Один із трьох претендентів стане головою виконавчої влади в районі
10-12-2014

У вівторок центр селища перетворився на суцільну парковку. До Верховини з’їхалося багато жителів із сіл району на слухання щодо визначення кандидатури на посаду голови РДА, котре відбувалося в актовій залі Верховинської ЗОШ І-ІІІ ст. Вперше за час незалежності громада району отримала можливість вислухати програми претендентів на цю посаду. Інтриги додавало, що на слуханнях мало би відбуватися обрання голови РДА шляхом голосування присутніх.
Розпочали з Гімну України у спільному виконанні, священики помолилися і благословили захід.
Голова районної ради Іван Маківничук подякував громаді району за активну участь та небайдужість до долі району, як здійснюватиметься державна влада та зазначив: «У районі є багато проблем, тому потрібно думати про те, щоб не роз’єднати місцеву громаду, а, навпаки, об’єднати. Тут зібралися не для того, щоб зробити ворожнечу та розбрат у районі. Ми маємо спільно дбати про наш край і вимагати від голови РДА змін та розвитку району. Революція Гідності має пройти в тому напрямку, в якому вона розпочалася…».
Головував на слуханнях заступник голови ОДА Ігор Пасічняк, який наголосив, що «головне завдання слухань – не призначати чи обирати голів РДА, а вислухати претендентів і громаду».
Розповів, за яким принципом процедур та норм законодавства відбувається призначення голів РДА. Якщо раніше голова ОДА одноосібно вносив відповідну кандидатуру, то нині часи змінилися. Відбувся Майдан, Революція Гідності, суспільство інакше сприймає владу, громади вимагають прислухатися до їхньої думки, хочуть чути про прийняті рішення, про кадрові призначення. Тому голова ОДА Олег Гончарук ініціював у кожному районі слухання, під час яких претенденти мають можливість перед громадою розповісти про себе, про свої плани. Партійні квоти відсутні – лише бажання працювати і фаховість, довіра, авторитет і підтримка в людей.
Представив експертну комісію, сформовану із членів громадських організацій області: Роман Гривінський (Координаційна рада громадських об’єднань області), Володимир Веркалець (громадська спілка «Народна рада області»), Василь Стефанишин (Народна рада Івано-Франківської області), Юрій Лоп’янецький («народна Самаоборона»), Уляна Ляхович – заступник керівника апарату – начальник управління внутрішнього аудиту ОДА. Експертна комісія оцінюватиме кожного з претендентів та настрої людей, оформить відповідні звіти та подасть їх голові ОДА для узагальнення.
Усього від району подали свої резюме до ОДА п’ять претендентів: депутат районної ради, директор ПП «Земексперт-ІФ» Юрій Ванджурак, який виступив із баченням розвитку району (в кінці свою кандидатуру зняв на користь іншого кандидата, Р.Жичицького); Роман Жичицький, директор ЛОК «Верховина», помічник народного депутата Юрія Солов’я; Ярослав Скуматчук, голова РДА; Ярослав Ульванський (на слухання не з’явився) та Іван Шкіндюк, начальник ДПІ в районі, депутат обласної ради.
 
Юрій Ванджурак
 
Роман Жичицький
 
Ярослав Скуматчук
 
Іван Шкіндюк
 
Претенденти розповідали про свої життєві здобутки, вклад на благо району, як бачать розвиток Верховинщини, котрі галузі мають бути пріоритетними в районі. Нагадували про необхідність створення робочих місць, розвиток підприємництва та збільшення надходжень до бюджету, що варто максимально використовувати місцеві багатства, переходити на поглиблену деревообробку, переробку сільськогосподарської продукції, заготівлю та переробку лісових ягід, грибів…
Не тільки говорити, а вдосконалювати та розвивати туризм. Важливим аспектом озвучувалося створення привабливого клімату для інвесторів із розробленням генпланів населених пунктів із визначенням рекреаційних зон для підприємництва, будівництво доріг державного, місцевого значення та до – Румунії. Щоб дороги були краще доглянуті – потрібно придбати нову техніку для районних дорожників. Відновити чи вдосконалити роботу дробілки в Бережниці.
Для підтримки лісової галузі потрібно створити відділ та працевлаштувати менеджера, котрий займатиметься рекламою, пошуком потенційного ринку збуту, а не формальним відписуванням паперів. Напрацювання концепції розвитку лісової та деревообробної галузі. Пропонувалося добитися визнання вирощеної та виготовленої сільськогосподарської продукції на теренах району, як екологічно чистої, що дозволило б вийти на європейські ринки; відроджувати вівчарство та домагатися більших дотацій для вирощування ВРХ у гірський місцевості…
Лунали пропозиції створити постійний тил військовим та добровольчим батальйонам у зоні АТО, про більшу прозорість та звітність за отримані та використані кошти.
Має бути тісна співпраця з громадськими організаціями, зі священиками. При адміністрації потрібно створити об’єднання місцевої еліти та духовних авторитетів, формування християнського мислення та життєвих принципів. Більше приділяти уваги роботи з молоддю, створити для них дитячу патріотичну організацію, подібну до «Пласту», відновити повноцінну діяльність районного радіо.
У районі найважливіші проблеми – завершення будівництва лікарні, спорудження Будинку культури, добудова освітніх закладів, будівництво та ремонт доріг і мостів.
Присутні задавали претендентам досить болючі, неприємні та відверті питання, серед яких варто відзначити: «Чи претендент має відношення до Майдану та вклад у Революцію Гідності?», «Про ведення чи приналежність до бізнесу, чи чесно та скільки сплачує податків?», «Чи проводитиме люстрацію та оновлення кадрів у РДА та в інших державних установах, де ще працюють люди, котрі активно підтримували антимайданівські настрої та організовували людей на відповідні заходи в Києві?», «Що робиться для того, щоб захистити річки, потоки від забудови міні-ГЕСами?», «Чому територія на Білому Черемоші може бути промисловою зоною?», «Чому правоохоронні органи занадто повільно працюють над розслідуванням окремих справ та не можуть «заспокоїти» місцевих бандюг, які часто шантажують населення, б’ють людей?».
 
 
 
 
У залі часто вирували емоції. З багатьох питань та відповідей лунали невдоволення. Але демократія передбачає можливість висловитися всім бажаючим, озвучити різні думки, якщо вони бувають і неприємними. Адже із розумного діалогу можна зробити правильне рішення. Насамкінець присутні проголосували, щоб не проводити рейтингове голосування, а поклалися на вибір голови ОДА Олега Гончарука.
 
                                                                                                                                                                                         Іван Зеленчук

09.12.14
Правила дорожнього руху потрібно поважати і дотримуватись.

Правила дорожнього руху потрібно поважати і дотримуватись. Кожне слово, що міститься в них – це знання і життєвий досвід здобутий на тяжких помилках, це інформація, яка може врятувати нам життя. Адже кожний пункт Правил дорожнього руху, це захист від небезпек, що можуть виникнути з учасниками дорожнього руху на дорозі. Забезпечення безпеки руху є однією з основних функцій працівників міліції – інспекторів ДАІ. Тому начальник Верховинського відділення ДАІ капітан міліції Гавучак Р.Ю. та т.в.о. начальника Верховинського РВ майор міліції Шекеряком Я.Д. оперативно відреагували на появу статті на Верховинському сайті 03.12.2014р., про те що службовий автомобіль працівників міліції у центрі селища Верховина не надав перевагу в русі зустрічному автомобілю .

детальніше
08.12.14
У ЗМІ оприлюднені доходи міністрів нового уряду

Найбагатший член уряду – Петренко, найбідніша - його помічниця Онищенко, а дружини Клімкіна та Авакова орендою та подарунками заробили більше своїх чоловіків.

В новопризначеному уряді, члени якого показали декларації вже за 2013 рік, найбагатшим виявився міністр юстиції Павло Петренко з доходом в три мільйони. Проте, найбіднішою виявилась міністр Кабінету міністрів Ганна Онищенко. Вона задекларувала 35 тисяч гривень доходу. Про це повідомляє INSIDER.

детальніше
08.12.14
Івано-Франківці презентували Києву ялинку

Ялинку на Софійській площі поставлять у спеціальну конструкцію-стакан з металу і бетону вагою більше 60 тонн.

"Під деревом буде крижана гірка для дітей. Прикрашати ялинку будемо тиждень: три дні піде, щоб повісити всі іграшки, адже їх буде більше трьох тисяч. Як мінімум один день займе встановлення маківки і всієї святкової ілюмінації", – розповіла куратор проекту Надія Тутенко. Ялинка буде прикрашати Софійську площу до Водохреща, 19 січня.

детальніше
07.12.14
"Народний фронт" хоче, щоб ВР у вівторок скасувала позаблоковий статус України

Фракція "Народний фронт" вимагає розгляду законопроекту про скасування позаблокового статусу України на засіданні ВР у вівторок.

Про це заявив на погоджувальній фракції в понеділок лідер фракції Олександр Турчинов.

"Ми всі брали на себе це зобов'язання перед виборцями і на моє переконання уже у вівторок ми можемо розглянути закон, який мав широке обговорення і стосується скасування позаблокового статусу нашої країни", - сказав він.

детальніше
05.12.14
"Свободівці" пропонують Раді перейменувати УПЦ Московського патріархату

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який пропонує перейменувати назви релігійних організацій, керівні центри які знаходяться за межами України

Відповідний законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назв організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України оприлюднено на сайті парламенту", передає Еспресо.TV.

детальніше
05.12.14
Кабмін спростив процедуру визнання учасників АТО

Кабінет Міністрів спростив процедуру отримання статусу учасника антитерористичної операції

Про це журналістам сказав міністр оборони Степан Полторак, передає Еспресо.TV з посиланням на УНН.

детальніше
05.12.14
На Верховинщині влаштують новорічно-різдвяну ярмарку

   Адміністрація НПП "Верховинський" спільно з відділом культури і мистецтв районної державної адміністрації, виконкомами Верхньоясенівської, Криворівнянської та Буковецької сільських рад з 12 грудня 2014 по 15 січня 2015 років на межі сіл Криворівня та Буковець (роздоріжжя доріг на Верховину, Косів та Путилу) проведуть новорічно-різдвяну ярмарку. На цій території будуть встановлені новорічна ялинка, Різдвяна шопка з фігурами різдвяних персонажів (Діва Марія, новонароджений Ісусик, Йосип, Цар, Ангели та ягнята).

детальніше
05.12.14
Палата представників Конгресу США більшістю в 411 проти 10 ухвалила резолюцію під номером 758, яка засуджує найжорсткішим чином дії Російської Федерації

Палата представників закликає президента США надати українському урядові необхідне озброєння для захисту, послуги і розвідувальні дані. І закликає НАТО припинити всю військову співпрацю з Росією.

детальніше
04.12.14
4 грудня - Введення у храм Пресвятої Богородиці

4 грудня - Православною Церквою cвяткується Введення у храм Пресвятої Діви Марії. Цей день вважається великим святом, який у церковних піснеспівах називається передвістям Божого благовоління до людей. З цього свята у храмі починають співати під час ранньої: Христос народжується.

детальніше
Обласні новини
25.06
25 червня 2017 року, о 11-00 год., на спорт-арені «Черемош» та на Співочому полі селища Верховина, відбудуться спортивні змагання та молодіжна розважальна програма з нагоди відзначення Дня Молоді, Олімпійського Дня та Дня Конституції України.

Програма свята

25.06
День митної служби України

23.06
На Прикарпатті знаходиться неймовірне озеро з абсолютно прозорою водою (фото)

 

вологість:

тиск:

вітер:

Музична Вишиванка?
Всього проголосували - 5