Міністр культури України Євген Нищук готовий підтримати фестивальний рух у столиці Гуцульщини – Верховині
10-05-2016

 

Голова районної ради Іван Шкіндюк під час першого Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір», що відбувся в Івано-Франківську 6 – 8 травня, зустрівся з міністром культури України Євгеном Нищуком. 

Під час розмови обговорено питання збереження багатющої культурно-мистецької скарбниці Гуцульщини, зокрема Верховинського району, яку гуцули передають з покоління в покоління і яка сьогодні сяє веселковими барвами нового дня у рідних горах, на Прикарпатті та по всій Україні.

Іван Юрійович підняв питання про надання державної підтримки у спорудження Будинку культури в районному центрі, який знищено кілька років тому пожежею. Будинок культури має стати культурно-мистецьким автентичним центром усієї Гуцульщини. Євген Миколайович пообіцяв вивчити дане питання, після чого буде прийнято відповідне рішення.

 

 
Міністр культури України Євген Нищук у великому захопленні від гуцульської культури і мистецтва, тому готовий надати державну підтримку у проведенні одного-двох мистецьких фестивалів у столиці Гуцульщини – Верховині, за що голова районної ради Іван Шкіндюк висловив щире, сердечне спасибі міністрові. 
За матеріалами : verhovyna-rada.at.ua

10.05.16
Володимир Шухевич - Гуцульщина (1899)

"Гуцульщина" В. Шухевича ще за життя автора була високо оцінена його сучасниками. Іван Франко у статті "Огляд праць над етнографією Галичини в XIX ст." позитивно оцінив його етнографічну діяльність. Він писав, що в 90-х рр. на Галицькій Русі "виробляються збирачі нового типу, такі як Іван Колесса, Осип Роздольський, Володимир Гнатюк, Володимир Шухевич, що, обіймаючи широкі наукові горизонти, рівночасно стараються вичерпати запас етнографічних фактів у певній околиці... 

Володимир Шухевич звертає головну увагу на вистудіювання Гуцульщини з кожного погляду і являється головним впорядчиком етнографічного відділу на крайовій виставці 1894 р... Початок його монографії з численними ілюстраціями про гуцулів привернув увагу дослідників".

У статті "Українсько-руська література і наука в 1899 році" І. Франко відзначав, що про вартість праці В. Шухевича найкраще свідчить те, що вона ще в рукописі дочекалася перекладу польською мовою. А в статтях, які були опубліковані російською і чеською мовами, І. Франко назвав монографію В. Шухевича чудовою.

детальніше
10.05.16
Фоторепортаж.День пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відбувся на Співочому полі у Верховині.

9 травня, голова районної ради Іван Шкіндюк, депутати та працівники виконавчого апарату районної ради взяли участь в урочистому заході з нагоди Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відбувся на Співочому полі у Верховині.

Фоторепортаж радіо "вісті верховини" 101.7 FM
детальніше
06.05.16
Оголошення про конкурс на вільні радіочастоти опубліковано в газеті «Голос України»

У газеті «Голос України» № 82 від 6 травня 2016 року опубліковано оголошення  Національної ради про проведення конкурсу на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних радіочастот і конкурсні умови. Відповідні рішення регуляторний орган ухвалив 29 квітня цього року.

детальніше
05.05.16
Kонкурс фотосвітлин

«Героями» фото мають бути дівчата віком від 15 до 25 років. До участі у конкурсі запрошуються мешканки Верховинщини. Від однієї учасниці приймаються не більше 3-х фото.
Вимоги до фото:
• обов’язково наявність у кадрі однієї особи (дівчина) без ознак еротичного характеру;
• усміхнена і колоритна зовнішність;
• короткий підпис до фото: ім’я, вік, місце проживання, заняття, хобі тощо (3-4 речення);
• технічні вимоги: цифровий формат (JPEG, TIFF), максимально висока роздільна здатність (мінімум – 300 dpi);
• вертикальна орієнтація фото;
 
детальніше
01.05.16
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

ВЕЛИКДЕНЬ – одне з найвизначніших народних Свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає на території України серед Календарних Свят Наших Предків одне з найпочесніших місць. Витоки цього Свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. І хоч походження Свята стерлося в людській пам’яті, його календарно-обрядові особливості дозволяють осягнути витоки виникнення та етапи розвитку в часі. Наша громада відзначила це свято урочистим славленням!

детальніше
27.04.16
На Верховинщині заснували літературно-мистецьку премію імені Дмитра Ватаманюка

Днями, Верховинська районна рада оголосила конкурс на здобуття  районної літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка. Премія заснована згідно з рішенням Верховинської районної ради 24 грудня 2015 року на першій сесії ради сьомого демократичного скликання. Заснована вона з метою вшанування світлої пам’яті великого патріота і пропагандиста Гуцульщини, голови Всеукраїнського Товариства "Гуцульщина", видавця та упорядника Гуцульського календаря, члена правління обласної організації Спілки журналістів України, багаторічного редактора районної газети "Верховинські вісті", активного громадського діяча Гуцульського краю Дмитра Михайловича Ватаманюка.

детальніше
27.04.16
ТОП-10 найвищих вершин Українських Карпат:

1. Гора Говерла. Висота — 2061 м
2. Гора Бребенескул. Висота — 2032 м
3. Гора Піп Іван Чорногірський. Висота — 2028 м
4. Гора Петрос. Висота — 2020 м
5. Гора Гутин Томнатик. Висота — 2016 м
6. Гора Ребра. Висота — 2001 м


 

детальніше
26.04.16
Топ-15 Найкращих українських новинок! "Вісті радіо"101.7FM Квітень 2016

Топ-15 Найкращих українських новинок! "Вісті радіо"101.7FM Квітень 2016 
15  Марія Яремчук - Моя Весна  
14   Alekseev - ОMA
13    Гурт Будьмо - Плакала Kалина
12   Anna Mnishek - Ružica Si Bila (Bijelo dugme cover) 
11   Гурт Вертеп  - Іди Cину Пріч Од Мене 
10    Анастасія Приходько - Чоловіче Мій
09    Богдан Андрух   - На Твоїх Глибинах. 
 
детальніше
26.04.16
Давайте усі разом, проголосуємо, за цього хлопчину - він наше майбутнє, наша гордість. Допоможім неймовірній дитині, потрапити до фіналу телешоу "УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ-ДІТИ"

Давайте усі разом, проголосуємо, за цього хлопчину-він наше майбутнє,наша гордість. Допоможім хдлоцеві потрапити до фіналу телешоу "УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ-ДІТИ" 
Диме Волобуеву 8 лет. Он учится в школе. Любит танцевать и рисовать. Мальчик вместе с мамой Татьяной приехали на «Україна має талант Діти», чтобы продемонстрировать свой талант на всю страну. «Мы приехали сюда, чтобы победить – говорит маленький участник прямых эфиров. – Я очень хочу стать известным, чтобы обо мне все говорили и показывали на всех телеканалах».

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: