Гранатометник «Хакер»
19-05-2016

«Із вірою в перемогу – ніякий ворог не страшний», – воїн АТО Василь КІТЛЯРУК
Знаю Василя КІТЛЯРУКА з часів навчання в Ільцівській школі. Хоча він молодший за мене, але на шкільних перервах часто разом з ним ганяв м’яча чи сидів за одним столиком у шкільній їдальні. Через кілька років могли бачитись на сільських дискотеках. 
Та доля вирішила познайомити нас дещо по-іншому пізніше, коли ми разом працювали у філії «Верховинський РЕМ» та виступали в одній команді КВК енергетиків «Гори по коліна».
Василь Кітлярук народився в селі Красник, у простій гуцульській сім’ї працьовитих, добрих, ґаздовитих людей. Змалку не боявся ніякої роботи і вмів усе, що мав би робити кожен парубок на Гуцульщині (закладати плоти, косити траву, рубати дрова, доглядати маржину). Надалі Василь усе більше цікавиться різними технічними новинками, а це були незвичні для нас на той час комп’ютерні приставки і тепер усім уже дуже відомий «Тетріс». Далі дитяче захоплення переросло у професію. Вдома у Васі чи не в першого на селі з’явився персональний комп’ютер. Пам’ятаю, буваючи у нього вдома, завжди бачив гори дискет, СD-дисків та різних мікросхем. Тоді це було його життям. 
У «Верховинському РЕМі», де хлопець працює програмістом, проявляє себе сумлінним працівником, бере активну участь у робочому процесі і чітко виконує свої завдання. Тут його і застає п’ята хвиля мобілізації.
Він, як і багато чоловіків з району, отримує повістку до армії. Та стільки часу, скільки Василь провів біля моніторів комп’ютерів, не може пройти безслідно, і у нього різко погіршується зір. Про це кажуть йому не тільки друзі, але й лікарі. Та Василь вирішує твердо: він іде захищати свою державу. 
Як сам каже: «Не тільки тому, щоб ця нечисть не дісталася рідних Карпат, а й за майбутнє своєї донечки, яку люблю більш за все на світі. Бо саме вона для мене є найдорожчою людиною у житті». 
Уже на полігоні Василь довів, що готовий захищати свій край і своїх рідних без жодного сумніву. Саме тут він отримує першу відзнаку – медаль «За відмінну бойову підготовку». А далі був батальйон «Черкаси». Здається, парадокс: проблеми з зором – та Василь стає одним з найкращих стрільців батальйону як у стрільбі з автомата, так і з гранатомета. Саме гранатометником сержант Василь Кітлярук з позивним «Хакер» служить у зоні проведення АТО. 
Уже через три місяці служби в батальйоні «Черкаси» наш земляк отримує ще одну вагому відзнаку за охорону надважливих стратегічних військових об’єктів. 
У Василя є ще один важливий друг – машинка для стрижки волосся, яку він ніжно називає «Маленький кіборг». З перших днів служби Василь опанував ще й професію перукаря. Як каже воїн із Красника: «Мої зачіски носять більше тисячі побратимів на передовій, і я цим теж пишаюся». 
Нещодавно Василь побував у відпустці, зустрівся з дочкою, рідними, друзями, колегами. А ще виявив для себе неприємну річ: виявляється, що за його відсутності земельна ділянка в сусідньому селі Бистрець, яка йому належить, пішла «з молотка». Спритні ділки просто її продали. Цією справою уже займається прокуратура, а боєць повернувся в пекло війни. 
Після того, як батальйон «Черкаси» ввійшов у 72-у окрему механізовану бригаду ЗСУ, Василь поїхав на передову. Та перед тим були два страшні місяці під Авдіївкою. Довелося пережити не одну вогняну ніч. Василь з побратимами не раз потрапляли під рясний шквал вогню та обстріл з мінометів. «Тоді, коли, як бджоли, в голові роїлися різні думки, навіть думав, що загину, автомат у руках «закипав» так, що залишив опіки на пальцях. Дуже близько розірвалася міна і перших три хвилини після того не чув жодного звуку, а навкруги бабахкало так, що не дай, Боже. Але саме віра в Бога і спогади про щасливі дні, проведені зі своєю дочкою, допомогли вижити», – ділиться Василь. 
Зараз сепаратисти посилюють обстріли саме тих позицій, де стоїть його бригада, та Мінські угоди не дають «вжарити по повній», але хлопці не падають духом і, як каже Василь, у честь перемоги Джамали їм все-таки дозволили влаштувати маленький салют, і це багатьох підбадьорило, вселило віру в перемогу України.
 
Уже наприкінці цього літа сподівається повернутися додому, бо дуже хоче бачити, як росте його донечка, а ще скучив за мирним спокійним життям.
 
Олег Гапчук
 

 

16.05.16
Джамала про депортацію: Краще б цього не було, і не було цієї пісні

Українська співачка Джамала під час прес-конференції як переможниці Євробачення-2016 розповіла про свої почуття та переживання.

Так, відповідаючи на запитання журналістів про те, що б вона сказала своїй прабабусі, якій було присвячено пісню "1944", Джамала заявила, що краще б не було цієї трагедії (депортації кримських татар – УП).
"Я б взагалі не хотіла, щоб це було, щоб цей жах з нею трапився. І щоб не було взагалі цієї пісні. Так було б краще", - сказала вона.

детальніше
16.05.16
ХТО ТАКІ ГУЦУЛИ?

Гуцули — етнографічна група українців, що живуть у Карпатах: Івано-Франківська, Чернівецька і Закарпатська області України (Верховинський, Яремчанський, південна частини Косівського й Надвірнянського р-нів Івано-Франківської обл., Путильський та південна частина Вижницького р-ну Чернівецької обл. й Рахівський р-н Закарпатьської обл.). Територія Гуцульщини в Україні – 6,5 тис. км². На півночі Румунії – Мармароські гуцули.
Попри всю свою вiдмiннiсть вiд решти українцiв, навiть своїх найближчих сусiдiв, гуцули стали оберегом усiєї нацiї. Образ карпатця символiзує Україну нарiвнi з образом козака з пiвденного степу. Рiзниця лише в тiм, що перший живе i дише на повнi груди, а iнший став надбанням iсторiї. Завдяки гуцульським мотивам маємо одну перемогу на європейському конкурсi пiснi й хочемо наступних. Усю Велику Україну (а саме так називають на Гуцульщинi решту держави) дедалi частiше репрезентує малесенький здиблений горами край. Чому? Хто вони? Навiщо вони нам, Українi, свiтовi?

детальніше
14.05.16
Спомин про Гуцула Рік без Дмитра Михайловича Ватаманюка

Щойно відслужили панахиду за вічний спочинок для душі Дмитра Михайловича. Під час молитви з його портрету, що на столі у кабінеті редактора, струменіло таке тепло, погляд його очей був настільки живий, теплий і всеобіймаючий, що не хотілося вірити у те, що вже стільки часу його немає серед нас. Навпаки – було відчуття його ще ближчої присутності, ніж за земного життя. Здавалося, що кожна молекула простору дихала його живою присутністю...
 
детальніше
14.05.16
Іван Маківничук: Друга світова чи Велика Вітчизняна? Протистояння брехливій пропаганді як спосіб вшанування пам’яті справжніх героїв?

Напередодні 9 травня зросла пропаганда і цинізм на російських ЗМІ і номінально неросійських, які обробляють аудиторію у стилістиці Сталіна, Андропова та Путіна. На глядачів і слухачів вихлюпується цілий потік лементу, який можна окреслити фразою: «Ми порятували людство, тому нам сьогодні дозволено все!». 
 
детальніше
13.05.16
ВИСТАВА - Музична казка "СПРАВЖНЯ ПРИНЦЕСА" за мотивами твору Євгена Тищука "Принцеса без горошини". Сценічна інтерпретація Світлани Ілюк, майстерня викладача Ореста Пастуха, акторська трупа студентів 4 курсу інституту мистецтв. Відбулася в ІЛЬЦЯХ!!!+Фото

ВИСТАВА - Музична казка "СПРАВЖНЯ ПРИНЦЕСА" за мотивами твору Євгена Тищука "Принцеса без горошини". Сценічна інтерпретація Світлани Ілюк, майстерня викладача Ореста Пастуха, акторська трупа студентів 4 курсу інституту мистецтв. Відбулася в ІЛЬЦЯХ!!! Це дійсно дуже круто і професійно.Дякуємо Тобі, щиро Світланко!

детальніше
10.05.16
Міністр культури України Євген Нищук готовий підтримати фестивальний рух у столиці Гуцульщини – Верховині

Голова районної ради Іван Шкіндюк під час першого Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір», що відбувся в Івано-Франківську 6 – 8 травня, зустрівся з міністром культури України Євгеном Нищуком.

детальніше
10.05.16
Володимир Шухевич - Гуцульщина (1899)

"Гуцульщина" В. Шухевича ще за життя автора була високо оцінена його сучасниками. Іван Франко у статті "Огляд праць над етнографією Галичини в XIX ст." позитивно оцінив його етнографічну діяльність. Він писав, що в 90-х рр. на Галицькій Русі "виробляються збирачі нового типу, такі як Іван Колесса, Осип Роздольський, Володимир Гнатюк, Володимир Шухевич, що, обіймаючи широкі наукові горизонти, рівночасно стараються вичерпати запас етнографічних фактів у певній околиці... 

Володимир Шухевич звертає головну увагу на вистудіювання Гуцульщини з кожного погляду і являється головним впорядчиком етнографічного відділу на крайовій виставці 1894 р... Початок його монографії з численними ілюстраціями про гуцулів привернув увагу дослідників".

У статті "Українсько-руська література і наука в 1899 році" І. Франко відзначав, що про вартість праці В. Шухевича найкраще свідчить те, що вона ще в рукописі дочекалася перекладу польською мовою. А в статтях, які були опубліковані російською і чеською мовами, І. Франко назвав монографію В. Шухевича чудовою.

детальніше
10.05.16
Фоторепортаж.День пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відбувся на Співочому полі у Верховині.

9 травня, голова районної ради Іван Шкіндюк, депутати та працівники виконавчого апарату районної ради взяли участь в урочистому заході з нагоди Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відбувся на Співочому полі у Верховині.

Фоторепортаж радіо "вісті верховини" 101.7 FM
детальніше
06.05.16
Оголошення про конкурс на вільні радіочастоти опубліковано в газеті «Голос України»

У газеті «Голос України» № 82 від 6 травня 2016 року опубліковано оголошення  Національної ради про проведення конкурсу на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних радіочастот і конкурсні умови. Відповідні рішення регуляторний орган ухвалив 29 квітня цього року.

детальніше
Обласні новини
25.06
25 червня 2017 року, о 11-00 год., на спорт-арені «Черемош» та на Співочому полі селища Верховина, відбудуться спортивні змагання та молодіжна розважальна програма з нагоди відзначення Дня Молоді, Олімпійського Дня та Дня Конституції України.

Програма свята

25.06
День митної служби України

23.06
На Прикарпатті знаходиться неймовірне озеро з абсолютно прозорою водою (фото)

 

вологість:

тиск:

вітер:

Музична Вишиванка?
Всього проголосували - 5