На Івано-Франківщині комісари з повістками ловлять чоловіків у церквах і на городах
11-06-2015

Заступник обласного військового комісара Олег Мороз повідомив, що місце вручення мобілізаційних повісток не має значення, якщо працівники військкоматів вручають їх особисто.

повістки

Не тільки на автобазарі Івано-Франківська вручали повістки на цих вихідних працівники військових комісаріатів області. У підміському селі Загвіздя військовики роздали повідомлення про мобілізацію в зону війни на Схід чоловікам, які працювали на городах. А у селі Павлівка Тисменицького району повістки вручали на виході з церкви, пише Курс.

В усіх цих випадках представники військкоматів діяли правомірно, прокоментував заступник обласного військового комісара Олег Мороз. За його словами, законом не передбачене конкретне місце вручення повісток.

“В законі сказано, що вручення повісток про мобілізацію має відбуватися або особисто, або через керівників підприємств та установ. На хлопський розум, – хоч у громадському транспорті, – пояснив воєнком. – Головне, щоби це було зроблено особисто. І щоби не сплутали того, кого треба, зі сусідом”.

Що стосується сусідів, то військкоматам, розповів воєнком, вистачає доброзичливців-анонімів, що надзвонюють.

“Сусіди – це такий різновид людей, який помагає нам своїми заявами. Дзвонить, каже “добрий день”, я такий-то, хочу служити, призвіть мене, називає адресу. А коли ми приходимо, виявляється, що там живе інвалід першої групи або щось подібне. У мене вже більше 10 таких випадків”, – нарікає Олег Мороз.

На цей час план призову на Івано-Франківщині виконаний трохи більше, ніж на 50%. Найкраще справляється, повідомив заступник обласного воєнкома, Тисменицько-Тлумацький об’єднаний районний військовий комісаріат. Що стосується аутсайдерів, то він утримався від висновків до кінця чергової мобілізаційної хвилі.

“Щоранку змінюється ситуація. І ситуація зараз така, що змушує нас вишукувати нові способи виконання поставлених завдань”, – відзначив Олег Мороз.

1165 295

11.06.15
Політика Обласна рада відклала план формування територій громад

Минулої п’ятниці, 5 червня, облрада спеціально зібралась на позачергову сесію. У порядку денному єдине питання – як же ж будуть об’єднуватися села, селища і міста Прикарпаття? Якраз напередодні відбулася зустріч з сільськими головами, на якій емоції аж зашкалювали. Градус не спав і до сесії, правда, між собою депутати були практично одностайними, а винуватцем усіх непорозумінь призначили київську владу.

детальніше
07.06.15
«Залізні коні» для військових

Днями до зони АТО відправлено чергову гуманітарну допомогу, яку здали жителі сіл району: одяг, взуття, речі першої необхідності, домашні консерви. Організаторами збору і відправлення її стали ГО «Народна самооборона», волонтери, підприємці. Цього разу вантаж має понад чотири тони продукції, бронежилет і два автомобілі, котрі

доставлять військовим Іван Юряк, Петро Текинюк, Мирослав Джурак, Іван Сав’юк і Василь Боснюк.

детальніше
02.06.15
Я прийду з війни і гляну в очі Тому, хто каже, що жити не хоче.

Я прийду з війни і гляну в очі
Тому, хто каже, що жити не хоче.
Кому набридла робота, нудне телебачення,
Розповім трішки, що бачив я...
Кому надто зимно вночі, сильна спека днем,
Чекали задовго таксі, змокли під дощем,
Як ми боялись заснути, навіть на мить,
Від пострілів "градів", ще й гроза гримить.
Та ми звикли спати під шум мінометів,
Чергували, щоб інші "дрімнули"... не в наметі...

детальніше
02.06.15
Олег Маротчак на "Франківському Фонтані 2015"

Cенсацію шукали на франківському фонтані останнього дня весни у місті і ... літо зустріли в Калиновій Слободі. Так сталося що Франківський фонтан два дні поспіль своїми концертами місцевих співаків дарував городянам хороший настрій.Неперевершені Дзюньо і Ксеня мужньо долали всі перешкоди і таки знайшли сенсацію. Правда, дещо неочікувану. Та все таки знайшли. І ніщо цьому не змогло завадити. Ні спека, ні травнева злива, ні несподівана, чи то слабість, чи то капризування, Ксені. Сенсацію знайшли! І ця незвичайна новина таки у простому людяному щасті: у сім"ї, у дітях, у любові. Про що й співали у своїх одкровеннях талановиті артисти. І Оксана Пилипів, Наталя Шевчук, Юліана Мартинець, Тетяна Феденько, Мар'яна Фесюк, Соломія Мигалюк, Марія Лужна, Маряна Баскевич, Ірина Лущак, Віта Васько, Оксана Воробець, Ольга Дудар, Діана Бігун І наш Олег Маротчак з села Перехресне. 

детальніше
27.05.15
Міні-фотозвіт з Всерайоного музичного -фестивалю української пісні "Музика весни-4" . Фотокор Василь Мануляк

Міні-фотозвіт з Всерайоного музичного -фестивалю української пісні "Музика весни-4" . Фотокор Василь Мануляк.

детальніше
26.05.15
Топ -15 Українських новинок ТРАВНЯ від радіо "Вісті Верховини" 101.7FM

15  Перкалаба  Свято Грибів І Форелів
 14  Sunguns   Вікторія
13  Павло Табаков   ROCK&LOVE
12  Роман Скорпіон    Так Сильно 
11   PROCRUST   Україна Понад Усе  
10   CHEEKY CATS   Магнолія
09   Вероніка Зубюк   Краю Мій Верховино
детальніше
26.05.15
Сьогодні через блискавку сталося дві пожежі

Негода на Верховинщині завдала чималої шкоди громадянам. За одну добу практично одночасно у селищі Верховина по вулиці Довбуша та у селі Ільці на прис. Підобіч під час грози внаслідок розряду блискавки сталося дві пожежі. В обох випадках блискавка влучила у господарські будівлі, які миттєво спалахнули. Якщо у Верховині завдяки оперативним діям пожежників успішно вдалося локалізувати пожежу, то в Ільцях вогонь знищив все. На щастя, з людей ніхто не постраждав.

Орієнтована сума збитків на даний час встановлюється.
детальніше
25.05.15
Вишиванка – родина, Україна – єдина

Велика кількість людей зібралась на подвір’ї Великоходацької ЗОШ. Родинне свято об’єднало вчителів, учнів та їхніх батьків в одну шкільну родину. В день святого Вознесіння Господнього, який співпав з Всеукраїнським днем вишиванки, у школі проходив «Захист шкільних родин». Такий захід проходить напередодні свята останнього дзвоника уже з 2002 року. Цього разу свято підготували та провели вчителі Оксана Скуматчук та Гостюк Марія. Родинна методика, яка була розроблена теперішнім завучем школи Галиною Дуленчук, успішно діє уже 14 років. Нічого  подібного у інших закладах освіти в районі на сьогоднішній немає. Кожен клас школи – це родина, яка має своє гасло, назву, емблему та свою кольорову стрічку. Як говорить сама пані Галина, головною метою родинної методики є організація захисту шкільних родин, щоб діти відчували себе невід’ємною часткою колективу. 

детальніше
25.05.15
Музика – мій головний заспокійливий засіб

На перший погляд він нічим не відрізняється від інших: спокійний, розважливий, поважний. Але насправді серце в цієї людини бунтарське, а в душі завжди горить гуцульська ватра,яка виспівує гуцульські наспіви  та мелодійно поєднує їх з духом свободи. Знайомтесь, Богдан Хацюк з Ільців. 

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: