Майбутнє «Вістей» творімо у тандемі
09-10-2017

 

Зберімси файно на «толоку», друзі-читачі, й передплатимо районний часопис!
Ще на початку вересня «Укрпошта» розпочала передплату періодичних видань на 2018 рік. Редакція «Верховинських вістей» підписала відповідну угоду з поштовиками, заплатила за внесення районного часопису в Каталог місцевих періодичних видань.
Встановлюючи передплатну ціну на 2018 рік, ми виходили з купівельної спроможності жителів краю. Сьогодні передплатна ціна «Верховинських вістей» становить на рік 175 гривень. У цій сумі 8 гривень 60 копійок тільки за оформлення передплати «Укрпошта» забирає собі. Ще майже 21% з передплатної ціни редакція сплачує за кожен примірник поштовикам за доставку газети листоношами додому. Понад 35% у передплатній ціні становлять друкування газети з вартістю паперу.
На жаль, ці витрати нестабільні. І дуже залежать від курсу долара США чи євро. Адже друкарня папір і все, що необхідно для друку, закуповує за кордоном. За роки незалежності Україна так і не спромоглася запустити виробництво газетного паперу.
А ще треба порахувати суму податків (не із зарплати), плату за енергоносії, утримання приміщення, то редакції залишається приблизно 30-35% від передплатної ціни. Ці кошти, доходи від реклами і дотація від районної ради спрямовуються на заробітну плату і податки та збори з неї.
У 2018 році з часу перетворення з комунального засобу масової інформації в підприємство іншої форми власності, редакція, згідно законодавства, повинна укласти з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями угоди на висвітлення їхньої діяльності. Тобто, за кожну публікацію редакції повинні заплатити відповідну суму. Це так має виглядати в ідеалі. Насправді в житті буде набагато складніше. Чи будуть кошти в бюджеті на висвітлення діяльності влади? Чи збережуться більшість владних структур у районі? 
Тому, щоб газета вижила, надія тільки на вас, шановні читачі. У кращі часи (а це дуже залежить від купівельної спроможності людей) наклад районного часопису перевищував 5 тисяч примірників. Хоча у кризові 90-і роки (коли по 6-8 місяців не платили зарплату або видавали її продуктами харчування, килимами, горілкою...) він був удвічі меншим. 
Сьогодні «Верховинські вісті» читають майже в кожній гуцульській домівці Верховинщини. І серед подібних видань Прикарпаття, Закарпаття і Буковини на кількість жителів наш районний часопис має один з найбільших тиражів. Для редакції, в час реформ, важливо не тільки готувати цікаву інформаційно насичену різножанровими матеріалами газету, але в період домінування електронних і цифрових технологій – мати своїх читачів.
Доля районного часопису не тільки залежить від нас, журналістів, які повинні творити добротне чтиво, але від того, хто його читатиме. І було б дуже приємно, коли у «Верховинських вістях» на 2018 рік було б не менше передплатників, ніж сьогодні. А ще було б краще, якщо би тираж перевищував 5 тисяч примірників. Ми розуміємо, що це надскладне завдання, але надіємось на наших вірних друзів-передплатників, підтримку влади та працівників пошти.
Щоб залишитися з «районкою» й надалі, поспішіть на пошту або оформіть передплату в листоноші.

07.10.17
Чи дійсно винні Гуцули?

В другій половині січня 2017 року в Інтернет-засобах масової інформації, зокрема на сайті «Фіrtkа» була опублікована інформація під назвою «Через злодійкуватих гуцулів на Верховинщині впала нова 30-метрова опора»  Стаття про падіння опори була поширена і на інших засобах масової інформації У повідомленні обумовлювалось, що на полонині Бабіївка Верховинського району зловмисники пошкодили високовольтну опору, викравши декілька металевих кутників….
 
детальніше
07.10.17
У суботу, 7 жовтня в циклі радіопрограм «Чудодійні образи» прозвучить радіо версія розповіді про Манявську чудотворну ікону Божої Матері.

  У суботу, 7 жовтня в циклі радіопрограм «Чудодійні образи» прозвучить радіо версія розповіді про Манявську чудотворну ікону Божої Матері. 
     Програма прозвучить о 15 годині з повтором о 21.10.
детальніше
06.10.17
Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє російським артистам гастролювати в Україні без дозволу СБУ.

За відповідний законопроект №6682 проголосувало 232 народні депутати. Закон зобов’язує організаторів заходів в Україні перед тим, як запросити російського артиста, подати до СБУ запит, щоб дізнатися, чи не заборонений цьому артисту в’їзд в Україну. Організатор повинен зробити це не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення запланованого виступу.Організатор повинен надати СБУ достовірну інформацію про власні ім’я та прізвище учасника, зазначені у його документі для в’їзду на територію України, а також про використання псевдонімів, належність до творчих колективів, іншу інформацію, яка характеризує його творчу діяльність.Впродовж 10 днів СБУ розглядає запит і дає відповідь, чи може артист виступати в Україні.

детальніше
05.10.17
Олег Лютий: Маємо віддати належну шану всім бійцям: і воїнам УПА, і воїнам АТО

 З нагоди відзначення 14 жовтня Дня захисника України та Дня створення Української Повстанської Армії та Дня захисника України під керівництвом голови районної державної адміністрації Олега Лютого проведено нараду  з питань підготовки заходів даного заходу. На нараді  обговорили основні організаційні моменти у підготовці до проведення заходів. Голова районної державної адміністрації Олег Лютий наголосив, що найважливішим має бути віддання належної шани всім бійцям: і воїнам УПА, і воїнам АТО.Учасники наради прийняли рішення щодо проведення 13 жовтня о 11 00 год. панахиди біля пам’ятного знаку воїнам УПА  по вул. Андрея Шептицького за загиблими воїнами УПА  та молебень за захисниками України .Після, урочисті заходи з нагоди відзначення 75-ої річниці створення УПА та День захисника України відбудуться на Співочому полі.

детальніше
05.10.17
Від атеїста до священика на Гуцульщині. Досвід о. Івана Рибарука з Криворівні

 

news-image: Від атеїста до священика на Гуцульщині. Досвід о. Івана Рибарука з КриворівніОтець Іван ніколи спеціально не готує проповідей. Коли його бачиш, то здається, ніби таким і уявляють служителя з фільмів Параджанова – високим, сивочолим, з низьким голосом.
 
Уже здавна він служить настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського Патріархату села Криворівня. Ця церква була побудована 1719 р. у серці Карпат, її часто називають неформальним «Екуменічним центром». Про свій шлях до церкви, від атеїзму і через східні філософії, він розказав у бесіді з кореспондентом РІСУ.

 

детальніше
04.10.17
У горах травмувався турист

Гірські рятувальники Явірницького та Верховинського пошуково-рятувальних відділень надали вчора, 3 жовтня, допомогу туристу, який травмував ногу на горі Дземброня.
детальніше
04.10.17
Неймовірна краса твоя, Гуцульщино!

Чудове відео про красу Шешор опублікував на каналі YouTube IVORY films, пише Depo.Закарпаття.
Шешори — мальовниче гуцульське село на Прикарпатті. Тягнеться на кілька кілометрів вздовж річки Пістиньки.
детальніше
03.10.17
Сильний буревій знищив на Прикарпатті 8 гектарів лісу

 Внаслідок буревію, що пройшов наприкінці вересня на Прикарпатті, окремі лісові насадження ДП “Ворохтянське ЛГ” отримали численні пошкодження різного ступеня.На даний час проводяться обстеження та відведення пошкоджених дерев в санітарну рубку. За попередніми підрахунками суцільні вітровали пройшли на площі у 8 гектарів. Вибірково пошкодженої вітровальної деревини - 70 гектарів.Нагадаємо, внаслідок буревію, який пройшов в Івано-Франківській області наприкінці червня, найбільше постраждало саме Ворохтянське лісове господарство. Тоді негода пошкодила насадження на площі 212 гектарів.До слова, передбачити таку стихію і зменшити її збитки та масштаби практично неможливо. 

детальніше
03.10.17
І смачно і страшно!!!

 За два останні тижні вересня після вживання грибів за медичною допомогою до лікувальних закладів області звернулися 28 мешканців Прикарпаття.Серед захворілих 9 дітей різного віку. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі МОН.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: