Фотографія. Поки що захоплення...
18-03-2016

 

Нічого в житті не буває просто так, – впевнений Василь ДЯЧУК. Закінчивши школу у Верховині, він спробував себе віднайти на юридичному факультеті Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. Далі була робота в Києві, та через деякий час доля повернула його додому – в рідні Карпати, де Василь віднайшов своє покликання – фотографію. Тепер, щоб займатися якоюсь справою, не потрібно мати відповідну освіту, головне, перш за все, – бажання. Так само і з фотографією: за допомогою інтернету та інших ресурсів можна вивчити її ази: читаючи, я зрозумів, як уловлювати вдалі кадри, а щодо обробки – в нагоді стали відеоуроки, – розповідає молодий фотограф.
Поглиблено фотографією Василь Дячук почав займатися з березня 2015 року. Розпочав, спільно з друзями, зі створення Всеукраїнського проекту «Крок. Довідник для мандрівника», який має на меті розповідати користувачам інтернету про цікаві мальовничі місця нашої країни, зокрема, показати, що Верховина не поступається іншим туристичним місцям і зробити цим самим край популярнішим.
– Фотознімків Верховинського району, які повністю відображають Карпатський край, дуже мало. Саме тому виникло бажання висвітлювати красу гір, зафіксувавши її фотоапаратом. Таку ідею ми виношували з друзями довгий час, і коли вклали у проект «Крок. Довідник для мандрівника» кошти – запустили його. Полягає проект у тому, що люди, заходячи на наш сайт (наразі він тимчасово «заморожений», та є група у «Вконтакті») обирають для себе район, наприклад, Верховина, і бачать там такі пункти: чим зайнятися, де відпочити, зупинитися, – розповідає фотограф.
Так проект затягнув Василя Дячука у світ фотографій, а згодом митець свої фото почав виставляти на різних сайтах. Так, на сайті «Рhotographers» він входить у топ-100 фотографів. І, як зізнається, вже є бажання перейти на повний кадр, та поки що фінансова сторона не дозволяє.   
В основному Дячук полюбляє пейзажну фотозйомку, що приносить йому особливе задоволення, і свої унікальні кадри, яким сприяє ранковий туман, дощ, захід сонця... Головне при цьому – потрапити у вдале місце і час. Тепер, у Василевому розумінні, походи у гори набрали глибокий смисл, бо ти не тільки отримуєш задоволення від краси Карпат, а можеш цими емоціями та враженнями, за допомогою фото, поділитися з людьми, зацікавити їх побувати у тих же місцях. 
 
– У серпні ми з друзями ішли в похід на Скупову. Ввечері нас застав дощ, зате зранку ми прокинулися і побачили неймовірну красу: села Голови та Замагора повністю були вкриті туманом. Там я й «посадив» батарею, – пригадує Василь. – Був і ще один вдалий похід хребтом Скупової, тоді я зафіксував зірки, місяць, ранішній туман. Далі в нас у плані були Угорські Скелі, але батарея до нього «не дожила». Сподіваюся, цього року зможу туди сходити і зробити неймовірні кадри.
І як це дивно не звучить, але момент зйомки фотограф-початківець порівнює з полюванням: «Коли друзі питаються, де я, я кажу, що на фотополюванні. Хоча, насправді, цей вид зйомки – зовсім інше, та для мене це поки що полягає у зйомці цікавих пейзажів». 
Тепер, з настанням весни, Василь чекає на цвітіння крокусів, щоб зафіксувати їх на хребтах Скупової і Костричі, полонинах Дуконя й Луковиці, Гринявських горах.
Працює Вася і з портретною фотозйомкою. В основному знімає туристів у національному одязі. Проходять вони по-різному, в залежності від людини: якщо вона розкута – легко, коли незадоволена, негативна – працюється важче. Та в кінцевому результаті фотознімки виходять гарні.
Наразі фотографія для Дячука – це тільки хобі, бо затрати на обладнання перевищують доходи. Попри це, молодий майстер планує провести в цьому році дві виставки: одну – у Верховині, а іншу – в Києві, де навчався. Мріє Василь видати і фотокнигу про Верховину, і довести до ладу проект «Крок. Довідник для мандрівника». 
 
Іванна Петрусеняк

 

17.03.16
Володимир Єшкілєв: Дві «нації»

Нині в Україні живуть дві українські спільноти. Світогляд першої (більшої) формує телевізор, а світогляд другої (меншої) — інтернет. Донедавна я вважав — чисто умоглядно — що кількісне співвідношення десь 10 до 1. Опитування, проведене Інститутом Горшеніна з 8 до 17 лютого цього року, трошки скорегувало мої уявлення.

детальніше
17.03.16
В нашому районі молоді патріоти довели гідність і незламність українського народу

Багато хто в дитинстві мріє стати військовим, справжнім захисником. В нашому районі молоді патріоти довели гідність і незламність українського народу показали приклад самовідданої жертовності в ім’я свободи України та її цілісності. Це СТЕФЛЮК Ольга Дмитрівна та КОЧЕРГАН Андрій Михайлович, на протязі місяця вони зібрали необхідні документи, підписали контракт на військову службу у Збройних Силах України.

детальніше
16.03.16
В Івано-Франківську вшанували пам’ять гуцульського музиканта- віртуоза Романа Кумлика
   Голови Верховинської районної ради, районної державної адміністрації Іван Шкіндюк, Олег Лютий та керуючий справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк взяли участь у вечорі вшанування пам’яті  неперевершеного музиканта-віртуоза, людини-оркестра, Гуцульського Паганіні Романа Кумлика. Захід відбувся 11 березня 2016 року в актовому залі обласного навчально-методичного центру Прикарпаття, що його організувало Івано-Франківське товариство «Гуцульщина» за сприяння   управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації та обласного навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття.
детальніше
15.03.16
Дорогі друзі, ГО «Молодь нової епохи» запрошує всіх на літературні посиденьки, які відбудуться 19 березня у ресторані «Панорама Верховель»

 Дорогі друзі, ГО «Молодь нової епохи» запрошує всіх на літературні посиденьки, які відбудуться 19 березня у ресторані «Панорама Верховель», початок о 16:00. Поезія може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини. Свого часу відома українська поетеса Ліна Костенко писала: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»

детальніше
15.03.16
Рідкісні світлини: Як виглядали гуцули сто років тому (фото)

Фотографії гуцулів були оприлюднені на сторінках National Geographic, пише lovelylife.
Гуцули – субетнос українців, нащадки найстародавнішого племені літописних уличів, що живуть у Карпатах: Верховинський, південна частина Косівського й Надвірнянського районів Івано-Франківської області, Путильський та південна частина Вижницького району Чернівецької області й у більшій частині Рахівського району Закарпатської області. Традиційний одяг гуцулів характеризується мальовничістю і колоритністю.Чоловічий одяг включав білу сорочку власного виробу, вишиту спереду, пущена по штанях – "портіницях", з чорного або фарбованого на червоно сукна – зимою білих вовняних "ґачах", підперезаних широким ременем "чересом" – із різними прикрасами-витисками й “дармовисами”.
Поверх сорочки надягали “кептар”, які були фактично кожушками без рукавів, нашиті кольоровими саф’яном із мідними та мосяжними капелями й ґудзиками, часто прикрашені кольоровою волічкою.

 

детальніше
15.03.16
Ходіть у гори-то найкращі ліки.

У будь-яку погоду, в будь-яку годину дня чи ночі я прагну якнайкраще використати саме цей момент, я хочу опинитися на межі, де зустрічаються дві вічності: минуле і майбутнє.
Карпати не компроміс і не запасний варіант. Карпати - це особлива можливість бути ближче до неба.

детальніше
14.03.16
Лютий. Зарплати чиновників.

У лютому 2016 році зарплати прем'єр-міністра та віце-прем'єрів, як і в січні, склали понад 20 тис. грн. Зокрема, главі уряду Арсенію Яценюку нарахували 26130 грн зарплати, віце-прем'єр-міністру – міністру культури В'ячеславу Кириленку – 22544,4 грн. Про це пишуть "Українські новини". Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі в лютому отримав 7636 грн зарплати, міністр інформаційної політики Юрій Стець – 7272,35 грн.

детальніше
14.03.16
Кохання - ЦЕ

Кохання - це коли ти " на бойових" більше думаєш про кохану, аніж про себе

Кохання - це коли ти, називаєш свою зброю в честь коханої.

Кохання - це коли холодно, але від думки про кохану, тобі стає тепло.

Кохання - це коли ти знаеш, що вона чекає вдома.

детальніше
11.03.16
Ворохтянський мистецький феномен

Дитячий гурт «Петрос» із Ворохти останнім часом «наробив» чимало галасу у мистецькому житті не тільки Яремчанщини, а й усієї України. І стало це наслідком не тільки постійної творчої праці та, відповідно, успіхів на сцені, а й завдяки їхній феноменальності. Особливість «Петросу» полягає в її складі, учасниками якого є трійнята з родини Ониськів: Мирослава (бубен), Тетяна (сопілка, вокал) та Владислав (цимбали), їхня рідна сестричка – Вікторія (бас-гітара) і троюрідний брат Денис Бербеничук (барабан).

А очолює сімейний  ансамбль, учасник відомого родинного гурту «Петровичі» – талановитий музика Петро Сказків. 

детальніше
Обласні новини
25.06
25 червня 2017 року, о 11-00 год., на спорт-арені «Черемош» та на Співочому полі селища Верховина, відбудуться спортивні змагання та молодіжна розважальна програма з нагоди відзначення Дня Молоді, Олімпійського Дня та Дня Конституції України.

Програма свята

25.06
День митної служби України

23.06
На Прикарпатті знаходиться неймовірне озеро з абсолютно прозорою водою (фото)

 

вологість:

тиск:

вітер:

Музична Вишиванка?
Всього проголосували - 5