Золоті бані Софії Карпатської
05-08-2015

 

Незабаром, а це 23 серпня, на присілку Ліщевата, що над селом Верхній Ясенів, неподалік легендарного Писаного Каменю, відбудеться освячення новозбудованої церкви.
Цю духовну споруду, яка є найвищою над рівнем моря в Україні, вирішило побудувати подружжя із Миколаєва, Олексій та Надія Куцели. Олексій Григорович за фахом біолог та психолог і займається оздоровленням людей за допомогою природи та ресурсів, закладених у самій людині. Місце та хрест під будівництво освячував священик Михайло Гергелюк. Усі будівельні роботи виконують місцеві майстри. Куполи церкви зводили та покривали будівельники з Косова та Ільців. 
Минулої суботи в цю святиню привезли ікону – копію Пресвятої Богородиці Оранти Софії Київської «Софія Премудрість Божа». Її написали в монастирі на Одещині, розміром 1,4 х 2,9 м. Понад сорок мирян хресним ходом супроводжували її близько 8 км до церкви у Ліщевату та несли цю Чудотворну ікону, вага якої близько 150 кг.
Організатор будівництва молитовного храму Олексій зауважив, що розмістять ікону у вівтарі, за престолом. І додав, що на цей храм уже декілька ікон офірували жертводавці, а також – Чудотворну ікону святителя Спірідона Тріміфунтського та невеличкі камені з гори Афон, п’ятнадцять скіфів із кожного монастиря Афону.
– Тут ми створимо таку невеличку Голгофу, де розмістяться ці камені. Кожен, хто відвідуватиме наш оздоровчий духовний центр, зможе доторкнутися до них. Уже домовилися із художником із Верхнього Ясенова про виготовлення іконостасу.
__
Василь Мануляк 
 

03.08.15
ЗАСЛУЖЕНІ Й НАРОДНІ – ЩО З НИМИ РОБИТИ?

Скасування радянської системи відзнак і звань для «культурних працівників» – з числа тих обіцянок, які влада не виконала: це був один із пунктів коаліційної угоди, якою вона, по ідеї, має керуватися. У листопаді 2014-го новини на цю тему звучали так: «Верховна Рада скасує звання "заслужених" і "народних"». У січні 2015-го – вже так: «Влада збереже звання та відзнаки у сфері культури». На даний момент присудження звань артистам практично зупинено, але раніше присуджені скасовувати, схоже, передумали. Як і реформувати цю систему. Тобто ситуація заморожена.

детальніше
31.07.15
ДЕМІЛІТАРИЗАЦІЯ

Спершу вточнимо, що таке димілітаризація:
Демілітаризація - це відведення усіх збройних формувань з демілітаризованої території. Лінія демілітаризації визначається орієнтирами, координатами.
Приклад демілітаризації - півострів Сенай, який належить Єгипту, але Єгипет без дозволу євреїв не має права розмістити там жодного (!) солдата.
Не плутайте демілітаризацію та відведення артилерії й танків.

детальніше
31.07.15
Сьогодні синові нашого кореспондента Олега Гапчука, Орестику виповнюється рочок.Вітаємо!!!!!

Виповнився рік дитині
Радість всій нашій родині
З цим прийшли ми привітати
Й Орестикові побажати:
Здоров’ячка міцненького,
Сонечка ясненького!

детальніше
30.07.15
Мінкульт включив Джареда Лето та Арнольда Шварценеггера до "білого списку" діячів культури

Міністерство культури України запровадило "білий список" діячів культури, які висловлювались на підтримку України та проти російської агресії. Перша редакція списку з'явилась сьогодні, 30 липня, на сайті міністерства. До нього поки входять 34 відомих діячі, та він буде доповнюватись та коригуватись, зазначає Мінкульт. Окрім вдячності та поваги діячам зі списку пропонують всіляку допомогу на території України. А українців просять сприяти наповненню списку.

детальніше
29.07.15
Проведено нараду, присвячену Плану заходів з відзначення 50-річчя прем`єри художнього фільму «Тіні забутих предків»

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко провів нараду, присвячену Плану заходів з відзначення 50-річчя прем`єри художнього фільму «Тіні забутих предків». Ювілейна дата відзначається цього року офіційно.
 Зокрема, вирішено розпочати урочистості 28-30 серпня у Верховинському районі Івано-Франківської області, де відбувались зйомки фільму. 4 вересня планується провести урочистий вечір до ювілею фільму із демонстрацією відреставрованої версії в кінотеатрі «Україна» (м. Київ), де 50 років тому власне і відбулась прем`єра. 
детальніше
29.07.15
05-07 липня 2015 року у Верховинському районі проходив Всеукраїнський з’їзд волонтерів «Карпати єднають волонтерів».

 05 липня 2015 року Верховинщина хлібом-сіллю на вишитому рушнику радо зустріла учасників Всеукраїнського з’їзду волонтерів «Карпати єднають волонтерів».
Зі словами привітання до учасників заходу звернулися голова районної ради Іван Маківничук, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Жичицький, організатор акції «Пліч о пліч» Тимофій Нагорний та начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Ростислав Микитюк.
 
детальніше
28.07.15
Розкажи про героя

Більше року триває в Україні війна, розв’язана Росією. Рік безпрецедентної мужності і відваги українців, які стали на захист суверенітету і незалежності своєї держави. Вітчизняні телерадіоорганізації вже створили тисячі аудіовізуальних розповідей про подвиги і втрати, бойовий шлях Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів, волонтерів, лікарів та інших учасників визвольної війни українського народу.
 
детальніше
27.07.15
У них золоті руки. І душа – також

В Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини минулого тижня відкрито виставку робіт народних умільців Верховинщини.
Творців прекрасного і тих, хто прийшов помилуватися цією красою, біля входу до музею гуцульськими мелодіями зустрічали троїсті музики: Василь Тимчук, Іван Семенюк, Федір Копчук, Юрій, Василь та Іван Гараджуки. Витало передчуття якоїсь особливої урочистості. І я не помилилася: це було не просто відкриття виставки – працівник музею, відомий на Гуцульщині різьбяр Роман Бортейчук оголосив про створення осередку народних майстрів Верховинщини. 
 
детальніше
27.07.15
Світлі і темні тони державності

25 років минуло з того часу, як 16 липня стало важливою датою в історичному календарі нашого народу. Саме в цей день 1990 року Верховна Рада України проголосила Декларацію про державний суверенітет України, що, безперечно, стало визначальною подією на шляху до національної незалежності. У такі дні, звісно, ще глибше задумуєшся над тим, якою мірою наш народ скористався шансом, який подарував нам Сам Господь. 
 
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: