Змішались в купу авта й люди
09-11-2016

Базар під Ґлифою у Верховині набув неконтрольованого стихійного торфовиська
Заважаючи транспорту, пішоходам, підприємці здійснюють продаж найрізноманітнішого краму обабіч дороги, неподалік сільськогосподарського ринку під Ґлифою. Вони заполонили тротуар, узбіччя, виставляють товар і на проїжджу частину дороги. Така стихійна торгівля стала постійним ризиком для людей, адже, у годину пік, тут не те, що проїхати, а пройти досить складно.
Продавці, а торгують тут переважно приїжджі підприємці, розкладають свою продукцію і не втомлюються припрошувати покупців. Поміж вживаним одягом можна знайти і різну побутову техніку, електроінструменти, побутову хімію, канцелярські товари, продукти харчування, городину…
Тут суцільна штовханина: хтось поспішає на ринок, доганяє транспорт, прицінюється до товару, стоячи вже посеред дороги. Намагаючись оминути калюжі, потрібно бути дуже пильним, щоб не «залізти» на розставлений крам, чи зіштовхнутися з кимось, а найголовніше – не потрапити під колеса автомобілів, які, через стовпотворіння, змушені їхати зустрічною смугою. Доки маневруєш між цим усім, як зненацька тобі у спину сигналить рейсовий автобус.
Буквально цікавлюся у жіночки років шістдесяти, чому продає свою продукцію з дороги? Зізнається, що торгувати так вигідніше, бо наплив людей тут більший, адже вони прямують на ринок під Ґлифу і дорогою скоріше звертають увагу на запропонований товар. Можна швидше і більше продати. Зітхає, що якби не приторговувала з асфальту, не прожила б на пенсію.
Заступник селищного голови Оксана Чубатько каже, що ця стихійна торгівля на вулиці Гуцульського Повстання (під Ґлифою), у базарні дні – четвер та суботу, стає потенційно небезпечною для людей. Як не дивно, але торгівці «на асфальті» розкладають свій товар неподалік сільськогосподарського ринку, де є достатньо місця, аби всі там розмістилися.
– Люди думають, якщо поставлять продукцію на тротуарі, чи дорозі, її одразу куплять, – каже Оксана Степанівна. – Тому явище стихійної торгівлі і заполонило прилеглі території до ринку, узбіччя. Така торгівля часто блокує рух транспорту. Для усунення «корків» іноді навіть доводиться викликати правоохоронців, які намагаються навести лад із «стихійниками», але як тільки патруль поїхав, торговці знову стають на, так звані, свої місця. Хтось, може, сказати, що проблему створює те, що ринок не здатен умістити всю кількість продавців. На ринку сьогодні є три зони для торгівлі: сільськогосподарською продукцією, ужитковими речами та птицею, поросятами, худобою. У завідувача ринку Івана Петрука є розроблений план та схема, згідно якого він може розмістити на промисловій, продовольчій та тваринницькій зонах усіх торговців. 
Але, зрозуміло, що від цього відмовляються самі підприємці, бо, мовляв, на центральній вулиці легше знайти покупця. Важелів впливу на суб’єктів, які здійснюють стихійну торгівлю, селищна рада як таких немає, тому рейди відповідних комісій є малоефективними, горе-торгівельники стоять на проїжджій частині. Тому прямими обов’язками усунути це лихо мали би правоохоронці, котрі мають дбати про безпечний рух транспорту та пішоходів.
 
Селищна рад кілька разів намагалася навести лад із хаотичною торгівлею на дорозі. Та попередження, протоколи та штрафи, складені на порушників, майже не діють. Торговці не бажають залишати улюблені «точки» розташування, від них можна почути: «Ми тут стоїмо десять років, і ще стільки простоїмо, ви нам нічого не зробите!».
– Ще у 2014 році зверталися до правоохоронців, – каже Оксана Чубатько, – із проханням обстежити дану ділянку і прийняти відповідні заходи, оскільки торгівля на проїжджій частині дороги створює небезпечну ситуацію. Також це питання розглядалося на нараді, спільно із заступником голови райдержадміністрації та начальником відділення поліції. Прийнято рішення, що вирішенню проблем «асфальтної» торгівлі зможе посприяти встановлення відповідних дорожніх обмежувальних знаків «Стоянка заборонена», котрі стосуватимуться саме базарних днів –  четверга і суботи. На черговій сесії буде розглянуто відповідне рішення і селищна рада готова профінансувати виготовлення і встановлення відповідних знаків.
Поки роздумують, як впорядкувати чи унеможливити це неподобство, можна констатувати – стихійна торгівля у цій боротьбі наразі перемагає.
__
Іван Зеленчук.
 

09.11.16
Політика:Треба об’єднатися, щоб зберегти район!

Днями відбулася прес-конференція у районній раді. На запитання журналістів Дмитра Кіращука, Іванни Петрусеняк та Олега Гапчука відповідав голова райради Іван Шкіндюк.
-У листопаді виповнюється рік, як вас обрано головою районної ради.  Що вдалося зробити за цей час?
– Ми прийняли ряд програм, які втілили в життя. Серед них – допомога всім воїнам АТО: як фінансово, так і забезпечити їх дровами. За підтримки районної ради відкрито садочок у селі Голошино. Надається фінансова допомога в будівництві садків у Верхньому Ясенові, Кривополі та Пробійнівці, ведеться будівництво школи у Верховині. У райцентрі відремонтовано Молодіжний центр, який стане місцем дозвілля молоді, а на другому поверсі розміститься кабінет відпочинку для бійців АТО.
Провели фестивалі: «Полонинське літо» та кіномистецький фестиваль «Тіні забутих предків: стежками фільму «Анничка», відновили свято працівників лісової галузі. Все робиться, щоб популяризувати район, наші звичаї і традиції.
 
 
детальніше
08.11.16
Учні 11 класу з Ворохти стали акторами, і показали в своїй парафіяльній церкві виставу про Шептицького!

1 листопада 1944 року помер митрополит УГКЦ, видатний церковний, культурний та громадський діяч, граф Андрей Шептицький.
Факти з біографії, дати, події…Хіба можна у цій скупій інформації побачити його сподвижництво, жертовність, високу місію служіння во ім’я України та греко-католицької церкви.
Вчитель Ворохтянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зеленюк Оксана Василівна з учнями підготувала драму-історію «Благословляю і молюсь», присвячену А. Шептицькому, яка відбулась у храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт. Ворохти.
Під час дійства А. Шептицького побачили у трьох іпостасях – учня, студента, монаха.

детальніше
08.11.16
Криворівня притягує

Гуцульщина поповнилася новою сім’єю Назаренків: бійцем АТО Олександром       і волонтеркою Вірою
Важко усвідомлювати, але якби не Революція Гідності, війна на сході України, Олександр із Вірою, напевне, ніколи би не зустрілися. Чоловік і надалі працював би в рідному Харкові, виготовляючи індивідуальні меблі, а Віра практикувала би психологію на Тернопільщині. Події на Майдані сколихнули, а, краще сказати, назавжди змінили їхні життя. Не знаючи ще тоді одне одного, пара почала вносити свою лепту в переломний момент країни, відстоюючи громадянську позицію.  
 
детальніше
08.11.16
Маріїні гобелени

Ткані вироби Марії БОРТЕЙЧУК із Кривополя, перш за все, нагадують картини
Зовсім інший напрям ткацтва, у вигляді гобеленів, у Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини демонструє студентка Марія. Дівчина четвертий рік освоює ази цього ремесла в Косівському училищі прикладного та декоративного мистецтва ЛНАН. Зовсім недавно першим місцем Марієні гобелени відзначило журі конкурсу-виставки Осередку народних майстрів Верховинщини. Тягу до гобеленів Марії привила бабуся Ганна Василівна, яка ткала килими.
 
детальніше
05.11.16
Гайда на джиу-джитсу! У Верховині віднедавна діє відділення спортивного клубу «Тигр»

Секція навчатиме верховинців бразильського бойового мистецтва джиу-джитсу. Керівником та інструктором «Тигру» є Віталій СТАСІВ  

Як створювали «Тигр»  на Верховинщині, які плани  на майбутнє, чого очікувати дітям – про це і не тільки ми дізналися у пана Віталія. 
 
детальніше
04.11.16
Смішні українські прислів’я про любов

  • Є у неї воли та корови, та немає з нею любої розмови.
  • Ліпше полюбити старого орла, ніж молоду сову.
  • Любов зла — полюбиш і козла.
  • Хоч ти і люба, та зась тобі до мого чуба.
  • Краще полин їсти, ніж з нелюбом за стіл сісти.
  • 20 ЖАРТІВЛИВИХ УКРАЇНСЬКИХ ПРИКАЗОК ТА ПРИСЛІВ’ЇВ ПРО ЛЮБОВ, КОХАННЯ ТА ЗАЛИЦЯННЯ.
детальніше
03.11.16
Топ-15 Найкращих українських новинок! "Вісті радіо"101.7FM ЖОВТЕНЬ 2016 + Відео

15 Selfy - Відлуння 
14 Олег Винник  - Нино
13 Isaac feat. Маша Фокина - Ашанти
12 Санмай - Без Тебе 
11 ФІОЛЕТ - Вона Моя
10 Лєна Дарк - Кохаю і Хочу
 
 
детальніше
03.11.16
Релігійні лідери написали звернення до найманців РФ, міжнародної спільноти та опстраждалих від війни на Сході
детальніше
03.11.16
Відбулась нарада керівників закладів освіти

Голова районної ради Іван Шкіндюк 02 листопада 2016 року взяв участь у нараді директорів загальноосвітніїх шкіл району, яка проведена спільно  з постійною комісією районної ради з гуманітарних питань: освіти, культури, молодіжної політики, спорту, національного і духовного розвитку та засобів масової інформації (О. Чубатько).

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: