Гран-прі на районному пісенному конкурсі "Музика весни" виборов Олег Маротчак
30-05-2016

 

Днями, відділ культури і мистецтв райдержадміністрації зібрав молодих  співаків  району для участі  у п’ятому ювілейному фестивалі-конкурсі української пісні "Музика  весни". Його урочисто відкрив начальник відділу культури  і мистецтв Василь Кімейчук, він розповів коротку історію фестивалю і побажав творчих успіхів  конкурсантам  і гарного, веселого свята для всіх присутніх. "Нехай ваші серця, б’ються в такт вашої пісні" - завершив свою промову Василь Кімейчук.
 
   За умовами конкурсу   учасники виконували два твори:  про Україну (на національно-патріотичну тематику), та рідний край, Гуцульщину, - розповіли нам у РОМЦ при відділі культури і мистецтв РДА. Вразили членів журі та слухачів  пісні "Мамо, не плач"  (авторська пісня у виконанні І. Недоходюка), "Там, де гори сині" ( у виконанні А. Маротчака), "Зруш гори, зруш скелі" (виконання – О. Якіб’юк),  "Небесна сотня України" (виконання – І. Гаврищук),  "Мати-емігрантка" (виконання – А. Дроняк).
 
   Виступи конкурсантів оцінювало висококваліфіковане журі на чолі з начальником відділу культури і мистецтв райдержадміністрації Василем  Кімейчуком.
 
  У конкурсі взяло участь 17 молодих співаків  віком від 16 до 35 років.  Всі конкурсанти  були нагороджені Подяками за участь  у фестивалі-конкурсі, а переможці Дипломами  та цінними призами.
 
   Згідно оцінки журі найкращими стали:
 
   Лауреат Гран-прі – Олег Маротчак (с. Перехресне)
 
   Лауреат І ступеня – Ігор Недоходюк (с. Черемошна)
 
   Лауреат ІІ ступеня  - Олеся Якіб’юк (с. Криворівня),  Ярослава Павлюк (с. Білоберізка)
 
   Лауреат ІІІ ступеня -  Іванна Стефлюк (с. Ясенів), Ніна Гріздак (с. Устеріки), дует у складі Романа Зінов’єва ти Іванни Ватаманюк (с. Білоберізка).
 
   Особливими Диломами були нагороджені Ігор Недоходюк (с. Черемошна) за   авторську пісню "Мамо, не плач",  Андрій Маротчак (с. Красноїлля) – за кращий пісенний твір "Там, де гори сині…", Ніна Гріздак  (с. Устеріки)  – за сценічний образ. Диплом глядацьких симпатійотримала Христина Шуфлетюк (с. Ільці).
 
Вітали конкурсантів та гостей свята учасники та переможці попередніх фестивалів: Роман Тафійчук, Роман Мельничук, Петро Марусяк, Ольга Сенчук, Юрій Максим’юк.  За рамками конкурсної програми співали юні учасниці: тріо дитячої школи мистецтв у складі Олесі Якіб’юк,  Анастастасії Якіб’юк та Мілани Зеленчук  і наймолодша учасниця Мирослава Мігащук. Виконав пісню "Мовчати" для усіх присутніх гість із Коломиї Олексій Сморжанюк,  а на  завершення   член журі, викладач вокалу, молода співачка з Верховинщини , Вікторія Ватащук заспівала "А я бажаю вам добра".
 
   Загалом  за п’ять років існування на сцені "Музики весни" виступило понад сотню молодих співаків. Особливо приємно бачити, що учасники та переможці фестивалю продовжують жити з музикою в душі: працюють над собою,  здобувають спеціальну освіту,  виконують все нові і нові музичні твори, пишуть власні музичні композиції. Щороку, готуючись до фестивалю-конкурсу,  ми  сподівається, що саме  "Музика весни" стане стимулом для юних обдарувань, допоможе повірити в себе і надихне на творчу працю. 

 

30.05.16
Найщиріща концертна програма цієї весни!

Мама - це найсвятіше для кожної людини. Ми зобов'язані матері головним священним даром - життям. Мама завжди дає сили в нелегких життєвих випробуваннях і залишається уособленням милосердя, турботи і любові. Бути матір'ю - це велике щастя, але й величезна відповідальність. Саме мати допомагає своїй дитині знайти свій шлях у житті, розвиває у нього почуття обов'язку, працьовитість, любов до людей і до своєї країни.  Ні для кого не є секретом, що саме в травні в Україні святкують свято Дня матері.  
 
детальніше
26.05.16
ПОЛОНИНСЬКИЙ СИР ПО-ДОМАШНЬОМУ

Вам доводилось коли-небудь дегустувати справжні полонинські ласощі – бринзу, будз або вурду? Кому пощастило бодай раз скуштувати цей унікальний концентрат карпатського дару природи, ніколи не забуде ніжний присмак полонинських делікатесів приправлених запахом ватри, прянощами трав та смерекового лісу.

детальніше
26.05.16
Отакий Трафунок

Отакий Трафунок 

В Верховинскому районі тай в самому центрі
Єк наступит опивночі так єк усі мертві
Всий люд крутитси ни дома а пид магазином
Суда пєний уодно дийде ци бердом ци тином
Нічьник той магазин призвали тай так величали
Хто по пару грам там кушів то ни кімували
Годні там й задурно дати годні й видобрати
Годні ни дати біду бити годні й прописати
 

детальніше
25.05.16
Радіємо і дякуємо своєму Творцю за все.

За ініціативи Верховинської районної ради та райдержадміністрації в районі проведено перший фестиваль духовної пісні, участь в якому взяли дванадцять церковних колективів. Приємно відміти, що всі були одягнуті в національний одяг, гарно виступали, в залі панувала атмосфера духовності та гармонії. Такі заходи дозволяють проповідувати про духовні цінності, важливість перебування під впливом світлих сил і не важливо хто є перший, всі в залі збагатились присутністю Божої матері,Ангельського світу, святих, духовної сили, енергії і Господньої благодаті. 

детальніше
24.05.16
Тартак – Жити

Рівно через один календарний рік після презентації останнього кліпу «Тартака» на пісню «Я не один» (щоправда, у цей часовий проміжок були роботи у рамках проекту «Був`є»), Сашко Положинський і компанія підготували для своїх прихильників черговий офіційний ролик, знятий цього разу на заключний трек альбому «Ввічність» – пісню під назвою «Жити». Режисером та оператором сьогоднішньої прем’єри виступив відомий спеціаліст Володимир Шурубура.
 
детальніше
19.05.16
Гранатометник «Хакер»

«Із вірою в перемогу – ніякий ворог не страшний», – воїн АТО Василь КІТЛЯРУК
Знаю Василя КІТЛЯРУКА з часів навчання в Ільцівській школі. Хоча він молодший за мене, але на шкільних перервах часто разом з ним ганяв м’яча чи сидів за одним столиком у шкільній їдальні. Через кілька років могли бачитись на сільських дискотеках. 
Та доля вирішила познайомити нас дещо по-іншому пізніше, коли ми разом працювали у філії «Верховинський РЕМ» та виступали в одній команді КВК енергетиків «Гори по коліна».
 
детальніше
16.05.16
Джамала про депортацію: Краще б цього не було, і не було цієї пісні

Українська співачка Джамала під час прес-конференції як переможниці Євробачення-2016 розповіла про свої почуття та переживання.

Так, відповідаючи на запитання журналістів про те, що б вона сказала своїй прабабусі, якій було присвячено пісню "1944", Джамала заявила, що краще б не було цієї трагедії (депортації кримських татар – УП).
"Я б взагалі не хотіла, щоб це було, щоб цей жах з нею трапився. І щоб не було взагалі цієї пісні. Так було б краще", - сказала вона.

детальніше
16.05.16
ХТО ТАКІ ГУЦУЛИ?

Гуцули — етнографічна група українців, що живуть у Карпатах: Івано-Франківська, Чернівецька і Закарпатська області України (Верховинський, Яремчанський, південна частини Косівського й Надвірнянського р-нів Івано-Франківської обл., Путильський та південна частина Вижницького р-ну Чернівецької обл. й Рахівський р-н Закарпатьської обл.). Територія Гуцульщини в Україні – 6,5 тис. км². На півночі Румунії – Мармароські гуцули.
Попри всю свою вiдмiннiсть вiд решти українцiв, навiть своїх найближчих сусiдiв, гуцули стали оберегом усiєї нацiї. Образ карпатця символiзує Україну нарiвнi з образом козака з пiвденного степу. Рiзниця лише в тiм, що перший живе i дише на повнi груди, а iнший став надбанням iсторiї. Завдяки гуцульським мотивам маємо одну перемогу на європейському конкурсi пiснi й хочемо наступних. Усю Велику Україну (а саме так називають на Гуцульщинi решту держави) дедалi частiше репрезентує малесенький здиблений горами край. Чому? Хто вони? Навiщо вони нам, Українi, свiтовi?

детальніше
14.05.16
Спомин про Гуцула Рік без Дмитра Михайловича Ватаманюка

Щойно відслужили панахиду за вічний спочинок для душі Дмитра Михайловича. Під час молитви з його портрету, що на столі у кабінеті редактора, струменіло таке тепло, погляд його очей був настільки живий, теплий і всеобіймаючий, що не хотілося вірити у те, що вже стільки часу його немає серед нас. Навпаки – було відчуття його ще ближчої присутності, ніж за земного життя. Здавалося, що кожна молекула простору дихала його живою присутністю...
 
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: