Зустріч місії ОБСЄ з керівництвом Верховинської районної ради
05-02-2016

Вчора, 4 лютого, у кабінеті голови Верховинської районної ради відбулася зустріч голови районної ради Івана Шкіндюка зі  спостерігачами ОБСЄ п. Мірославом Демко зі Словакії та п. Андреасом Сампсоном з Данії. У зустрічі також взяли участь заступник голови районної ради Іван Маківничук, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Всеволод Ватаманюк та сільський голова с. Красноїлля Михайло Дзюбак. Основна тема зустрічі – децентралізація влади. 

Спостерігач ОБСЄ п. Мірослав Демко поінформував присутніх про три головних аспекти моніторингової місії ОБСЄ.  Перш за все –  моніторинг безпеки заходу і сходу, другий аспект – забезпечення прав людини, національних меншин, ну і третій – моніторинг процесів децентралізації органів влади в Україні. Представник ОБСЄ п. Мірослав поділився досвідом проведеної децентралізації у Словакії, яка пройшла ще 12 років тому. При цьому наголосив на труднощах, з якими зіткнулися словаки, і як нелегко проходили реформаторські процеси, допоки не окреслилася прийнятна для людей модель управління на місцях.

Представник місії ОБСЄ п. Андре звернувся до керівництва ради для отримання інформації  з приводу децентралізація влади у районі, яким чином він має бути реформований , як до цього ставляться територіальні громади.

Голова районної ради Іван Шкіндюк, привітавши представників місії на Гуцульській землі, коротко охарактеризував соціальний, економічний та культурно-духовний розвиток найвисокогірнішого в Україні Верховинського району. Район має свою самобутню історію, свій етнодуховний аспект, етномову, етномистецтво, етномедицину, етноландшафти, етнотуризм. Матеріальна і духовна культура гуцулів, зокрема традиції, звичаї, побут гуцулів, які збереглися від предків у наших горах, можуть бути знищені у зв’язку з децентралізацією влади, оскільки децентралізація робить акцент на економічній вигоді для державного бюджету, при цьому забуває про духовний стан суспільства.  Іван Юрійович сказав також про те, що люди у горах добре пам’ятають гіркий досвід бездумного об’єднання територій за часів СРСР, коли розвивалися лише ті села, які були ближче до центральних садиб колгоспів, а  навколишні – занепадали, тому що про них ніхто не дбав, не турбувався. Їх було кинуто напризволяще.

Очільник району констатував, що Верховинський район має селищну та 21 сільські ради, є навіть такі сільради, до яких немає під’їзду. Коли об’єднувати громади, та ще й з такими  дорогами, а точніше – бездоріжжям, тоді жителям сіл потрібно буде долати незначну  відстань годинами довше, дітям же добиратися до школи по цілій днині. Про які медичні послуги чи приїзд «швидкої» до хворого по бездоріжжю за 20 хвилини можна говорити. Іван Юрійович звернув увагу на те, що потрібно спочатку зберегти район, налагодити інфраструктуру, залучати інвесторів для його розвитку, а вже потім говорити про децентралізацію. Якщо до людей не будуть прислухатися чиновники зверху – буде народний протест. У Польщу під час децентралізації збережено два гірські райони – Бещадський і Ліський. Люди відстояли їх, будемо і ми відстоювати збереження нашого гірського району, відстоювати спільно з іншими гірськими регіонами України.

Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Всеволод Ватаманюк підкреслив, що децентралізація нанесе сильний удар жителям району, оскільки є такі села, що фінансуються лише на 35 відсотків, і коли не буде фінансування – то потрібно буде закривати соціальні заклади, що понесе за собою скорочення робочих місць – селяни змушені будуть покидати рідні гори, виїжджати за межі гірського краю, щоб вижити.

Заступник голови районної ради Іван Маківничук звернув увагу представників ОБСЄ на те, що жителі району в основному живуть за рахунок прибутків від сільського господарства, тому якщо район поділять, заберуть полонини, на яких вони випасають велику рогату худобу влітку, люди будуть позбавлені засобів до життєдіяльності. Район буде з кожним роком занепадати. Цього допустити не можна.

На завершення представники ОБСЄ подякували голові районної ради та присутнім співрозмовникам за надану можливість зустрітися і поспілкуватися, а голова ради Іван Шкіндюк закликав гостей до співпраці.

 

Джерело:http://verhovyna-rada.at.ua

02.02.16
2-го лютого не стало лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка. До вашої уваги — найяскравіші цитати відомого українського музиканта.

Пам’яті Кузьми: 25 найкращих цитат музиканта 

2-го лютого не стало лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка. До вашої уваги — найяскравіші цитати відомого українського музиканта.

1. Чим більше хочеш взяти від життя — тим менше воно хоче тобі дати.

2. Люди! Гарного вам дня, хоча я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок чи субота і пофіг, вбивайте хамство посмішкою.

3. Кабачкова ікра в армії — майже те ж, що на волі — ікра червона.

4. Хамство — це кал, який виходить через рот!

5. Колись Чехов сказав дуже життєву річ: кожна дія, яку ми робимо зараз, вже в цей момент впливає на наше майбутнє. Можна опустити руки, сказати: немає грошей, немає бажання... А можна засукати рукави і вже зараз починати плекати своє майбутнє! 

Джерело:Так люблю той Львів, що бракує ми слів ;)

детальніше
02.02.16
Від першого класу – до діамантового весілля

У січні минуло 60 літ, як Марія Іванівна та Дмитро Васильович ЗУЗЯКИ з Красника 
живуть у парі
Не думали, що стануть парою
айшовши у перший клас Ільцівської школи, вони не думали, що стануть парою на все своє життя. Марічка Тимофійчук – чорноока, кучерява, кругленька дівчинка – сіла за першу парту і відразу сподобалася спокійному, білявому хлопчику, який сів позаду – Дмитрикові Зузяку. Так вони провчилися разом чотири роки, які їм запам’яталися тим, що змінювались панівні країни. Марія Іванівна розповідає: «Прийшла Польща – вчились по-польськи, прийшла Німеччина – вчились по-німецьки, прийшла потім Росія – вчились по-москальськи. Але Україна завжди була рідна, одна. Змінювались влади, але Господня влада вічна». 
 
детальніше
02.02.16
Kонкурс фотосвітлин

Дівчина красна,як сонечко ясна! 

Під такою назвою редакція «ВВ» розпочинає 
Kонкурс фотосвітлин 
«Героями» фото мають бути дівчата віком від 15 до 25 років. До участі у конкурсі запрошуються мешканки Верховинщини. Від однієї учасниці приймаються не більше 3-х фото.
Вимоги до фото:
•  обов’язково наявність у кадрі однієї особи (дівчина) без ознак еротичного характеру;
•  усміхнена і колоритна зовнішність;
•  короткий підпис до фото: ім’я, вік, місце проживання, заняття, хобі тощо (3-4 речення);
 
детальніше
29.01.16
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ТА СЛАВА ГЕРОЯМ!

29 січня 1918 року під Крутами (130 км від Києва) відбувся бій між 4-тисячною більшовицькою армією Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. Бій тривав 5 годин. Всі студенти загинули. Перед смертю учень 7 класу Пипський першим почав співати гімн України, його підхопили інші.

детальніше
29.01.16
Ви наророджені Майданом, який Вас скине.

Новообрана влада після Великого Майдану Гідності вже другий рік поспіль обіцяє людям, так зване, покращення, проте у дійсності український народ залишається «холодний», «голодний» та занурений у територіальну війну з російським окупантом.

детальніше
27.01.16
Ми за Brunettes Shoot Blondes

Стали відомі імена 18-ти музикантів та гуртів, які візьмуть участь у півфіналі Національного відбору на "Євробачення-2016".

Список опублікований на сайті каналу СТБ. Трансляції виступів виконавців показуватимуть на "СТБ" та "UΛ:Перший".

Тож у півфіналі візьмуть участь:

детальніше
26.01.16
Топ-15 Найкращих українських новинок! "Вісті радіо"101.7FM Cічень 2016

 15   XAC & Ірина Доля   Біла Зима   
14    Ольга Короленко Деруни
13    Наталя Май та Діти України   Дід Мороз (Лагідно Просимо) 
12    IZI band   Зупинись 
11   Західний Подих Світанок
10    MYOPIA  Wrong
09   Тіна Кароль   Віра, Надія, Любов
 
детальніше
25.01.16
На окупованих територіях Донбасу від грипу померли близько 300 осіб.

Про це 24 січня повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

У прес-службі зазначили, що окупаційна влада Донбасу не спроможна забезпечити місцеве населення необхідною медичною допомогою, що призводить до ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації.

детальніше
25.01.16
Дату старту нової патрульної поліції Івано-Франківська змінено

За попередньою інформацією поліцейські мали скласти присягу 30 січня 2016 року. Про це 17 січня на своїй сторінці у мережі Фейсбук писав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: