Народжена грати на скрипці
07-09-2016

Країно моя! Я -народжена грати на скрипці, 
Ростити дітей, і губитись в завалах платтІв. 
А в мене постійно наведена різкість в зіницях. 
Мені 22, а у мене в очах - сто життів. 

Бо хто,як не ми, стане в бій із ворожими лавами? 
Хай скільки завгодно повз вуха Кістлява свистить! 
Бо я на Майдані тримала твій стяг над загравами 
І права не мала опісля його опустить.  

Я тут, де земля і сповідує і причащає. 
Ми рідні, бо в ній перемішана вся наша кров! 
Чому звуть вандалими тих, хто тебе захищає? 
А тих, хто розпродує - ми обираємо знов?! 

Харибда і Сцилла- а ми за свободу і волю 
Між ними за тебе готові зубами їх рвать 
Бо хто, як не ми, для дітей своїх кращую долю 
Нарешті здобуде, країно моя, твою мать?! 

Коли ж бо ти втомишся з нами навіки прощатись?! 
Та скільки ж ти будеш ростити чужих байстрюків?? 
Та скільки ж ти будеш молитися й незахищатись? 
Жени вже нарешті з обійстя свого пацюків! 

Дивися на мене, ще встигнеш гуляти і пити! 
Проспися нарешті, і матір'ю стань для дітей! 
Виносять наш скарб крадії через двері відкриті, 
Вже досить пускати злочинців під видом гостей! 

Ми тут,і твій стяг не посміє згорнутись! 
Літають даремно над згарищем хижі круки! 
Країно моя, я уперто бажаю вернутись, 
Щоб грати на скрипці, коли побіжать пацюки! 

на фото- Вікторія Дворецька 
автор твору - Мальва Кржановська . POETRY.

06.09.16
Арт-проект для побратимів та однодумців

Атовець Ярослав Будзанович прагне створити адаптаційний центр «Дзеркало» для своїх бойових товаришів. Мета проекту – влиття бійців у буденне середовище через роботу – карвінг (різьба бензопилою).Пройшовши криваві дні Євромайдану і бойові дії на сході України, Ярослав Михайлович, як ніхто інший, розуміє, чого потребують атовці. Яка саме допомога їм потрібна, щоб звикнути до мирного життя, забути чорні дні, приглушити біль втрати бойових товаришів. На думку Ярослава Будзановича адаптаційний центр «Дзеркало» – саме те, що їм потрібно!

детальніше
06.09.16
У «Сопілці» смачно і затишно

У Верхньому Ясенові, як і в більшості сіл району, діє багато закладів торгівлі, але закладів харчування майже немає. І ось нещодавно подружжя Марії та Андрія Кікінчуків вирішили відкрити магазин-кафе гуцульської кухні

–До цієї мети, – як кажуть   господарі, – ми йшли протягом багатьох років, та все на шляху були різні перепони.

Марія Миколаївна – професійний кухар. Багато весільних забав та інших святкових подій не обходилося без її працьовитих рук та майстерності у приготуванні смачних гуцульських страв.

детальніше
05.09.16
5 вересня 1882 - народився Михайло Гаврилко, громадський та військовий діяч, скульптор. Учасник I-х визвольних змагань, чотар УСС, хорунжий Армії УНР. +Відео.

1882 - народився Михайло Гаврилко, громадський та військовий діяч, скульптор. Учасник I-х визвольних змагань, чотар УСС, хорунжий Армії УНР. Поряд із творчістю займався активною політичною діяльністю як член РУП, пізніше — УСДРП, з 1914 р. — СВУ. Згодом працював серед українських військовополонених у Фрайштадтському та інших таборах. З початком I СВ у 1915 р. вступив до УСС, командир саперної чоти. 1916-18 рр. — хорунжий. З 1918-го перебував у складі Сірої дивізії, на початку 1920-х років отаман на Полтавщині. Згідно зі спогадами Юрія Липи, Гаврилко був язичником, перед боєм завше звертався до Перуна

детальніше
05.09.16
Народжені в ювілей України

Щасливим видався ювілейний День незалежності України та назавжди запам’ятається він Ірині Остапик з Ворохти та Іванні Спаській з Верхнього Ясенова, які стали матерями, народивши відповідно донечку і синочка у Верховинському роддомі. Пологи приймала лікар-акушер Марія Германюк.  

детальніше
05.09.16
Повернення мінералки «Верховинська»

Передбачається, що вже у наступному році в селищі випускатимуть мінерально-лікувальну столову воду «Верховинська».

Основою підземних запасів Верховинщини є мінеральні води, на які так багаті надра району. Тут виявлено більш ніж 100 джерел мінеральних вод, більшість з яких, безумовно, мають унікальні лікувальні властивості. На жаль, досліджена з них тільки десята частина, але це вже дає можливість говорити про цілющі властивості мінеральних джерел. Перший, так званий, купелевий заклад у селі Буркут був відкритий ще в позаминулому столітті, за часів Австро-Угорщини. Дослідники стверджують, що мінеральна вода «Буркут» за своїми властивостями нічим не поступається славнозвісній «Боржомі». Не менш унікальним є джерело природно-столової мінеральної води «Верховинська».

детальніше
30.08.16
Білоберізький вундеркінд

У дитинстві я прочитав дуже багато книжок
– Сподіваюся, ти вже визначився, де будеш навчатися? 
– Ще не зовсім. 
– Тоді розкажи, з яких навчальних закладів ти отримав запрошення після перемоги на Всеукраїнській олімпіаді? Та ще раз нагадай нашим читачам про свої здобутки.  
– Запрошення я отримав з Івано-Франківського ліцею для обдарованих дітей із сільської місцевості та з Українського фізико-математичного ліцею. І найбільш ймовірно, що піду вчитися до Києва. 
Перед тим, як здобути друге місце на Всеукраїнській олімпіаді з фізики, я зайняв абсолютне перше місце на обласному рівні. Також зайняв абсолютне друге місце з інформатики, з математики – просто друге і з хімії – третє. Тобто, на обласному етапі олімпіади я здобув призові місця з чотирьох предметів. 
 
детальніше
29.08.16
В неділю в приміщені БК села Кривополе відбувся літературно-музичний вечір "Митець великого таланту "присвячений до 160-річниці від дня народження Івана Яковича Франка.

В неділю в приміщені БК села Кривополе відбувся літературно-музичний вечір "Митець великого таланту "присвячений до 160-річниці від дня народження Івана Яковича Франка. 
Вечір підготували та провели,бібліотекар Марія Волошинюк та художній керівник Бк Василь Антемійчук. 
Спочатку пані Марія ознайомила всіх присутніх з біографією славного сина України Івана Франка,розповіла про творчий шлях митця,основну увагу приділила перебуваню письменика на Гуцульщині. А далі малоді поети. дикламували відомі вірші Івана Яковича. так зі сцени пролунали вірші "Вічний революціонер" у виконанні Тараса Морощука,"Розвійтеся з вітром листочки зів*ялі" у виконанні Надії Недоляк,"Вітай Чорногоро!"-читала Людмила Пітиляк,також того вичора прозвучав авторський вірш Миколи Бузьканюка-"Наймит".
детальніше
29.08.16
«МольфART»: геометрія шляху

Так називається новий проект верховинського фотохудожника Руслана Трача, котрий уже добре відомий усім автентичними фотографіями та проектами «Инчий світ», «Сім ночей», асоціативними картами «Бакунтові ключі». Автор та учасник багатьох виставок та інших цікавих проектів, суть яких – у збереженні і розвитку карпатської, зокрема, гуцульської культури та її адаптації до сучасності, робить акцент на пошуку внутрішньої гармонії в сучасному динамічному суспільстві. Проект «МольфART: геометрія шляху» – це поєднання фотографії і поезії для створення окремого виду мистецтва з енергетикою Карпат, з розумінням глибин гуцульського світосприйняття.  
 
 
детальніше
29.08.16
На релігійне свято Успіння Пресвятої Богородиці в БК с.Бистрець відбувся тематичний вечір «Мальовнича й Незалежна моя Україна» присвячений 25-річниці Незалежності України.

На релігійне свято Успіння Пресвятої Богородиці в БК с.Бистрець відбувся тематичний вечір «Мальовнича й Незалежна моя Україна» присвячений 25-річниці Незалежності України. Захід підготували колектив БК - директор Іван Потяк, та художні керівники Константин Ванджурак й Василь Стринадюк. Ведучими свята стали Константин Ванджурак та Оксана Хімчак. В цей день глядачі отримали багато музичних привітань, зокрема від Марії Зеленчук та директора Івана Потяка.

детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: