Михайлове хоробре серце
15-07-2015

 

Про таких, як Михайло Коземчук  з Ільців, не можна сказати нічого поганого, і таких людей, як він, зараз дуже мало не тільки в районі, а й по всій нашій Україні.  Знаю Михайла ще зі школи, хоча й молодший він за мене на цілих 7 років. Мені завжди було приємно спілкуватися з ним, адже саме гострий не за роками розум відрізняв цього хлопця від його однолітків. Коли інші ганяли м’яча і вперше смакували десь за школою нікотин, Михайло читав книги – переважно легендарні шедеври Е. Хемінгуея, І. Тургенєва, З. Фрейда та інших. 
Після закінчення школи зацікавився воєнною літературою. Зараз Михайло – це «ходяча воєнна енциклопедія», бо в будь-який час може до найменших деталей розказати бойові характеристики будь-якої зброї, воєнної техніки, включно з авіацією. Розказати біографію будь-якого відомого офіцера, детально розповісти про історичні битви, світові чи громадянські війни. Відрізнити по бойовим відзнакам , медалям , до якої армії світу належать їх власники. 
Вдома у Михайла велика над цікава бібліотека, круті фотоальбоми, неймовірна колекція армійських шевронів з усього світу. Любить він справжню дорослу рок-музику, особливо пісні з репертуару гурту  SLIPKNOT, сам грає на гітарі, займається спортом, а як смачно і швидко готує каву  по-турецьки – це не тільки треба бачити, а й обов’язково скуштувати. Найголовніші риси характеру Михайла – це доброта, ввічливість, здатність швидко аналізувати будь-яку ситуацію, надійність, чуйність… То є справжній друг, колега, з яким можна йти в будь-яку розвідку, товариша в біді цей хлопець не залишить стовідсотково.
Коли розпочалась ця довбана війна, яку так  наші чиновники вперто називають АТО, Михайло зателефонував мені і хотів у першу чергу вислухати , що про все це я думаю. Моя відповідь задовольнила друга тільки наполовину, адже як було зазначено вище, Михайло не один рік уже цікавився воєнною справою. Він розумів, що це зовсім не те, про що пишуть воєнні посібники, що там на Сході немає ані тактики, ані новітніх технологій, ані стратегії. Час від часу за  ми обговорювали цю біду і все більше розуміли словосполучення «гібридна війна», яка на руку тільки кремлівському карлику, олігархам та їхнім синочкам-мажорам, які ніколи не будуть знати, що таке свист куль над головою. Обговорювали ми і те, як свідомо знищують на Сході наших патріотів, середній клас – цвіт нації, та які продажні наші генерали та безпорадне командування. 
І ось, після Пасхи несподівано Михайло відбув у Львівську область, бо, виявляється, отримав бойову повістку. Я ще до сих пір не можу зрозуміти, як це сталося, адже він один у батьків, яким обидвом минув уже п’ятий десяток, та й добровольцем він ніколи не числився, бо чітко аналізував і розумів усю суть цього безглуздя на Сході країни. Але як людина з добрим і надзвичайно хоробрим серцем, опиратися не став. Зараз ми спілкуємось завдяки мобільному телефону. Михайло розповідає, що навіть зараз наша армія дуже бідна, у хлопців-побратимів часто здають нерви,всі лають Мінські угоди і нашу владу, адже саме через них і їхнє «липове» перемир’я гинуть наші солдати. А от справжні герої там – це волонтери , які щодня привозять то одяг, то їжу. 
На полігоні у Старичах  Михайло проходив навчання, яке проводило командування американського спецназу за стандартною програмою «Shooting stress». Каже, що українські солдати швидко вчаться , але до морських котів за океану їм ще ой як далеко. Та настрій у нашого вояки бойовий, страх давно уже переборов , знайшов однодумців і обіцяє повернутися додому неушкодженим, одружитися і будувати нове життя. 
Зараз Михайло -  одна людина, але у нього два світи, він бореться не тільки з ворогом,а й зі системою, яка, на жаль, поки що зовсім не змінилася. Корумповані судді, продажні депутати, незрозумілі реформи , щоденна кров патріотів, підлабузники-реваншисти, підлі перебіжчики, гнилі обіцянки, закулісні ігри, зрадники, перевертні, страуси Януковича, безкарність і цей постійний біг на одному місці. Це ненормально і коли воно все скінчиться , не знає ніхто.
А наш Михайло оберігає наш  сон, він кращий за нас , хоча й залишається таким, яким він є: мужнім, твердим, гоноровим. Молюсь за тебе, друже, і пишаюсь дружбою з тобою, хай з тобою буде твій Ангел-охоронець, хай тобі  щастить. Слава Україні!
Олег Гапчук
 
 

17.06.15
Руслан Трач Записки Писаного Каменя. Частина третя "Таємниця"

Кажуть, над нами, над людьми, лиш бог більший від нас, та й,може, ще якась сотня ангелів, а так - то гет немає ніц величнішого і мудрішого, ніж людина. Ай, яка утіха і радість, який великий гонір і пиха. І …сліпота. То ж яким треба бути сліпим, аби не розуміти велич і масштаб всесвіту, аби себе покласти на вершину цего всего!
Ми спостерігаємо безліч менших форм життя, які навіть нездатні мати будь - яке уявлення про наше існування. Візьмемо до прикладу якогось хробака, шо риється в землі. Чи здатен він бачити той світ, який нам відкритий?

детальніше
17.06.15
Хлопчик з Івано-Франківська вивів на поле гравця "Ювентуса" у фіналі ЛЧ

 
У квітні у соціальній мережі Facebook проходила Акція "Супроводжуй футболістів на фіналі Ліги чемпіонів УЄФА у Берліні 2015". 

За її результатами дев'ятирічний Владислав Паук із Івано-Франківська став переможцем та отримав унікальну нагоду супроводжувати гравця однієї з найкращих команд світу на поле перед початком фінального матчу.

 

детальніше
16.06.15
Василь Пилип'юк: «Верховина – це моя колиска»

Для Василя Пилип’юка – видатного фотомайстра, президента видавничого підприємства «Світло й Тінь», творця художніх фотографій, значна частина яких вже увійшла до кращих надбань культурологічної спадщини і за які він удостоєний високих звань лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України – кожен приїзд у Верховину – це свято зустрічі з юністю, із собою молодим. Та, на жаль, через, навіть у 65 літ, дуже напружений ритм життя митця, така нагода випадає нечасто. 

детальніше
16.06.15
Василь СКРИПНИЧУК: «Стільки буде об’єднаних громад, скільки захочуть люди»

На ХХХ сесії районної ради говорили про адмінреформу, розглянули 17 питань і таємно обрали заступника голови ради Перед початком ХХХ сесії районної ради засідала президія, яка й вирішила, які основні питання роз- глянуть на І пленарному засіданні. 
 
детальніше
16.06.15
Іван ДОМАНСЬКИЙ голова Верховинського відділення Асоціації деревообробників Прикарпаття «лісові Ресурси мають працювати на місцеві громади» Деревообробників «загнали» на аукціони, куди допускають усіх, навіть монополістів, які штучно піднімають ціну на ліс

На Верховинщині основу деревообробної галузі складають малі та середні підприємств. На жаль, вони не спроможні конкурувати із крупним бізнесом, який найчастіше заходить із більш промислових областей та постійно прагне захопити цей ринок, але не для переробки на місці, а експортувати деревину кругляком. У цьому випадку втрачають місцеві деревообробники, люди страждають через відсутність робочих місць, зменшуються надходження до місцевих бюджетів.
Останнім часом, на всіх рівнях ведуться розмови та впроваджуються реформи децентралізації влади, але й далі спостерігається прагнення чиновників Держлісагентства погоджувати непрозорі правила із продажу деревини для переробників, віддаючи перевагу монополістам. Це може знищити деревообробну галузь та економіку більшості районів.
Який вихід пропонує Асоціація деревообробників Прикарпаття? Із таким запитанням редакція «ВВ» звернулася до голови Верховинського відділення Асоціації деревообробників Івана ДОМАНСЬКОГО:
На сьогоднішній день проблема деревообробників у тому, що чиновники Державного лісового агентства вважають, що головне їхнє завдання і найбільша вигода для держави буде, коли за максимальну ціну продадуть товар. При цьому вважають, що деревина в необробленому вигляді – це і є товар. Не враховуючи абсолютно при цьому – хто його купить, що з ним зроблять, який розвиток надалі отримає те підприємство, котре придбає деревину.
 
детальніше
16.06.15
Чому Порошенко звільнить Наливайченко та інших представників Фірташа у владі! Володимир Бойко

Я давно знав, що голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко слабий на голову. Але не думав, що настільки. Як видно, хвороба стрімко прогресує, що призводить до приступів словоблуддя, розповідей про помічника президента Росії Суркова, який, начебто, керував снайперами на київському Майдані, та заяв, що якийсь заступник Генпрокурора Яреми став співвласником скандально відомої компанії «БРСМ-Нафта».

Якщо раніше з Наливайченка просто сміялись, то в останньому випадку він, здається, влип і влип ґрунтовно.

детальніше
16.06.15
Неординарна історія трапилася на останньому дзвонику в одній із шкіл міста Коломия.

Марко Левандовський, випускник, що отримав золоту медаль, вийшов до мікрофону і передав свою медаль однокласниці, яку вчителька позбавила аналогічної нагороди через упереджене ставлення.

"Ці слова, я хочу сказати для Олі Мацюк. Ти не одержала золоту медаль, хоча як ніхто її заслуговувала, тому це твоя медаль"

 

детальніше
15.06.15
Серіал «Останній москаль» як інструмент насадження комплексу меншовартості українців! Віталій Боримський,

Нещодавно заради цікавості проглянув кілька серій «Останнього москаля». Мотив був простий – хотілось порадіти за вітчизняний кінематограф, поглянути, що ж ми протиставляємо низькопробному російському продукту, яким нас постійно годують з екранів. Цікавість, тим більше, підживлювала інтригуюча назва серіалу. Що ж я побачив? Це не просто низькопробний продукт, тільки український. Це цілковито російський продукт. Складається враження, що сценарій до серіалу писав сам Д. Кісєльов. Те приниження українців, яке ми бачимо в фільмі, цілковито йде в руслі російської пропаганди. Нам нав’язується той образ «хохла», який вигідний Росії.

детальніше
13.06.15
ЯКШО ЖІНКА ПЛАЧЕ. Пам'ятка чоловікам. (особливо пункт 8)

1. Насамперед спробуйте з'ясувати, чия це жінка. Коли жінка чиясь, втішати її небезпечно. Якщо жінка нічия, візьміть її собі. Тепер, якщо вона продовжить плакати, то буде абсолютно зрозуміло, що це від щастя.

2. Коли плаче ваша особиста жінка, ніколи не залишайте її одну. А навколо всі тільки й думають, що вона нічия. Будьте до неї максимально близькі і уважні. Відійдіть не далі, ніж на відстань, де її голос вже не буде чути, і не випускайте з поля зору – використовуйте бінокль.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: