Іван Маківничук: Друга світова чи Велика Вітчизняна? Протистояння брехливій пропаганді як спосіб вшанування пам’яті справжніх героїв?
14-05-2016

 

Пам’ять справжніх героїв Другої світової війни щороку нещадно плюндруєтся в ім’я уславлення «героїв Великої Вітчизняної». Такими діями російська влада намагається використати участь СРСР у Другій світовій війні для своєї легітимізації, мовляв, що б ви робили без нас і без наших жертв. 
Більшість населення «страны рабов, страны господ» сприймає цю істерику із захопленням, щиро приєднуючись до неї. І цю брехливу пропаганду стараються донести і до жителів України, використовуючи для цього і деякі українські ЗМІ, стараючись роз’єднати, пересварити українців. Путінська пропаганда співставляє жертви, яких зазнали союзники у війні: Великобританія – 350 тисяч, США – від 350 до 500 тисяч, а СРСР – 25 млн. За звичкою Путін збрехав. СРСР втратив значно більше, ніж 25 млн людських життів, і що величезна кількість жертв – показник бездарного керівництва та непідготовленості армії, а в деяких випадках – злочинні дії генералів та керівників держави. Зокрема, маршал Жуков, який керував наступом на Київ у жовтні 1943 року, сказав: «Чем больше утопим в Днепре, тем меньше потом ссылать в Сибирь» (він добре знав, що це були, переважно, українці). 
18 серпня 1941 року о 20.00- 20.30 в районі Запоріжжя греблю ДніпроГЕСу підірвали працівники НКВС. Внаслідок вибуху у греблі виникла пробоїна, завдовжки 135 або 165 метрів, через яку ринула вниз багатометрова хвиля, спричиняючи руйнування і загибель людей. Жертвами повені стали як червоноармійці, які здійснювали переправу через Дніпро, так і цивільне населення, яке оцінюється цифрами від 20 тисяч до 80 тисяч осіб (у той час ніхто не рахував жертви). 
Друга світова війна для України розпочалася не 22 червня 1941 року, а значно раніше – 1 вересня 1939-го. Близько 100 тисяч українців у складі Війська Польського зустріли того ранку вогнем німецькі танки, і ще 100 тисяч були призвані у наступні дні до армії. 
А Червона армія в ті дні готувалася в похід на Захід, щоб підтримати своїх нацистських союзників і приєднати до кремлівської імперії Берестейщину, Волинь, Галичину і Гродненщину, і приєднала, і воювала спільно з вермахтом! У грудні 1939-го Сталін, відповідаючи на вітальну телеграму від нацистського міністра закордонних справ фон Ріббентропа, наголосив: «Дружба народов Германии и Советского Союза, скрепленная кровью, имеет все основания быть длительной и прочной». В тому числі й кров’ю українців... 
Загалом на війні, у складі різних армій, загинуло на полі бою, померло від ран та хвороб, було знищено у радянських та нацистських таборах полонених до 22 червня 1941 року – не менше 100 тисяч українців. Додати до цього тисячі загиблих під час бойових дій цивільних (Львів і Ковель, Сарни і Луцьк стали об’єктами нещадних бомбардувань того самого ранку, 1 вересня 1939-го) та десятки тисяч депортованих у травні – червні 1941 року під час підготовки Червоної армії до воєнних дій. Росіяни де-факто вступили у світову війну 17 вересня 1939 року на боці Німеччини. Коли Червона армія завдала удару в тил Війську Польському (саме наявність закріплених угодами про дружбу союзницьких відносин із Німеччиною й Італією прагнуть прикрити сталінським терміном «Велика Вітчизняна»), натомість українці без жодних пауз воювали з нацистськими окупантами і японськими імперіалістами – і не лише на території Європи чи в Тихоокеанському регіоні, а і в Північній Африці, на Близькому Сході, в Індокитаї та в Атлантиці й Індійському океані. 
Після того, як Франція вийшла з війни, солдати-українці воювали у складі військ де Голля. Понад 10 тисяч українців воювали з 1942 року у Війську Польському на різних ділянках з Західного фронту. Одним із морських піхотинців США, які підняли прапор над здобутим островом Іводзіма, був син емігрантів-лемків сержант Михайло Стренк. А 2 вересня 1945 року акт про капітуляцію Японії від імені СРСР підписав генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко. 
1963 року голова КДБ Володимир Семичасний подав лідерові КПРС Микиті Хрущову донесення підслуханих розмов Георгія Жукова за чаркою зі своїми фронтовими побратимами, друзями, який сказав таке: «Нельзя отрицать, что американцы нам гнали столько материалов, без которых мы бы не могли формировать свои резервы и не могли продолжать войну... У нас не было взрывчатки, пороха... Разве мы могли бы быстро наладить производство танков, если бы не американская помощь сталью?». 
Заступник радянського Верховного головнокомандувача знав реальну картину війни і це означає, що Жуков вважав: Радянський Союз власну війну з Німеччиною («Велику Вітчизняну») програв, бо не був здатен її продовжувати: тільки допомога з боку антигітлерівської коаліції дала змогу продовжувати бойові дії, нагодувати армію та тил, налагодити виробництво танків і зробити Червону армію боєздатною. Тож перемогу над нацизмом і його союзниками одержали Об’єднані нації. І всюди, на всіх фронтах, були українці. Треба знати, що згідно німецької статистики в «Русской освободительной армии» Власова служили не менше 300 тисяч росіян, а загальна кількість, яка служила вермахту, перевалила за 1,5 млн. Тут треба задуматися хто є хто. І не піддаватися на російську пропаганду та на їх послідовників в Україні, зокрема, телеканал «Інтер», який у своїй акції «Никто не забыт» представляє Івана Кудрю – організатора масового вбивства тисяч киян наприкінці вересня 1941-го, коли його команда терористів НКВС висадила в повітря 940 значних адміністративних житлових будинків у центрі Києва разом з їхніми мешканцями (а на додачу залишивши 50 тисяч люду без житла). 
Українці ніколи не були рабами, нікчемами. Вони воювали з нацистами та їхніми союзниками тоді, коли СРСР був другом Німеччини й Італії, коли Червона армія і радянський ВПК допомагали Гітлеру, коли Сталін і Молотов у листопаді 1940-го домовлялися з Гітлером про військово-політичний союз проти демократичних країн. 
Про російську психологію і їхніх правителів, яких вони породжують, дуже правильно сказала наша славна Ліна Костенко: 
І жах, і кров, і смерть, і відчай, 
І клекіт хижої орди, 
маленький сірий чоловічок 
накоїв чорної біди. 
Це звір огидної породи, 
Лох-Несс холодної Неви. 
Куди ж ви дивитесь, народи?! 
Сьогодні ми, а завтра – ви.
 
Ми, Українці – Європейська нація зі славною тисячолітньою історією, живемо в благодатному, багатому куточку Землі, заслуговуємо на нормальне, гідне життя, але ми маємо всі цього хотіти, домагатися. Не зупинятися на досягнутому, завершити Революцію Гідності, ввести в життя принципи демократії і верховенства права. 
_________________________________
Іван Маківничук 
заступник голови районної ради,
голова РО ВО «Свобода»
 

 

13.05.16
ВИСТАВА - Музична казка "СПРАВЖНЯ ПРИНЦЕСА" за мотивами твору Євгена Тищука "Принцеса без горошини". Сценічна інтерпретація Світлани Ілюк, майстерня викладача Ореста Пастуха, акторська трупа студентів 4 курсу інституту мистецтв. Відбулася в ІЛЬЦЯХ!!!+Фото

ВИСТАВА - Музична казка "СПРАВЖНЯ ПРИНЦЕСА" за мотивами твору Євгена Тищука "Принцеса без горошини". Сценічна інтерпретація Світлани Ілюк, майстерня викладача Ореста Пастуха, акторська трупа студентів 4 курсу інституту мистецтв. Відбулася в ІЛЬЦЯХ!!! Це дійсно дуже круто і професійно.Дякуємо Тобі, щиро Світланко!

детальніше
10.05.16
Міністр культури України Євген Нищук готовий підтримати фестивальний рух у столиці Гуцульщини – Верховині

Голова районної ради Іван Шкіндюк під час першого Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір», що відбувся в Івано-Франківську 6 – 8 травня, зустрівся з міністром культури України Євгеном Нищуком.

детальніше
10.05.16
Володимир Шухевич - Гуцульщина (1899)

"Гуцульщина" В. Шухевича ще за життя автора була високо оцінена його сучасниками. Іван Франко у статті "Огляд праць над етнографією Галичини в XIX ст." позитивно оцінив його етнографічну діяльність. Він писав, що в 90-х рр. на Галицькій Русі "виробляються збирачі нового типу, такі як Іван Колесса, Осип Роздольський, Володимир Гнатюк, Володимир Шухевич, що, обіймаючи широкі наукові горизонти, рівночасно стараються вичерпати запас етнографічних фактів у певній околиці... 

Володимир Шухевич звертає головну увагу на вистудіювання Гуцульщини з кожного погляду і являється головним впорядчиком етнографічного відділу на крайовій виставці 1894 р... Початок його монографії з численними ілюстраціями про гуцулів привернув увагу дослідників".

У статті "Українсько-руська література і наука в 1899 році" І. Франко відзначав, що про вартість праці В. Шухевича найкраще свідчить те, що вона ще в рукописі дочекалася перекладу польською мовою. А в статтях, які були опубліковані російською і чеською мовами, І. Франко назвав монографію В. Шухевича чудовою.

детальніше
10.05.16
Фоторепортаж.День пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відбувся на Співочому полі у Верховині.

9 травня, голова районної ради Іван Шкіндюк, депутати та працівники виконавчого апарату районної ради взяли участь в урочистому заході з нагоди Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відбувся на Співочому полі у Верховині.

Фоторепортаж радіо "вісті верховини" 101.7 FM
детальніше
06.05.16
Оголошення про конкурс на вільні радіочастоти опубліковано в газеті «Голос України»

У газеті «Голос України» № 82 від 6 травня 2016 року опубліковано оголошення  Національної ради про проведення конкурсу на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних радіочастот і конкурсні умови. Відповідні рішення регуляторний орган ухвалив 29 квітня цього року.

детальніше
05.05.16
Kонкурс фотосвітлин

«Героями» фото мають бути дівчата віком від 15 до 25 років. До участі у конкурсі запрошуються мешканки Верховинщини. Від однієї учасниці приймаються не більше 3-х фото.
Вимоги до фото:
• обов’язково наявність у кадрі однієї особи (дівчина) без ознак еротичного характеру;
• усміхнена і колоритна зовнішність;
• короткий підпис до фото: ім’я, вік, місце проживання, заняття, хобі тощо (3-4 речення);
• технічні вимоги: цифровий формат (JPEG, TIFF), максимально висока роздільна здатність (мінімум – 300 dpi);
• вертикальна орієнтація фото;
 
детальніше
01.05.16
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

ВЕЛИКДЕНЬ – одне з найвизначніших народних Свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає на території України серед Календарних Свят Наших Предків одне з найпочесніших місць. Витоки цього Свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. І хоч походження Свята стерлося в людській пам’яті, його календарно-обрядові особливості дозволяють осягнути витоки виникнення та етапи розвитку в часі. Наша громада відзначила це свято урочистим славленням!

детальніше
27.04.16
На Верховинщині заснували літературно-мистецьку премію імені Дмитра Ватаманюка

Днями, Верховинська районна рада оголосила конкурс на здобуття  районної літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка. Премія заснована згідно з рішенням Верховинської районної ради 24 грудня 2015 року на першій сесії ради сьомого демократичного скликання. Заснована вона з метою вшанування світлої пам’яті великого патріота і пропагандиста Гуцульщини, голови Всеукраїнського Товариства "Гуцульщина", видавця та упорядника Гуцульського календаря, члена правління обласної організації Спілки журналістів України, багаторічного редактора районної газети "Верховинські вісті", активного громадського діяча Гуцульського краю Дмитра Михайловича Ватаманюка.

детальніше
27.04.16
ТОП-10 найвищих вершин Українських Карпат:

1. Гора Говерла. Висота — 2061 м
2. Гора Бребенескул. Висота — 2032 м
3. Гора Піп Іван Чорногірський. Висота — 2028 м
4. Гора Петрос. Висота — 2020 м
5. Гора Гутин Томнатик. Висота — 2016 м
6. Гора Ребра. Висота — 2001 м


 

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: