Теорія одного життя
09-02-2016

 

Я невіруюча людина. Виною тому, напевно, моє захоплення фізикою та математикою, яке не відпускає мене навіть через 7 років після закінчення інституту, та й батьки ніколи не нав'язували мені своїх поглядів. А ще мені подобається думати, що у мене є тільки одне життя — як у мильної бульбашки є тільки одна спроба не луснути через 5 секунд і прожити 10. Я не хочу чекати кращого загробного світу — раю або пекла, в якому мене покарають або винагородять. Я не хочу жити 10 мільйонів життів, щоб досягти якогось просвітлення.

Давайте спробуємо зрозуміти, чи загальна переконаність людей, що у них є ще один шанс на краще життя "десь там" є такою нешкідливою? На мою особисту і дуже скромну думку — це найбільша катастрофічна омана, яке формує порядок усього нашого життя.

Почуття

Ми, люди, любимо вважати, що відчувати здатні тільки ми. Давайте думати так і далі, це нормально:) Але як же багато людей не дозволяють собі відчувати ті чи інші почуття, боячись якоїсь кари за це. Пригнічуючи в собі "порочні" почуття, вони вірять в винагороду потім. Ніякої нагороди не буде, ви просто пригнічуєте в собі пристрасть, яку з плином часу стає все важче і важче повторити.

"Завтра"

Є такий жарт, що людина, яка біжить в туалет, завжди до нього намагається добігти вчасно — вона долає опір людей, переконує кого завгодно в черзі пропустити її вперед, знаходить вихід завжди. А все тому, що вона не може відкласти похід в туалет на завтра. Так чому ж наші справи, проекти і стартапи, зізнання в любові ми з такою легкістю відкладаємо і замінюємо іншими, менш значними справами? Напевно тому, що кожне завтра складається в звичку мати запасні дні, які призводять до старості і думки про інше життя.

"Залишити щось після себе"

Якщо ви написали книгу і прочитали на неї позитивний відгук — це круто. Ще круто, якщо ваш синочок Марк Цукерберг або Стів Джобс, і весь світ захоплюється ним. Це правильні цілі людини, яка живе всього одне життя. Вона завершила справу або проект і отримала насолоду в цьому ж житті. Невже ви думаєте, що вам, померлому на фізичному рівні, будуть цікаві речі світу фізичного? Не смішіть себе в майбутньому. Ви просто не встигли зробити нічого путнього, якщо вмирали з думкою, що вас оцінять після смерті. Чи не оцінять, або вам буде не до цього, або вас просто зовсім забудуть і рівняння втратить сенс. Робіть вартісні речі, не відкладаючи на потім і нехай вас оцінять сьогодні, а що залишиться на потім, то залишиться. Яка вам буде до цього справа? 

 

Життя = 1 день×365×тривалість життя

Всі ми проживемо різні життя — хтось всього декілька днів, а хтось доживе до 100 років при здоровому глузді і помре, зрозумівши, що справ більше тут не залишилося і можна йти далі. Коли я думаю про своє життя, то бачу що мені залишилося статистично років 40. Це 40×365=14,600 днів. Тобто дуже чітке число днів, яких щодня стає менше. Якщо ви провели пару років на ненависній роботі, то у вас залишиться 14,000 днів. Ви можете забити на цю математику і просто уявити, що лічильник цей, дійшовши до нуля, стане знову тікати. Але логіка підказує, що цього не станеться — він просто зупиниться. Ви перестанете що-небудь означати для цього світу. Все, що ми можемо зробити — це жити так, щоб ввечері було щиро байдуже на цей лічильник, адже ви просто не змогли б прожити цей день краще.

Задоволення

Ви не помітили, що все що приносить людині задоволення є чимось ганебним або забороненим? Росія і Україна, в якій я живу, займають по Міжнародному індексу щастя одні з найнижчих місць. Усвідомте, що заборони, умовності, мораль і цінності, прийняті у нас до нас, роблять наші країни гігантськими пустелями нещасних людей. Мільйони людей чекають кращого президента, дива із золотою рибкою і просто наступної більш вдалої спроби пожити в наступному житті. "Фіг з ним з цим життям, буде наступне" — думають вони. Подивіться на те як живуть люди в найщасливіших країнах, подивіться на їхню культуру і просто перейміть хоча б трохи у них. Їм не шкода, тому вони дуже щасливі!

Управління

Кажуть, що довічне ув'язнення страшне не тому, що людина до кінця життя пробуде у в'язниці, а тому, що у неї немає надії, вона згасає і здається. Більшість довічних ув'язнень тривають 20 років, але той, хто відсидів термін 20 років, і той, хто помер у в'язниці без надії, — різні люди. Той, хто дає вам надію про завершення вашого земного тягаря, лише дає вам надію, яку обмінює на абсолютне управління вами. Хто володіє вашою мрією — той володіє вами і всім вашим життям, отримуючи повну керованість вами. Навіщо вам це?

Всесвіт

Коли люди думали, що вони "пуп землі" на своїй плоскій планеті, вони придумали того, хто їх таких унікальних сконструював. Це були відмінні думки, але тільки коли земля стояла на слонах, що стоять на кита. Сьогодні ми знаємо про те, що Всесвіт нескінченно великий, що в ньому так багато галактик, зірок і планет, що ніякого набору нейронів людського мозку не вистачить, щоб це усвідомити. Чому нам просто не прийняти, що всесвіт дав нам все найкраще? Чому ми не можемо черпати задоволення як в навколишньому світі, так і всередині себе? Чому ми когось слухаємо, хто нам пояснює, що добре і що погано, якщо самі є центром прийняття рішень чисто за планом Всесвіту? Єдине — нас обмежили тут часом для того, щоб ми гостріше відчували цей дар і брали від нього більше. Беріть більше.

Що ж нам робити?

Я не хочу давати шаблонних рад типу "Проживіть цей день, як останній" або "Шукайте усвідомленості в кожній миті". Це є в кожній розумній книжці, захочете — прочитаєте самі. Я можу вам тільки запропонувати зробити прості речі — почати свій стартап і зробити його успішним в якомога коротший період, завести діточок, якщо ви постійно це відкладаєте, покликати симпатягу з роботи, вашого району або просто соціальної мережі на побачення чи зізнатися в любові тому, з ким ви давно поруч, якщо вона в вашому серці, але ви завжди шукаєте кращого моменту. Коли ви зробите це, вам буде зрозуміло, що робити далі — це буде зовсім інше життя.

Тримайте в голові тільки одне — ніякого іншого шансу немає, ніякий секундомір не починати цокати в плюс, дійшовши до нуля, і ніякі книги не мають права говорити вам, як отримувати задоволення від єдиною життя, яке вам дали на дуже короткий час і точно заберуть всього через одну Всесвітню мить.

Автор: В'ячеслав Баранський

09.02.16
Люди твої - гордість, Верховино: гуцульська берегиня - Галина Кутащук з Криворівні

Мисткиня Галина Кутащук народилася в мальовничому селі Криворівня Верховинського району на Івано-Франківщині. Закінчила філологічний факультет Прикарпатського інституту ім. В. Стефаника. 

   За покликанням – науковий співробітник Верховинського історико-краєзнавчого музею "Гуцульщина".

   За обдаруванням – майстер народної творчості з вишивки та бісероплетіння. 
Лауреат ХІХ Міжнародного гуцульського фестивалю в конкурсній номінації "Гуцульське декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво" (художня вишивка, бісероплетіння та витинанки), м.Косів та ХХІ Міжнародного Гуцульського фестивалю у м.Путила. Дипломант ІІ Всеукраїнської виставки "Бісер : Вчора. Сьогодні. Завтра". м.Київ. 

детальніше
08.02.16
В райдержадміністрації засідала комісія з питань захисту прав дитини

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Олега Лютого відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при Верховинській райдержадміністрації.

На порядок денний засідання були винесені питання:

1. Про припинення повноважень піклувальника та призначення піклувальником над неповнолітньою дитиною, позбавленою батьківського піклування.

2. Про призначення днів побачень батька з малолітньою дитиною.

детальніше
08.02.16
Вірші нашої Любові!

  Шановні читачі пропонуємо Вашій увазі вірші нашої надзвичайно талановитої  поєтеси   з  с. Перехресне Любові Шикман! Чекайте на інтервю  на хвилях нашого радіо, уже в      лютому цього року! 

 Любов Шикман:"Любі друзі! У ці лютневі дні, наближається одне з найкращих  свят,"День Святого  Валентина".Ось і в цей час вийшла ще одна книжка, до дня  всіх Закоханих, "Магія кохання",у якій були     надруковані,  одні з моїх віршів.

 Кохання- знайоме , нам усім, почуття, і кожен з вас знаходить себе у моїх        віршах.Мені дуже приємно ,  що ви  читаєте, ставите лайки, біля моїх творів, що підтримуєте мене.За що вам дуже  вдячна! 
  Також дякую , видавництву книг"Лілія" і вже моїй подрузі Лілії Стасюк!
  У ці святкові дні, дозвольте привітати вас, із Днем Святого Валентина, побажати:   щасття, здоров'я і    взаємного  кохання!"

детальніше
06.02.16
Запрошуємо у Верховину на презентацію книги «Гуцульські співанки» Романа Кумлика

Запрошуємо у Верховину на презентацію книги

 «Гуцульські співанки» Романа Кумлика, яка відбудеться

15 лютого в актовій залі Верховинської ЗОШ І-ІІІ ст. о 14.00 год.

детальніше
06.02.16
Учасниця №1 Конкурс Розпочато!!!

Kонкурс фотосвітлин 
«Героями» фото мають бути дівчата віком від 15 до 25 років. До участі у конкурсі запрошуються мешканки Верховинщини. Від однієї учасниці приймаються не більше 3-х фото.
Вимоги до фото:
•  обов’язково наявність у кадрі однієї особи (дівчина) без ознак еротичного характеру;
•  усміхнена і колоритна зовнішність;
•  короткий підпис до фото: ім’я, вік, місце проживання, заняття, хобі тощо (3-4 речення);
•  технічні вимоги: цифровий формат (JPEG, TIFF), максимально висока роздільна здатність (мінімум – 300 dpi);
детальніше
06.02.16
Сноубординг – хобі, задоволення і робота

 У справжнього спортсмена повинна бути мета у житті, до якої він буде йти, незважаючи на перепони, адже спортсменами не народжуються – ними стають.

До цієї когорти сміливо можна віднести нашого земляка Михайла Харука. Це звичайний 16-річний хлопець із села Ільці, котрий день у день тренується у «Буковелі» і мріє про участь у зимовій Олімпіаді. Для себе він обрав один із зимових видів спорту – сноубординг.
 
детальніше
05.02.16
Зустріч місії ОБСЄ з керівництвом Верховинської районної ради

Вчора, 4 лютого, у кабінеті голови Верховинської районної ради відбулася зустріч голови районної ради Івана Шкіндюка зі  спостерігачами ОБСЄ п. Мірославом Демко зі Словакії та п. Андреасом Сампсоном з Данії. У зустрічі також взяли участь заступник голови районної ради Іван Маківничук, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Всеволод Ватаманюк та сільський голова с. Красноїлля Михайло Дзюбак. Основна тема зустрічі – децентралізація влади.

детальніше
02.02.16
2-го лютого не стало лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка. До вашої уваги — найяскравіші цитати відомого українського музиканта.

Пам’яті Кузьми: 25 найкращих цитат музиканта 

2-го лютого не стало лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка. До вашої уваги — найяскравіші цитати відомого українського музиканта.

1. Чим більше хочеш взяти від життя — тим менше воно хоче тобі дати.

2. Люди! Гарного вам дня, хоча я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок чи субота і пофіг, вбивайте хамство посмішкою.

3. Кабачкова ікра в армії — майже те ж, що на волі — ікра червона.

4. Хамство — це кал, який виходить через рот!

5. Колись Чехов сказав дуже життєву річ: кожна дія, яку ми робимо зараз, вже в цей момент впливає на наше майбутнє. Можна опустити руки, сказати: немає грошей, немає бажання... А можна засукати рукави і вже зараз починати плекати своє майбутнє! 

Джерело:Так люблю той Львів, що бракує ми слів ;)

детальніше
02.02.16
Від першого класу – до діамантового весілля

У січні минуло 60 літ, як Марія Іванівна та Дмитро Васильович ЗУЗЯКИ з Красника 
живуть у парі
Не думали, що стануть парою
айшовши у перший клас Ільцівської школи, вони не думали, що стануть парою на все своє життя. Марічка Тимофійчук – чорноока, кучерява, кругленька дівчинка – сіла за першу парту і відразу сподобалася спокійному, білявому хлопчику, який сів позаду – Дмитрикові Зузяку. Так вони провчилися разом чотири роки, які їм запам’яталися тим, що змінювались панівні країни. Марія Іванівна розповідає: «Прийшла Польща – вчились по-польськи, прийшла Німеччина – вчились по-німецьки, прийшла потім Росія – вчились по-москальськи. Але Україна завжди була рідна, одна. Змінювались влади, але Господня влада вічна». 
 
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: