Творчі пориви Тетянки
15-08-2016

Навіть у досить юному віці кожна дитина має свою харизму, що відрізняє її від інших однолітків. Одна із таких індивідуальних діток – Тетяна МАКСИМ’ЮК із Криворівні (прис. Березово). Дівчина захоплюється моделюванням, літературою та малюванням.
У 10 років індивідуальність Тані проявляється не тільки в її уподобаннях, але і в її образі: коротка стрижка, капелюх, джинси... Одразу видно, що дівчина – творча особистість, і хто знає, що на цей раз вона придумає у своїй голові. Навіть родичі та знайомі зізнаються, що «Таня не може всидіти на місці, постійно чимось зайнята».  
Одне із захоплень дівчини – написання віршів та казок. Поки що великого доробку Таня ще не має, наразі склала дві казки та декілька віршиків (одну із казок Тетяни пропонуємо й вам прочитати). А почалося все із написання вірша про Україну, і далі «понеслося літературне життя». 
Свої твори Тетяна записує в зошит, а потім мама переписує їх у блокнот, щоб творчі пориви дочки могли прочитати й інші люди. Цього літа дівчина навіть спробувала написати сценарій під назвою «Баба Параска і баба Палажка», а потім із подругою Христиною вдома відтворили написане. 
Та це ще не все, чим час від часу займається Таня. З останніх її вподобань – створення каналу на YouTube. Як це не дивно, та свою сторінку дівчина створила самостійно, без допомоги старших. 
– Я дивилася програму, як створити канал у YouTube, і собі захотіла створити сайт. Тепер там викладаю пісні та мультики, які я зробила і зняла на телефон. Сюжет мультфільмів придумую сама. Потім одною рукою тримаю телефон, а іншою – ляльку. Якщо треба задіяти дві руки, то телефон вміщую на підставку для фломастерів, – розповідає Тетяна. 
Попри такі свої заняття, дівчина відвідує художній клас у Верховинській дитячій школі мистецтв. Любить Таня малювати і вдома – це переважно герої мультфільмів. Паралельно із малювання створює предмети декору для ляльок. У цьому плані в нагоді стають найрізноманітніші предмети: картон, коробки від сірників, навушники, пластмасові контейнери... Ну, а щоб приступити до будь-якого свого заняття, Таня зізнається, що має бути настрій та бажання до тої чи іншої справи.
Іванна Петрусеняк 
Вовк і Півень
Був гарний сонячний день. Півник грав на гітарі та наспівував:
Я веселий півник, живу у лісі,
Не боюсь ні вовка, ні лисиці.
Вовк сидів під деревом і підслухав Півника. Вибігає з-за дерева і каже:
– Не боїшся?  Тоді тебе я з’їм. 
Півник каже:
– Я не смачний. Краще з’їм шматочок хліба.
– А де взяти хліб? Чи він з неба впаде? – каже Вовк.
– Ні. Треба посіяти зерно.
– А це просто? Але де я його візьму?
– Знайди.
Вовк шукав-шукав зерно. І не знайшов. Аж тут іде Півник. Побачив він Вовка і тішиться. 
– Ну, що, знайшов?
– Ще ні, – відповів Вовк.
– Я тобі дам, – сказав Півник і дав Вовкові цілий кошик зерна. 
Вовк, не подякувавши, побіг на город. А Півник сховався за деревом і спостерігає. Сірий скуштував зерна з колосків і каже:
– Оце такий хліб?
А Півник з-за дерева:
– От дурненький. А помолоти на муку?
Змолов Вовк зерно на муку. Спробував муку – і вона йому не сподобалася.
– Піду до Півника, – мовив він.
Приходить до Півника, а той уже чекає його на порозі, ніби знав, що Вовк прийде. Вовк і каже:
– Що це за хліб? Він мені не сподобався.
– Е ні, Вовчику, ще треба замісити тісто, покласти у змащену форму для хліба і засунути в піч.
А звідки я знайду форму?
– У тьоті Лисиці. У неї завжди все є. Лиш дивись, щоб не обдурила, як мене минулої весни.
Прибіг Вовк до Лисички, зайшов у хату. 
– Є в тебе форма для випічки? – питав він.  
– За пічкою, – ледве вимовила Лиска, бо прихворіла і тому не надурила.
Взяв він форму, та ще й Лисицю із собою.
– Відведу тебе до медсестри Ведмедиці.
Привів Лисицю Вовк до медсестри, а сам швиденько побіг додому. Замісив тісто, поклав у форму. Але олією не змастив. От хліб і підгорів. Як зареве від болю, ледь зуба не зламав. Півник з Ведмедицею почули і прибігли. Медсестра полікувала Вовкові зуб. Він подякував. А Півник питає:
– Хліб згорів? Нічого, я тобі дам свій. Доки ти зі своїм хлібом возився, я спік аж 111 буханок. Ось, бери, – сказав Півник і вирушив додому. 
Тетяна Максим’юк
с. Криворівня

 

15.08.16
Трофей залишився вдома

На спортбазі олімпійської підготовки «Черемош» пройшли ювілейні, 
ХХ Всеукраїнські змагання зі стрибків на лижах з трампліну на «Кубок Гуцульщини»
Участь у турнірі брали 55 стрибунів із Кременецької СДЮСШОР, Ворохтянської та Верховинської ДЮСШ. 
Привітали спортсменів, побажали успішних стартів і високих досягнень у змаганнях заступник голови райради Іван Маківничук та голова відділення НОК в області Мирослав Карабін.
Турнір проводився у шести вікових групах на трамплінах К-10, К-20 та К-50 м. Традиційно першими почали змагання наймолодші спортсмени. 
 
детальніше
14.08.16
Анонс:В середу о 14:30 в ефірі радіо "Вісті Верховини 101.7FM" Інтерв*ю з бійцем АТО, нашим земляком Романом Гаврилюком.

В середу о 14:30 в ефірі радіо "Вісті Верховини 101.7FM" 
Інтерв*ю з бійцем АТО, нашим земляком Романом Гаврилюком.

детальніше
12.08.16
Василь Скрипничук: "Устеріківська сільська рада діюча, ніхто її не ліквідовував"

Триває позачергова сесія Івано-Франківської обласної ради. Нагадаємо, основним сесійним питанням є затвердження перспективного плану формування територій області.

 

За словами директора Офісу реформ Руслана Панасюка, сьогодні пропонується затвердити змінений перспективний план, до якого увійдуть 59 окремих територіальних громад (ОТГ ), передає кореспондент Фіртки.

 

В ході обговорення мова зайшла про село Устеріки, яке хоче вийти зі складу Білоберізької ОТГ. Як зазначила депутат Ольга Галабала, є питання щодо села Устеріки Білоберізької ОТГ. 

 

Як зауважив депутат облради Василь Скрипиничук,є питання щодо утворення цієї ОТГ, мовляв виборів у громаді не проводилось.

 

"Устерікська сільська рада діюча. Ніхто не ліквідовував її", -зауважив Скрипничук. Відтак зазначив, що особисто голосуватиме проти.

детальніше
10.08.16
XXIII Міжнародний Гуцульський фестиваль проведуть 2 – 4 вересня у місті Рахів

Традиційно фестиваль відбувається у восьми гуцульських районах Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської областей, а саме: Путильському, Вижницькому, Яремчанському, Верховинському, Надвірнянському, Коломийському, Косівському і Рахівському.
Рахівщина прийматиме гостей вже вчетверте.
У фестивалі візьмуть участь самодіяльні мистецькі колективи гуцульського регіону, які змагатимуться за першість на семи сценах у декількох жанрах: пісенному, музичному, театральному, хореографічному, - повідомили в Рахівській РДА. Райони представлять для участі колективи, основу репертуару яких складають співанки, коломийки, пісні і танці, драматичні твори, сюжети відеофільмів з життя гуцулів.
Окрім мистецьких колективів кожен район представить виставку народних умільців, щоб показати кращі надбання краю у вишивці, різьбі по дереву та інших жанрах прикладного мистецтва.

детальніше
10.08.16
Про вжиття заходів для виплати заробітної плати медикам
9 серпня 2016 року в залі засідань ОДА відбулася нарада щодо фінансування медичних закладів області, яку провели перший заступник голови обласної ради Василь Гладій та  перший заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк.
Участь у заході взяли директор департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко, т.в.о. директора департаменту фінансів облдержадміністрації Леся Балагура, керівники та представники районних рад, ОДА, головні лікарі районів області.
Верховинський район на нараді представляли заступник начальника фінансового управління Марія Зеленська,  радник голови районної ради Ольга Сапріянчук, голова РДА Олег Лютий таголовний лікар ЦРЛ Микола Ілюк. 
 
детальніше
10.08.16
Четвертий Гуцульський кіномистецький фестиваль «Тіні забутих предків»: стежками фільму «Анничка»
Сьогодні проведено друге засідання Організаційного комітету з проведення Четвертого Гуцульського кіномистецького фестивалю «Тіні забутих предків» під головуванням заступника голови районної ради Івана Маківничука та голови райдержадміністрації Олега Лютого.
На засіданні основними питаннями розгляду були: погодження назви та емблеми фестивалю, дата його проведення, фінансування фестивалю. Члени Оргкомітету висловили  пропозиції щодо залучення коштів з інших джерел для проведення заходів, розглянули ряд  інших організаційних питань.
Отже, Оргкомітет погодив кінцеву назву фестивалю:  Гуцульський кіномистецький фестиваль «Тіні забутих предків»: стежками фільму «Анничка».
Кінофестиваль відбудеться у столиці Гуцульщини – Верховині і проходитиме два дні:  29-30 вересня 2016 року.

 

детальніше
09.08.16
Життєва необхідність

Поліцейські відновлять пости у місцях концентрацій дорожньо-транспортних пригод та частого порушення водіями Правил дорожнього руху.

Про це повідомив заступник начальника патрульної поліції Івано-Франківська Олег Сердюк. Він зазначив, що лише за минулий тиждень у місті сталося 28 ДТП, у п’яти з яких постраждали люди.

детальніше
08.08.16
Центри допомоги учасникам АТО створені для допомоги демобілізованим учасникам АТО.

Центри допомоги учасникам АТО створені для допомоги демобілізованим учасникам АТО. 
Робота Центрів пов'язана з юридичними питаннями, медичною допомогою, соціальною адаптацією, роботою з волонтерськими спілками та організаціями, що діють на території України, а також взаємодія з Центрами інших областей. 
Чітка координація між обласними Центрами та Центром у Києві дає змогу збільшити можливості допомоги для ветеранів АТО та їхніх родин. 
Запрошуємо усіх демобілізованих бійців звертатися за допомогою у наші Центри за телефонами: 

детальніше
08.08.16
Кіномистецький фестиваль «Тіні забутих предків» – «Анничка» відбудеться у столиці Гуцульщини – Верховині

Проведено перше засідання Організаційного комітету з проведення Четвертого кіномистецького фестивалю «Тіні забутих предків» –  «Анничка» під головуванням заступника голови районної ради Івана Маківничука та голови райдержадміністрації Олега Лютого. У засіданні взяли участь голова постійної комісії районної ради з гуманітарних питань: освіти, культури, молодіжної політики, спорту, національного і духовного відродження та засобів масової інформації Оксана Чубатько, заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк, радник голови районної ради Ольга Сапріянчук, яких районна рада делегувала до складу Оргкомітету. Попередньо  погоджено склад Організаційного комітету, до якого увійдуть представники наукових, освітніх, культурних установ, громадських організацій району, краєзнавці Верховинщини.

детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: