Дівчина красна, як сонечко ясне!
05-08-2016

Після того, як завершився фотоконкурс та відбулося вручення нагород двом дівчатам, за яких наші читачі віддали найбільше своїх голосів, ми вирішили познайомитися з ними ближче. Отож, знайомтесь і ви
Майбутні
кінорежисер...
Переможцем конкурсу стала Вікторія Гаврильчук із села Устеріки – студентка другого курсу Львівської філії Київського національного університету культури і мистецтв. А перед тим навчалася в Устеріківській ЗОШ І-ІІ ст. та Верховинській дитячій школі мистецтв (відділення образотворчого мистецтва), бо ще з дитинства любить малювати. За три роки навчання у школі мистецтв викладачі Оксана Рибчук та Ольга Вірстюк передали їй ще й свою любов до малювання. Однак, визначаючись із майбутньою професією, Вікторія вибрала спеціальність «Електроніка». Бо каже, що також дуже любить фотографувати і фотографуватися. Навчаючись на факультеті «Виробництво і експлуатація аудіо- і відеотехніки та кіноустановок», займаючись фото- і відеозйомкою, все ж знаходить час і для малювання, навіть почала малювати портрети. А ще любить дивитися фільми у компанії своїх друзів, і мріє зняти свій фільм про наш край. 
Дівчина хоче показати Гуцульщину такою, як вона є, а не так, як це роблять деякі режисери, фокусуючи свій погляд тільки на чомусь негативному, показуючи гуцулів якимись недолугими чи в якомусь іншому непритаманному їм амплуа. «Це не означає, що я щось буду прикрашати чи намагатимусь приховати якийсь негатив. Ні! Я хочу зробити правдивий фільм про гуцулів. Наші люди дуже багато працюють. Вони зберегли різноманітні давні ремесла. Самобутнім акторам Гуцульського театру аплодувала Європа ще на початку минулого століття. Нам є що розповісти і показати світові». 
У Вікторії є старший брат Богдан і дві молодші сестрички, Діана і Софія. Богдан перейшов на третій курс Коломийського коледжу, де навчається за спеціальністю «Фінанси і кредит», Діана у восьмому класі, а Софійка ще взагалі не ходить до школи. Вікторії, як найстаршій серед дівчат, доводилось багато в чому допомагати своїм молодшим сестричкам. Але відколи навчається у Львові, то має на це менше часу. Однак, дуже би хотіла, щоб вони не загубилися у цьому житті. 
Батьки Вікторії, обидвоє, – уродженці села Стебні. Тато – підприємець, постачає із сусідньої Польщі вироби зі шкіри. А також розпочав в Устеріках, де проживає сім’я, будівництво ресторану-готелю. Вікторія дуже радіє з цього, бо нарешті мама матиме якусь іншу роботу, окрім домашнього господарства та виховання дітей, яким вона присвятила усе своє життя. А ще дівчина хоче, щоби збулася мамина мрія – поїздка до Парижу. «Як тільки зароблю гроші, подарую мамі таку можливість», – впевнено каже Вікторія.
«Головне для людини, особливо – молодої, мати надію, що в Україні настануть кращі часи, і робити щось для цього. Треба не боятися помилок, а вчитися на них. Бо будь-який страх паралізує людину і не дає можливості досягнути своєї мети», – розмірковує дівчина. Також радить своїм ровесникам обирати тільки ту професію, яка вам до душі. Тільки тоді можна стати добрим фахівцем і реалізувати себе як особистість. 
«Я не можу сказати, що у школі я аж так добре вчилася, чи що я тепер, навчаючись у коледжі, знаннями аж свічуся. Пригадую, мого старшого брата Богдана, який вчився дуже добре, завжди всі хвалили, на відміну від мене. Але я з цього трагедії ніколи не робила. Я завжди знала, що зможу знайти себе, бо кожна людина має таланти, важливо тільки – їх не загубити, – каже Вікторія. – Перемога у конкурсі «Дівчина красна, як сонечко ясне», який проводила ваша газета, є для мене важливим кроком у житті. Це подарувало мені ще більше впевненості. Тому я щиро вдячна всім, хто віддав за мене свій голос. А це – здебільшого мої односельці та родичі, котрі проживають в інших селах Верховинського району». 
А ще мені було приємно почути ось таке побажання Вікторії нашим читачам: «Читайте уважно те, що друкує газета «Верховинські вісті». Справді, дуже багато гарних і корисних для мене статей я прочитала у нашій газеті. Тому важливо, щоб вона жила і розповідала про людей, які щось змогли у цьому житті. Бо добрий приклад надихає інших. А це, до речі, теж залежить від передплатників». Направду, я була вражена таким глибоким розумінням ролі засобів масової інформації та журналістської праці. 
На думку Вікторії, було би дуже добре, якби Верховинська школа мистецтв мала свої відділення і в селах району. Бо не всі бажаючі навчатися у цій школі мають можливість добиратися у Верховину. Дівчина знає із власного досвіду, що це створює певні незручності і забирає багато дорогоцінного часу. А можливість розвивати свої таланти та сприятливі умови для цього повинні мати і діти з найвіддаленіших сіл. Навіть якщо вони і не стануть художниками чи музикантами, але заняття у школі мистецтв однаково буде всім на користь.
...і медик
Маріанна Пантелюк народилася у селі Хороцево. Навчалася у Білоберізькій ЗОШ І-ІІІ ст., 9 клас якої закінчила у цьому році. Нещодавно стала студенткою Івано-Франківського медичного коледжу, вибрала медсестринську спеціальність. Після закінчення коледжу планує продовжувати навчання, щоби здобути вищу медичну освіту. Розповідає, що про професію медика мріяла з дитинства. Ще у другому класі, коли вчителька запропонувала заповнити анкету, одне із запитань якої було про те, ким діти хочуть стати, як виростуть, яку професію хотіли би обрати, Маріанна написала, що хоче бути гінекологом. Здивована вчителька запитала Маріанну, чи знає вона, що це за професія; що входитиме у її обов’язки, якщо вона стане гінекологом. Дівчина впевнено відповіла: «Знаю! Я буду лікарем, котрий лікує жінок і приймає роди». 
Отже, бути медиком – це давня, ще дитяча мрія Маріанни. І, водночас, це – усвідомлений вибір. Улюбленими предметами дівчини під час навчання у школі були біологія та хімія. Вчителі Наталія Шлімкевич з біології, та з хімії – Оксана Князька. Також у цьому виборі майбутньої професії Маріанну дуже підтримують батьки: мама Яна і особливо – тато Віктор, який займається підприємницькою діяльністю у галузі деревообробки. 
Маріанна у сім’ї своїх батьків серед чотирьох дітей найстарша. Сестра Вікторія перейшла у восьмий клас, Настя – першокласниця, а братик Роман – ходить у дитсадок. Маріанна їх дуже любить і піклується про них, допомагає батькам у їхньому вихованні. Тому, як каже дівчина, вона готова до самостійного життя, коли немає поряд батьків, які завжди за тебе можуть щось зробити. Наступний навчальний рік якраз і стане тестом на те, як вона може самотужки давати собі раду у багатьох питаннях. 
Окрім улюблених предметів – хімії і біології, Маріанні подобались ще й фізкультура та музичне мистецтво. Розповідає, що у складі баскетбольної команди дівчат Білоберізької ЗОШ І-ІІІ ст., під керівництвом учителя фізкультури Віталія Івасюка, брала участь у районних змаганнях. Також виступала на районній сцені у Верховині, як уча-сниця хору та вокального гурту Будинку культури села Білоберізка, які діють під керівництвом Василя Гілюка. У складі цих творчих колективів Маріанна була учасницею багатьох культурних заходів, які відбувались у сусідніх селах. У цьому році, навесні, брала участь у районному зльоті обдарованої молоді – вона підготувала матуру про писанкарство у її рідному селі Хороцево, під керівництвом класного керівника, вчителя історії та правознавства Ганни Юріївни Бойчук. Ставши призером районного зльоту, брала участь у Регіональному зльоті творчої обдарованої молоді Гуцульщини, який цьогоріч відбувся у Путилі. Як бачимо, світ захоплень Маріанни – дуже широкий. Всебічно обдарована дівчина була відмінницею у Білоберізькій ЗОШ І-ІІІ ст., а як їй даватиметься навчання у коледжі – покаже час. 
На моє запитання, чому вирішила взяти участь у конкурсі «Дівчина красна, як сонечко ясне», Маріанна розповідає: 
– Коли ми побачили, що ваша газета оголосила такий конкурс і почала друкувати фотографії багатьох дівчат, моя мама запропонувала мені теж взяти участь у цьому конкурсі. Я подумала і згодилася. Я хочу побажати своїм ровесникам, щоб вони вірили у себе, у свої сили – це допоможе їм у досягненні мрії. Будьте активними, багато читайте, добре вчіться, не переставайте вчитися навіть після закінчення школи, бо без цього дуже важко досягти успіху в житті. Беріть участь у різних конкурсах – і вам обов’язково колись посміхнеться фортуна. 
А «Верховинським вістям» бажаю проводити якомога більше конкурсів. Вважаю, що з кожним наступним конкурсом читачі будуть ставати активнішими. 
 
Людмила Зузяк .
Фото: Василь Мануляк.
 

 

03.08.16
Теплі обійми Божої благодаті.

За ініціативи настоятеля церкви пророка Іллі УПЦКП Петра Якібюка з с. Кривополе та голови церковного комітету Василя Спінзака в місцевому храмі проведений капітальний ремонт -- покриття підлоги. 
Та цього разу це не просто ремонт, а втілення в життя нових технологій. Вже цього року в храмі підлога буде обігріватися за новими технологіями. 
Це водяне опалення, тобто закрита система з тиском у дві атмосфери, на 150 літрів води, яка буде обігрівати, нову, щойно викладену плитку, площею 160 ментрів квадратних. 
 
детальніше
02.08.16
Сьогодні - день Пророка Іллі
Святого Іллю вважають одним із найбільших пророків Старого Заповіту. Родом із Палестини ІХ століття до Різдва Христового. За переказами, коли майбутній пророк народився, його батько побачив видіння, що достойні мужі вітали дитину, пеленали його вогнем і годували полум’ям. Своє життя Ілля присвятив служінню Богові, жив здебільшого у пустелі, постив та молився. За свою службу на славу Бога був живим узятий на небо у вогненній колісниці.
На день пам’яті Іллі традиційно йде дощ. Він вважається благодатним, і якщо вмитися ним...
детальніше
01.08.16
Верховинський ліцей: через терни – до визнання

Із Надією Василівною ОСТАФІЙЧУК, директором Верховинського ліцею, зустрілася з однієї причини. Хоч знаю її давно як жінку, та ніколи не стикалася і не знала її, як педагога. У ліцеї викладають мої друзі. І неодноразово я ловила себе на думці, з якою радістю вони розповідають про свою роботу. Так, ніби немає ніяких проблем. «У вас, напевне, якийсь особливий директор», – якось спитала я. «Так. Ми її дуже любимо», – почула у відповідь. Після цих слів захотілося поспілкуватися з Надією Василівною особисто.
 
детальніше
01.08.16
"Українська пісня єднає нас"

28 липня на свято Володимира  у  клубі с. Перехресне відбувся  святковий концерт «Українська пісня єднає нас».  Захід став першим сольним концертом молодого естрадного виконавця, жителя села Перехресне Олега Маротчака.  Концерт став гарним подарунком  до храмового свята жителям Перехресного. Захід відвідав начальник відділу культури і мистецтв РДА Василь Кімейчук   разом із завідувачем РОМЦ  Юлією Потяк,  провідним методистом РОМЦ Ольгою Сенчук та головою профкому працівників культури Ганною Паньків,  начальником Василем Кімейчуком. Також був присутній голова районної ради Іван  Шкіндюк.  Молодого співака приїхали підтримати його викладачі та  друзі.
детальніше
01.08.16
Запрошуємо на Прощу у Карпати на місце з’явлення Матері Божої
Шостого серпня 2016 року, в День пам’яті Боголюбивих страстотерпців, князів-мучеників Бориса і Гліба, відбудеться Друга Всеукраїнська дводенна Проща до місця з’явлення Матері Божої  біля Довбушевої криниці на полонині  Ґаджина  у Чорногорі.
Запрошуємо всіх  бажаючих взяти участь у цьому духовно-культурному християнському дійстві на святому місці Українських Карпат.
Вшануймо Матір Божу та Святиню Гуцульщини і посприяймо, щоб до Всеукраїнської Прощі долучилися наші духовні друзі з усіх теренів.
Збір прочан:  6 серпня 2016 року в селі Бистрець Верховинського району Івано-Франківської   області   біля початку   сходження  на  полонину  Ґаджина о 10.00год.   
Початок Божественної літургії: об 11 год. 30 хв. на місці з’явлення Пречистої Діви Марії – біля Довбушевої криниці на полонині  Ґаджина. 

 

детальніше
31.07.16
Студентський креатив

Ілля БОГАТЧУК з Верховини живе музикою
В ній він відчуває себе щасливим. На другому плані  в юнака студентське життя та проба себе у якості ведучого та режисера.
-Ілля, ти вже не перший рік займаєшся музикою. Як же так вийшло, що саме це мистецтво припало тобі до душі?
– Музика з’явилась у моєму житті ще в ранньому дитинстві, коли мама та бабуся співали мені як колискові, так і українські народні пісні. Але, думаю, що перше моє «професійне» знайомство з нею відбулося в 4 роки, коли я, вперше відкривши клавіатурний клапан (кришку) фортепіано, відразу заграв мелодію з пісні «В траве сидел кузнечик», яка тоді була однією з улюблених пісень для мене.
 
детальніше
26.07.16
ТОП-15 Найкращих новинок "ВІСТІ РАДІО 101.7FM" Липень 2016

15   Ірина Федишин  Чужі Уста (Summer Remix)  
14  Тетяна Шарган   Невидимка
13  Патроничі  Залишайся
12  Сальто  Назад  Не Вмію
11  ТаРута   Любов і Музика 
10  Клей Угрюмого  Беременна   
09   EDEM  Не Моя
08  Navi  Такі Молоді 
 
детальніше
25.07.16
Знову найкращі!!!

Дитячий колектив «Гуцулята» с.Ільці (керівник Михайло Харук) та Дитячий ансамбль гуцульських інструментів з села Верхній Ясенів (керівник Андрій Кікінчук) на запрошення війта с. Яблонка, що входить до гміни Арава відвідали Польську Республіку. Діти побували на святкуванні 450-ї річниці с. Яблонка і не просто побували, а взяли активну участь у концертній програмі.

Святкування тривало цілий тиждень. За цей час вони дали три концерти на різних сценах і отримали найвищі нагороди та відзнаки. А ще керівники колективів уклали договори про співпрацю місцевої школи з Ільцівською та Верхньоясенівською школами нашого району.
детальніше
23.07.16
Демарш депутатів БПП «Солідарність» під орудою голови РДА Олега Лютого

Друге пленарне засідання четвертої сесії районної ради сьомого демократичного скликання, яке проходило у вівторок, 19 липня, розпочалося із вшанування хвилиною мовчання усіх Героїв АТО, які загинули в боях з московським агресором на сході України. Після парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня о. Іван Рибарук виступив перед присутніми депутатами, яких зібралося на сесії 28 осіб, з духовною проповіддю та Святою Молитвою на спільну працю заради соціально-економічного розвитку отчого краю та милої і любої Гуцульщини.
 
детальніше
Обласні новини
17.08
Другий Спас - Яблучний

 19 серпня Преображення Господнє 

15.08
День археолога

14.08
Перший Спас — Маковея

вологість:

тиск:

вітер: