На базі Великоходацької ЗОШ I-ІІ ст. відбувся районний семінар школи молодого вчителя початкових класів та іноземних мов + Аудіо
22-02-2017

  У сучасних умовах ефективність навчання у початковій школі  пов’язується з реалізацією компетентнісного підходу. Компетентнісні результати навчання визначено у Державному стандарті початкової загальної освіти. Важливим фактором успішної реалізації компетентнісного підходу в навчанні  сприяють: зміни підходів до підготовки і проведення уроку як основної форми організації навчальної діяльності; розширення діапазону організаційних форм, методів навчання, способів навчальної взаємодії, що мають на меті практичну спрямованість навчання і базуються на взаємозв’язках урочної та позаурочної діяльності


 

Тож на зміну   традиційному  вивченню теоретичного матеріалу, має прийти компетентнісно - орієнтований підхід, що сприяє  цілісному сприйняттю навчального матеріалу, формуванню системного мислення, позитивного емоційного ставлення до пізнання. Одним із ефективніших шляхів є встановлення міжпредметних зв’язків.

      Необхідність інтегрованого підходу до організації навчально-виховного процесу великий дидактик  Я. А. Коменський пояснював таким чином: „Всі знання виростають з одного коріння – навколишньої дійсності, мають між собою зв’язки, а тому повинні вивчатися у зв’язках”.

     З метою підвищення науково-теоретичного та методичного рівня молодих вчителів початкових класів та англійської мови; знайомство з основними вимогами до сучасного уроку, як з основною формою організації навчально-виховного процесу; підвищення фахового рівня, розвитку творчого потенціалу вчителя та відповідно до плану роботи РМЦ, 15 лютого 2017 року на базі Великоходацької ЗОШ I-ІІ ст. відбувся районний семінар школи молодого вчителя початкових класів та іноземних мов.

 

 Тема: «Здійснення міжпредметних зв’язків у процесі формування ключових компетентностей молодших школярів». У роботі взяли участь молоді вчителі початкових класів та іноземних мов загальноосвітніх навчальних закладів району. Керівник школи молодого вчителя - Морощук В.В, методисти відділу освіти -  Зуб’юк Г.І., ФедорчукО.І.

     Яскраві  уроки, насичені різноманітними методами стимулювання інтересу до вивчення природознавства та англійської мови, були проведені вчителями 1 класу Бобрук Г.І. та англійської мови Вережак В.В.

 

    Молоді спеціалісти спостерігали, як вчителі зацікавлювали учнів навчальним матеріалом за допомогою ігрових технологій, міжпредметних зв’язків, впровадженням інформаційних технологій, створенням ситуації успіху за допомогою яких жоден учень не залишився без уваги. Добра усмішка вчителів, мякий доброзичливий тон спілкування, повага до кожного учня й привітність сприяли активній роботі учнів на уроці. Під час обговорення колеги відзначили, що набули цікавих ідей для своєї подальшої роботи.

освіду з формування на уроці в учнів   мовної та  мовленнєвої компетенції. З допомогою реалізації 4 видів мовленнєвої діяльності ( читання, письма, говоріння, аудіювання)  було продемонстровано, що мовлення четвертокласників має рецептивний та репродуктивний характер. Використання аудіовізуальних засобів навчання значно підвищує інтерес учнів до вивчення іноземної мови.

 

   Захоплюючим для учасників семінару був виховний захід «Стрітення Господнє» в якому взяли участь учні початкових класів, старших класів та педагогічний колектив школи.

Формування патріотичних почуттів учнів засобами національно - патріотичного виховання є одним з важливих завдань кожного педагога.Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. 

   І якщо хоч якесь зернятко моралі проросте в серцях учнів – то буде нашим маленьким внеском у загальнодержавну справу виховання нового покоління українського народу.

   Семінар було проведено на високому науко – методичному рівні. Мету досягнуто, поставлені  завдання, виконано.

 

Методисти РМЦ                                                   

Зуб’юк Г.І., Федорчук О.І.

 

21.02.17
Українська мова - це мова Шевченка, Франка, Лесі Українки + Аудіо
Йдучи вулицями Верховини, бачимо, що вони не завжди настільки чисті, якби нам цього хотілося. А чи звертаємо увагу на засмічення української мови? Мовне каліцтво заповнило ефіри радіо, телебачення. 
Зараз українська мова перебуває під загрозою, і це на двадцять шостому році незалежності. Щоденно з'являються нові слова, якими перетворюємо мову на мотлох, непотріб. Вульгаризми, лайка, нецензурні слова, суржик  все це призводить до засмічування нашої милозвучної мови.
Російська Федерація має закон про захист російської мови від проникнення іноземної термінології. А нашій владі чомусь байдуже. 
Чи розвивається українська мова? Чи комфортно нашій мові в державі? Які є шляхи для утвердження літературної мови в Україні? Свої думки з приводу мовного питання у Міжнародний день рідної мови висловила методист відділу освіти Верховинської РДА Ганна Рибенчук.
Українська мова  це мова Шевченка, Франка та Лесі Українки. Це мова тисяч хлопців повстанців, дух козаків, січових стрільців, поетів-дисидентів, яких саджали у тюрми, але вони не зрікалися рідного слова. Нам потрібно зберігати українську мову, культуру, традиції. Час українцям зрозуміти: коли мову перетворимо на сміття, то перестанемо існувати як нація.
детальніше
20.02.17
Альтернативний рок-гурт «O.Torvald» потрапив до фіналу нацвідбору «Євробачення-2017»

Полтавський рок-гурт «O.Torvald» пройшов до фіналу національного відбору «Євробачення-2017» та боротиметься за право представляти Україну на конкурсі.За результатами суддівського голосування гурт отримав 7 балів, а за глядацькими голосами – 7 балів.
детальніше
17.02.17
Зустріч з народним депутатом
16 лютого 2017 року голова районної державної адміністрації Олег Лютий провів зустріч з народним депутатом України Юрієм Солов’єм,  директором департаменту освіти науки та молодіжної політики Івано-Франківської  ОДА  Віктором Кімаковичем та активом Білоберізької ОТГ.Обговорено проблеми використання коштів які, поступають з державного бюджету для фінансування закладів освіти району та об’єднаної територіальної громади.
детальніше
16.02.17
В Стебнях знайшли повішаною 31-річну жінку

Як повідомили радіо "Гуцульська столиця" в управлінні із надзвичайних ситуації облдержадміністрації, вчора, 15 лютого, об 11:50 у Верховинському р-ні в селі Стебні в житловому будинку знайшли тіло 31-річної жінки.
За інформацією, жінка вчинила акт суїциду через повішання.
детальніше
16.02.17
Нарада щодо вшанування гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

15 лютого 2017 року заступник голови районної ради Іван Маківничук, перший заступник голови РДА Ярослав Скуматчук, заступник голови РДА Світлана Уршеджук взяли участь у нараді у голови РДА Олега Лютого щодо проведення Дня "Вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

 

детальніше
16.02.17
Розпочато огляд-конкурс читців Шевченківської поезії «Борітеся- поборите»

Відповідно до наказу відділу культури і мистецтв райдержадміністрації «Про проведення кущових та районного оглядів – конкурсів читців, декламаторів - поетів вчителів – декламаторів, діячів культури, драматичних колективів, присвячених 203-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка» протягом тижня у Центральній районній бібліотеці буде проходити конкурс читців Шевченківської поезії «Борітеся – поборете».
  14 лютого 2017 року взяли участь аматори народної творчості Будинків культури сіл: Яблуниця, Голови, та клубів сіл: Явірник, Чорна Річна, Шкірівський  Грунь.
 
 
Згідно положення, конкурсанти читали твір Т.Г. Шевченка та 1-2 твори українських авторів. Програма першого дня прослуховування була насичена творами про сучасні події та тих, хто сьогодні захищає незалежність України.  Також слід відзначити авторські вірші молодих поетів Ольги Маротчак та Володимира Дідушка .
 
У читацькій залі ЦСБ була облаштована тематична  книжкова виставка,  а також  виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва, присвячена Українському Генію Тарасу Григоровичу Шевченку.  Завершиться огляд-конкурс 21 лютого у Міжнародний день рідної мови.
детальніше
15.02.17
Відійшла у Вічність Жива легенда Гуцульщини - Одосія
Вчора ввечері померла Теодозія Плитка-Сорохан (Одосія) з Криворівні - жива легенда Гуцульщини. Одна з небагатьох, яких ми, українці, не вміємо обігріти увагою і віддати належну дяку. Давно тримала в коморі трунву і хрест. Пережила сталінські табори, відбудувала крихітну хатинку батьків, писала польською та українською вірші, багато читала літератури і все чекала, що хтось напише гідний твір про її побратимів. Дуже переживала за Україну, слухала радіо і бідкалася про політиче\ні болотА.... А вчора покликала священика, прийняла причастя і через 15 хвилин відлетіла у Вирій.
детальніше
14.02.17
Третій Карпатський Форум народовладдя
   З оптимізмом і вірою у збереження гірських районів
13 лютого 2017 року у селищі Великий Березний на базі Великоберезнянської районної ради Закарпатської області проведено ІІІ Карпатський Форум народовладдя за участю народних депутатів України, керівників обласних рад та голів районних рад гірських регіонів України.
Учасники Форуму вшанували пам’ять полеглих українських воїнів на Донбасі хвилиною мовчання. Звучить Державний Гімн України. Голова Великоберезнянської районної ради Ярослав Шукаль вітає учасників Форуму на закарпатській землі, після чого надає слово Голові Карпатського Форуму народовладдя  Івану Шкіндюку для проведення роботи Форуму.
детальніше
13.02.17
Любов Шикман - "Ти мій океан"

Любі друзі! Сьогодні щасливий день, вийшла у світ друга моя книжечка " Ти мій океан ". Щиро дякую видавництву " Твори ", м. Вінниця за таку чудову роботу. 
З кожним наступним моїм віршем, з'являлись нові читачі. Так, моя перша книжка розлетілась по Україні і зараз її читають в Київській, Дніпропетровській, Хмельницькій, Вінницькій, Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях. Саме ви, дорогі мої читачі, надихнули мене, написати нову книжку і нову історію у моєму житті.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: