Чому Порошенко звільнить Наливайченко та інших представників Фірташа у владі! Володимир Бойко
16-06-2015

 

Я давно знав, що голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко слабий на голову. Але не думав, що настільки. Як видно, хвороба стрімко прогресує, що призводить до приступів словоблуддя, розповідей про помічника президента Росії Суркова, який, начебто, керував снайперами на київському Майдані, та заяв, що якийсь заступник Генпрокурора Яреми став співвласником скандально відомої компанії «БРСМ-Нафта».

Якщо раніше з Наливайченка просто сміялись, то в останньому випадку він, здається, влип і влип ґрунтовно.

Нагадаю, що 12 червня Наливайченко незрозуміло навіщо публічно ляпнув, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження відносно одного із заступників попереднього Генпрокурора Яреми, оскільки той восени 2014 року незаконно закрив кримінальне провадження, відкрите міліцією щодо службових осіб компанії «БРСМ-Нафта». Більш того, Наливайченко заявив, що цей заступник Генпрокурора закрив провадження не за красиві очі, а тому, що став одним із власників цієї компанії. І хоча прізвища заступника Генпрокурора Наливайченка не назвав, його прес-служба неофіційна повідомила наближеним журналістам, що йдеться про Анатолія Даниленка.

Можна лише уявити здивування Генпрокурора Шокіна, коли він почув цю заяву. Річ у тім, що Даниленко ніяке провадження закривати не міг – він (Наливайченко просто не в курсі цього) за часи Генпрокурора Яреми був куратором господарського та кадрового управлінь Генпрокуратури. А витребувати з міліції матеріали кримінального провадження та закрити справу міг лише начальник Головного управління нагляду в кримінальних провадженнях, який за посадою був також заступником Генпрокурора. І звали цього заступника Віктор Шокін.

Таким чином, голова СБУ з власної дурості прямо обвинуватив Шокіна в тому, що він є партнером по бізнесу екс-міністра енергетики Ставицького й причетний до скандального нафтотрейдера.

Насправді ж Наливайченко просто тупо переплутав фігурантів, оскільки неуважно прочитав мою статтю в Інтернет-виданні «Ракурс», де я, власне, і розповів як про саму міліцейську справу щодо «БРСМ-Нафта», так і про обставини її закриття.

Даниленко був причетний не до закриття кримінального провадження, а, навпаки, до його відкриття – з метою «віджати» мережу заправок «БРСМ-Нафта». У системі органів прокуратури Даниленко особливих владних повноважень не мав (точніше, вони були опосередковані – Даниленкові було підпорядковане управління внутрішньої безпеки, яке входило в Головне управління кадрового забезпечення). Натомість у нього були колосальні зв’язки в МВС України, оскільки він усе життя прослужив у міліції.

Отримавши влітку 2014 року «замовлення» на рейдерське захоплення мережі заправок «БРСМ-Нафта», Даниленко підключив до співпраці першого заступника Генпрокурора Миколу Герасим’юка, який мав забезпечити прокурорське прикриття (бо влада Даниленка обмежувалась стінами ГПУ). А всю основну роботу взяв на себе Аваков, на якого Даниленко вийшов через спільних знайомих у МВС. Аваков підключив своїх довірених «гаманців» — начальника ГУ МВС України в Харківській області та начальника ГУ МВС України в Київській області.

У результаті всіх цих комбінацій міліція 1 вересня 2014 року порушила кримінальне провадження на підставі того, що якийсь громадянин, заправившись на АЗС «БРСМ-Нафта» у м.Харкові, наступного дня звернувся в міліцію й заявив, що йому недодали 8 коп. решти, пальне йому не сподобалось і, взагалі, ледь двигун не поламався. Зрозуміло, що в міліції ніхто ані якість пального, ані історію про 8 копійок не перевіряв – натомість за змовою з суддями й за підтримки прокурорів наклали арешт на 30 заправок у Харківській та Київській областях, припинивши їх роботу. Це було зроблено для того, щоби власники мережі погодились продати АЗС за третину реальної вартості.

Коли ж у жовтні 2014 року розпочався скандал, Ярема доручив Шокіну перевірити матеріали міліцейського кримінального провадження. Шокін витребував справу, прочитав про 8 копійок, схопився за голову й справу закрив. Але Наливайченко, не знаючи прокурорських «розкладів», вирішив, що справу закрив Даниленко, ну й пішла вода в хату.

Звісно, розумна людина може спитати: а навіщо Наливайченко взагалі поліз у цей скандал і став публічно розпатякувати про компанію «БРСМ-Нафта»? Хай би терористами займався.

Річ у тім, що Наливайченко обіймає посаду голови СБУ за квотою Фірташа та Льовочкіна (формально – від партії «Удар», але ж ми знаємо, кому належить ця псевдо-партія). А Сергій Льовочкін – затятий ворог Едуарда Ставицького, якому належить половина «БРСМ-Нафта».

Але через те, що Наливайченко переплутав фігурантів, ефект тепер буде протилежний і на нього посиплються удари з усіх боків. По-перше, страшенно образився Шокін. По-друге, Наливайченко дуже сильно підставив Авакова, оскільки тепер випливе правда про відносини міністра внутрішніх справ з Даниленком і участь у рейдерському захопленні мережі заправок «БРСМ-Нафта». По-третє, цим невдоволенням скористається Порошенко, який давно хоче почистити владну верхівку від представників Фірташа.

Оскільки, з точки зору Порошенка, Фірташ порушив домовленості тим, що оприлюднив факт таємної угоди про розподіл державних посад, Петро Олексійович, напевно, не вважає, що має й надалі дотримуватись цієї угоди. Тож першим з людей Фірташа-Льовочкіна посади позбудеться Валентин Наливайченко. А прочитав би уважно мою статтю – може б і посидів у кріслі ще трохи.

Facebook автора

 
 
 

16.06.15
Неординарна історія трапилася на останньому дзвонику в одній із шкіл міста Коломия.

Марко Левандовський, випускник, що отримав золоту медаль, вийшов до мікрофону і передав свою медаль однокласниці, яку вчителька позбавила аналогічної нагороди через упереджене ставлення.

"Ці слова, я хочу сказати для Олі Мацюк. Ти не одержала золоту медаль, хоча як ніхто її заслуговувала, тому це твоя медаль"

 

детальніше
15.06.15
Серіал «Останній москаль» як інструмент насадження комплексу меншовартості українців! Віталій Боримський,

Нещодавно заради цікавості проглянув кілька серій «Останнього москаля». Мотив був простий – хотілось порадіти за вітчизняний кінематограф, поглянути, що ж ми протиставляємо низькопробному російському продукту, яким нас постійно годують з екранів. Цікавість, тим більше, підживлювала інтригуюча назва серіалу. Що ж я побачив? Це не просто низькопробний продукт, тільки український. Це цілковито російський продукт. Складається враження, що сценарій до серіалу писав сам Д. Кісєльов. Те приниження українців, яке ми бачимо в фільмі, цілковито йде в руслі російської пропаганди. Нам нав’язується той образ «хохла», який вигідний Росії.

детальніше
13.06.15
ЯКШО ЖІНКА ПЛАЧЕ. Пам'ятка чоловікам. (особливо пункт 8)

1. Насамперед спробуйте з'ясувати, чия це жінка. Коли жінка чиясь, втішати її небезпечно. Якщо жінка нічия, візьміть її собі. Тепер, якщо вона продовжить плакати, то буде абсолютно зрозуміло, що це від щастя.

2. Коли плаче ваша особиста жінка, ніколи не залишайте її одну. А навколо всі тільки й думають, що вона нічия. Будьте до неї максимально близькі і уважні. Відійдіть не далі, ніж на відстань, де її голос вже не буде чути, і не випускайте з поля зору – використовуйте бінокль.

детальніше
12.06.15
Україна не отримає американські ПЗРК, а у Конгресі США полк "Азов" назвали "неонацистським"

Полк "Азов" не будуть тренувати за гроші США, а Україна не отримає американські ПЗРК. У Конгресі ухвалено відповідні поправки до законопроекту H.R. 2685, "Про видатки на оборону у 2015-му році" ( “Department of Defense Appropriations Act of 2015”) за ініціативи конгресмена-демократа Джона Кон'єрса та конгресмена-республіканця Теда Його. Про це повідомляє сайт конгресмена-демократа Кон'єрса (John Conyers).

детальніше
12.06.15
Пишайся, Україно!

Красуня.
Спортсменка.
Харків'янка.
Еліна Світоліна.
Перша ракетка України, і 17-а (поки що) у своїй професії у Світі.
Гордість нації.
Завдяки їй, незліченні кількість разів у році піднімається Прапор України.

детальніше
11.06.15
За даними ООН, майже вся Україна живе за межею бідності

Організація Об'єднаних Націй дослідила рівень життя українців. За їх висновками майже вся країна живе за межею бідності.
У ООН називають цифру 80% - саме стільки українців ледь-ледь можуть дозволити собі їсти.
Згідно зі стандартами ООН за поріг бідності відносять тих людей, які в день витрачають до 5 доларів або 105 гривень. Експерти організації підрахували, що прожитковий мінімум в Україні становить 33 гривні 50 копійок на день, або ж 1 долар 50 центів.

детальніше
11.06.15
На Івано-Франківщині комісари з повістками ловлять чоловіків у церквах і на городах

Заступник обласного військового комісара Олег Мороз повідомив, що місце вручення мобілізаційних повісток не має значення, якщо працівники військкоматів вручають їх особисто.

детальніше
11.06.15
Політика Обласна рада відклала план формування територій громад

Минулої п’ятниці, 5 червня, облрада спеціально зібралась на позачергову сесію. У порядку денному єдине питання – як же ж будуть об’єднуватися села, селища і міста Прикарпаття? Якраз напередодні відбулася зустріч з сільськими головами, на якій емоції аж зашкалювали. Градус не спав і до сесії, правда, між собою депутати були практично одностайними, а винуватцем усіх непорозумінь призначили київську владу.

детальніше
07.06.15
«Залізні коні» для військових

Днями до зони АТО відправлено чергову гуманітарну допомогу, яку здали жителі сіл району: одяг, взуття, речі першої необхідності, домашні консерви. Організаторами збору і відправлення її стали ГО «Народна самооборона», волонтери, підприємці. Цього разу вантаж має понад чотири тони продукції, бронежилет і два автомобілі, котрі

доставлять військовим Іван Юряк, Петро Текинюк, Мирослав Джурак, Іван Сав’юк і Василь Боснюк.

детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: