Іван ДОМАНСЬКИЙ голова Верховинського відділення Асоціації деревообробників Прикарпаття «лісові Ресурси мають працювати на місцеві громади» Деревообробників «загнали» на аукціони, куди допускають усіх, навіть монополістів, які штучно піднімають ціну на ліс
16-06-2015

Останнім часом, на всіх рівнях ведуться розмови та впроваджуються реформи децентралізації влади, але й далі спостерігається прагнення чиновників Держлісагентства погоджувати непрозорі правила із продажу деревини для переробників, віддаючи перевагу монополістам. Це може знищити деревообробну галузь та економіку більшості районів.
Який вихід пропонує Асоціація деревообробників Прикарпаття? Із таким запитанням редакція «ВВ» звернулася до голови Верховинського відділення Асоціації деревообробників Івана ДОМАНСЬКОГО:
 
На сьогоднішній день проблема деревообробників у тому, що чиновники Державного лісового агентства вважають, що головне їхнє завдання і найбільша вигода для держави буде, коли за максимальну ціну продадуть товар. При цьому вважають, що деревина в необробленому вигляді – це і є товар. Не враховуючи абсолютно при цьому – хто його купить, що з ним зроблять, який розвиток надалі отримає те підприємство, котре придбає деревину.
Ми ж вважаємо, що деревина – це не є товар, а стратегічна сировина як для України в цілому, так і для наших високогірних районів, за рахунок якої можуть розвиватися місцеві громади. Важливо, щоб створювалися робочі місця, щоб зростали відрахування до бюджету.
Чиновники Держлісагентства пропонують зовсім необгрунтовано високі ціни на деревину. Це при тому, що із цих коштів податків буде сплачено мізер. Асоціація деревообробників пропонує – щоб держава отримала максимальну вигоду, зовсім не обов’язково піднімати ціну на деревину на 300-400 гривень. Бо це, передусім, зростання тільки грошових потоків, які проходитимуть через рахунки держлісгоспів, підконтрольних держлісагентствам. Що отримає держава? Бюджет, у кращому випадку, поповнить податок на прибуток – 18%. Це при тому, якщо це буде чистий додатковий дохід лісгоспів. Що так буде – ще не гарантія.
Якщо ціна на придбання деревини складатиме 1100-1200 гривень за кубометр, вона буде непідйомною для більшості деревообробників України, а не тільки району.
Так, держава потребує додаткового фінансового ресурсу. Ми запропонували, щоб вартість деревини була 700 гривень, а ще плюс попенна плата на 50-60 гривень та ПДВ. Ці гроші йдуть цільовим призначенням напряму в бюджет. Тож і ціна лісу зростає мінімально. Ми готові прийняти таку ціну. Адже розумітимемо, куди йдуть гроші, а не просто відбуватиметься штучне зростання грошових потоків, якими чиновник у Києві «правильно» розпорядиться.
Більше того, якщо розібратися із попенною платою, то тут є також значна нерівноправність. Вона сплачується окремо за рубки головного користування, окремо – за проміжне. Так, попенна плата з головного користування 80% йде у державний бюджет і тільки 20% – у місцевий, за рубки проміжного користування у місцевий бюджет відраховується 100%, але вартість останньої на ті ж самі асортименти у два рази нижча, ніж за рубки головного користування. При цьому деревину ми отримуємо від держлісгоспів за стабільною ціною, незалежно від виду рубки. Виникає питання, чому ущемлюються інтереси місцевих громад, на території котрих росте ліс? Ми також готові зрозуміти зростання ціни. Але маємо бачити, куди йдуть гроші і чи вони принесуть користь як державі, так і місцевим бюджетам. На мою думку, основна оплата за ресурс має надходити у місцевий бюджет. Навіщо гроші відправляти до столиці, а потім у Києва просити дотації.  
Проблема ще і в тому, що деревообробників «загнали» на аукціони, куди допускають усіх, хто тільки бажає, без перевірки документів. Не можу стверджувати, але багато підприємців зауважували, що участь у таких торгах приймали підставні фірми, щоб штучно підняти ціну і позбутися конкурентів із числа малого та середнього бізнесу. 
Пропонуємо також, щоб зменшити ажіотажний попит на необроблену деревину, розділити окремо ринок лісозаготівлі і переробку деревини, чи запровадити продаж деревини за прямими договорами. Тоді перекупники не претендуватимуть на деревину, бо їм не буде вигоди. Відповідно, зросте кількість деревини для реальних переробників. Підприємці готові взяти на себе зобов’язання сплачувати податки з кубометру деревини, котру придбають для переробки. Це дуже легко проконтролювати на місцях.
Так, чиновники дещо прислухалися до наших пропозицій. Але тоді, як ми пропонували прямі договори для всіх, вони хочуть запровадити їх для продажу 50% деревини тільки для крупних підприємств, які мають об’єм переробки 50 тисяч кубометрів і більше. Не має значення звідки такі підприємці будуть. І вирішувати все має тільки комісія при Держлісагентстві у Києві. Це при тому, що у державі йде реформа децентралізації.
Малий і середній бізнес прагне працювати чесно і прозоро, але хоче гарантій з боку держави, що зможе розвиватися сьогодні та в майбутньому. А не ускладнювати схеми продажу деревини на обласних аукціонах, чи запровадження нових.
Наша асоціація пропонує, насамперед, надати прямі договори на придбання деревини тим суб’єктам підприємницької діяльності, які працюють на території того чи іншого району, де вирощують і рубають ліс, а решту – всім бажаючим. Адже розуміємо, що увесь обсяг зрубаної деревини не під силу переробити місцевим деревообробним підприємствам. Але ми категорично проти продажу деревини на експорт. На жаль, відповідний закон нині перебуває у «підвішеному» стані. 
У червні має пройти аукціон із продажу деревини на третій квартал, ми сподіваємося, що до наших пропозицій прислухаються. Тоді малий та середній бізнес матиме сировину для власної діяльності, люди – роботу, а бюджети – податки.
______________________________
Іван Зеленчук
 

16.06.15
Чому Порошенко звільнить Наливайченко та інших представників Фірташа у владі! Володимир Бойко

Я давно знав, що голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко слабий на голову. Але не думав, що настільки. Як видно, хвороба стрімко прогресує, що призводить до приступів словоблуддя, розповідей про помічника президента Росії Суркова, який, начебто, керував снайперами на київському Майдані, та заяв, що якийсь заступник Генпрокурора Яреми став співвласником скандально відомої компанії «БРСМ-Нафта».

Якщо раніше з Наливайченка просто сміялись, то в останньому випадку він, здається, влип і влип ґрунтовно.

детальніше
16.06.15
Неординарна історія трапилася на останньому дзвонику в одній із шкіл міста Коломия.

Марко Левандовський, випускник, що отримав золоту медаль, вийшов до мікрофону і передав свою медаль однокласниці, яку вчителька позбавила аналогічної нагороди через упереджене ставлення.

"Ці слова, я хочу сказати для Олі Мацюк. Ти не одержала золоту медаль, хоча як ніхто її заслуговувала, тому це твоя медаль"

 

детальніше
15.06.15
Серіал «Останній москаль» як інструмент насадження комплексу меншовартості українців! Віталій Боримський,

Нещодавно заради цікавості проглянув кілька серій «Останнього москаля». Мотив був простий – хотілось порадіти за вітчизняний кінематограф, поглянути, що ж ми протиставляємо низькопробному російському продукту, яким нас постійно годують з екранів. Цікавість, тим більше, підживлювала інтригуюча назва серіалу. Що ж я побачив? Це не просто низькопробний продукт, тільки український. Це цілковито російський продукт. Складається враження, що сценарій до серіалу писав сам Д. Кісєльов. Те приниження українців, яке ми бачимо в фільмі, цілковито йде в руслі російської пропаганди. Нам нав’язується той образ «хохла», який вигідний Росії.

детальніше
13.06.15
ЯКШО ЖІНКА ПЛАЧЕ. Пам'ятка чоловікам. (особливо пункт 8)

1. Насамперед спробуйте з'ясувати, чия це жінка. Коли жінка чиясь, втішати її небезпечно. Якщо жінка нічия, візьміть її собі. Тепер, якщо вона продовжить плакати, то буде абсолютно зрозуміло, що це від щастя.

2. Коли плаче ваша особиста жінка, ніколи не залишайте її одну. А навколо всі тільки й думають, що вона нічия. Будьте до неї максимально близькі і уважні. Відійдіть не далі, ніж на відстань, де її голос вже не буде чути, і не випускайте з поля зору – використовуйте бінокль.

детальніше
12.06.15
Україна не отримає американські ПЗРК, а у Конгресі США полк "Азов" назвали "неонацистським"

Полк "Азов" не будуть тренувати за гроші США, а Україна не отримає американські ПЗРК. У Конгресі ухвалено відповідні поправки до законопроекту H.R. 2685, "Про видатки на оборону у 2015-му році" ( “Department of Defense Appropriations Act of 2015”) за ініціативи конгресмена-демократа Джона Кон'єрса та конгресмена-республіканця Теда Його. Про це повідомляє сайт конгресмена-демократа Кон'єрса (John Conyers).

детальніше
12.06.15
Пишайся, Україно!

Красуня.
Спортсменка.
Харків'янка.
Еліна Світоліна.
Перша ракетка України, і 17-а (поки що) у своїй професії у Світі.
Гордість нації.
Завдяки їй, незліченні кількість разів у році піднімається Прапор України.

детальніше
11.06.15
За даними ООН, майже вся Україна живе за межею бідності

Організація Об'єднаних Націй дослідила рівень життя українців. За їх висновками майже вся країна живе за межею бідності.
У ООН називають цифру 80% - саме стільки українців ледь-ледь можуть дозволити собі їсти.
Згідно зі стандартами ООН за поріг бідності відносять тих людей, які в день витрачають до 5 доларів або 105 гривень. Експерти організації підрахували, що прожитковий мінімум в Україні становить 33 гривні 50 копійок на день, або ж 1 долар 50 центів.

детальніше
11.06.15
На Івано-Франківщині комісари з повістками ловлять чоловіків у церквах і на городах

Заступник обласного військового комісара Олег Мороз повідомив, що місце вручення мобілізаційних повісток не має значення, якщо працівники військкоматів вручають їх особисто.

детальніше
11.06.15
Політика Обласна рада відклала план формування територій громад

Минулої п’ятниці, 5 червня, облрада спеціально зібралась на позачергову сесію. У порядку денному єдине питання – як же ж будуть об’єднуватися села, селища і міста Прикарпаття? Якраз напередодні відбулася зустріч з сільськими головами, на якій емоції аж зашкалювали. Градус не спав і до сесії, правда, між собою депутати були практично одностайними, а винуватцем усіх непорозумінь призначили київську владу.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: