Самопідготовка – не гірше репетиторства!
09-08-2015

 

Кривополянка Олеся Вірстюк здала ЗНО з біології на 194 бали. Це друге місце в області та перше – в районі з цього предмету.  
Підготовкою до здачі предметів із зовнішнього оцінювання Олеся зайнялася на початку одинадцятого класу. Профільним предметом для неї стала біологія, оскільки дівчина запланувала пов’язати своє життя із лікарською справою або стати фармацевтом. Навчатися на цих спеціальностях Олесі доведеться, як мінімум, шість років, а на лікарській справі – вісім, разом із інтернатурою. Причому, обравши професію фармацевта, випускниця отримає шанс перевестися на заочну форму навчання, знайшовши роботу за фахом, чого немає на лікувальній справі. За  кілька днів Леся остаточно знатиме, на якій спеціальності та в якому університеті вчитиметься. 
– Із біології я маю 194 бали, а з хімії набрала 170.  Із такими високими балами, думаю, що поступлю на державну форму навчання. Дуже шкода було б пройти тільки на платну основу, – зізнається Олеся.
За роки навчання у Кривопільській ЗОШ I-III ст. дівчина була постійною учасницею олімпіад із біології. Неодноразово займала призові місця в районному етапі, випробовувала свої знання на рівні області. Попри це, як стверджує Олеся, її річний шкільний бал ніколи не перевищував десятки. Так трапилося і цього року. Проте результат із зовнішнього незалежного оцінювання показав, що Олесині знання із біології досить високі. 
– Моя шкільна оцінка, напевне, пов’язана із думкою вчительки про мої знання. Можливо, я не проявляла себе на уроках, так як цього хотіла Ганна Василівна. Можливо, в моїх усних відповідях були помилки, а зовнішнє незалежне оцінювання для мене стало легшим за шкільну науку. 
Підготовкою до ЗНО з біології Олеся займалася самостійно. Використовуючи, перш за все, профільні довідники як минулих років, так і цьогорічні. Знання вивченого дівчина завжди випробовувала на тестах різної складності, які розв’язувала в інтернеті. 
Коли я прийшла здавати ЗНО з біології, спочатку мені було незвично, але потім, проглянувши усі завдання, опанувала себе. Згадала, що, кожне завдання має різну кількість балів, тому більше уваги звертала на тести високого рівня складності. Бували випадки, що я помилялась у відповідях, і доводилось їх виправляти.
Олеся самопідготовці надавала багато часу. Прийшовши зі школи додому, через годину-дві, дівчина бралась за вивчення біології. Іноді засиджувалась у довідниках до пізньої ночі. До цього всього увагу треба було ще приділяти хімії, вивченням якої займалася разом із репетитором. Та, як показало зовнішнє оцінювання, кращі результати принесло самонавчання. 
– Готуватися до вступу на навчання потрібно не в останній рік, а протягом усіх шкільних років, бо коли ми будемо вдосконалюватись – результати перевищуватимуть наші сподівання. Тому ще раз кажу – треба вчитись і вчитись. І не потрібно казати, що все оплачено, бо за ЗНО ніхто не може заплатити. А коли ти набираєш високі бали – виростає шанс поступити на державне замовлення.
В останній тиждень перед зовнішнім незалежним оцінюванням Олеся старалася не перевантажувати себе. Читала тільки найголовніше, повторювала вивчене за допомогою таблиць та на тестах. 194 бали із 200 показали, що Олесина праця та час були використані недаром. До оголошення результатів абітурієнтка навіть не могла спрогнозувати свій результат, оскільки кожного року система переводу балів змінюється, а цього року бали ще й переводяться в коефіцієнт. Відчуття радості ще й досі тримає дівчину в полоні.
 

07.08.15
Відбулися загальні збори громади села Ільці

Відбулися загальні збори громади села Ільці. За участю 15 представників, яким громада села делегувала свої голоси (понад 50% виборців), було одноголосно прийнято статут територіальної громади села Ільці. 
Також на зборах прийнято рішення щодо подачі статуту на сесію сільської ради для затвердження. 
 
детальніше
06.08.15
Топ-15 українських новинок липня Шукайте в інтернеті, або слухайте на радіо «Вісті Верховини» 101,7 FM

Топ-15 українських новинок липня
Шукайте в інтернеті, або слухайте на радіо 
«Вісті Верховини» 101,7 FM
15 Тарас Стадницький та Перша Сільська Збірна КВН «Бик Юрко» (Музична пародія-кавер на Дзідзьо)  
14 Ірина Федишин «Серця Стук»
13 Сенс «49249» (BestSeller Prod.)
12 Інна Тринчій «Моя Любов»
11 Монополія «Береги» (Чи колись ти плакала?..) 
 
детальніше
05.08.15
Галина Держипільська – гендиректор ОДТРК «Карпати»

Днями при значено нового генерального директора ОТДРК «Карпати». Із семи претендентів у конкурсному відборі перемогу здобула Галина Держипільська (Цвітень). 
Народилася у 1973 році у Бердянську. Закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І. Котляревського. У 1995-2000 рр. – актриса Івано-Франківського муздрамтеатру ім. І. Франка. З 2000 року – старший редактор облдержтелерадіокомпанії, заступник директора ТВО «Радіо Карпати», секретар первинної організації НСЖУ ОДТРК «Карпати». Щиро Вітаємо Колегу!!!
 
детальніше
05.08.15
Задля поступу Гуцульщини та Поділля

із 15 до 17 липня у Верховині перебувала з дружнім візитом офіційна делегація Тиврівського району Вінницької області, з якою Верховинська районна рада уклала Угоду про партнерську співпрацю в галузі соціально-економічного та культурно-духовного розвитку територій Гуцульщини і Поділля
 
детальніше
05.08.15
Золоті бані Софії Карпатської

Незабаром, а це 23 серпня, на присілку Ліщевата, що над селом Верхній Ясенів, неподалік легендарного Писаного Каменю, відбудеться освячення новозбудованої церкви.
Цю духовну споруду, яка є найвищою над рівнем моря в Україні, вирішило побудувати подружжя із Миколаєва, Олексій та Надія Куцели. Олексій Григорович за фахом біолог та психолог і займається оздоровленням людей за допомогою природи та ресурсів, закладених у самій людині. 
детальніше
03.08.15
ЗАСЛУЖЕНІ Й НАРОДНІ – ЩО З НИМИ РОБИТИ?

Скасування радянської системи відзнак і звань для «культурних працівників» – з числа тих обіцянок, які влада не виконала: це був один із пунктів коаліційної угоди, якою вона, по ідеї, має керуватися. У листопаді 2014-го новини на цю тему звучали так: «Верховна Рада скасує звання "заслужених" і "народних"». У січні 2015-го – вже так: «Влада збереже звання та відзнаки у сфері культури». На даний момент присудження звань артистам практично зупинено, але раніше присуджені скасовувати, схоже, передумали. Як і реформувати цю систему. Тобто ситуація заморожена.

детальніше
31.07.15
ДЕМІЛІТАРИЗАЦІЯ

Спершу вточнимо, що таке димілітаризація:
Демілітаризація - це відведення усіх збройних формувань з демілітаризованої території. Лінія демілітаризації визначається орієнтирами, координатами.
Приклад демілітаризації - півострів Сенай, який належить Єгипту, але Єгипет без дозволу євреїв не має права розмістити там жодного (!) солдата.
Не плутайте демілітаризацію та відведення артилерії й танків.

детальніше
31.07.15
Сьогодні синові нашого кореспондента Олега Гапчука, Орестику виповнюється рочок.Вітаємо!!!!!

Виповнився рік дитині
Радість всій нашій родині
З цим прийшли ми привітати
Й Орестикові побажати:
Здоров’ячка міцненького,
Сонечка ясненького!

детальніше
30.07.15
Мінкульт включив Джареда Лето та Арнольда Шварценеггера до "білого списку" діячів культури

Міністерство культури України запровадило "білий список" діячів культури, які висловлювались на підтримку України та проти російської агресії. Перша редакція списку з'явилась сьогодні, 30 липня, на сайті міністерства. До нього поки входять 34 відомих діячі, та він буде доповнюватись та коригуватись, зазначає Мінкульт. Окрім вдячності та поваги діячам зі списку пропонують всіляку допомогу на території України. А українців просять сприяти наповненню списку.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: