Ой на Купала Верховина гуляла й співала
10-07-2016

У переддень свята Івана на Співочому полі у Верховині відбулося театралізоване дійство «Ой, на Івана, на Купала». Дійство цього року вийшло на славу, а на саме свято завітало чимало гостей з усієї України. Були тут і гості з-за кордону, а саме – науковці Тедор Фірт та Тадеуш Машевіч з Польщі та етнограф з далекої Норвергії Сфен Гісерсон. Вони жваво знимкували все, що відбувалося на імпровізованій сцені. На свято завітав Водяник у супроводі Русалок, який дозволив пускати вінки по Черемошу та побажав усім знайти чарівну квітку папороті, а також весело кружляв у неодному танці з усіма присутніми під запальну українську музику. Русалки тим часом жартували із глядачами: обливали водою, лоскотали цвітом папороті та запрошували до веселих танців. Коли настав час запалити купальське вогнище, з’явилися Богиня вогню та дівчата зі смолоскипами; полум’я піднялося вгору, а хлопці й дівчата із жартами, співами та музикою спалили в ньому Марену та Купайла, які за народними повір’ями повинні поєднатися. Зі сцени того вечора свої пісні виконували молоді і уже знані вокалісти району, серед яких – Роман Тафійчук, Христина Шуфлетюк,Роман Мельничук, Василь Антимійчук, Олег Маротчак, Іван Гаврищук та багато інших молодих і талановитих наших артистів. На завершення театралізованого дійства народний аматорський колектив «Черемош» (керівник – Юлія Смолинець) виконав тематичний танець, а Водяника та його Русалок ще довго не відпускали глядачі, кожен хотів зробити з головними героями свята світлину на пам’ять, особливо активними в цьому плані були туристи з Київщини та Львівщини. Справжнє купальське свято провели та організували методисти РОМЦ при відділі культури і мистецтв РДА,а сценарій розробила головний методист РОМЦ Ольга Сенчук. Саме ж дійство було не просто дуже цікавим, а стало ще одним з наймасовіших, бо ж у ньому взяло участь 56 акторів-аматорів, артистів. На жаль, погодні умови надалі не дали змоги провести запланований вечір молоді, дискотеку, бо саме в той час розпочалась справжня Купальська гроза. 
Автор Вікторія Вакалюк

08.07.16
Переможців назвали читачі

Конкурс фотосвітлин, який з такою назвою тривав у «Верховинських вістях» майже півроку, закінчився. Сьогодні ми можемо підбити підсумки. Хоч, фактично, підсумок зробили ви, шановні читачі, проголосувавши відповідними купонами. Редакція ніяк не впливала на хід голосування, вважаючи це приватною справою кожного бажаючого.
Переможцем читацьких симпатій стала Вікторія (№17), за яку проголосувало 219 читачів. Друге місце (106 голосів) віддано Маріанні (№16).
За інших 18 гарних, симпатичних дівчат проголосувало від 3 до 35 наших читачів. Тому наступні місця ми не визначаємо.
 
детальніше
08.07.16
Основному Закону України – 20 літ Ювілей Конституції відзначили у Верховині нагородженнями та літературно-мистецьким заходом

Ювілей Конституції відзначили у Верховині нагородженнями та літературно-мистецьким заходом
За доброю традицією святкування ювілею Основного Закону нашої країни розпочали з виконання Державного Гімну, що свого часу, в 1992 році, ухвалила Верховна Рада України. А вже в 1996 році вона прийняла першу Конституцію Незалежної Української держави.
 
детальніше
08.07.16
Правничий вакуум чи правовий нігілізм?

Чому українцям не вистачило 20 років, аби втілити Конституцію у життя?
Минуло 20 років з моменту прийняття Основного Закону України – Конституції. Після подій на Майдані про неї почали все більше і більше згадувати, читати та домагатися своїх конституційних прав. А хтось як не виконував ті норми, так і не збирається виконувати – як серед пересічних громадян, інтелігенції, державних чиновників, так і серед посадових осіб органів місцевого самоврядування, керівників політичних партій, громадських активістів. Щороку ці люди одягають вишиванки, виходять на сцену під час проведення урочистостей і висловлюються в мікрофон про те, які вони раді, що у нас є Конституція – одна з найдемократичніших у світі, як вони її цінують, роблять усе можливе, щоб норми Конституції захищали права простих громадян, а зійшовши зі сцени, витирають об неї ноги.
 
детальніше
07.07.16
Верховинський ліцей гостинно запрошує учнів на 2016-2017навчальниний рік
Дирекція Верховинського ліцею повідомляє, що із 16 серпня 2016 року, з 10.00 год. до 14.00 год. щоденно, окрім вихідних днів,  проводить набір учнів на 2016-2017 навчальний рік.
Верховинський ліцей розпочав свою діяльність 17 років тому, як альтернатива загальноосвітньої школи для більш повного задоволення потреб громадян, суспільства та держави у якісній освіті й вихованні дітей.
Верховинський ліцей – інноваційний навчальний заклад, в якому зміст навчання базується на принципах гуманізації та соціалізації. Ліцей дає можливість універсалізації освіти, широкого вибору шляхів подальшої освіти, створює цілісну картину світу та дозволяє визначити своє місце в ньому.
Педагоги ліцею впроваджують науково-дослідницькі методи навчання. Невелика кількість учнів у класах дає можливість застосовувати особистісний підхід, який полягає в тому, щоб допомогти кожному учневі вдосконалити свій досвід, розвинути здібності, розкрити індивідуальність. Учні ліцею працюють над створенням власних проектів.
Домінантою виховного процесу є  виховання в учнів патріотизму з новим змістовим наповненням. З одного боку, це виховання почуття любові до рідного краю, свого народу, держави, відповідальності за їхнє майбутнє, а з іншого, - відкритість до сприйняття різноманітних культур світу, освоєння фундаментальних духовних цінностей людства – гуманізму, свободи, справедливості, толерантності, культури миру, збереження природи.
Верховинський ліцей забезпечує належні умови для виховання громадянина відкритого демократичного суспільства, його інтелектуального, духовного, морального, фізичного, художньо-естетичного розвитку, що визначає освіченість, вихованість, культуру, чітку громадянську позицію найвищими цінностями, незмінними чинниками соціального прогресу.
В ліцеї функціонує їдальня, внутрішній санвузол, душова.
детальніше
06.07.16
Сьогодні У Верховині проведуть "Купальську Ніч"

6 липня о 20 годині на Співочому полі у Верховині  відбудеться «Купальська Ніч».

Про це повідомили організатори святкового дійства.

Гостей заходу чекає таїнство старовинних традицій і справжні купальські гуляння.

В програмі свята:  магія народних обрядів; купальські пісні та хороводи; конкурс на найкращий вінок з живих квітів.   Також на гостей чекає купальська ватра.

детальніше
06.07.16
Руслана обіцяє відстоювати інтереси гуцулів
   Днями відома співачка Руслана Лижичко побувала на Верховинщині і виявила бажання зустрітися з головою районної ради Іваном Шкіндюком та обговорити важливі питання розвитку Верховинського району та Карпатського регіону в цілому.
Руслана Лижичко підтримала позицію голови ради щодо збереження та подальшого розвитку матеріальної і духовної культури гуцулів.
Особливий акцент зроблено на автентичності розвитку Верховинського краю, збереженні та подальшого розвитку етно-екокультури у горах.
Очільник району ознайомив гостю з соціально-економічним та культурним розвитком Верховинського району, з проблемними питаннями, які доводиться вирішувати у доволі непростих умовах.
Руслана Лижичко, яка неймовірно любить Гуцульський край, пообіцяла відстоювати інтереси гуцульської громади Верховинщини у Кабінеті Міністрів України, а Адміністрації Президента, у Верховній Раді.

 

детальніше
05.07.16
Звідки беруться коханки, або погані чоловіки бувають тільки у поганих жінок

Є така історія про зустріч дружини і коханки одного чоловіка. Почали вони його обговорювати, і дружина каже:– Він тупий дурень, скупий і негідник. Я взагалі не розумію, що ти в ньому знайшла! На що ти там спокусилась! -Ти не права, – відповіла коханка, – він і щедрий, і мудрий, і глибокий, і сміливий! Сама поміркуй: кожне свято приносить мені шикарні подарунки – каблучки, прикраси, плаття, машини…– От неправда! – обурилася дружина. – Він мені навіть однієї квітки на свято не подарує, та й зарплату не віддає! Він скупий, ще й який! До того ж, ще й у тій голові геть нічого немає…

– Так ні ж! – Заперечила коханка. – Він мудрий, з ним завжди так цікаво спілкуватися. Він багато читав, багато знає, на все і про все є своя думка. Я люблю його слухати – стільки нового дізнаюся! Теми для бесід у нас не закінчуються ніколи!

детальніше
30.06.16
Наш захисник Віталій Готич: «Зможемо захистити Україну!»

Понад сотню верховинців було мобілізовано, котрі з честю боронять  цілісність та суверенність України від російського окупанта, найманців-бойовиків і сепаратистів
Командир відділення та БТРу, старшина Віталій Васильович Готич (Жигун) із Криворівні вже рік і два місяці служить у Збройних Силах України в «11-у батальйоні «Київська Русь», дев’ять із них провів безпосередньо на першій лінії оборони в зоні АТО, захищаючи Україну.
 
детальніше
30.06.16
"Мудре слово Франкове - дзвін незламної криці"

Сьогодні в літературно - меморіальному музеї І.Я.Франка ( Криворівня) відбулись такі заходи : - Франкові читання "Мудре слово Франкове - дзвін незламної криці" ( сценарій до 160- річного ювілею від дня народження Івана Франка підготувала зав. методичним відділом Ольга Мартищук) за участю районних бібліотечних працівників та молоді району ; - зустріч із МАРІЄЮ ЕДУАРДІВНОЮ ВАЙНО – поетесою, прозаїком, кінодраматургом.

детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: