«Солодка» зустріч на Перевалі
31-08-2015

 
Прикарпаття посідає сьоме місце в Україні за кількістю бджолосімей,  яких в області нараховується 147 тисяч, повідомляють у департаменті агропромислового  розвитку облдержадміністрації. Варто зазначити, що на сьогодні експорт продукції бджільництва посів в Україні друге місце після зернових та має значний потенціал для росту, особливо в нашій області. 
19 серпня в нашій державі відзначають професійне свято пасічників. Саме цього дня на Кривопільському перевалі проходив схід бджолярів з Яремче, Ворохти та усього Верховинського району. Головною метою бджолярів було обрання голови осередку спілки бджолярів саме цих населених пунктів. Також медівники представили свою продукцію, а це і мед різних сортів та соти, наливки на основі меду, буклети та пізнавальну літературу по виготовленню цього солодкого продукту та методики з медотерапії, адже лікування бджолами, зокрема апітерапія, зараз набирає неабиякої популярності.
На історичне зібрання завітав Богдан Паркулаб – голова Івано-Франківської обласної асоціації розвитку бджільництва «Галичина». Пан Богдан давно очолює в Івано-Франківській області кількатисячну армію організованих в асоціацію бджолярів і співпрацює майже з 11 тисячами тих, хто ще поза громадською спілкою. Зокрема, він зазначив, що створення осередку – це надзвичайно важливий процес, який відкриває великі перспективи перед пасічниками. А ще гість із Станіслава говорив про те, що він уже не один рік читає лекції з бджільництва в ліцеях та школах області, пропонуючи запровадити цю методику і в місцевих  навчальних закладах. 
Знаний бджоляр в районі, який і був одним з претендентів на те, щоб очолити місцевий осередок  бджолярства  Петро Маротчак висловив думку про те, що зараз бджолярство в районі отримало новий потужний поштовх.  Та чи може себе називати бджолярем людина,  яка  має від сили два вулика і займається цією справою лишень три місяці. Бджоли - це клопітка, відповідальна і надзвичайно важка праця. 
Та навіть тих, хто має ті самі два вулики, у районі з роками стає все більше, їх теж треба залучати до цього процесу, тому місцевий осередок - це дуже добра і потрібна справа. Як каже відомий на весь район пасічник Петро,  в такому разі старші зможуть поділитися своїм досвідом з молодшими. Усі разом могли б розробляти  плани з реалізації солодкої продукції та її збутом, наприклад, за кордон. 
Ще один претендент на крісло голови осередку - уродженець села Кривополе, а зараз житель Ворохти Микола Стефурак , підтримав свого колегу і наголосив на тому, щоб  уже в недалекому майбутньому побудувати на територій від Яремче до Верховини сітку відповідних медових магазинів, разом розробляти та впроваджувати новітні технології, такі як будівництво вуликів, пірамід, а головний акцент пан Микола зробив на апітерапії, на будівництві будиночків, в яких можна проводити  сеанси та лікування за допомогою бджіл. 
Хочеться зазначити, що зустріч проходила в теплій, гостинній, навіть творчій атмосфері. Адже тут були представлені не лише сорти меду, а й художня література, ікони, листівки, а маленька внучка Петра Маротчака Роксолана подарувала дідусеві малюнок із зображенням відомого всім Вінні Пуха та привітала з Днем бджоляра. Незважаючи на все тепло , радість спілкування і солодкий мед голову місцевого осередку так і не було обрано, що , звичайно, додало святу гіркого присмаку. Чому? Мабуть тому, що кожний прагнув десь у душі стати керівником. І недаремно кажуть, що це у нас на генетичному рівні – по крайній мірі так думають і кажуть чужі люди. Дуже шкода, адже всі присутні в один голос говорили про об’єднання своїх зусиль, про чудові перспективи, цікаві проекти, знайомились, ділились досвідом, але коли дійшло до піднімання рук, усі на мить стали схожі на тих хлопців з Верховної «зради». Надіємось, що вже у недалекому майбутньому спільна думка переможе і приказка «Два пани, одні штани» стане недоречною та в найближчий час ми все таки дізнаємось, хто очолить регіональний осередок бджолярів.
Олег Гапчук

30.08.15
У касирів верховинської автостанції свої закони

Із 2003 року користуюся безтерміновим посвідченням, як ветеран війни – учасник війни, згідно якого маю законне право на безкоштовний проїзд у громадському пасажирському транспорті.На річницю смерті брата вирішив помолитися на його могилі. 22 липня звернувся на автостанції у Верховині до касира, пред’явив посвідчення та повідомив про намір поїхати в Івано-Франківськ. Касир сказала, що «видасть квиток, якщо його оплачу». Довелося заплатити 58 гривень 42 копійки.

детальніше
30.08.15
Збори ставлять крапку

Відбулися чергові збори територіальної громади сіл Ільці та Великий Ходак.
 Більшістю голосів обрано головою територіальної громади Марію Скоматчук.
Також під час зборів громада (814 голосів) висловила недовіру директору Ільцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Любові Шкрібляк і вирішила призначити на цю посаду Людмилу Магнич. Витяг із протоколу зборів територіальної громади надіслано до обласних  і районних рад, адміністрацій та управлінь юстиції, до департаменту освіти і науки ОДА, начальнику відділу освіти РДА та прокурору району. 
 
детальніше
19.08.15
Благодійний концерт у Ільцях

У Неділю у удинку культури села Ільці пройшов великий благодійний концерт «Листи Захиснику України». Участь в концерті взяли вокалісти з усього району, а саме: Наталья Тимчук (Голови), Олег Маротчак (Перехресне), Ігор Нидоходюк (Черемошна), Олеся Якібюк (Криворівня), Христина Кизик, Ольга Сенчук, Настя Клим (Верховина)Софійка Бойчук, Христина Шуфлетюк (Ільці), Вероніка Зубюк (Кривополе), Людмила Семенюк, Софія Мартищук (Красник).

Ведучими концерту виступили Олег Гапчук (Ільці) та Ольга Маротчак (Голови). Головною метою концерту,який організували працівники Будинку культури села Ільці, було зібрати кошти воїнам АТО із села Ільці. Саме з цього села в нашому районі найбільше призвано людей до лав Збройних сил України.

 
детальніше
12.08.15
Чи готові безробітні захищати Україну?

За словами начальника Косівсько-Верховинського об’єднаного військового комісаріату Романа Монастирецького, під час проведення шостої хвилі мобілізації Верховинський район зайняв останнє місце не тільки в області, а і в цілій державі! Мобілізовано тільки троє людей. До завершення шостої хвилі залишилось 5 днів. За ці п’ять дні поповнити лави ЗСУ мають 30 мобілізованих з Верховинщини. Звісно, виконати цей план буде надзвичайно важко. Бо головною причиною для хлопців та чоловіків нашого району є суцільне розчарування, люди довіряють Збройним силам України, волонтерам та добровольцям, але зовсім не довіряють нашим можновладцям і їхній політиці. 

детальніше
09.08.15
Самопідготовка – не гірше репетиторства!

Кривополянка Олеся Вірстюк здала ЗНО з біології на 194 бали. Це друге місце в області та перше – в районі з цього предмету.  
Підготовкою до здачі предметів із зовнішнього оцінювання Олеся зайнялася на початку одинадцятого класу. Профільним предметом для неї стала біологія, оскільки дівчина запланувала пов’язати своє життя із лікарською справою або стати фармацевтом. Навчатися на цих спеціальностях Олесі доведеться, як мінімум, шість років, а на лікарській справі – вісім, разом із інтернатурою. 
детальніше
07.08.15
Відбулися загальні збори громади села Ільці

Відбулися загальні збори громади села Ільці. За участю 15 представників, яким громада села делегувала свої голоси (понад 50% виборців), було одноголосно прийнято статут територіальної громади села Ільці. 
Також на зборах прийнято рішення щодо подачі статуту на сесію сільської ради для затвердження. 
 
детальніше
06.08.15
Топ-15 українських новинок липня Шукайте в інтернеті, або слухайте на радіо «Вісті Верховини» 101,7 FM

Топ-15 українських новинок липня
Шукайте в інтернеті, або слухайте на радіо 
«Вісті Верховини» 101,7 FM
15 Тарас Стадницький та Перша Сільська Збірна КВН «Бик Юрко» (Музична пародія-кавер на Дзідзьо)  
14 Ірина Федишин «Серця Стук»
13 Сенс «49249» (BestSeller Prod.)
12 Інна Тринчій «Моя Любов»
11 Монополія «Береги» (Чи колись ти плакала?..) 
 
детальніше
05.08.15
Галина Держипільська – гендиректор ОДТРК «Карпати»

Днями при значено нового генерального директора ОТДРК «Карпати». Із семи претендентів у конкурсному відборі перемогу здобула Галина Держипільська (Цвітень). 
Народилася у 1973 році у Бердянську. Закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І. Котляревського. У 1995-2000 рр. – актриса Івано-Франківського муздрамтеатру ім. І. Франка. З 2000 року – старший редактор облдержтелерадіокомпанії, заступник директора ТВО «Радіо Карпати», секретар первинної організації НСЖУ ОДТРК «Карпати». Щиро Вітаємо Колегу!!!
 
детальніше
05.08.15
Задля поступу Гуцульщини та Поділля

із 15 до 17 липня у Верховині перебувала з дружнім візитом офіційна делегація Тиврівського району Вінницької області, з якою Верховинська районна рада уклала Угоду про партнерську співпрацю в галузі соціально-економічного та культурно-духовного розвитку територій Гуцульщини і Поділля
 
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: