльності; розширення діапазону організаційних форм, методів навчання, способів навчальної взаємодії, що мають на меті практичну спрямованість навчання і базуються на взаємозв’язках урочної та позаурочної діяльності.

детальніше
21.02.17
Українська мова - це мова Шевченка, Франка, Лесі Українки + Аудіо
Йдучи вулицями Верховини, бачимо, що вони не завжди настільки чисті, якби нам цього хотілося. А чи звертаємо увагу на засмічення української мови? Мовне каліцтво заповнило ефіри радіо, телебачення. 
Зараз українська мова перебуває під загрозою, і це на двадцять шостому році незалежності. Щоденно з'являються нові слова, якими перетворюємо мову на мотлох, непотріб. Вульгаризми, лайка, нецензурні слова, суржик  все це призводить до засмічування нашої милозвучної мови.
Російська Федерація має закон про захист російської мови від проникнення іноземної термінології. А нашій владі чомусь байдуже. 
Чи розвивається українська мова? Чи комфортно нашій мові в державі? Які є шляхи для утвердження літературної мови в Україні? Свої думки з приводу мовного питання у Міжнародний день рідної мови висловила методист відділу освіти Верховинської РДА Ганна Рибенчук.
Українська мова  це мова Шевченка, Франка та Лесі Українки. Це мова тисяч хлопців повстанців, дух козаків, січових стрільців, поетів-дисидентів, яких саджали у тюрми, але вони не зрікалися рідного слова. Нам потрібно зберігати українську мову, культуру, традиції. Час українцям зрозуміти: коли мову перетворимо на сміття, то перестанемо існувати як нація.
детальніше
20.02.17
Альтернативний рок-гурт «O.Torvald» потрапив до фіналу нацвідбору «Євробачення-2017»

Полтавський рок-гурт «O.Torvald» пройшов до фіналу національного відбору «Євробачення-2017» та боротиметься за право представляти Україну на конкурсі.За результатами суддівського голосування гурт отримав 7 балів, а за глядацькими голосами – 7 балів.
детальніше
17.02.17
Зустріч з народним депутатом
16 лютого 2017 року голова районної державної адміністрації Олег Лютий провів зустріч з народним депутатом України Юрієм Солов’єм,  директором департаменту освіти науки та молодіжної політики Івано-Франківської  ОДА  Віктором Кімаковичем та активом Білоберізької ОТГ.Обговорено проблеми використання коштів які, поступають з державного бюджету для фінансування закладів освіти району та об’єднаної територіальної громади.
детальніше
16.02.17
В Стебнях знайшли повішаною 31-річну жінку

Як повідомили радіо "Гуцульська столиця" в управлінні із надзвичайних ситуації облдержадміністрації, вчора, 15 лютого, об 11:50 у Верховинському р-ні в селі Стебні в житловому будинку знайшли тіло 31-річної жінки.
За інформацією, жінка вчинила акт суїциду через повішання.
детальніше
16.02.17
Нарада щодо вшанування гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

15 лютого 2017 року заступник голови районної ради Іван Маківничук, перший заступник голови РДА Ярослав Скуматчук, заступник голови РДА Світлана Уршеджук взяли участь у нараді у голови РДА Олега Лютого щодо проведення Дня "Вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

 

детальніше
16.02.17
Розпочато огляд-конкурс читців Шевченківської поезії «Борітеся- поборите»

Відповідно до наказу відділу культури і мистецтв райдержадміністрації «Про проведення кущових та районного оглядів – конкурсів читців, декламаторів - поетів вчителів – декламаторів, діячів культури, драматичних колективів, присвячених 203-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка» протягом тижня у Центральній районній бібліотеці буде проходити конкурс читців Шевченківської поезії «Борітеся – поборете».
  14 лютого 2017 року взяли участь аматори народної творчості Будинків культури сіл: Яблуниця, Голови, та клубів сіл: Явірник, Чорна Річна, Шкірівський  Грунь.
 
 
Згідно положення, конкурсанти читали твір Т.Г. Шевченка та 1-2 твори українських авторів. Програма першого дня прослуховування була насичена творами про сучасні події та тих, хто сьогодні захищає незалежність України.  Також слід відзначити авторські вірші молодих поетів Ольги Маротчак та Володимира Дідушка .
 
У читацькій залі ЦСБ була облаштована тематична  книжкова виставка,  а також  виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва, присвячена Українському Генію Тарасу Григоровичу Шевченку.  Завершиться огляд-конкурс 21 лютого у Міжнародний день рідної мови.
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: