І задзвеніла на всі гори музика великого Маестро
16-02-2016

   У столиці Гуцульщини – Верховині на свято Стрітення Господнє відбулася презентація книги «Гуцульські співанки» Романа Кумлика, яку упорядкував заслужений журналіст України Василь Нагірняк. До книги увійшли найвідоміші авторські співанки та співанки, зібрані й записані Романом Петровичем на Гуцульщині. Лунали музики від перевалу до перевалу – чути було аж у Косові, як капели гуцульських музикантів вигравали гуцульські мелодії Великого Вчителя, славного Маестро, музиканта-віртуоза Романа Кумлика. Зал був переповнений шанувальниками, друзями, колегами, учнями музиканта, гостями звідусіль,  які любили, люблять і завше пам’ятатимуть чарівника гуцульських струн, незрівнянного артиста, чудового друга та просто хорошу людину.

Учасників презентації привітали та мовили щире слово про Романа Кумлика голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, заступник голови районної ради Іван Маківничук, голова райдержадміністрації Олег Лютий, голова Івано-Франківської обласної організації НСПУ Євген Баран,  член Національної Спілки письменників України, генеральний директор ОТБ «Галичина» Ольга Бабій, заслужений журналіст України Володимир Безгачнюк, заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Корнелюк, Верховинський селищний голова Верховини Василь Мицканюк й інші.

Він і досі горить, як ватра, – у вічному пломені музики. Смичком торкався він небес. Гуцульський віртуоз. Людина музики і світла. Він житиме в душі і серці Гуцульщини та України», –  про гуцульського маестро та його мрію видати книгу гуцульських співанок розповів упорядник книги заслужений Василь Нагірняк.

Голова районної ради Іван Шкіндюк сказав про те, що Роман Петрович зробив вагомий внесок у відродження призабутих співанок, призабутої музики наших пращурів,  гуцульського фольклору, традицій, звичаїв, обрядів. Пам’ять про Маестро Романа Кумлика житиме вічно. Гуцульщина завше пам’ятатиме свого вірного сина як неперевершеного у музичному світі скрипаля, музиканта-віртуоза, який умів майстерно  грати на будь-якому музичному інструменті.

Учасники презентаційного заходу переглянули виставку виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки. Діяла також книжкова виставка.

Заступник голови районної ради Іван Маківничук поділився інформацією з історії життя далекого 2000-го року, коли вперше у Верховинському районі разом з Романом Кумликом приймали та зустрічали гостей нашого краю, туристів – зустрічали  з гуцульською музикою, співанками.

Іван Михайлович розповів, як великий музикант надихнув його на складання гуцульських співанок. Не обійшлося без співанки і цього разу – співану присвячено  Роману Петровичу:

 

Ми тут усі си зибрали,

В цю святкову днину,

Щоб згадати й прославляти

Велику людину.

 

Ромко Кумлик нас прославив,

Нашу Верховину,

Свою рідну Гуцульщину,

Всю свою родину.

 

Талант мав він від природи

Людий веселити.

Файно грати тай співати,

Музикантів вчити

 

Добре, що дочка Наталя

Скрипочку узєла,

Бо відчула волю тата,

Музей оживила

 

Збережімо Гуцульщину,

Рідну Україну,

Наші танці та співанки

Мову солов’їну.

 

«Є люди, які ще за життя стають легендою. Такою людиною-легендою у мистецькому світі був Роман Кумлик – музикант-віртуоз, скрипаль від Бога, Гуцульський Паганіні, який передчасно відійшов у вічний світ Господньої музики 22 січня 2014 року.  Роман Кумлик був Володарем музики гір. А вона для неї була нескінченною повінню мелодії, що заливала Карпати українські, польські, румунські, била частим джерелом з-під Говерли, котилася хвилями Пруту і двох Черемошів, промовляла тисячоліттями, що й досі дрімають під мегатоннами нерозгаданої Богині-матері у Терношорі, ховаються у печерах, недоступних і таємничих. До болю жаль, що не почуємо більше тієї музики. Але яке щастя, що ту музику ми чули…»  –  до аудиторії промовила словами радості та смутку у голосі заслужений журналіст України Ольга Бабій.

 

Кожен з присутніх у залі подумки згадав Романа Петровича та подякував дорогому Ромкові  за його неперевершену музику, за творчість, за той внесок,  який він вніс для кожного особисто, за ту скрипку, цибали, сопілки…За музику…

Гуцульщина, вічнозелені верховини, родина Романа Петровича, верховинська влада та відділ культури і мистецтв щиро дякують усім шанувальникам віртуозної музики великого Маестро, поціновувачам автентичного гуцульського мелосу з усієї України та закордоння, які прибули на презентацію книги «Гуцульські співанки» Романа Кумлика на зустріч з музикою  Гуцульського Паганіні.

 

Прес-служба Верховинської районної ради

15.02.16
Досить часто активну участь у визвольній боротьбі Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії брали цілі родини — батьки і діти, брати і сестри, чоловіки і дружини.

Досить часто активну участь у визвольній боротьбі Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії брали цілі родини — батьки і діти, брати і сестри, чоловіки і дружини. Подібних прикладів є сотні, а може, й тисячі. До таких належать і брати Дмитро та Володимир Сойки, родом із с. Селиська Пустомитівського району Львівської області. Щоправда, серед вихідців із Лемківщини, де ті відзначилися у складі відділів УПА, їхні імена залишаються невідомими.
Дмитро Сойка народився 6 листопада 1917 р. Закінчив 4 класи народної школи, працював на господарстві. Молодший брат Володимир, народжений 22 березня 1922 р., після 7 класів народної школи здобув фах шевця. У 1938 р. Дмитро став членом ОУН, відтак служив V польській армії в 22-му полку кавалерії. За завданням Організації у 1941 р. вступив до української поліції у Львові. Гам служив також і брат Володимир. У липні 1944 р. обоє зі зброєю залишають службу німцям і переходять в УПА на Закерзонпі.

детальніше
14.02.16
Для мене танці - це рух,а рух – це життя

Вона надзвичайно харизматична та енергійна. Завдяки танцю ця молода красива дівчина забуває про проблеми, знімає будь-який стрес та втому, покращує самопочуття та настрій. Знайомтесь: керівник аматорського танцювального колективу «Черемош» Юлія Смолинець. 
 
детальніше
14.02.16
Генеральний консул Румунії п. Елеонора Молдован започатковує співпрацю Верховини з Європейським Союзом
 12.02.16 року, в залі засідань Верховинської районної ради відбулася зустріч з генеральним консулом Румунії в м. Чернівці Елеонорою  Молдован  голови районної ради Івана Шкіндюка, депутатів районної ради, голови райдержадміністрації Олега Лютого, селищного та сільських голів, керівників підприємств, установ, організацій, представників громадських об’єднань, засобів масової інформації.
детальніше
13.02.16
Учасниця №2

Учасниця №2 
Kонкурс фотосвітлин 
«Героями» фото мають бути дівчата віком від 15 до 25 років. До участі у конкурсі запрошуються мешканки Верховинщини. Від однієї учасниці приймаються не більше 3-х фото.
Вимоги до фото:
• обов’язково наявність у кадрі однієї особи (дівчина) без ознак еротичного характеру;
• усміхнена і колоритна зовнішність;
• короткий підпис до фото: ім’я, вік, місце проживання, заняття, хобі тощо (3-4 речення);
• технічні вимоги: цифровий формат (JPEG, TIFF), максимально висока роздільна здатність (мінімум – 300 dpi);
• вертикальна орієнтація фото;
• контактний телефон.
На конкурс не приймаються:
• фотографії, невідповідні тематичним вимогам;
• фото низької якості, з дефектами і високим ступенем стиснення; підписами, логотипами, рекламою.
Відправляти фото потрібно 
на e-mail: ver.visti@gmail.com
або заносити у редакцію «ВВ»
за адресою: вул. І. Франка, 107 (каб. № 1).
Проголосувати за фото можна буде, вирізавши купон із газети, і занести у редакцію «ВВ», чи надіслати поштою на адресу: 78700, смт Верховина, вул. І. Франка, 107 (з поміткою «Фотоконкурс»).
Конкурс проводитиметься 
з 1 лютого 2016 р. до 15 червня 2016 р. включно.
Переможців чекають 
гонорові грошові призи!

детальніше
13.02.16
Священик Української Греко-католицької церкви Олег Кобель написав відкритого листа до "Дзідзя". Він є парохом зі Стрийського району, очолює комісію у справах мирян та відділ сорту в УГКЦ у Львові.

 "Одного разу я вирішив догодити своєму сину і пішов з ним на ваш концерт. Дитина попросила про такий подарунок. Я не горів бажанням, - пише священик. - Але ця мольба в очах сина робить часом з нами, татами, нереальні речі. Ми пішли, спочатку було весело. Але сказати, що я чув себе незручно, це нічого не сказати. І не тільки тому, що я священик, а тому, що тато і українець. Від тексту деяких пісень я втягував голову в плечі, по самі вуха."Отець високо оцінює музичні таланти співака-земляка - Михайла Хоми з сусідньої Яворівщини."Річ не про ваш професіоналізм, з цим все нормально. Супровід, імпровізація, харизма – цього не віднімеш. Мені в дечому імпонує ваш самобутній стиль, креатив. Я щиро сміявся, коли ви колядували на Церкву чи писали лист до святого Миколая. І пісня про айфон мені також сподобалася."

детальніше
12.02.16
Прикарпатці вимагають від бізнесменів вивезти тонни шкідливої тирси з села Полянки

Громада села Полянки, що на Прикарпатті, занепокоєна тим, що уже п’ять років під людськими садибами лежать гори тирси. І як тільки почнеться відлига, отрута від перегнилих відходів потрапить у місцеві водойми, а далі і в карпатську ріку Білий Черемош. Але підприємство-власник звезених під людські подвір’я відходів особливої проблеми не бачить.

детальніше
12.02.16
Як зміцнити імунітет: 5 простих підказок.

Коли ризик підхопити вірус і захворіти особливо великий — завжди на часі подбати про зміцнення імунітету.
П'ять простих методів простимулювати захисні сили організму:
Поменше цукру
Цукор має здатність послаблювати імунну систему. Тому якщо хочеться чогось солодкого — краще задовольнити це бажання сухофруктами, перетертими з горіхами і медом.

детальніше
12.02.16
Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету

Вперше за 152-річну історію Школи мистецтв Єльського університету деканом стала жінка. Відтепер очолювати школу одного із головних навчальних закладів світу буде українка Марта Кузьма.

“Я абсолютно переконаний, що вона буде розвивати унікальне бачення Єльської школи мистецтв, – заявив президент Єльського університету Пітер Салоуей. – Марта Кузьма здатна надихнути студентів на сміливі рішення, при цьому вона чітко розуміє важливість нових контекстів для художників і мистецтва”.

детальніше
12.02.16
Друзі допоможимо маленькій Діанці!

ДОБРОГО ДНЯ. МЕНЕ ЗВАТИ ГАЛИНА, Я МАМА ЧУДОВОЇ ДІВЧИНКИ ДІАНКИ. МИ ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО ВСІХ ЧУЙНИХ, НЕБАЙДУЖИХ ЛЮДЕЙ ІЗ ПРОХАННЯМ ПРО ДОПОМОГУ У ЗБОРІ КОШТІВ. НАШІЙ ДОНЕЧЦІ ПОТРІБНА ПЕРЕСАДКА НИРКИ І ПЕЧІНКИ. ХВОРІТИ ДІАНКА ПОЧАЛА З САМОГО ДИТИНСТВА.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: