Другий бік медалі
16-07-2015

 

Останнім часом звідусіль ми чуємо багато нарікань та звинувачень на адресу Верховинського автотранспортного підприємства (АТП). Навколо підприємства точиться маса пліток, мовляв, уже за місяць АТП – банкрут, до вересня його розформують, у боксах та гаражах уже нічого немає, бо те, що нажито  за останні 30 років добро, усе продали чи порозкрадали. Я вирішив з’ясувати, чи це правда та поговорити з працівниками підприємства. 
Розпочнемо з того , що на подвір’ї АТП рік тому була головна естакада, її разом з невеличким шматком землі було віддано, не знаючи ким і не знаючи кому, а потім і зовсім знищено загадковим власником. Зведено навколо неї огорожу, яка таким чином погіршила виїзд та заїзд маршрутних автобусів. Керівництвом АТП на чолі з Володимиром Бараном естакади прийшлося зводити прямо у боксах,адже автобус не може виїхати на маршрут  без технічного огляду. Випускну естакаду працівникам прийшлося звести при виїзді майже впритул з головним офісом. За останні 4 місяці підприємство змогло придбати  ще три автобуси марки ПАЗ та відкрити два рейси в села Дземброня і Великий Ходак. 
Як запевняють мене працівники, усі звинувачення на адресу теперішнього керівництва безпідставні, адже до приходу В. Барана на підприємстві панувала суцільна розруха. Транспорт, що був на балансі – це дві бензинові «Газельки», старі «ПАЗи» ще 70-х років, вироблені за часів Союзу, які зараз гордо вишикувались в шеренгу на подвір’ї АТП і носять промовисту назву «брухт». 
Зарплата працівників не була виплачена за цілих 6 місяців. З приходом нового керівництва борги по зарплаті погасили не за цілих 50 днів. Одразу планувалося купити два нових автобуси. Але, як завжди, не дозволили це зробити  наші «файнецькі» дороги. Було прийнято рішення закупити автобуси, які були вже у експлуатації та перевести їх на дизельне паливо. Це дало змогу з економити гроші на паливі, особливо на рейсах до віддалених сіл району. 
В буремні часи Майдану попри всі заборони влади та обласного ДАІ тільки В. Баран надавав автобуси верховинцям, щоб ті могли потрапити до Києва. Просив він для цього тільки 250 гривень, щоб виплатити водієві за дорогу. 
Розпочався капітальний ремонт самого приміщення АТП, кабінету бухгалтерії, а на другому поверсі відремонтовано три кімнати для відпочинку водіїв, в яких не тільки зроблено ремонт, а й закуплено меблі від столів до диванів. Те, що бокси на підприємстві порожні, теж не відповідає дійсності. Там є чимало різного роду станків, кузня, зварка, велика кількість робочого інвентарю. За останніх 5 років на подвір’ї підприємства так вийшло, що жодного разу не ступила нога чиновника нашого району. Зовсім нещодавно біля входу АТП побував уже колишній голова РДА Я. Скуматчук, який обіцяв повернути підприємству коефіцієнт 1,5 на пільгове перевезення громадян, але далі слів справа так і не дійшла.   
А ось на засіданнях Народної ради уже давно ведеться дискусія, щоб з вересня цього року розірвати контракт з діючим керівництвом АТП і віддати його в руки підприємців-перевізників. Та чи логічно це, а головне чи доцільно? В такому разі в автопарку в АТП залишиться уже згадана шеренга автобусів-брухту і дві бензинові «Газелі». Підприємців-перевізників у районі максимум 5 чоловік, хто захоче брати на себе таку відповідальність, їздити просто не буде чим. 
Так, існує чимало проблем, зараз автобуси часто ламаються, зриваються рейси, головною проблемою звичайно, є наші дороги, які своїми ямами та вибоїнами доводять наші маршрутки до «сказу». Комплектуючі, які важко знайти не те що в районі, а в цілій  області, особливо це стосується таких марок автобусів, як «Богдан» та «Еталон». До речі, відділ освіти району теж зіштовхнувся з цією проблемою і добре про неї знають.  
Звичайно, не завадило б нашим касирам на автостанції бути більш толерантнішими та ввічливими. А ще ця постійна бюрократія і , звичайно, деякі люди, які ставлять палки  в колеса, не даючи працювати іншим чи то із заздрощів, чи то просто хочуть прихопити собі до рота ласий шматок пирога, коли він уже став  достатньо солодким  і смачним за ці 5 років.  Додати сюди ще нарахування комісією району так званих балів з обслуговування і надання їх підприємству чи іншим перевізникам. Але чи чесно вони нараховувались, зараз вирішується в декількох судах, один з яких керівництво АТП уже виграло. Зазирнути хоча б на 5 хвилин в суть цієї проблеми, стає зрозумілим, що не все так погано в домі під назвою Верховинське АТП, хоча роботи ще достатньо та головне, що вона проводиться в правильному напрямку.
P.S. Зупинки «тутки» і «тамки» немає
Водії Верховинського АТП звертаються до жителів району не просити їх зупинятися на невизначених зупинках, адже саме через це за останні два місяці в області скоїлось  7 ДТП, в яких загинуло 4 людини. Для висадки пасажирів в кожному селі існує автобусна зупинка, поблизу якої стоїть відповідний знак. Просимо з розумінням поставитися до вищесказаного та дотримуватися правил дорожнього руху. 
Олег Гапчук

16.07.15
Тобі, Надієчко!

Тобі, Надієчко! 
Викрали дівчину і кинули за ґрати!.. 
…Без краплі лицарства, без честі, без лиця, 
Феміди путінської ниці бюрократи, 
Мов ті собаки, брешуть без кінця. 
 
Глуха й сліпа «Феміда» ця, недремна, 
Усюди носа тиче, устромля… 
Та обмовляє, звинувачує даремно, 
Бо… така воля карлика з Кремля. 
 
детальніше
15.07.15
Михайлове хоробре серце

Про таких, як Михайло Коземчук  з Ільців, не можна сказати нічого поганого, і таких людей, як він, зараз дуже мало не тільки в районі, а й по всій нашій Україні.  Знаю Михайла ще зі школи, хоча й молодший він за мене на цілих 7 років. Мені завжди було приємно спілкуватися з ним, адже саме гострий не за роками розум відрізняв цього хлопця від його однолітків. Коли інші ганяли м’яча і вперше смакували десь за школою нікотин, Михайло читав книги – переважно легендарні шедеври Е. Хемінгуея, І. Тургенєва, З. Фрейда та інших. 
 
детальніше
17.06.15
Руслан Трач Записки Писаного Каменя. Частина третя "Таємниця"

Кажуть, над нами, над людьми, лиш бог більший від нас, та й,може, ще якась сотня ангелів, а так - то гет немає ніц величнішого і мудрішого, ніж людина. Ай, яка утіха і радість, який великий гонір і пиха. І …сліпота. То ж яким треба бути сліпим, аби не розуміти велич і масштаб всесвіту, аби себе покласти на вершину цего всего!
Ми спостерігаємо безліч менших форм життя, які навіть нездатні мати будь - яке уявлення про наше існування. Візьмемо до прикладу якогось хробака, шо риється в землі. Чи здатен він бачити той світ, який нам відкритий?

детальніше
17.06.15
Хлопчик з Івано-Франківська вивів на поле гравця "Ювентуса" у фіналі ЛЧ

 
У квітні у соціальній мережі Facebook проходила Акція "Супроводжуй футболістів на фіналі Ліги чемпіонів УЄФА у Берліні 2015". 

За її результатами дев'ятирічний Владислав Паук із Івано-Франківська став переможцем та отримав унікальну нагоду супроводжувати гравця однієї з найкращих команд світу на поле перед початком фінального матчу.

 

детальніше
16.06.15
Василь Пилип'юк: «Верховина – це моя колиска»

Для Василя Пилип’юка – видатного фотомайстра, президента видавничого підприємства «Світло й Тінь», творця художніх фотографій, значна частина яких вже увійшла до кращих надбань культурологічної спадщини і за які він удостоєний високих звань лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України – кожен приїзд у Верховину – це свято зустрічі з юністю, із собою молодим. Та, на жаль, через, навіть у 65 літ, дуже напружений ритм життя митця, така нагода випадає нечасто. 

детальніше
16.06.15
Василь СКРИПНИЧУК: «Стільки буде об’єднаних громад, скільки захочуть люди»

На ХХХ сесії районної ради говорили про адмінреформу, розглянули 17 питань і таємно обрали заступника голови ради Перед початком ХХХ сесії районної ради засідала президія, яка й вирішила, які основні питання роз- глянуть на І пленарному засіданні. 
 
детальніше
16.06.15
Іван ДОМАНСЬКИЙ голова Верховинського відділення Асоціації деревообробників Прикарпаття «лісові Ресурси мають працювати на місцеві громади» Деревообробників «загнали» на аукціони, куди допускають усіх, навіть монополістів, які штучно піднімають ціну на ліс

На Верховинщині основу деревообробної галузі складають малі та середні підприємств. На жаль, вони не спроможні конкурувати із крупним бізнесом, який найчастіше заходить із більш промислових областей та постійно прагне захопити цей ринок, але не для переробки на місці, а експортувати деревину кругляком. У цьому випадку втрачають місцеві деревообробники, люди страждають через відсутність робочих місць, зменшуються надходження до місцевих бюджетів.
Останнім часом, на всіх рівнях ведуться розмови та впроваджуються реформи децентралізації влади, але й далі спостерігається прагнення чиновників Держлісагентства погоджувати непрозорі правила із продажу деревини для переробників, віддаючи перевагу монополістам. Це може знищити деревообробну галузь та економіку більшості районів.
Який вихід пропонує Асоціація деревообробників Прикарпаття? Із таким запитанням редакція «ВВ» звернулася до голови Верховинського відділення Асоціації деревообробників Івана ДОМАНСЬКОГО:
На сьогоднішній день проблема деревообробників у тому, що чиновники Державного лісового агентства вважають, що головне їхнє завдання і найбільша вигода для держави буде, коли за максимальну ціну продадуть товар. При цьому вважають, що деревина в необробленому вигляді – це і є товар. Не враховуючи абсолютно при цьому – хто його купить, що з ним зроблять, який розвиток надалі отримає те підприємство, котре придбає деревину.
 
детальніше
16.06.15
Чому Порошенко звільнить Наливайченко та інших представників Фірташа у владі! Володимир Бойко

Я давно знав, що голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко слабий на голову. Але не думав, що настільки. Як видно, хвороба стрімко прогресує, що призводить до приступів словоблуддя, розповідей про помічника президента Росії Суркова, який, начебто, керував снайперами на київському Майдані, та заяв, що якийсь заступник Генпрокурора Яреми став співвласником скандально відомої компанії «БРСМ-Нафта».

Якщо раніше з Наливайченка просто сміялись, то в останньому випадку він, здається, влип і влип ґрунтовно.

детальніше
16.06.15
Неординарна історія трапилася на останньому дзвонику в одній із шкіл міста Коломия.

Марко Левандовський, випускник, що отримав золоту медаль, вийшов до мікрофону і передав свою медаль однокласниці, яку вчителька позбавила аналогічної нагороди через упереджене ставлення.

"Ці слова, я хочу сказати для Олі Мацюк. Ти не одержала золоту медаль, хоча як ніхто її заслуговувала, тому це твоя медаль"

 

детальніше
Обласні новини
21.08
Проект "26 українців, що змінили історію"

тисни на фото, щоб переглянути

21.08
Увага! Оголошення!

вологість:

тиск:

вітер: