Гайда на джиу-джитсу! У Верховині віднедавна діє відділення спортивного клубу «Тигр»
05-11-2016

Секція навчатиме верховинців бразильського бойового мистецтва джиу-джитсу. Керівником та інструктором «Тигру» є Віталій СТАСІВ  (на фото) – власник синього поясу ІІ к’ю Бушинкан джиу-джитсу, синього поясу бразильського джиу-джитсу.  Як створювали «Тигр»  на Верховинщині, які плани  на майбутнє, чого очікувати дітям – про це і не тільки ми дізналися у пана Віталія. 
-За розміром Верховина – це невелике містечко, де всі одні одних знають. Як так вийшло, що спортивний клуб «Тигр» прийняв рішення відкрити тут своє відділення? 
– У нашому клубі «Тигр» є туристичний відділ, який займається походами, екскурсіями, організацією туристичних поїздок... Ми неодноразово приїжджали відпочивати на Верховинщину і спілкувалися з місцевими жителями, які розпитували про діяльність нашого клубу та висловлювали сподівання, що дуже хотіли б, щоб і в їхньому районі була секція джиу-джитсу.
У нас були плани з розширення районних відділень, але не думали, що, перш за все, відкриємо секцію у Верховині. Думки були ближче до Івано-Франківська. Але так склалося, що все вийшло саме тут, у Карпатах.
Ця ідея зароджувалася близько року. У вересні 2015 року я прийняв рішення відкрити відділення у Верховині. Приблизно півроку знадобилося для визначення з місцем. Навесні підписали договір про приміщення. І тепер проводимо повноцінні тренування.
– Чи не боявся «Тигр» у маленькому містечку відкривати відділення? Чи справдилися ваші побоювання та надії? 
– Чесно кажучи, з одної сторони було цікаво. А з іншої – ми запитували себе: яка буде реакція людей на наші тренування, як батьки реагуватимуть на секцію, як проходитиме сам процес тренування? Але ми не сумнівалися, що все вийде, бо вже шість років працюємо з дітками. В Івано-Франківську в нас займаються 400 дітей, а це вже великий досвід. 
Перед тим, як прийняли рішення відкрити клуб у Верховині, ми вже були впевнені на 90%, що тут працюватиме повноцінне відділення (це була наша мета). Але ми не очікували на такий ажіотаж, що так швидко, за місяць, наберуться повноцінні групи. І це рекорд з усіх наших відділень, а їх у обласному центрі – п’ять.
Коли розпочали працювати на Верховинщині, найбільше вразило питання уваги та концентрації дітей. Для них ці речі дуже легко даються, у порівнянні з дітьми, які тренуються в Івано-Франківську. Тут діти дуже уважні, чітко слухають, легко освоюють знання та з великим бажанням приходять на тренування. Вони наперед запитують: «А що буде завтра, коли будуть змагання?».
У планах – повноцінний робочий тиждень. Думаю, зовсім скоро це буде, оскільки є наплив дітей. Заплановано, що працюватиме ще один інструктор, будуть дорослі групи, групи самозахисту. 
– Скільки верховинців освоюють ази джиу-джитсу?
– Бойове мистецтво джиу-джитсу зараз дуже популярне у світі. Це – самозахист і спорт. Наразі, у верховинській філії працюють три повноцінні дитячі групи: віком від 3-х до 6-ти років, від 7-ми до 9-ти і від 10-ти до 15 років. Тренуються 50 дітей, а, отже, всі три групи наповнені. Тренування проходять тричі на тиждень. Складається тренування із «розігріву», розминки, основної частини тренування і «заминки». Поки що діти проходять базовий курс навчання: вчаться страхуватися, готують своє тіло до подальшого навчання боротьби у партері.
Також десять дітей записані на чергу. Навесні у нас пройде другий набір, а з вересня почнуться тренування. 
– Чи обов’язково дітям уже тепер відвідувати тренування у кімоно?
– Перші місяці кімоно необов’язково мати. Дитина може тренуватися у зручному для неї одязі. Потім, коли батьки і діти визначаться – чи дійсно хоче дитина й надалі продовжувати займатися джиу-джитсу, мусять придбати кімоно. Це для того, щоб надалі поглиблено й професійно освоювати майстерність. 
– Я так думаю, що вже тепер ваші підопічні запитують чи проводитимуться у клубі змагання. Що ж їх очікує в майбутньому?
– Питання змагань у нас актуальне. Їх ми проводимо протягом року – як районні, обласні, регіональні, всеукраїнські, так і міжнародні чемпіонати. Все це чекає і на спортсменів з Верховинської філії. Найближчий турнір плануємо провести у листопаді. Це буде перший відкритий районний чемпіонат «Верховина Open». 
Чемпіонати проводитимуться регулярно. Формуватимуться різні командні склади. Це будуть і новачки (боротимуться на регіональних чемпіонатах), і міжпрофесійні спортсмени, яким даватиметься джиу-джитсу дуже добре, і вони успішно входитимуть у склад збірної всеукраїнського і міжнародного рівня. 
Дуже скоро у нас будуть професіонали, чемпіони. Я вже бачу дітей, які проявляють високі здібності. Якщо вони й надалі так тренуватимуться і займатимуться, то з них вийдуть хороші спортсмени. 
Джиу-джитсу твердить, що слабкі можуть перемогти сильнішого, і в цьому плані воно підходить для різних категорій дітей – як менші й худі, так і важчі, можуть знайти себе у цій боротьбі.
– Малих діток на тренування приводять батьки. Які їхні відгуки щодо східного мистецтва?
– Досить хороші. Батьки зауважують, що діти зацікавлюються джиу-джитсу (це нормально для початку). Матері й батьки  розповідають, що діти читають про східне мистецтво в інтернеті, займаються вдома спортом, показують, які прийоми вивчили, які вони сильні (біцепси, прес, животик). До речі, дітвора починає вчити своїх менших братиків і сестричок джиу-джитсу, проводять сімейні тренування. Підтверджує їхні слова відвідуваність, яка майже стовідсоткова.
Основна наша ціль – не навчити дітей майстерності джиу-джитсу, а за допомогою цього виду мистецтв виховувати їх; впливати, поки вони ще маленькі; направляти їхню енергію у правильне русло, щоб вони освоїли ті цінності, які стануть їм у пригоді у майбутньому житті: здоровий спосіб життя, дисципліна, повага, честь, гідність...
Іванна Петрусеняк/Олег Гапчук

 

04.11.16
Смішні українські прислів’я про любов

  • Є у неї воли та корови, та немає з нею любої розмови.
  • Ліпше полюбити старого орла, ніж молоду сову.
  • Любов зла — полюбиш і козла.
  • Хоч ти і люба, та зась тобі до мого чуба.
  • Краще полин їсти, ніж з нелюбом за стіл сісти.
  • 20 ЖАРТІВЛИВИХ УКРАЇНСЬКИХ ПРИКАЗОК ТА ПРИСЛІВ’ЇВ ПРО ЛЮБОВ, КОХАННЯ ТА ЗАЛИЦЯННЯ.
детальніше
03.11.16
Топ-15 Найкращих українських новинок! "Вісті радіо"101.7FM ЖОВТЕНЬ 2016 + Відео

15 Selfy - Відлуння 
14 Олег Винник  - Нино
13 Isaac feat. Маша Фокина - Ашанти
12 Санмай - Без Тебе 
11 ФІОЛЕТ - Вона Моя
10 Лєна Дарк - Кохаю і Хочу
 
 
детальніше
03.11.16
Релігійні лідери написали звернення до найманців РФ, міжнародної спільноти та опстраждалих від війни на Сході
детальніше
03.11.16
Відбулась нарада керівників закладів освіти

Голова районної ради Іван Шкіндюк 02 листопада 2016 року взяв участь у нараді директорів загальноосвітніїх шкіл району, яка проведена спільно  з постійною комісією районної ради з гуманітарних питань: освіти, культури, молодіжної політики, спорту, національного і духовного розвитку та засобів масової інформації (О. Чубатько).

детальніше
01.11.16
Тріумф фотомаестро

Однією із знаменних подій у житті Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка нещодавно стало присвоєння звання Почесного доктора академії знаному митцю Василеві Пилип’юкові. 

детальніше
01.11.16
Точка Зору!А товар-то підроблений! Ганна Мочерняк, с. Ільці

А товар-то підроблений!
Ганна Мочерняк,
с. Ільці:
• Купуючи продукти харчування, звертаю увагу на дату виробництва та терміни зберігання. Щодо м’ясо-молочних продуктів – маємо домашні. Думаю, що саме ці продукти недобросовісні виробники підробляють найчастіше, аби найбільше заробити. Нині є технології, завдяки яким додають різні наповнювачі. «На око» і не відрізниш від натурального виробу. 
детальніше
01.11.16
Пишемо книгу про Верховинщину – з первовіку гуцульських предків

Проведено перше організаційне засідання Редакційної ради з підготовки та виходу у світ історико-культурологічного видання про Верховинщину – унікальний, чарівний і неповторний Гуцульський край. Засідання провів голова районної ради Іван Шкіндюк, який і очолив Редакційну раду. До її складу увійшли працівники районної та селищної рад, районної державної адміністрації, науковці, священики, фахівці у галузі культури,  освіти, духовності, а також представники громадських організацій району.

детальніше
31.10.16
62 роки за кермом

Часто свіжонавчені водії намагаються обігнати життя, через що дорога стає своєрідним полем щоденного ризику і для автомобілістів, і для пішоходів. Тому мова сьогодні піде не про недосвідчених та «гарячих» водіїв, а про тих, хто розміняв більше як піввіку за кермом, а до дороги ставиться з повагою. До таких належить і Микола РЕБЕНЧУК із Верховини.
 
детальніше
11.10.16
Шановні наші Захисники України,ветерани Ато,радіо "Вісті Верховини 101.7FM",щиро вітає вас зі святом та презентує для Вас ТОП-15 найновіших українських музичних новинок цього року,присвячених Вашій боротьбі з окупантами нашої землі,Вашій хоробрості,стійкості та любові до свого рідного краю. Слава Україні! +ВІДЕО

15 CКАЙ -  Не Війни, а Миру 
14 VIDVERTO -  Боротьба 
13 Кам'яний гість - Там, За Горами 
12 Волинські патріоти та  Богдан Красуля -  Зруйнувались Мости  
11 Богдан Ковальчин (FM) -  Сепаратюга 
10 Тартак -  Кілька Хоробрих Хлопців 
09 Василь  Була  - Заплакало небо (сл. Б. Пісний) 
 
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: