Народжена, щоб руйнувати стереотипи.
25-03-2016

Доброта, людяність, милосердя, щирість, порядність - основні якості педагога-організатора Верховинської  ЗОШ- інтернат  Лілії Грималюк. Лілія Василівна володіє  високими організаторськими здібностями, професійними знаннями та навичками. Вимоглива і принципова,  з почуттям відповідальності за доручену справу,  вміє і хоче працювати на перспективу, творча та енергійна, а ще ідейна та має неабияку здатність приймати та впроваджувати нове і прогресивне бачення  в своїй роботі.
Наприкінці минулого року саме пані Лілія взяла на себе всі організаційні питання, залучивши усі свої професійні якості і спробувала разом зі своїми вихованцями взяти участь у всеукраїнському проекті міністерства освіти і науки України та телеканалу «Плюс плюс»  «Це наше і це твоє», де змогла потрапити до 25-ти переможців з 5000 учасників та вкотре прославити свою рідну Гуцульщину і школу на всю країну.
Пані Лілія, розкажіть, як зародилась ця ідея спробувати свої сили  в конкурсі, якими були ваші перші кроки, щоб втілити цей проект на Верховинщині. 
 
Надихнув мене взяти участь в проекті не повірите,  мій син Матвійко. Одного разу, дивлячись по телевізору мультсеріали на телеканалі «Плюс плюс»,  ми разом побачили соціальну рекламу, в якій і говорилось про умови конкурсу. А вже наступного дня прийшовши на роботу у мене з’явилась чудова ідея, чому б нашим учням не спробувати взяти участь в цьому конкурсі. Так усі разом ми взялися до роботи. Учні написали чимало казок, віршів, розповідей та, звичайно, не обійшлось і без малюнків.
Потім наше журі, яке було сформоване з педагогів школи, відібрало кращі роботи  і ми відправили їх на адресу Інституту модернізації змісту освіти України з поміткою всеукраїнський проект «Це наше – це твоє» і очікували на результат.
Скажіть, скільки робіт прийшлося переглянути вашому журі? 
 
О так, дітки дуже активно включилися в творчий проект і ми розглянути близько 60-ти робіт. Так як у нашій школі навчаються діти з усього району, то і роботи вийшли дуже цікавими, бо кожна дитина хотіла якнайкраще розказати про своє село про свою родину і про своїх друзів! Та за умовами конкурсу одна школа могла надіслати тільки 10 робіт - саме таку кількість творчого доробку наших учнів ми обрали та надіслали до столиці нашої країни.
А зараз, якщо можна, трішки докладніше про самий конкурс. 
 
Взяти участь в конкурсі було дуже легко. Треба було придумати історію про свій рідний край чи намалювати малюнок . Потім вкласти в папку та надіслати на вказану адресу до зазначеної дати та обов’язково вказати автора та школу в якій він навчається.  Через два місяці творча група, до якої входять не тільки дитячі письменники а і відомі українські люди, визначать 25 найкращих робіт, а потім на початку року їх і оголосять переможцями.
Як ви і ваші учні дізналися про перемогу? 
 
Наприкінці року мені зателефонували з Києва і розповіли, що деякі наші роботи стали переможцями і ми потрапили до 25-ти найкращих з 5000 тисяч претендентів. Було надзвичайно приємно,  адже за умовами конкурсу кожна робота переможець буде екранізована відомим мультиплікатором і увійде до серії мультфільмів «Це наше –це твоє», які уже як рік транслює телеканал «Плюс плюс». 
Саме уже цього року нові серії мультика з’являться в ефірі з 17 березня, так що з нетерпінням будемо чекати і на наші гуцульські  прем’єрні екранізовані історії. Таке щасливе завершення нашої казки, але був ще несподіваний і дуже приємний початок. Після того, як нас повідомили про перемогу, організатори конкурсу на передодні новорічних свят надіслали  нашим школярам ціле море подарунків, а це різне шкільне приладдя: пенали, зошити, блокноти, олівці та фломастери.
Знаю пані Лілія, що ви не тільки щоразу дивуєте наш шкільний світ новими проектами та творчими ідеями, а ще велику увагу приділяєте благодійності та входите до складу скаутської організації «ПЛАСТ». Можете розповісти нам про вашу роботу в цьому напрямку? 
 
Все розпочалось з того, що до нашої школи в 2014 році завітала дуже шанована гостя зі Львова пані Оксана Яблонська, псевдо Яблунька, яка є зі складу керівників всеукраїнської скаутської організації пластунів. Відвідавши чотири школи району саме мені було запропоновано поїздку до Львова для участі у Всеукраїнському крайовому вишколі співу «На крилах пісні». Та головною ціллю поїздки було  ознайомлення з роботою організації та по приїзді додому створення такої ж організації тут у нас на Верховинщині.  Зараз ми активно включились в цей проект і надіюсь, що з Божою допомогою у нас усе вийде.
А що приносить вам ваша робота і які головні завдання та цілі ви ставите перед собою?
Моя професія - це моє стовідсоткове покликання, це не тільки неймовірне задоволення від щоденного спілкування з дітьми, а й велика відповідальність та усвідомлення того, які знання ти повинна дати цим молодим людям в умовах сьогодення. Я не уявляю себе більш ніким, як педагогом, це мій стан душі, моя суть. А головними завданнями для мене є донести до серця кожної дитини знання, досвід і практичні вміння. Виконати дві основні заповіді слова Божого: любити Бога всім своїм серцем і ближнього свого, як самого себе. 
 
 
Ось така вона, Лілія Грималюк, людина з великою душею, світлим розумом та з вірою в серці. Людина, яка не довіряє стереотипам  і завжди готова до особистих здобутків та досягнень, успішних проектів та новаторських ідей.
Олег Гапчук

 

25.03.16
В Укрзалізниці звільнили працівників, що видавали брудну білизну у поїзді Івано-Франківськ – Київ

Днями в “Укрзалізниці” розгорівся скандаль щодо брудної постільної білизни у вагонах потягів. Так, пасажири поїзда Івано-Франківськ – Київ поскаржились журналістам одного із центральних телеканалів.

детальніше
24.03.16
Аркан (Арґан, Оркан) є сакрально-ритуальним танком жителів карпатських гір - гуцулів.

Аркан (Арґан, Оркан) є сакрально-ритуальним танком жителів карпатських гір - гуцулів. Танцюють його зімкнутим колом або півколом з топірцями в руках. Танець поширений в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

"Аркан" є головним елементом обряду посвячення гуцульського двадцятирічного хлопця у легіні. Після участі у ньому він отримував право здійснювати танці, носити бартку (топірець) та підперезуватися широким паском, тобто ставав потенційним опришком . Перекази свідчать, що вперше гуцульський танець "Аркан" виконали витязі, які зійшли з гір. 

детальніше
22.03.16
16 років чекання: Георгія Гонгадзе поховають сьогодні у Києві

У вівторок, 22 березня, відбудеться поховання журналіста Георгія Гонгадзе, вбитого у вересні 2000 року. Цю інформацію ВВС Україна підтвердила адвокат Мирослави Гонгадзе, Валентина Теличенко. 

Як повідомляє BBC Україна, Георгія Гонгадзе поховають у Києві, на Подолі, на території церкви Миколи Чудотворця Набережного, що належить УАПЦ. Відспівування і прощання почнеться близько 12:00.

 

Під час похоронної церемонії не передбачено жодних виступів політиків чи інших публічних осіб.

детальніше
22.03.16
Освітянське Віче.

24 Березня у Верховині, на центральній площі біля УкрПошти, пройде Освітянське віче з актуальних питаннь, які торбують педагогів району. 
А зокрема, про використання бюджетних коштів в освіті та фінансування  закладів освіти на Верховинщинію. 
Запрошуються освітяни, жителі району, владні структури, депутати. 
Початок 0 12:15 за Київським часом. 
Не будьте байдужими-це  Надзвичайно важливо!
детальніше
21.03.16
Ось і відбувся захід присвячений поезії. ГО "Молодь нової епохи" згуртувала в творчій атмосфері талановитих людей Верховинського району.

Учасниками літературного вечора були Іван Терлюжак, с. Пробійнівка, Іванна Словак с. Криворівня, Микола Прокоп'юк с. Буковець, Ірина Капак смт. Верховина, Сніжана Николюк-Марфієвич смт. Верховина, Любов Шикман с. Перехресне, Галина Шатрук с. Криворівня, Роксолана Мартищук с. Криворівня також музичний супровід Арсен Мартищук - скрипка і Тарас Морощук - гітара. Були прочитані прекрасні рядки на тематику патріотичності, любові. Багато віршів присвячені героям нашої держави, які віддали своє життя за Україну. Верховинщина багата на талановитих людей. "Літературні посиденьки"- це перш за все дотик до прекрасного.

детальніше
21.03.16
З’явилося відео, на якому бійці ЗСУ мирно спілкуються з бойовиками «ЛНР»

Обидві сторони знімали «переговори» через річку на камеру

У мережі з’явилося відео, на якому українські бійці через річку розмовляють з бойовиками «ЛНР». Обидві сторони знімали «переговори» на камеру.

Відео опублікував на своєму каналі український волонтер Євген Каплін, який возить речі та гуманітарну допомогу в українські села і міста, що знаходяться на лінії вогню. За його словами, автором відео є Маша Малевська. Вона у соцмережі його прокоментувала так: «Встретились, поговорили (с)».

 

детальніше
19.03.16
Культурно-мистецькі заходи села Волова

У с. Волова вже багато років дружно співпрацюють в одному приміщенні клуб, бібліотека і початкова школа.
8 березня жителі села, а особливо жінки, отримали приємний подарунок – святковий концерт «Жінка – краса земна».
Організували цей захід зав. клубом Соколюк Марія Михайлівна та вчитель початкових класів Соколюк Наталія Іванівна. Матерів, бабусь, сестричок зі святом весни вітали і дошкільнята, і учні, і студенти. Марія Михайлівна подарувала жінкам і дівчатам квіти. Надовго запам’ятаються всім гуморески п’ятирічного Юрка Дячука, артистична декламація Софії Шкодяк, дебютний виступ вокальної групи клубу та віртуозна гра музикантів Антона Гуцинюка та Василя Соколюка.
Слід відзначити і систематичну роботу бібліотекаря Цвілинюк Ганни Юріївни. 28 лютого у клубі був проведений змістовний вечір до 45-річчя з дня народження Лесі Українки та Міжнародного дня рідної мови.
13 березня в бібліотеці с. Волова відбулася літературна година «України слово – народу мудрість і Тараса заповіт».
 

 

детальніше
18.03.16
Роксоланині замальовки пером

Творча, енергійна, комунікабельна – так про Роксолану МАРТИЩУК відгукуються у колі друзів. Дівчина не тільки завоювала повагу знайомих, а й бере активну участь 
у громадському житті молоді. І на додачу – має хист до літературної творчості.
-Роксолано, розкажи читачам трішки про себе.
– Я з Криворівні. Наразі – студентка V курсу ЧНУ ім. Ю. Федьковича, вивчаю англійсько-український переклад. У житті моє кредо: «Рух – це життя. Рух – це розвиток. А розвиток – це невід’ємна складова існування». Не можу жити без книг. Вони для мене – джерело енергії і мудрості. В них можна знайти відповіді на всі питання. Ще захоплююсь мистецтвом фотографії, адже за допомогою фото можна передати моментами прихований сенс речей, справжність і різнобічність життя. 
 
детальніше
18.03.16
Фотографія. Поки що захоплення...

Нічого в житті не буває просто так, – впевнений Василь ДЯЧУК. Закінчивши школу у Верховині, він спробував себе віднайти на юридичному факультеті Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. Далі була робота в Києві, та через деякий час доля повернула його додому – в рідні Карпати, де Василь віднайшов своє покликання – фотографію. Тепер, щоб займатися якоюсь справою, не потрібно мати відповідну освіту, головне, перш за все, – бажання. Так само і з фотографією: за допомогою інтернету та інших ресурсів можна вивчити її ази: читаючи, я зрозумів, як уловлювати вдалі кадри, а щодо обробки – в нагоді стали відеоуроки, – розповідає молодий фотограф

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: