«Втілення творчих задумів» Миколи Семеняка
31-03-2015

 

В Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини розгорнуто виставку робіт художника з Коломиї, викладача художньої школи ім. Я. Пстрака
Відбулося урочисте відкриття виставки, на яке запросили селищного голову Василя Мицканюка та творчих людей Верховинщини. Із гуцульської співанки про музей Гуцульщини, яку виконала її автор Тамара Савчук, розпочалося знайомство гостей (серед яких не лише художник Микола Семеняк, а і його дружина Світлана та видатний скульптор, Почесний член Національної академії мистецтв України Микола Янчак) із нашим краєм.
А тоді вітали художника в Гуцульській столиці модератор зустрічі, до речі, колишня учениця Миколи Семеняка, Оксана Рибчук уже зі своїми учнями – вони підготували цікавий сценарій.
Не обійшлося, звісно, і без символічного перерізування стрічки. Цю почесну місію виконав селищний голова Василь Мицканюк. «Мені дуже приємно, що сьогодні відбувається таке дійство у Верховині. Оскільки селищна рада знаходиться від музею недалеко, то спостерігаю, скільки людей сюди приходить і приїжджає на екскурсію. Музей, як і сама Верховина, щоразу набувають свого особливого обличчя», – із приємністю зауважив Василь Миколайович.
«Народився я в Коломиї, виріс у простій, звичайній сім’ї, – розповідав про себе Микола Семеняк, багаторічний викладач Коломийської художньої школи ім. Я. Пстрака. – Любов до малювання – це було моє покликання з дитинства. Спостерігання за природою, за мінливістю різних пір року – це натхнення не тільки для художників, а й музикантів, поетів... На цій виставці я представив живопис і графіку».
Також Микола Іванович малює квіти. «Раніше я просто боявся це робити, – щиро зізнається митець. – Бо щоб малювати квіти, треба їх полюбити спочатку. Треба зрозуміти характер квіточки, листочка... Треба зрозуміти композиційне вирішення тієї чи іншої постановки».
Художник щиро подякував і Оксані Рибчук, із якою вже стали щирими друзями, і працівникам музею, і верховинцям, які прийшли на відкриття виставки. Висловив сподівання, що це буде не остання його виставка у Верховині.
Своє слово про митця та його роботи сказав і його колега, скульптор Микола Янчак: «Миколу можна назвати співцем Гуцульського краю. Особливо я закоханий у його графіку. На деяких роботах зображено те, що років через 5-10 уже розсиплеться. А на Миколиних картинах воно залишиться. Це – буде підбірка старовини, яку збереже, хоча б на полотні, око Миколи Івановича. І це буде великий внесок у нашу культуру. Те, що тут виставлено – це дуже маленька частинка того, що за 60 років свого життя напрацювала ця людина».
А пісня «Пам’ятай, брате мій, що ти українець» у виконанні Петра Марусяка до глибини душі схвилювала митця, який, як з’ясувалося уже згодом, під час приватної розмови, перебуває у родинних стосунках з Героєм Небесної Сотні Романом Гуриком. Тож залишається побажати і Миколі Семеняку, і його колегам-митцям такої України і такого в ній місця для національної культури, про які мріяв і за які загинув його юний родич.
_____________________________________
Людмила Зузяк 

 

31.03.15
Журналісти -Універсали

 Обкладинку чергового номеру журналу «Журналіст України» прикрашає фото редактора газети «Яремчанський вісник» Олега Дзем’юка «Перше Причастя». Олег у непростих умовах редагує комунальну газету, активно працює в обласній організації НСЖУ як член молодіжної ради.
– Дуже позитивна й активна особистість, – так характеризує Олега голова ОО НСЖУ Вікторія Плахта. – Відгукується на всі ініціативи, пропонує акції. Хороший спортсмен, капітан команди гуцульських ЗМІ «Бартка-медіа».

детальніше
31.03.15
Придбання житла – найкраще капіталовкладення Стрімкими темпами у Верховині триває спорудження багатоповерхівки на вулиці Жаб’євській

 Стрімкими темпами у Верховині триває спорудження багатоповерхівки на вулиці Жаб’євській
Споруджує будинок будівельна компанія «Галицький двір» із Івано-Франківська. Фактично, на стадії завершення перша секція – під’їзд на 25 квартир та офісні приміщення. В загальному у «висотці» має розміститися 75 квартир,
із них: однокімнатних – 20, двокімнатних – 40
і трикімнатних – 15. Загальна площа «висотки» – близько 8000 квадратних метрів.

детальніше
31.03.15
Певица Lilu презентовала клип о любви крымчанки к Украине

"Україно, я за тебе" - видеоработа Lilu о любви к нашей стране и о том, насколько сильно за последний год крымчане начали ощущать себя именно украинцами.
Светлый и вдохновляющий клип Lilu "Україно, я за тебе" является первой работой артистки, в которой она поднимает тему национальной принадлежности. Год назад, когда Крым был оккупирован, Lilu начала ощущать все то, о чем мы узнаем из новостей, но на собственном опыте, так как семья певицы живет в Крыму.

детальніше
27.03.15
Світлана Тарабарова – Хочу жити без війни (Кліп)

 Молода українська виконавиця Світлана Тарабарова, чия минула актуальна композиція «Повертайся живим» вже стала справжнім хітом нашого медійного простору, представила своє нове, також присвячене нагальній ситуації в нашій державі творіння – пісню із промовистою назвою «Хочу жити без війни» та відеокліп до неї.

детальніше
23.03.15
Хтось грає у піжмурки...

Комісія районної ради провела зустріч щодо врегулювання співпраці радійників

Радіо на Верховинщині існує із 1962 року. Гуцули настільки звикли до улюбленого засобу інформування, що навіть зараз, в епоху інтернету, воліють дізнаватися свіжі, а, головне, оперативні новини саме із радіоприймача.

детальніше
23.03.15
На сповідь до Тараса з героями Небесної Сотні

 Благословенну Господом священну канівську землю, яка прийняла у своє лоно на вічний спочинок Кобзаря, відвідало просвітянське Товариство зі столиці Гуцульщини – Верховини. Саме цієї весняної пори, 9 березня 1814 року, в селі Моринці на Черкащині, народився пророк української нації Тарас Шевченко, який переміг царат російського самодержавства і наблизив українцям омріяний у страшній неволі новий світ, де «буде син і буде мати, і будуть люди на землі».

детальніше
23.03.15
Шкатулка Божої опори

Надцікавим експонатом поповнилася родинна хата-музей Василя і Ольги Тупилюків, що у Краснику.

Господар  оселі пан Василь – прихильник свого, рідного, гуцульського. Кілька років тому він спорудив старовіцьку хату за макетом їхнього родинного гнізда під Кринтою на власному обійсті, одночасно створивши неперевершений музей. Деякі експонати були, деякі Василь Іванович виготовив власноруч: ліжко, скриню, крісла, полонинську берфелу...

детальніше
21.03.15
На Верховинщині щотижня вшановують героїв

 Виховний захід "Будьмо гідними називати себе українцями!" пройшов у 6-А класі Верховинської ЗОШ-інтернат, який підготувала вихователь Уляна Юрук. Діти щиро розповідали вірші, присвячені Героям АТО та Небесної Сотні, співали пісні. Вихователька розповіла про героїчні вчинки новітніх патріотів України, а це як і воїнів, волонтерів, так і простих людей; провела паралелі теперішніх часів з історичними подіями минулих століть, які відбувалися у нашій країні. Згадала пророчі слова невмирущого Кобзаря Т.Г.Шевченка 

детальніше
19.03.15
Голодних росіян у Ставрополі на фестивалі "Російська гідність" годували просто з лопат

 Голодних росіян у Ставрополі на фестивалі "Російська гідність" годували просто з лопат
У російському місті Ставрополь пройшов православний фестиваль вуличної їжі "Російська гідність". Росіяни кидалися на їжу, зокрема, вони їли млинці просто з лопат.

детальніше
Обласні новини
13.10
Хай щастить

10.10
Всесвітній день психічного здоров'я

09.10
День Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

вологість:

тиск:

вітер: