ВЕРХОВИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ І-ІІІ СТУПЕНІВ ПРЕЗЕНТУЄ
13-01-2015

Написала учениця 7-б класу Лілія Дмитроняк Керівник проекту вихователь Любов Юріївна Ілійчук 

 

Цариця-олениця

Далеко в горах Карпатах, на полонині, під лісом знаходилася хатинка. Вона своїми малими віконцями висвічувала до сонця і звеселяла цей край. Жив у тій хатині чоловік на ймення Василь. Він був вже старенький і тільки деколи приходив в село за продуктами.

Важко було дідусеві одному жити, але радістю для нього були його улюблені овечки. На перший погляд вони були звичайні. Але вівчар знав своїх годувальників. Вони давали чарівну шерсть, з якої гуцульський народ виплітав чудові капчюрі, шив волосінки – гуцульські шаровари, кожухи, красивіших за них ніде не було, тобівки, сардаки, баршівочки, ткали ліжники, килими, які прославляли Гуцульський край. Ще вони давали молоко, з яких майстри виготовляли смачні сири, бринзу, які допомагали виживати гуцулам, торгувати. 

 

Одного разу вівчар почув вовче виття. Він швидко схопив рушницю і вибіг надвір. В цю ж мить дідусь Василь побачив вовка, який рвався до овечок, які збилися в гурт і жалібно дивилися на свого рятівника. Старий вівчар вистрілив, але переляканий вовк втік і очі його блищали ненавистю. Дідусь зрозумів, що ця зустріч не остання.

Надворі випав сніг. Вівчар пішов на озерце по воду. Воно було вкрите блискучою кригою. Зробивши ополонку, набрав водички і раптом побачив знайомого сіроманця. Зрозумів дідусь, що тут, біля озерця, хижак буде вистежувати свою жертву. Пішов він додому, взяв зброю, затрембітав у трембіту, яка сповіщала, що у вівчаря біда.

Вівчар пішов до озерця і тут побачив диво: до озерця прийшла Цариця-олениця з своїм оленятком. Оленятко пило водичку, а його мама ніжно дивилася на нього. Раптом тонкий лід затріщав і олениця провалилася. Хижак радісно вищав, він радів здобичі. Його виття розносилося по всьому лісі, скликаючи всю стаю.

Старий вівчар почав просити вовка:

– Пожалій Царицю-оленицю і її дитя. Я тобі віддячу, буду тебе годувати, доглядати, віддам тобі овечку.

– Що мені твоя овечка. Я візьму в здобич Царицю-оленицю і її дитя, володарку Карпатських лісів. Стану царем лісу. Всі мене будуть боятися, носити мені здобич, годувати мене.

Знесилена олениця тривожно дивилася на своє дитя, на вовчу зграю, яка оточувала озерце…

Чарівний звук трембіти лунав все голосніше і голосніше. Люди брали вила, сокири, рушниці і бігли до вівчаря. Підмога прийшла своєчасно. Вовча зграя була перебита, вожака спіймали і віддали до зоопарку, щоб він ніколи не робив шкоди.

Всі з подивом дивилися на Царицю-оленицю, берегиню Карпатських лісів. Вона була струнка, великі розумні очі з ласкою і вдячністю дивилися на рятівників, на голові блистіла корона. Вона подякувала своїм рятівникам і сказала:

– За те, що ви мене врятували я благословляю ваш край. Скільки буде рід ваш жити в наших горах, стільки будуть народжуватися тут майстри і майстрині, які будуть прославляти гуцульський край, берегти заповіді батьків, ростити дітей у вірі, добрі, справедливості.

Обняла Цариця-олениця своє оленятко за шию і зникла. Більше ніхто не зустрічав Царицю-оленицю. Кажуть, що вона спостерігає за родом гуцульським.

12.01.15
Божа коляда на різдвяному морозі+Фоторепортаж

  Цього року греко-католицька громада села Кривополе різдвяні свята зустрічала з новим священиком Любомиром. Сильний мороз, який в день Різдва сягнув 22 градусів, не став на заваді людям. Багато з них прийшли до храму, щоб поклонитися і попросити благословення в народженого Ісуса. 

детальніше
12.01.15
Єдиний день депутата

У четвер, 15 січня в адміністративно-територіальних одиницях району  відбудеться Єдиний день депутата.  Про це повідомляє прес-служба Верховинської районної ради. Довідку стосовно інформації про місце та час прийому депутатів районної ради – можна отримати за телефоном у Верховині: 2-13-74.

детальніше
12.01.15
Готуйте «пальчики»

  

Із 1 січня цього року в Україні розпочалося оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон, для оформлення яких необхідно звернутися виключно до підрозділу міграційної служби. Нагадаємо:

у серпні Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення даних про відбитки пальців рук до відповідних закордонних паспортів.

детальніше
11.01.15
Триває конкурс «Учитель року-2015»

 Уже двадцятий рік проводиться Всеукраїнський конкурс «Учитель року». Перший тур цього престижного педагогічного тестування проходив на початку грудня минулого року.

Конкурс на Верховинщині проходив у чотирьох номінаціях: українська мова та література, хімія, образотворче мистецтво та правознавство. В ньому взяли участь 18 педагогів району.

 

детальніше
09.01.15
Проведено театралізоване дійство «Гуцульська коляда».
9 січня 2015 року  у селищі Верховина на Співочому полі відбулося традиційне театралізоване дійство «Гуцульська коляда», яке  щороку проводиться у Верховинському районі. 

 

детальніше
09.01.15
Напередодні Нового року побачила світ книга «Жити з Христом».

 

Напередодні Нового року побачила світ книга «Жити з Христом». Короткі міркування на недільні читання Євангелій та Апостола». Поява цього збірника проповідей пароха села Криворівня Івана Рибарука є важливою подією не лише в літературному і духовному житті Гуцульщини. 

детальніше
07.01.15
Гуцульський кожух модний повсякчас

Цю думку поділяє й Марія ЖИКАЛЯК із Красноїллі.
Йка файна наша вберя: розшита різнокольоровими нитками, всипана блискучими лелітками, оздоблена китицями – й усе це розмаїття подано в єдиному гармонійному танці узору.  А яка ж то має бути душа в митця, щоб творити отаку красу? Напевне, втаємничена у щось таке, що ззовні й не побачиш, напоєна сакральними водами дару Божого, світла, як промінчик сонця, і легка, немов помах крила пташки.

детальніше
06.01.15
Новітній вертеп 2015 у Верховині!

  Те, що зараз відбувається в нашій країні, зачіпає за живе, напевно, кожну людину, а людей творчих – тим більше. Скільки вже написано віршів, пісень, видано книг про ці непрості відносини між Україною та Росією. Дякувати Богу і на нашій Верховинській землі в цій царині зроблено дуже багато.

Молодий хлопчина Ярослав Гапчук з села Ільці,  вирішив написати «Новітній вертеп». Ідею талановитого автора підтримали не тільки односельці, працівники культури, районного радіомовлення «Вісті Верховини», а й громадськість району.   

детальніше
06.01.15
«Новий світ» Миколи Рибенчука

   В Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини у Верховині відкрито чергову виставку художніх робіт нашого талановитого земляка. Незважаючи на те, що деякі роботи з цієї серії вже двічі виставляли в музеях Верховинщини, щоразу споглядаєш їх наче вперше і читаєш їх як книжку з багатьма смислами, які осягаєш не одразу, а в міру свого духовного зросту. А нові роботи, які народилися в минулому році – то Миколина молитва за Україну і її майбутнє, то справжній катарсис для душі кожного глядача.

детальніше
Обласні новини
21.08
Проект "26 українців, що змінили історію"

тисни на фото, щоб переглянути

21.08
Увага! Оголошення!

вологість:

тиск:

вітер: